PDA

View Full Version : Усилвател + Суббуфер



dancho89
29-06-2016, 12:36
Здравейте колеги,предния собственик е сменил оригиналното CD с това на пайнер: http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/PUSA/Images/Product%20Images/Car/DEH-150MP_large.jpg
и реших вместо да продам от предната си кола суббуфера и усилвателя да си ги монтирам на алфата но гледах гледах и така не видях от къде да прокарам кабел от акумулатора за усилвателя,буфера ще е в багажника както и усилвателя,
буфера е този: https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/75f/75fd7899deec0a8db0916d10474e8ffb.jpg 300mm, max. power 850W
усилвателя е този: http://www.technomarket.bg/usilvatel/blaupunkt-ema-255-09116590 усилвателя го монтирах в багажника зад левия стоп,и стигнах до това да прокарам кабели сигналния кабел е ясен от цд-то до усилвателя,него ще го прокарам от дясната страна в прага но самия плюсов кабел не намирам от къде да го вкарам в купето от акумулатора,към самия усилвател ще има и допълнителн плюс който ще взема от cd-то който ще минава през ключе което още не съм решил къде ще монтирано което служи за спиране и пускане на усилвателя когато реша, четох дали беше тук или някъде другаде не помня точно някой написал в нея тема да се изкарал от долу под колата и да се пробие дупка в багажника,аз не искам си дупча пода на колата,на предната ми кола фиат пунто намерих някаква като гумена капачка в която влизаше жилото на ръчката за отваряне на предния капак и там пробих дупка и вкарах плюс в купето от акумулатора,но тук е различно няма място и нищо не се вижда.
Ако има някакъв лесен вариант да не дупча нищо по купето,нещо като гумена капачка или някъде където бързо и лесно ще вкарам кабел от акумулатора към купето.

Вече 2-3 дена гледам от къде да прокарам кабел но така и не можах да намеря от къде.

Благодаря предварително.

Zlobich
29-06-2016, 12:46
На буксата на радиото има два "+" жълт кабел и червен кабел.
Един от двата е постоянен,другия минава през контактния ключ. Провери,мисля,че жълтия беше постоянен,а червения през контактния ключ.
Виж къде мина снопа с кабелите от двигателния отсег в купвто и от там пусни кабела.

----------------------
Spaghetti racing Team

dancho89
29-06-2016, 13:17
На буксата на радиото има два "+" жълт кабел и червен кабел.
Един от двата е постоянен,другия минава през контактния ключ. Провери,мисля,че жълтия беше постоянен,а червения през контактния ключ.
Виж къде мина снопа с кабелите от двигателния отсег в купвто и от там пусни кабела.

----------------------
Spaghetti racing Team

Благодаря колега ще видя там с снопа.за буксата не ми трябва по принцип постояннен плюс а ще е плюса който идва от контакния ключ към буксата,просто целта ми е с него кабел когато дам на контакт да тръгне и буфера но примерно шофирам и возя наще особено майка ми и тя не обича много шум тоест "бас" да мога си изключвам усилвателя.

Alexanderbb
29-06-2016, 15:55
По-добре виж на този плейър кой му е кабела управляващ буфера. И защо ще слагаш ключе, не можеш ли просто да си намалиш звука?

eproHD
29-06-2016, 16:57
Да използвам темата на колегата и да попитам
Спрял съм се на този PIONEER DEH-1800UB
Та въпроса са ми е какви адаптери ще ми трябват при свързването,виждам също ,че този модел поддържа управление от волана това дали ще работи ?
Някой линк ще ми свърши работа
Също така ще изглежда ли добре на мястото на оригиналния
Рамки съм си взел вече 1 DIN една сива и една цвят антрацит

Alexanderbb
30-06-2016, 09:54
Нещо такова предполагам
http://bgcaraudio.com/prodykti_audio-kontrol-ot-volana.html

или

http://a-audio.net/%d0%bc%d0%be%d0%b4%d1%83%d0%bb-%d0%b7%d0%b0-%d0%bc%d1%83%d0%bb%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%be%d0%bb%d 0%b0%d0%bd-opel-ford-mazda-honda-nissan-daewoo-chevrolet-citroen-subaru-toyota-alfa-romeo-peuge/

eproHD
30-06-2016, 12:35
Да точно такава джаджа ще трябва !Ще видя тук как са цените , и ще видя колко ще ми излезе заедно с плеъра и въобще дали да се занимавам с смяна на CD-то
Накрая ще взема един Yatour както са направили повечето колеги

eproHD
30-06-2016, 19:37
Дали ще стане да се управлява от волана само с тези адаптери без черната кутийка
Днес от четене на разни места стигнах до убеждение ,че кутийката трябва само на коли след 2004 г !
Другия вариант е да си взема PIONEER DEH-1801UB който има мъничко IR дистанционно управление към него и разлика в цената към 20€
от този без
Няма ми се налага да дам 90 € за джаджата за да работи мулти волана

