PDA

View Full Version : Уред за измерване налягане на маслото !



the_crazy_driver
15-06-2016, 22:42
Искам да попитам, на алфетката дали може да и свържа такъв уред, да си следя налягането. Алфата е с това табло което го няма вграден, за това искам да си купя от тези "спортните", ама не съм много много по кабели и датчици. Та мисълта ми е ако може, какво трябва да направя ! :cheers::cheers::cheers::cheers:

kendo
16-06-2016, 09:53
Искам да попитам, на алфетката дали може да и свържа такъв уред, да си следя налягането. Алфата е с това табло което го няма вграден, за това искам да си купя от тези "спортните", ама не съм много много по кабели и датчици. Та мисълта ми е ако може, какво трябва да направя ! :cheers::cheers::cheers::cheers:

По принцип инсталацията е унифицирана и би трябвало да има кабел за датчика. Не знам обаче дали има оставен отвор на главата. Ако всичко се нареди, съвета ми е да сложиш датчик от Лада(пренарязва му се резбата). По държеливи са.

the_crazy_driver
16-06-2016, 17:42
А къде на главата да търся отвор евентуално ?

Furious 155
16-06-2016, 17:52
А къде на главата да търся отвор евентуално ?
Оригиналният не е на главата, а е на блока, отзад на мотора, откъм купето, точно под главата, от страната на скоростната кутия. ;)

kendo
17-06-2016, 16:31
Оригиналният не е на главата, а е на блока, отзад на мотора, откъм купето, точно под главата, от страната на скоростната кутия. ;)

Правилно, на блока е. Де блея и аз.Ето тук се вижда отвора от дясно на блока

viktorsterev
17-06-2016, 21:52
В краен случаи ми се обади,имам в куфара Един комплект бурето и една кривка за датчика от Лада.В мазето някъде имам и самия уред.