PDA

View Full Version : Алфата не върви добре



KARTaL
26-06-2016, 22:50
От известно време има чувството че колата ми не върви както трябва. Двигателя ми е 2.0 ТС. Може би повечето ще кажат че това е нещо нормално за този двигател. Имам това впечатление защото преди време имаше едно Пежо 307 2.0 ХДИ и давах след него обаче ми дръпна .. тия дни един пасат 5-ца 110 коня върна една скорост аз си бях на 5-та но пак ми дръпна леко. От какво може да ми се получава тези неща и да е загубила мощност?

ecotronic
26-06-2016, 22:58
Аз на 5 - та трябва да карам с над 120 за да мога да разчитам на добро ускорение. При скорости 90 - 100 връщаш предавка за да не те дърпат.

Другото е диагностика.

Грешки, дебитомер, ламбда сонда.......

KARTaL
26-06-2016, 23:58
Чудя се дали да не сложа един чип на колата. Не че ми трябва много да върви, но просто за такива пикльовци като днешния пасат дето ме засичат да им оставям домашно. Иначе ако се закачи на лаптоп предполагам че може да изпише нещо? Твоята кола със същия мотор ли е?

mordohy
27-06-2016, 02:52
Колега, корабът си е доста тежък, та не очаквай от него чудеса. Друг е въпросът, ако е започнал да върви по-малко от преди.
Аз бих започнал с една диагностика, а най-напред с филтрите.
Успех!

ecotronic
27-06-2016, 10:32
Чудя се дали да не сложа един чип на колата. Не че ми трябва много да върви, но просто за такива пикльовци като днешния пасат дето ме засичат да им оставям домашно. Иначе ако се закачи на лаптоп предполагам че може да изпише нещо? Твоята кола със същия мотор ли е?

Със същия мотор съм.
От чип на атмосферка не очаквай чудеса.

italfen
27-06-2016, 10:58
Пасата дори с ремап би трябвало, ако всичко при теб е наред да го накажеш.
Вместо пари за глупости (чипове) направи една диагностика и виж всичко дали е наред... свещи, дебитомер. Ако искаш много да наказваш слагаш валове ;) 1000лв, вместо 300 за нищо.

myato
27-06-2016, 11:19
От известно време има чувството че колата ми не върви както трябва. Двигателя ми е 2.0 ТС. Може би повечето ще кажат че това е нещо нормално за този двигател. Имам това впечатление защото преди време имаше едно Пежо 307 2.0 ХДИ и давах след него обаче ми дръпна .. тия дни един пасат 5-ца 110 коня върна една скорост аз си бях на 5-та но пак ми дръпна леко. От какво може да ми се получава тези неща и да е загубила мощност?

И дете, дето са те дръпнали са дизели, доколкото разбирам, а дизелът набира в други обороти. Ако ще се дърпате, не го правете на пътя. Настигнал те е някой, да върви м*йната си. Аз даже отпускам да минат. Това не е обективен критерий за вървенето на колата.

KARTaL
27-06-2016, 11:34
mordohy (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=6278) Наясно съм че колата е тежка. Такова чувство имам че върви по-малко от преди. По колата тази година е сменено всичко (масла, филтри, ремъци, съединители, маховици и т.н) Може би става въпрос за други филтри за които не мога да се сетя? :Bolt:
ecotronic (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=17655) Знам че няма да има голяма разлика и с чип и че ако се сложи подобренията са минимални при бензин.
Какво искаш да кажеш с "атмосферка"?
italfen (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1104) Едни валове на този двигател и по-бързо ще издаде багажа до колкото знам?
myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318) Вуйче не съм на 18 години за да ми казваш къде да си правя гонки. От една година имам колата и никъде до сега не съм ходил на състезания и да си правя експерименти.. Не съм се уточнил за пассата по горе, но ме изнерви защото ме засече и затова се опитах да го настигна.