Travel_Mate
01-07-2016, 09:51
Дали ще стане да се управлява от волана само с тези адаптери без черната кутийка
Днес от четене на разни места стигнах до убеждение ,че кутийката трябва само на коли след 2004 г !
Другия вариант е да си взема PIONEER DEH-1801UB който има мъничко IR дистанционно управление към него и разлика в цената към 20€
от този без
Няма ми се налага да дам 90 € за джаджата за да работи мулти волана


Колега, потърси в ebay. Мисля за 20 евро го взех миналата година (за 156 фейс и Пайнер 560BT)

eproHD
01-07-2016, 10:52
Колега, потърси в ebay. Мисля за 20 евро го взех миналата година (за 156 фейс и Пайнер 560BT)

Намирам само ей това...такова ли е при теб
http://www.ebay.it/itm/ALFA-ROMEO-147-156-GT-Steering-Wheel-Stalk-Control-Interface-Adaptor-DS-AR001-2-/351640078179?&_trksid=p2056016.l4276

Alexanderbb
01-07-2016, 13:24
Да си кажа честно аз дистанционно за Сонито имам ама няма и един случай за 5 години да съм го ползвал.

eproHD
01-07-2016, 19:12
Ей никой не иска да плесна една снимка как изглежда нов плеър на мястото на стария !
Не мога да приема,че всичките сте с YATOUR

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:11 ----------



Travel_Mate
Имаш ли възможност за някоя снимка да видя как изглежда в колата

Travel_Mate
01-07-2016, 22:58
Намирам само ей това...такова ли е при теб
http://www.ebay.it/itm/ALFA-ROMEO-147-156-GT-Steering-Wheel-Stalk-Control-Interface-Adaptor-DS-AR001-2-/351640078179?&_trksid=p2056016.l4276

Точно това е, CTSAR001, но мисля го взех малко по-ефтино миналата година. Снимка мога ти покажа утре, но ще е на 156 фейс. Иначе аз съм с Пайнер mvh-x560bt, както му се настройват цветовете, за мен е супер и се вписва чудесно с таблото (с бленда разбира се), а USB-то съм го извел под кората в краката на пасажера и е с набучена 16GB флашка. За мен YATOR и подобните не е опция, още 2007 ползвах такова на нов VW и не ми хареса изобщо, въпреки че вършеше работа.

eproHD
01-07-2016, 23:13
Точно това е, CTSAR001, но мисля го взех малко по-ефтино миналата година. Снимка мога ти покажа утре, но ще е на 156 фейс. Иначе аз съм с Пайнер mvh-x560bt, както му се настройват цветовете, за мен е супер и се вписва чудесно с таблото (с бленда разбира се), а USB-то съм го извел под кората в краката на пасажера и е с набучена 16GB флашка. За мен YATOR и подобните не е опция, още 2007 ползвах такова на нов VW и не ми хареса изобщо, въпреки че вършеше работа.

Ок !Поне ще добия представа някаква.Да отначало се бях замислил за това YATOUR....но исках нещо дето ще ми чете дискове с мп3 и ще има и USB едновременно.Абе все пак сме 2016 и не може да влача все тоя оригиналния от 2003.Все пак мисля ,че ще живне музиката с тоя pioneer малко надявам се !

Travel_Mate
02-07-2016, 01:07
Ок !Поне ще добия представа някаква.Да отначало се бях замислил за това YATOUR....но исках нещо дето ще ми чете дискове с мп3 и ще има и USB едновременно.Абе все пак сме 2016 и не може да влача все тоя оригиналния от 2003.Все пак мисля ,че ще живне музиката с тоя pioneer малко надявам се !

