PDA

View Full Version : я да видим колко човека сме вътре вече !



cvetelin
18-04-2007, 15:53
една малко неприатна тема за много (много много) хора.
става въпрос за всичките внесени автомобили след 1 януари. много интересни неща чух и до някъде съм склонен да вярвам. казаха, че от първи май ще влезе закон който ще задължи всички които са внасят автомобили да си платят нещо като данак (такса мито или както искате го наречете)
да обаче ... при регистрацията до месец май всеки един който регистрира подписва една декларация ... че еди от кого си е купил той колата.
и какво става ?
дали няма да кажат всички ? тоест да ни накарат и ние да си платим тази такса ?
тоест какво си получи .. зарибиха народа, че няма такси нищо. всички си внесаха коли и сега .. поредният рекет от страна на държавата.

дали ще стане така как мислите ?

Слав
18-04-2007, 16:16
Ако това стане ще има вече масов бунт.

Поне на хората около мен и ме дошло до шапката от тази масова простотия навсякъде.
Вместо да се стреми държавата д анаправи нещо като хората и поне веднъж да работи в интерес на гражданите си тя ги закопава още повече.Няма да мине без последствия това, ако стане :evil:

cvetelin
18-04-2007, 16:18
Ако това стане ще има вече масов бунт.

Поне на хората около мен и ме дошло до шапката от тази масова простотия навсякъде.
Вместо да се стреми държавата д анаправи нещо като хората и поне веднъж да работи в интерес на гражданите си тя ги закопава още повече.Няма да мине без последствия това, ако стане :evil:

почти съм сигурен, че ще стане и ще бъде интересно .. :twisted:

ShoxXx
18-04-2007, 16:52
Най-интересното обаче е, че ще ни дават по CNN, NBC, EuroNews и т.н.
Яко ам?

търтей
18-04-2007, 17:01
в бг няма закони с регресивно действие :wink:

Yon
18-04-2007, 17:03
Де се евика работата ще стане кой еб@л, е@ал кака се омъжи :)

akula
18-04-2007, 17:28
Все ми се струва , че трудно ще ни накарат със задна дата да плащаме такса - мито, малко не ми се верва...

VFTI
18-04-2007, 20:24
Все ми се струва , че трудно ще ни накарат със задна дата да плащаме такса - мито, малко не ми се верва...


Ще си промениш мнението когато от данъчното ти пратят да плащаш за некви суми от 2004г. при положение, че вече си ги платил..И какво отново 200лв. за адвокат за да се докаже, че всичко е чисто... И след това пак ще пратят и ти пак адвокат...е те такива неща в нашата държавица :evil: :evil: :evil: :evil:

cvetelin
18-04-2007, 21:13
Все ми се струва , че трудно ще ни накарат със задна дата да плащаме такса - мито, малко не ми се верва...

напротив много е лесно. с подписването на тази декларация .. си в играта .. не можеш нищо да направиш ...

да правят каквото искат само дани ни скубят много да ги е**

имам чувството, че ако имам танк ще се разходя из центъра на софия ...

Pinky
18-04-2007, 21:48
и каква чак такава е тази декларация?

75 2.0 turbo
18-04-2007, 22:12
Все ми се струва , че трудно ще ни накарат със задна дата да плащаме такса - мито, малко не ми се верва...

напротив много е лесно. с подписването на тази декларация .. си в играта .. не можеш нищо да направиш ...

да правят каквото искат само дани ни скубят много да ги е**

имам чувството, че ако имам танк ще се разходя из центъра на софия ...
то танк хубаво ама тряя му поне ЕВРО 3 щот замърсява а и тои ще е дърт тряя се сдаде на вторични суровини един вид :lol: инак премилата ни татковина не веднъж ни е зарадвала с закони по които се оказва че дължим пари със задна дата :? мога да дам за пример как се оказа че дължа 400 лева за социални осигуровки за 3 години със задна дата и понеже не съм ги платил в едномесечен срок се оказа че вече са 600 :shock: добра лихва а :wink: или пък отиваики в данъчното се оказва че преди 6 месеца е влязъл закон по силата на които аз е трябвало да си регистрирам колата там и да подам деларация и т.н. и понеже не съм ми пишат акт.... а в предните години аз смених 3-4 автомобила и това деклариране ставаше при заплащане на данъка .......за следващата година :evil: доста неща може да се изговорят по темата но като цяло изобщо нямам съмнения в способностите на властимащите решат ли го краи... а и с тея декларации дето се подписват .... :? които е подписал е в кюпа :idea: от друга страна автоджамбазите как ще ревнат малииии......... :lol:

pr_00f
18-04-2007, 23:16
:)



От друга страна автоджамбазите как ще ревнат малииии......... Laughing



Кеф един вид а ? :))))

cvetelin
19-04-2007, 08:36
:)



От друга страна автоджамбазите как ще ревнат малииии......... Laughing



Кеф един вид а ? :))))

чак кеф не ша да е ... ама въпроса е, че за пореден път ще бръкнат в джоба на сиромаха ..