mordohy
27-06-2016, 11:46
Виж какво Гарго!
Опитваме се да помогнем, но за това се иска елементарно уважение.
Изказваме предположения на база на твоите данни, а ти си позволяваш да се заяждаш.
Нито Любо, нито Доктора, нито пък Италфен заслужават такова отношение.
В тоя форум си имаме правила и едно от тях е :
Можеш да се гъбаркаш и да му казваш каквото си искаш, но само ако сте седяли на една маса и се познавате лично.:Bolt:
Освен това: това , че са ти сменили филтрите не означава, че не може да задръстиш въздушния филтър. Това може да стане за само половин киклометър каране в пушилка. От гняс в резервоара също може да се запуши горивен филтър. Помпата също може да се е скапала.
За това първо диагностика, а после проверка на хеви метъла.

KARTaL
27-06-2016, 12:00
Колега, не се заяждам! Ако така ви изглежда се извинявам! Просто се допитвам до нещата да са ми по ясни.

Alex_26
27-06-2016, 12:09
Със същия мотор съм.
От чип на атмосферка не очаквай чудеса.
Дано колегата го възприеме това твое мнеие

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:07 ----------

Вземи наистина си направи диагностика и ако не си сменял свещи и си на газ ете ти един проблем

---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

166 бензин има ли бензинов филтър или е като останалите на цедка в резервоара?

ecotronic
27-06-2016, 12:18
Какво искаш да кажеш с "атмосферка"?


Атмосферка казваме на атмосферен двигател. Т.е. такъв, който не е турбо.

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:17 ----------


166 бензин има ли бензинов филтър или е като останалите на цедка в резервоара?

Няма. Само този, който е на кошницата в резервоара.

myato
27-06-2016, 12:58
mordohy (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=6278) Наясно съм че колата е тежка. Такова чувство имам че върви по-малко от преди. По колата тази година е сменено всичко (масла, филтри, ремъци, съединители, маховици и т.н) Може би става въпрос за други филтри за които не мога да се сетя? :Bolt:
ecotronic (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=17655) Знам че няма да има голяма разлика и с чип и че ако се сложи подобренията са минимални при бензин.
Какво искаш да кажеш с "атмосферка"?
italfen (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1104) Едни валове на този двигател и по-бързо ще издаде багажа до колкото знам?
myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318) Вуйче не съм на 18 години за да ми казваш къде да си правя гонки. От една година имам колата и никъде до сега не съм ходил на състезания и да си правя експерименти.. Не съм се уточнил за пассата по горе, но ме изнерви защото ме засече и затова се опитах да го настигна.

Видно е, че не си на 18, но е видно че реагираш хлапашки. И аз се дразня от тапашки изпълнения на пътя, но гледам да отстъпвам, щото меренето на тестостерон на пътя, завършва често в купчини метал, кръв и кокали.
Не съм имал никакво намерение да те засягам, нито пък се чувствам засегнат от отговора ти, щото е факт, че не съм първа младост.
За това и съм написал отдолу, че такива ситуации не са обективен измерител. Ако те "сърби", отиваш с някой изявен "спортист" някъде в шуштака и правите една дръпка.

ecotronic
27-06-2016, 13:16
Няма лошо да се съпоставят нещата. На колегата просто му е направило впечатление, че някакви 110 коня са го дръпнали, което не е нормално и наистина би могло да бъде симптом за нещо нередно.
Това не означава непременно, че се състезава по пътищата.

myato
27-06-2016, 13:25
Няма лошо да се съпоставят нещата. На колегата просто му е направило впечатление, че някакви 110 коня са го дръпнали, което не е нормално и наистина би могло да бъде симптом за нещо нередно.
Това не означава непременно, че се състезава по пътищата.

При определена ситуация и с моята например, дето е 105 магарета ще го дръпна. Това не е обективно.

lordliness
27-06-2016, 13:27
При определена ситуация и с моята например, дето е 105 магарета ще го дръпна. Това не е обективно.

Тук имаше една Вектра и всички си мислеха, че е 75 коня и късаше на всички шортите, всичко е относително.

ecotronic
27-06-2016, 13:29
При определена ситуация и с моята например, дето е 105 магарета ще го дръпна. Това не е обективно.