Утре ще снимам. Това за дисковете и аз го мислех, после се замислих, че от години не съм пускал нормален диск, направих проучване сред приятели, кога за последно са слушали диск... и на финала с резултата, взех пайнера без CD и вече година грам не съжалявам :D 16GB флашка ми събира всичките глупости и BT когато имам нещо ново от телефона. Ако не ти се дават 250лв, разгледай X360BT модела. За мен диска вече е предното хилядолетие

Alexanderbb
02-07-2016, 10:27
Ето снимка

eproHD
02-07-2016, 10:32
Искам да е с диск понеже от време на време си купувам по някой оригинален на някой певец които ми харесва !Няма смисъл да слагам нещо по висок клас не обмислям да сменям и говорителите.Понеже като се почне да се сменя няма спиране като болест е......знам го от личен опит само колко пари съм дал за кабели за домашни тон колони не е истина,но това е друга тема и не за тук

---------- Post added at 09:32 ---------- Previous post was at 09:28 ----------


Ето снимка

Тук въобще не ми харесва така е цопнато в дупката и без рамка около касетофона и с този син цвят...накратко ужас,относно тук как е направено !
Ето модела на който съм се спрял мисля ,че ще се върже прекрасно на местото на стария

Alexanderbb
02-07-2016, 10:47
Имам и рамка, ама трябва да се пили пък и с нея разликата не е голяма. Бутоните светят в червено, само големият е син. И да ти кажа след 2 седмици така свикваш че изобщо не ти прави впечатление как точно изглежда :)
Важно е какъв звук имаш и какво може да прочете.
Това дето си го сложил на снимката си е стандартен размер като повечето други.

eproHD
02-07-2016, 10:58
Да така е ето рамката,имам две тази и по тъмна !
Но проблема ми е дали ще ми хареса крайния резултат

Alexanderbb
02-07-2016, 11:05
Мога да ти кажа че рамката на CD то и тази дето си взел няма физически да си паснат. И ефекта ще и малко рамка в рамка в табло

eproHD
02-07-2016, 11:13
Мога да ти кажа че рамката на CD то и тази дето си взел няма физически да си паснат. И ефекта ще и малко рамка в рамка в табло

Е дават я ,че ще стане !Ако реша да взема касетофона ще видя и ако не стане ще го мисля впоследствие.
То както и казах преди за това са моите опасения как ще изглежда на мястото на оригинала
Сега се сетих отивам в един магазин за касетофони тук взимам един за ушите и го пъхам в рамката ако не легне,Алфата забравя за нова музика :notworthy:
Иначе само рамката съм я слагал на мястото на стария касетофон и ляга перфектно,то на 147 като махнеш радиото си е дупка само и ляга оптимално

Alexanderbb
02-07-2016, 11:36
Да рамката ляга без касетофона. Обаче с нея шейната идва малко по назад. И тогава черната и сребърни рамки не пасват. А и при мен пречат на ваденето на падащия панел. Но верно бързо се свиква и визията не е определяща

eproHD
02-07-2016, 15:21
Как рамката (сивата) би пречела за свалянето на панела ,като той свалящия се панел не заема напълно лицевата част

Alexanderbb
02-07-2016, 18:34
Нали виждаш от Сони как са оставили една вдлъбнатина в ляво за да ти е по-удобно

eproHD
02-07-2016, 19:08
Нищо не казвам...просто видях как е на този pioneer и за това ! Иначе 90 % съм го решил да го сменям но да направя още малко проучване кое къде, кое как се свързва и тн.

NoFeArr
03-07-2016, 11:12
Здравейте колеги,предния собственик е сменил оригиналното CD с това на пайнер: http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/PUSA/Images/Product%20Images/Car/DEH-150MP_large.jpg
и реших вместо да продам от предната си кола суббуфера и усилвателя да си ги монтирам на алфата но гледах гледах и така не видях от къде да прокарам кабел от акумулатора за усилвателя,буфера ще е в багажника както и усилвателя,
буфера е този: https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/75f/75fd7899deec0a8db0916d10474e8ffb.jpg 300mm, max. power 850W
усилвателя е този: http://www.technomarket.bg/usilvatel/blaupunkt-ema-255-09116590 усилвателя го монтирах в багажника зад левия стоп,и стигнах до това да прокарам кабели сигналния кабел е ясен от цд-то до усилвателя,него ще го прокарам от дясната страна в прага но самия плюсов кабел не намирам от къде да го вкарам в купето от акумулатора,към самия усилвател ще има и допълнителн плюс който ще взема от cd-то който ще минава през ключе което още не съм решил къде ще монтирано което служи за спиране и пускане на усилвателя когато реша, четох дали беше тук или някъде другаде не помня точно някой написал в нея тема да се изкарал от долу под колата и да се пробие дупка в багажника,аз не искам си дупча пода на колата,на предната ми кола фиат пунто намерих някаква като гумена капачка в която влизаше жилото на ръчката за отваряне на предния капак и там пробих дупка и вкарах плюс в купето от акумулатора,но тук е различно няма място и нищо не се вижда.
Ако има някакъв лесен вариант да не дупча нищо по купето,нещо като гумена капачка или някъде където бързо и лесно ще вкарам кабел от акумулатора към купето.

