PDA

View Full Version : Alfa Romeo 156 - горни носачи



Pantheon
22-05-2016, 15:36
Здравейте, колеги! Нов съм във форума, както и в клуб алфа( и като цяло нов шофьор, но това е друга тема) Та по същество...
Горен ляв носач ми е за смяна, но в момента нямам възможност да го подменя с нов такъв. Намерих втора употреба от един пич, който си разпродава неговата на части. Идеята ми е да ме изкара, докато си взема нов. Ясно ми е, че никой не си взима носачи втора употреба, но все пак... Моя е пред разпадане и много(ама много) хлопа. Особено ако се спускам надолу и завъртя волана на дясно.. .. Та въпроса ми е: Как да разбера/пробвам дали този носач е здрав и надежден?

Ivanov_
22-05-2016, 15:45
Колега, нов горен носач е 60лв. Заслужава ли си да вземеш стар и да се чудиш кога ще се сдуха?

Pantheon
22-05-2016, 15:53
Ами доста се поохарчих, като я взех. Честно казано доста безотговорно я купих. Направих пълно проучване.... И само информация за поддръжка не потърсих(доста скъпичка).
Бях го предвидил и си бях заделил допълнителни 1000 лева за ремонти. Не ми стигнаха и сега съм на 0, а носачът се разхлопа преди няколко дни. До преди това шум не се чуваше.

Ivanov_
22-05-2016, 17:36
Амиии за временно може и да стане, но гледай да е здрав.

Pantheon
23-05-2016, 09:12
Нали затова ми е темата... Ако може някой да ми обясни как да разбера дали е здрав.

Dob4i
24-05-2016, 21:30
Шарнирния болт трябва да се движи трудно и да няма луфт като го дръпнеш към теб(това по-точно се проверява докато е на колата)Става и на менгеме като напънеш с щанга. Тампоните нетрябва да превъртат нито гумата нито металната втулка.

Scrapera
24-05-2016, 22:57
Dob4i правилно ти обясни как се проверява.
Смело купувай втора ръка, но марков носач.
Ако наистина е здрав, е много по-разумен избор от някой евтин боклук за 50-60лв, който всички се сещаме къде е произведен.

Pantheon
25-05-2016, 09:49
Все още съм в търсене на свещения носач. Прегледах сигурно 10 и всичките са разбити.

---------- Post added at 09:49 ---------- Previous post was at 09:48 ----------


Шарнирния болт трябва да се движи трудно и да няма луфт като го дръпнеш към теб(това по-точно се проверява докато е на колата)Става и на менгеме като напънеш с щанга. Тампоните нетрябва да превъртат нито гумата нито металната втулка.

Благодаря! Ценна информация за един млад шофьор! :)

Ivanov_
25-05-2016, 09:54
Ами ти какво очакваш? Коли на по 15+ години да свалят здрави оригинални носачи от тях ли? И да е здрав е на доизживяване. След 2 месеца пак ще търсиш.

Pantheon
29-05-2016, 10:20
Ами ти какво очакваш? Коли на по 15+ години да свалят здрави оригинални носачи от тях ли? И да е здрав е на доизживяване. След 2 месеца пак ще търсиш.

Колега, без лоши чувства, но ти като търговец на авточасти... Няма как да взема мнението ти под внимания. Освен ако евентуално не реша да си взема нови от твоите де...

dansguardian
29-05-2016, 10:38
Колега Pantheon, защо си закупил автомобил, след като нямаш финансовата възможност да го поддържаш? Един горен носач, нов, струва 50-60 лв., една вечер ще пропуснеш дискотеката (или чалготеката) и хоп - ето пари за носач. Ако искаш да организираме и една SMS кампания под надслов "Дарете носач - спасете Pantheon" и да пускаме SMS-и с текст DMS GOREN NOSACH? :)

Pantheon
29-05-2016, 13:34
Колега Pantheon, защо си закупил автомобил, след като нямаш финансовата възможност да го поддържаш? Един горен носач, нов, струва 50-60 лв., една вечер ще пропуснеш дискотеката (или чалготеката) и хоп - ето пари за носач. Ако искаш да организираме и една SMS кампания под надслов "Дарете носач - спасете Pantheon" и да пускаме SMS-и с текст DMS GOREN NOSACH? :)

Ако не можеш да помогнеш, то поне пропусни темата. И да не се обиждаме на чалга, ако обичаш... Тая помия у нас е забранена със закон.

Alex_26
29-05-2016, 13:41
Обади се на Коко 0877777027, той ще ти свърши работа

dansguardian
29-05-2016, 15:26
Ако не можеш да помогнеш, то поне пропусни темата. И да не се обиждаме на чалга, ако обичаш... Тая помия у нас е забранена със закон.

Прав си, повече няма да правя така! :( Все пак ти завиждам на нервната система и търпението. ;)

Pantheon
31-05-2016, 21:02
Прав си, повече няма да правя така! :( Все пак ти завиждам на нервната система и търпението. ;)

Така де.. Смятам, че темата не е за подигравки. Просто към момента нямам възможност да си закупя нови носачи. Все пак съм и с бебе на 1 годинка и там вървят много пари. ;)

Pantheon
31-05-2016, 22:02
Обади се на Коко 0877777027, той ще ти свърши работа

Благодаря. Ще запиша номера за напред, ако ми трябва. Засега си поръчах нов - MONROE за 90 лева.

radiboy
01-06-2016, 18:38
Колега,ако не ти е проблем снимай го преди и след,като го разопаковаш:photo:

Pantheon
01-06-2016, 19:11
Колега,ако не ти е проблем снимай го преди и след,като го разопаковаш:photo:

Няма проблем. Ще го щракна.

radiboy
01-06-2016, 20:05
Благодаря,просто ми е любопитно(кой туй нещо),аз бях от последните които си купиха ТРВ от Mister auto,преди да се тръшне вратата на 83 лв.За сега всичко е ок,но е твърде рано да се каже нещо,имам около 1000 км.