Ако задкормилното устройство е в час и ако колата е в изправност, ще го дръпнеш точно никога.

myato
27-06-2016, 13:31
Ако задкормилното устройство е в час и ако колата е в изправност, ще го дръпнеш точно никога.

Пак апсолютизираш:flirt:

ecotronic
27-06-2016, 13:32
Пак апсолютизираш:flirt:

Обективизирам :)

Doomguy
28-06-2016, 20:17
И мен ме минават дизели по 90 коня, но карам на газ, с климатик и с други хора в колата. Като изчистя адаптивните параметри и колата се адаптира добре на бензин, започва да върви много прилично за тежкото купе. Чудеса не могат да се очакват, разбира се. Най-адекватния мотор за купето според мен е 3.0/3.2 бензин. Там и спирачките са много по-добри от на останалите варианти.

ecotronic
28-06-2016, 20:28
Оправи си газовата да не ти шашка адаптивните параметри и тогава 90 коньовите дизели ще ти дишат прахта.

След моите перипетии с газовата днес направих логове на по-височка скорост. Колата върви като змей. 209 (на равен участък) на газ и с климатик.

lordliness
28-06-2016, 21:21
Оправи си газовата да не ти шашка адаптивните параметри и тогава 90 коньовите дизели ще ти дишат прахта.

След моите перипетии с газовата днес направих логове на по-височка скорост. Колата върви като змей. 209 (на равен участък) на газ и с климатик.
Нарушаваш законите и се хвалиш, браво.
За колко секунди? Тоест минути, 209км. колко оборота е?
Не знаеш отговорите? Или ги търсиш още из интернет?
Да беше вдигнал 211 или щеше да звучи съвсем измамно, но за това трябва кураж- да вдигнеш над 200, знаех си че се хвалиш само.
.

Doomguy
28-06-2016, 23:02
Оправи си газовата да не ти шашка адаптивните параметри и тогава 90 коньовите дизели ще ти дишат прахта.

След моите перипетии с газовата днес направих логове на по-височка скорост. Колата върви като змей. 209 (на равен участък) на газ и с климатик.

Много странно, но преди седмица реших да вържа колата към компютъра за да и прочета грешките, като не бях правил тази операция от година и с учудване установих, че единствената записана грешка беше за соленоида на вариатора. Нямаше нищо за неправилна горивна смес. Преди редовно записваше TRA и другите подобни. Не съм махал акумулатора през това време, за това изключвам варианта да съм ги изчистил по този начин.

ecotronic
29-06-2016, 11:18
Много странно, но преди седмица реших да вържа колата към компютъра за да и прочета грешките, като не бях правил тази операция от година и с учудване установих, че единствената записана грешка беше за соленоида на вариатора. Нямаше нищо за неправилна горивна смес. Преди редовно записваше TRA и другите подобни. Не съм махал акумулатора през това време, за това изключвам варианта да съм ги изчистил по този начин.

Предполагам, че грешката за соленоида е била нещо епизодично, защото ако тя се записва постоянно, това може напълно да обясни, защо колата ти не върви добре.

Независимо, че няма други грешки, следи стойността на self adaptive FRA параметъра. Ако газовата е настроена добре, стойността му трябва да не излиза от интервала 0,9 - 1,1 и колкото по-близо до 1, толкова по-добре.

myato
29-06-2016, 13:31
Нарушаваш законите и се хвалиш, браво.
За колко секунди? Тоест минути, 209км. колко оборота е?
Не знаеш отговорите? Или ги търсиш още из интернет?
Да беше вдигнал 211 или щеше да звучи съвсем измамно, но за това трябва кураж- да вдигнеш над 200, знаех си че се хвалиш само.
.