Вече 2-3 дена гледам от къде да прокарам кабел но така и не можах да намеря от къде.

Благодаря предварително.

Плюс за усилвателя си пусни хубав кабел от таблото на бушоните за да не си играеш да правиш преход от акумулатора, на таблото с бушоните има дебел плюсов кабел, достатъчен ампераж за усилвател. А плюс за активиране на усилвателя (remote) се пуска от синия кабел на цд-то премери къде идва + само при пуснато цд.

eproHD
03-07-2016, 11:56
Тези дали ще изкарат по добър звук от оригиналните говорители ?

Travel_Mate
03-07-2016, 12:29
https://goo.gl/photos/rRsk2gB6P2BFwVvn7 ето снимка, 100% херца ще извади по-добръ звук

eproHD
03-07-2016, 14:45
https://goo.gl/photos/rRsk2gB6P2BFwVvn7 ето снимка, 100% херца ще извади по-добръ звук

Добре изглежда....викаш да сменям стария Blaupunkt и да не се замислям:beer:
P.S
И твоето ли не е легнало добре както при колегата Alexanderbb или така ми се струва ? Надявам се при 147 да нямам проблем ма знам ли

Alexanderbb
03-07-2016, 17:04
Добре изглежда....викаш да сменям стария Blaupunkt и да не се замислям:beer:
P.S
И твоето ли не е легнало добре както при колегата Alexanderbb или така ми се струва ? Надявам се при 147 да нямам проблем ма знам ли

Аз нали ти казах, ефекта рамка в рамка в табло.

eproHD
03-07-2016, 17:30
Аз нали ти казах, ефекта рамка в рамка в табло.

Това да му е болката,че вече ми писна от това оригиналното като загрее да прескача на всяка песен.А да взема сега,че гледам трудно се намират кабелите за свързване...докато се чудя няма да се продават вече !:big_whoops:

Alexanderbb
03-07-2016, 18:22
Това да му е болката,че вече ми писна от това оригиналното като загрее да прескача на всяка песен.А да взема сега,че гледам трудно се намират кабелите за свързване...докато се чудя няма да се продават вече !:big_whoops:

Най-много да загубиш копчетата на волана. Голямата евробукса си влиза директно в касетофона (може да ти се наложи да разместиш жълтия и червения кабел на захранването) а от малките само трябва да видиш къде е управлението на усилвателя (ако имаш такъв)

eproHD
03-07-2016, 19:10
Днес поръчах и този кабел за всеки случай ! Аз карам отзад напред:beer:
Усилвател нямам и не мисля да се задълбочавам, ама знае ли човек после

eproHD
03-07-2016, 19:52
Я едно бързо мнение кой от двата ?

Travel_Mate
03-07-2016, 21:28
Добре изглежда....викаш да сменям стария Blaupunkt и да не се замислям:beer:
P.S
И твоето ли не е легнало добре както при колегата Alexanderbb или така ми се струва ? Надявам се при 147 да нямам проблем ма знам ли

Блендите са менте, трябва малко да се зашкури от задния край, ама мен ме примързя :D

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:26 ----------


Да рамката ляга без касетофона. Обаче с нея шейната идва малко по назад. И тогава черната и сребърни рамки не пасват. А и при мен пречат на ваденето на падащия панел. Но верно бързо се свиква и визията не е определяща

Колега не те разбирам точно, но първо се слага блендата и после шейната в/у нея и падащите панели нямат проблеми

eproHD
03-07-2016, 21:34
Блендите са менте, трябва малко да се зашкури от задния край, ама мен ме примързя :D



Аз намерих и оригинална ама 50 €....абе откачени хора !
Е то има и кожен колан на Армани за 300 € ама това е друга тема.....

Alexanderbb
03-07-2016, 22:15
Колега не те разбирам точно, но първо се слага блендата и после шейната в/у нея и падащите панели нямат проблеми

Не става. Ако сложиш шейната върху блендата, долните и горни застопоряващи пластини няма на къде да се изкривят.

Travel_Mate
03-07-2016, 23:56
Не става. Ако сложиш шейната върху блендата, долните и горни застопоряващи пластини няма на къде да се изкривят.

