PDA

View Full Version : Скоростен Лост 156



dancho89
29-06-2016, 00:13
Здравейте колеги, от скоро съм горд собственик на 156 1,9 JTD Sportwagon Progression,проблема ми е че не може да върне в неутрално положение лоста,няма проблем при вкарването на скоростите,просто като си на втора и изключиш от втората и лоста си остава на положение между първа и втора а нали самия лост трябва да се върне между 3 и 4 скорост а той не иска ,до колкото знам би трябвало да има някаква пружина или нещо друго за това връщане на лоста.
Имаше и малко проблем с местенето от втора трета и на 5-та от 4-та,дигнах кожения маншон и почистих от горе видях някакъв дунапрен или нещо такова нещо като изолация, напръсках хубаво с спрей WD40 и лоста се движи лесно,само този проблем остана с връщането и е много гадно на 2 пъти вместо трета вкарах 1-ва и за малко и замине съединителя.

Благодаря предварително.

undy
29-06-2016, 00:40
Долу на скоростната кутия има втулка,която клеясва,чупи се или заяжда.От нея идва проблема.Моята си беше здрава,но дори и след смазването се движеше трудно....поръчах си нова,смазах и всичко заспа.Отвива се една гайка....като изключим свалянето на акумулатор,стойка и т.н.Трябва да намеря ..имаше много готин линк някъде....всичко ще ти стане ясно,само да го намеря.
Все пак ако проблема не е в жилата примерно....но мисля,че е точно това.


Имаш късмет

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-andamp-gt/317383-how-to-fix-stiff-sticky-gear-problem-bushes.html

acho_
29-06-2016, 08:08
Дам, напълно си заслужава ремонта, направо ми скапваше нервите в дъждовни или горещи дни само след 10 минути каране.

dancho89
29-06-2016, 11:15
Долу на скоростната кутия има втулка,която клеясва,чупи се или заяжда.От нея идва проблема.Моята си беше здрава,но дори и след смазването се движеше трудно....поръчах си нова,смазах и всичко заспа.Отвива се една гайка....като изключим свалянето на акумулатор,стойка и т.н.Трябва да намеря ..имаше много готин линк някъде....всичко ще ти стане ясно,само да го намеря.
Все пак ако проблема не е в жилата примерно....но мисля,че е точно това.


Имаш късмет

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-156-andamp-gt/317383-how-to-fix-stiff-sticky-gear-problem-bushes.html

Благодаря колега,благодаря ти за отговора и линка,видях цялата процедура, добре е но в моя случай немога да извърша процедурата,ще я карам на сервиз,хем ще я боцнат на комп да видят за грешки.

Благодаря отново колеги.