Въпреки, че изглежда все едно съм "усвиркал" автора на темата, ще си призная, че малко след като купих колата, направих една кушия на един влах с лагуна и стигнах към 205 по километраж, което е някъде около 190 реално. Тъпото е, че се гонихме не на магистралата, а на пътя след Луковит, към Плевен.
Няма да се разсърдя, ако някой определи случката, като идиотщина, щото напълно споделям оценката:surrender:

iveli
29-06-2016, 23:09
За тези наши големи коли не е ли нормално да прехвърлят 200 нищо че по бавно Имат тежината и стабилноста Наистина е неразумно но говорим по принцип Аз на Лятистралата за теста съм достигал до над 220 на километраж Незнам колко е отклонението при тази скорост но колата стоеше добре на пътя

ecotronic
30-06-2016, 10:55
За тези наши големи коли не е ли нормално да прехвърлят 200 нищо че по бавно Имат тежината и стабилноста Наистина е неразумно но говорим по принцип Аз на Лятистралата за теста съм достигал до над 220 на километраж Незнам колко е отклонението при тази скорост но колата стоеше добре на пътя

По-бавно, да.

време (s); обороти ; скорост
262.02 ; 5320.0000 ; 180.0000
314.10 ; 6120.0000 ; 209.0000

от 180 до 209 - за 52 секунди

като не съм сигурен, че съм я настъпвал докрай.

156
30-06-2016, 11:06
Моите скромни наблюдения сочат, че доста от бензиновите двигатели в един момент просто спират да вървят без да има записани грешки. Не само при алфа. И фордове и опели и фиатове са така. После почва едно сменяне на всичката периферия без особен резултат. Не знам защо така става, и повечето сервизи в които съм ходил също не знаят или не им се занимава.

ecotronic
30-06-2016, 12:00
Моите скромни наблюдения сочат, че доста от бензиновите двигатели в един момент просто спират да вървят без да има записани грешки. Не само при алфа. И фордове и опели и фиатове са така. После почва едно сменяне на всичката периферия без особен резултат. Не знам защо така става, и повечето сервизи в които съм ходил също не знаят или не им се занимава.

Твърде вероятно е причината за това, за което говориш да е в понижаването на компресията в резултат на износване на клапани/легла и/или бутала/сегменти/цилиндри.

Както и във всичко останало, касаещо ДВГ и тук мистерии няма :)

156
30-06-2016, 12:15
Да, това също е възможно, разбира се, но малко вероятно в конкретните случаи, които наблюдавам. На старата алфа съм ѝ мерил компресията и всичко е ок, фията, за който говоря по-горе е на реални 60000 км, пунто 1.1 купувано ново през 1997. Форда също е с проверена механика - също всичко е перфектно.
Общото между тях всичките е, че не се карат много много, не не чак толкова малко, че да се прецака нещо. Аз лично се съмнявам в налягането на бензина и то под товар на пътя (да речем на 2-ра трета във високи обороти), но все не ми остава време да се позанимавам с това, а в майсторите с които съм говорил казват, че нямало смисъл да се прави такова замерване, на място било достатъчно (на място винаги е давало нормално налягане).

Doomguy
01-07-2016, 22:26
Моята специално мре от газта. Има периоди в които я карам само на бензин и колата си пали и върви както трябва. Като цяло се държи много странно, според не знам какви променливи. Миналото лято като я запалех след престой на слънце прекъсваше зверски и се оправяше чак като вдигнеше 90 градуса. Това лято си работи идеално, без да съм пипал каквото и да било по нея.

ecotronic
02-07-2016, 15:28
Каква е газовата?

KARTaL
02-07-2016, 19:26
Може би аз имам други очаквания за тази кола и че върви малко повече. Тази седмица ще закачам колата на лаптоп и ще видя дали ще отчете някакви грешки. Иначе до сега съм карал с дебитомер от VW и АУДИ. Възможно ли е да е давало разлика във вървенето? Понеже предишната ми кола беше Oпел не зная за какво са тези дебитомери.

ivopifeca
02-07-2016, 20:05
Зависи и дали можеш да го караш тоя фиат...да усещаш въртящия момент,навремет с Джулиетата,едно ситроенче ме режеше по квартала на късо.Радваше се,като излезнахме на ботевградското му се дорева-въртящия момент,а Джулиеттата беше 1.8 с двата Делорто-Алфа Ромео не Фиат....