Mind_Control
19-04-2007, 10:06
:twisted: има ли начин да се разберат депутатите предложили закона? и техните адреси.. 6те чупя прозорци докато не си избия парите ако стане 8)

Слав
19-04-2007, 10:15
:twisted: има ли начин да се разберат депутатите предложили закона? и техните адреси.. 6те чупя прозорци докато не си избия парите ако стане 8)

Брой ме и мен :lol:

cvetelin
19-04-2007, 14:02
:twisted: има ли начин да се разберат депутатите предложили закона? и техните адреси.. 6те чупя прозорци докато не си избия парите ако стане 8)

хора от провинцията искате ли ?
идвам :)

akula
19-04-2007, 14:07
Все ми се струва , че трудно ще ни накарат със задна дата да плащаме такса - мито, малко не ми се верва...


Ще си промениш мнението когато от данъчното ти пратят да плащаш за некви суми от 2004г. при положение, че вече си ги платил..И какво отново 200лв. за адвокат за да се докаже, че всичко е чисто... И след това пак ще пратят и ти пак адвокат...е те такива неща в нашата държавица :evil: :evil: :evil: :evil:

двете неща нямат общо :wink:

а колкото до декларацията (която аз честно казано не си спомням), нема как да стане, да се води такса- мито - просто защото не може да има мита, между страни членки на ЕС - което от своя страна, ако го направят би довело до ограничение на свободната търговия и санкции от Евро комисии при подадена жалба. Мисля че случката вече се беше разиграла в Чехия (ако не бъркам държавата)

cvetelin
19-04-2007, 14:11
Все ми се струва , че трудно ще ни накарат със задна дата да плащаме такса - мито, малко не ми се верва...


Ще си промениш мнението когато от данъчното ти пратят да плащаш за некви суми от 2004г. при положение, че вече си ги платил..И какво отново 200лв. за адвокат за да се докаже, че всичко е чисто... И след това пак ще пратят и ти пак адвокат...е те такива неща в нашата държавица :evil: :evil: :evil: :evil:

двете неща нямат общо :wink:

а колкото до декларацията (която аз честно казано не си спомням), нема как да стане, да се води такса- мито - просто защото не може да има мита, между страни членки на ЕС - което от своя страна, ако го направят би довело до ограничение на свободната търговия и санкции от Евро комисии при подадена жалба. Мисля че случката вече се беше разиграла в Чехия (ако не бъркам държавата)

не точно мито .. ще сложат една такса измислена .. и готово ..
бе щом е да ти вземат парите ... няма проблем ...

сега мога да кажа един слух който чух.... от първи май ще се плаща по 1.50 лв на кубик ... данък за всеки автомобил .. нов внос
та ако това е верно ... да е честито на всики печеливши :)

BatVas
19-04-2007, 14:50
Абе май сте чули нещо ама не точно. Това за което говорят като данък от май месец, както и това дето искат да посочите от кого е купена там или тука е само във връзка със събираемостта на ДДС-то.
Да речем , че джамбазин е купил кола от Германия (виждали сте обяви където пише че са без данък) значи някой дължи този данък. Или в друг случай - плащате колата там с данъка да речем 1000евро +200 = 1200 евро обявена цена там и тази плащате - тук продавате колата с фактура защото сте фирма по ЗДДС за 1500евро+300ДДС=1800 евро за купувача тук. Значи имате да приспадате като при всяка друга стока 200 евро ДДС платена там от 300 начислено тук - и така се дължи към бюджета 100 евро (това е ДДС то за надценката която сте сложили.

Та понеже сега в КАТ тея неща не ги искат и проверяват - ей това ще искат от май месец - (или нещо подобно и е свързано с ДДС) Останалото са разни слухове. Сега масово не се плащат и са непроследяеми тия данъци. Купувате от так като за износ без данък, тук не Ви искат нищо и не го внасяте и тук ( а все пак някъде в ЕС трябва да се плати данъка, а после спрямо краен потребител влиза в бюджета на съответната държава в зависимост от това къде (в коя държава колко добавена стойност е дошла)
Иначе сега си купуват БМВ за 120 000 и го искат без данък защото уж ще го платят тук - така го вземат за 100 000 и тук никъде не влизат тея 20 000 хилки ДДС (ако не ги платиш там трябва да влязат някъде, ако си платил там тук не ти ги искат - освен ако не препродаваш като търговец и да дължиш на надценката)
Не знам дали се разбира щото малко неясно обяснявам , а и все пак зависи от субекта който продава и субекта който купува - с какъв данъчен статут са

Иначе могат да променят еко таксата - ама носещите се слухове сега според мен не са за нея.