PDA

View Full Version : Голям разход на масло



ALFA JTD
10-06-2016, 10:24
Колеги изчетох всичко по-темата.
Масленият сепаратор е пчистен заедно с клапанчето. Компресията на колата е 12,75 на 4те цилиндъра. Свещите са бели смисъл (не ги цапа) по-ауспуха няма характерните белези за харчене на масло (чист е)
Гарнитурата на всмукателните колектори е сменена.
Колкото и да я ръчкаш не изпушва, върви много леколеко!
Когато свалях всмукателните колектори бяха пълни с масло.
Капака на клапаните е сменен и почистен клапанчето също.
От зад изпушва единствено когато е над 4500оборота и върнеш газта и след 5-10сек. дадеш пак всичката газ.
Разхода на масло е 1л. за 300км.
2.0tc фаза две що е то?

ecotronic
10-06-2016, 10:40
Гумички и/или водачи на клапаните а така също вероятно и маслени сегменти.

Сигурно ли е, че няма теч някъде? 1л./300 км. е ужасно много и би трябвало свещите да трупат сериозен нагар.

ALFA JTD
10-06-2016, 10:49
Няма течове. Ако са гумички на клапаните или нещо свързано с тях най малкото което е сутрин кагато я паля ще изпушва.
Ако са сегменти с този разход трябва да е като локомотив на твърдо гориво.
А и от двете причини няма да има масло в смукателните колектори.

ecotronic
10-06-2016, 10:56
Маслото във всмукателния колектор няма откъде другаде да се вземе, освен от картерните газове. Именно износването на сегментите води до повишаването на налягането в картера - т.е - до увеличаването на количеството газове.

ALFA JTD
10-06-2016, 11:15
При тази компресия едва ли са износени. А и за по- сигурно дали са сегменти напълних цилиндрите с газ изтече за около 7-8 часа дефакто ако са износени ще изтече доста по-бързо.
Мисля си за варянт леглото на клапанчето да е износено или и второто клапанче което взех има износване доста по-малко от мойто но и то има.
Смисъл ако не затваря добре или блокира някъкси когато върнеш газта от голямия вакум да дърпа маслото през удушника.
Направих и проба с откачен маркуч от клапанчето и сложен в шише да видя дали ще го изхвърля от там но не нямаше и капка нищо.

ecotronic
10-06-2016, 11:24
Пробвай да налееш по малко масло в цилиндрите и виж, дали и с колко ще се вдигне компресията.

ALFA JTD
10-06-2016, 11:35
Логиката каква е?
Сипеш ли масло 100% ще се повиши компресията.
Мислех си и за счупен или спекли маслени сигменти, но би трябвало да има нагар по-свещите или когато я задържиш в някви обороти да започне да пуши отзад но не няма! Изпушва единствено когато върнеж газта и после дадеш рязко и то над 3500_4000обо.
Изпушва точно като на гуммички на клапани обаче разхода е твърде голям за тях.

ecotronic
10-06-2016, 11:43
Не е много трудно първо да се обърне внимание на гумичките и на водачите на клапаните. Това може да стане и без да се сваля главата. При разклащане с ръка на опашките не трябва да се усеща луфт. Но ако не се установят хлабини и ако подмяната на гумичките не даде положителен резултат, не остава много друго, освен да се гледат сегментите.

ALFA JTD
10-06-2016, 11:51
Бали го,други предложения.

Alex_26
12-06-2016, 04:50
Друже, ядох го тоя навремето. След едни майстори от 16 гумички, чисто нови, 12 клопчеха. И откалили се един вид сегменти - кривеха се, не се чупеха. Сложихме истински и дори и след 10к км. маслото седеше бистро.
Бели свещи с лек нагар е масло. Компресия 12 е даже много, явно влиза масло и затова е висока за поизносен двигател. Така, че и да сипваш масло в цилиндрите за да мериш - все тая
От долу или при ремъци имаш ли омаслявания?

---------- Post added at 04:50 ---------- Previous post was at 04:49 ----------

Виж тук:
http://www.autoreview.bg/advice/technical_information/read/273/diagnostika-na-dvigatelq-po-systoqnieto-na-zapalitelnite-sveshti/

но не е гаранция все пак

ALFA JTD
12-06-2016, 13:37
Сега съм откачил отдушниците. И за сега грам не изпушва пък ще видим. Сипал съм масло до мах. и ще гледам ако пак го харчи значи проблема е в двигатела ако не значи е в маслените пари нещо си мамата там.

pace
17-06-2016, 19:51
И при мен разхода е доста голям 1лт на 1300км...това след ревизия на главата...сигурно са забравили гумичките да сложат,знам ли :D

Alex_26
17-06-2016, 21:48
И при мен разхода е доста голям 1лт на 1300км...това след ревизия на главата...сигурно са забравили гумичките да сложат,знам ли :D
не, най-вероятно не са сложили подходящите

pace
17-06-2016, 22:05
не, най-вероятно не са сложили подходящите

идея си нямам какви са сложили но сега трябва да ги сменям пак:Silent:

ALFA JTD
17-06-2016, 23:56
Ако беше такъв нямаше да му обръщам внимание ;)

Alex_26
18-06-2016, 07:17
Когато преди 5 години ми правиха мотора на една моя кола, след ремонта тя си лапаше 1 - 1.5 литра масло на 1000. Писна ми да ми викат, че е нормално и я вкарах отново за ремонт. Оказа се, че от 16 нови гумички 12 бяха изпаднали. Новите оригинални сегменти бяха се "откалили" и буталата клопчеха. Гарнитурата я намазали със силикон. Болтовете затягани както си знаят. Дали МАЙСТОРИТЕ са ме излъгали, не знам. Сложихме нови неща от викторчо реинц и кобчо шмитц. След поставянето на гумичките ги причукахме леко и пробвахме да ги вадим, не ставаше. Сглобихме мотора и за близо 30 000км. (две смени) съм долял само 150ml масло, че леко изпусна гарнитурата на капака. Дори на 10 000км. маслото си беше бистро

ALFA JTD
18-06-2016, 09:29
Евала:)
И при мен е нещо подобно май май!
Кой какво е правил по колата не се знае, но ще разбера скоро хехехе :)

Alex_26
18-06-2016, 12:47
Евала:)
И при мен е нещо подобно май май!
Кой какво е правил по колата не се знае, но ще разбера скоро хехехе :)
Аз шлайвах и вал на първи ремонт, смених всички лагери, раздвижих повдигачите на менгеме, водачите бяха ОК.
Като свалиш главата поискай пред теб да свалят валовече, свали повдигачите и се опитай да извадиш гумичките наръка. Гледай сеир
После виж дали имаш клопчене на буталата - мърдат ли дори малко - сегменти. И всичко само чрез номер на шаси!!!!!!

alex37
25-03-2017, 13:46
До 1 л на 1000 км е нормално.