156
02-07-2016, 20:06
Възможно е, напълно! След смяна на дебитомера не е зле да се ресетнат адаптивните параметри, иначе може да не усетиш раликата веднага.

Doomguy
03-07-2016, 21:33
Каква е газовата?

Vega не знам си каква. Сбирщайн някакъв, слагат от негодяй в Пазарджик. Доволно нагли при това. Колкото пъти се оплаквам, че колата не върви, ми отговарят, че "газта била за икономия, не за състезания". Колата дойде с Ланди от Италия, която беше на доста малко километри според компютъра, но беше стар модел и нямаше части. След един теч смених всичко под предния капак с ново.

ecotronic
03-07-2016, 21:44
Vega не знам си каква. Сбирщайн някакъв, слагат от негодяй в Пазарджик. Доволно нагли при това. Колкото пъти се оплаквам, че колата не върви, ми отговарят, че "газта била за икономия, не за състезания". Колата дойде с Ланди от Италия, която беше на доста малко километри според компютъра, но беше стар модел и нямаше части. След един теч смених всичко под предния капак с ново.

Или смени "майсторите" или вземи нещата в свои ръцe.

Liceto
03-07-2016, 22:13
Моята ТуинСкрап като и плясна 5-та на 100 до 120 и е зор , нагоре започва да ускорява по стабилно. Засичах я с GPS и до 180 нямаше проблем на равното. Нагоре не посмях , че свършваше пътя. Отделен е въпросът, че като я закача на диагностика и постоянно записва грешка , че е достигнала лимита на адаптация. Газовия инжекцион има нужда от ремонт на изпарител , газовите инжектори са над 10 годишни вече мисля (Кейхин) и определено има работа по системата...но вървежа ме удовлетворява а и харчи добре. Един път само с братовчед ми правихме кушия с неговата Mazda Premacy 2.0 DITD. Ми...алфата не му остави шанс. Относително е всичко , така че закачи я , пък после се вкарвай във кючека :flirt:

Tasho
04-07-2016, 00:12
А към автора е въпроса - като е студена преди да достигне 90 градуса как се държи?

Doomguy
04-07-2016, 00:32
Или смени "майсторите" или вземи нещата в свои ръцe.

Ако ми се занимаваше, щях да си намеря кабел и софтуер и да си поиграя с настройките, докато не я направя перфектна. Нямам стимул обаче, колата си върви и не създава проблеми, мога да преглътна леката загуба на мощност.

ecotronic
04-07-2016, 10:45
Ако ми се занимаваше, щях да си намеря кабел и софтуер и да си поиграя с настройките, докато не я направя перфектна. Нямам стимул обаче, колата си върви и не създава проблеми, мога да преглътна леката загуба на мощност.

Какъв разход на газ имаш в момента?

Liceto
04-07-2016, 12:16
Колега ecotronic , след като си оправил адаптациите на твоята , какъв разход ти дава ? Моята в момента се върти около 11 извънградско и до 15-16 в града.

ecotronic
04-07-2016, 14:44
Колега ecotronic , след като си оправил адаптациите на твоята , какъв разход ти дава ? Моята в момента се върти около 11 извънградско и до 15-16 в града.

Разходът ми се вдигна с около 15 %. но пък моторът има повече тяга отпреди.

Извънградско (скорост около 120 - 140 + климатик): 13/100.

Градското е около 15 - 16.

Doomguy
04-07-2016, 17:26
Какъв разход на газ имаш в момента?

Комбинираното в последните 10 000км беше 14/100. Иначе извънградско с доста изпреварвания и 100-120кмч ми се движи около 10-11, а в града се движи между 14 и 17. На магистрала си стига 12-13 при 140-160кмч. С климатик, разхода е 0.6 отгоре.

ecotronic
04-07-2016, 17:35
Комбинираното в последните 10 000км беше 14/100. Иначе извънградско с доста изпреварвания и 100-120кмч ми се движи около 10-11, а в града се движи между 14 и 17. На магистрала си стига 12-13 при 140-160кмч. С климатик, разхода е 0.6 отгоре.

Значи нещата са сходни. Аз също имах разход 10 - 11 преди да си оправя газовата, но ECU - то записваше грешки заради бедна смес.

Излиза, че за да не записва грешки, следва сместта при работа на газ да се обогати, което повишава разхода и мощността.

Ако трябва да се запази старият разход и старата мощност, подходът трябва да е друг - ползване на емулатор на сондата, който при работа на газ трябва да "лъже" ECU - то, че сместа му е ОК.

KARTaL
04-07-2016, 18:38
Tasho Не намирам разлика. (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=2902)

Tasho
04-07-2016, 21:38
Значи нещата са сходни. Аз също имах разход 10 - 11 преди да си оправя газовата, но ECU - то записваше грешки заради бедна смес.

Излиза, че за да не записва грешки, следва сместта при работа на газ да се обогати, което повишава разхода и мощността.

Ако трябва да се запази старият разход и старата мощност, подходът трябва да е друг - ползване на емулатор на сондата, който при работа на газ трябва да "лъже" ECU - то, че сместа му е ОК.

Газовата ти има ли OBD връзка?

---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:37 ----------


Tasho Не намирам разлика. (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=2902)

Попитах, защото моята се глезеше като загрееше от един смотан "оригинален" температурен датчик. Сега вдигна разхода малко и се спъна като, че ли както на студен двигател така и на топъл. Гледам, че сондата нещо спи и тия дни ще я сменям.

ecotronic
04-07-2016, 21:40
Газовата ти има ли OBD връзка?

Няма.

Doomguy
04-07-2016, 21:44
Значи нещата са сходни. Аз също имах разход 10 - 11 преди да си оправя газовата, но ECU - то записваше грешки заради бедна смес.

Излиза, че за да не записва грешки, следва сместта при работа на газ да се обогати, което повишава разхода и мощността.

Ако трябва да се запази старият разход и старата мощност, подходът трябва да е друг - ползване на емулатор на сондата, който при работа на газ трябва да "лъже" ECU - то, че сместа му е ОК.

Честно казано, бих пожертвал 1-2 литра нагоре за по-добър вървеж на колата. Но не ми се занимава да ровичкам нещо, което работи и ми върши работа. На следващата смятам да и сложа OBD система.

ecotronic
04-07-2016, 22:10
Честно казано, бих пожертвал 1-2 литра нагоре за по-добър вървеж на колата. Но не ми се занимава да ровичкам нещо, което работи и ми върши работа. На следващата смятам да и сложа OBD система.

Напълно споделям мнението ти. Трябва да се оползотвори даден ресурс а разходът - както дойде.

Който иска нисък разход, да си купи по-малка кола. :)

Doomguy
04-07-2016, 22:35
Напълно споделям мнението ти. Трябва да се оползотвори даден ресурс а разходът - както дойде.

Който иска нисък разход, да си купи по-малка кола. :)

С тези цени на газта е грехота човек да се стиска. Много хора в моето обкръжение си накупиха коли с големи бензинови мотори с по шест, осем и дванадесет цилиндъра и им боднаха по един ГИ. Разхода им в парично изражение е съпоставим със средно голям дизел, но кефа е несравним.
При добра настройка не се забелязва разлика между вървежа на бензин и газ.

Boby
05-07-2016, 21:58
Направо ми настръхва коса като чета какъв ви е рахода на газ.:big_whoops:

Alex_26
06-07-2016, 10:31
А някой взима ли под внимание разликите в горивата и че ламбдата е пригодена само за едното от тях? Има даже ламбда сонда емулатори в режим на газ

ecotronic
06-07-2016, 10:36
А някой взима ли под внимание разликите в горивата и че ламбдата е пригодена само за едното от тях? Има даже ламбда сонда емулатори в режим на газ

При положение, че ламбдата мери само съдържание на кислород, какво значение има вида на горивото?

Boby
06-07-2016, 12:43
Ламбда емулатор не е необходим при добре настроена газова. Какъв е смисъла да слагаш нещо което лъже компютъра, че двигателя работи добре, а в същото време е с бедна или богата смес?

Вчера сутринта заредих. Среден разход 10.6 при 110-120 извънградско на темпомат и климатик през 50% от пробега. Градско 40% извънградско 60%. Не записва никакви грешки и няма загуба на мощност.

ecotronic
06-07-2016, 12:55
Ламбда емулатор не е необходим при добре настроена газова. Какъв е смисъла да слагаш нещо което лъже компютъра, че двигателя работи добре, а в същото време е с бедна или богата смес?

Вчера сутринта заредих. Среден разход 10.6 при 110-120 извънградско на темпомат и климатик през 50% от пробега. Градско 40% извънградско 60%. Не записва никакви грешки и няма загуба на мощност.

За TS - ка ли говориш? На колко стоят TRA и FRA адаптивните параметри?

Alex_26
06-07-2016, 13:30
При положение, че ламбдата мери само съдържание на кислород, какво значение има вида на горивото?
има, ти ще кажеш каква е разликата

ecotronic
06-07-2016, 13:36
има, ти ще кажеш каква е разликата

Разликата е единствено в това, че за изгарянето на един и същи обем от различни горива е необходимо и различно количество кислород.

Но това какво общо има със сондата? И защо на газ ще и трябва емулатор?

Дали ще работи на газ или на бензин, сигналът от нея трябва да се колебае в едни и същи граници, което е показателно за оптимално изгаряне.

Boby
06-07-2016, 13:54
За TS - ка ли говориш? На колко стоят TRA и FRA адаптивните параметри?

Да за Т.С.-ка. При другата средния разход е 11,5-11,8. Не съм закачал компютър последната година и нещо, но мога да го направя ако ти трябва да сравнение.

ecotronic
06-07-2016, 14:00
Да за Т.С.-ка. При другата средния разход е 11,5-11,8. Не съм закачал компютър последната година и нещо, но мога да го направя ако ти трябва да сравнение.

Да, ако не те затруднявам. Такава съпоставка ще ми е от полза.

Boby
06-07-2016, 14:56
Да, ако не те затруднявам. Такава съпоставка ще ми е от полза.

OK, утре ще я закача.

KARTaL
06-07-2016, 20:55
Колеги, като ви чета разхода на гориво моя е доста различен. В неделя като пътувах, напълних бутилката до горе и до вчера минах точно 200 км и я напълних на ново и ми събра 18 литра. Което прави 9/100 без климатик. :shock: Става въпрос за нормално каране до 100км.

Alex_26
07-07-2016, 09:47
Колеги, като ви чета разхода на гориво моя е доста различен. В неделя като пътувах, напълних бутилката до горе и до вчера минах точно 200 км и я напълних на ново и ми събра 18 литра. Което прави 9/100 без климатик. :shock: Става въпрос за нормално каране до 100км.
Това е валидно ако пълниш само на една бензиностанция, на една и съща колонка (за газта говоря)

Boby
07-07-2016, 10:55
Колеги, като ви чета разхода на гориво моя е доста различен. В неделя като пътувах, напълних бутилката до горе и до вчера минах точно 200 км и я напълних на ново и ми събра 18 литра. Което прави 9/100 без климатик. :shock: Става въпрос за нормално каране до 100км.

Нормален разход за този двигател.

Boby
07-07-2016, 13:53
Да, ако не те затруднявам. Такава съпоставка ще ми е от полза.

Оказа се че като съм преинсталирал Windows-а не съм инсталирал ЕЦУ скана. :big_whoops: Като инсталирам ще пиша.

ecotronic
07-07-2016, 14:00
Не е спешно. Когато стане :)