Става, става, точно така съм я сложил, но беше миналата година, мисля страничните и малко от горните се изкривяват и стигат, не помня точно. Тъкмо шейната държи блендата на място.

eproHD
04-07-2016, 10:33
Поръчах модела на Pioneer DEH-1800UB,петък ще пристегне при мен.За сега се отказах от джаджата за да работят копчетата на волана.
За това поръчах и дистанционното което се продава отделно Pioneer CD R 320 само срещу 16 €,за сметка за джаджата за управление от волана която ми излиза към 50 €
Мисля,че това дистанционно ще е по полезно от тези 3 копчета които са на волана

Zaxx
04-07-2016, 21:42
Аз лично не бих сменил копчетата на волана с каквото и да е дистанционно ...

eproHD
04-07-2016, 22:31
Аз лично не бих сменил копчетата на волана с каквото и да е дистанционно ...

Да може и да си прав но на този етап ще изчакам,с поръчката на устройството за управлението от волана !

dansguardian
05-07-2016, 09:36
Някъде тук във форума бях гледал тема, в която е описано как едно такова дистанционно се пригажда да работи с бутоните от волана. Доколкото помня се изкарваше фото диода от СиДи-то и заедно с инфрачервения свето диод на дистанционното се монтират на планка така, че да са закрепени неподвижно и светлинния поток да е винаги ОК, като се натисне бутон. А след това от платката с бутоните (Play, Stop, Up, Down и т.н.) се извеждат кабели, които отиват към гривната на волана.

eproHD
05-07-2016, 18:49
Някъде тук във форума бях гледал тема, в която е описано как едно такова дистанционно се пригажда да работи с бутоните от волана. Доколкото помня се изкарваше фото диода от СиДи-то и заедно с инфрачервения свето диод на дистанционното се монтират на планка така, че да са закрепени неподвижно и светлинния поток да е винаги ОК, като се натисне бутон. А след това от платката с бутоните (Play, Stop, Up, Down и т.н.) се извеждат кабели, които отиват към гривната на волана.

Това много сложно за мен !

Alex_26
06-07-2016, 09:22
Някъде тук във форума бях гледал тема, в която е описано как едно такова дистанционно се пригажда да работи с бутоните от волана. Доколкото помня се изкарваше фото диода от СиДи-то и заедно с инфрачервения свето диод на дистанционното се монтират на планка така, че да са закрепени неподвижно и светлинния поток да е винаги ОК, като се натисне бутон. А след това от платката с бутоните (Play, Stop, Up, Down и т.н.) се извеждат кабели, които отиват към гривната на волана.
Чак пък да разглобяваш CD-то няма нужда, както и да правиш планките. А и си е играчка да го направиш в самия волан, Трябва ти да докараш захранване за дистанционното или да оставиш батерията (тя трае дълго), монтираш светодиода отзад на волана, ама слагаш някой по-ярък и с по-голям ъгъл на излъчване

---------- Post added at 09:22 ---------- Previous post was at 09:21 ----------

Дистанционното на климатика ми го насочвам с/у стената (с гръб към климатика) и пак работи

dansguardian
06-07-2016, 09:48
Абе българската логика е, че вместо да дадеш 100-150 лв. за конвертор на бутоните на волана е по-добре да го побългариш, да си скъсаш нервите, да ти излезе с 20-30 лв. по-евтино и да се биеш в гърдите на каква далавера си и другите, които си купуват готови решения какви са балъци. Всеки сам си решава какво решение ще предпочете, аз съм привърженик на тези решения, които са бързи и при които се изразходват възможно най-малко нерви.

Alexanderbb
07-07-2016, 08:33
В крайна сметка аз пък имам нормални ръце и стигам копчетата на предния панел на музиката :-)

Alex_26
07-07-2016, 09:23
В крайна сметка аз пък имам нормални ръце и стигам копчетата на предния панел на музиката :-)
Е да, ама трябва да си отклоняваш вниманието

dansguardian
07-07-2016, 09:27
Е да, ама трябва да си отклоняваш вниманието

Е, предполагам колегата не е свързал бутоните на волана с някое Нинтендо и не играе на Тетрис по време на движение. :notworthy:

Alex_26
07-07-2016, 09:28
Е, предполагам колегата не е свързал бутоните на волана с някое Нинтендо и не играе на Тетрис по време на движение. :notworthy:
Май не четеш какво е написано

Alexanderbb
07-07-2016, 09:32
Е да, ама трябва да си отклоняваш вниманието

Точно толкова колкото и когато сменям скоростите. Ти да не би да гледаш къде ти е скоростния лост или лоста на мигачите например?
Пък и понеже така и не се научих да държа волана с две ръце както е по учебник та палците ми да се падат на копчетата на волана.

Alex_26
07-07-2016, 09:34
Абе повече се изисква от сменяне на скоростите или натискане бутоните на волана

Alexanderbb
07-07-2016, 09:50
Абе повече се изисква от сменяне на скоростите или натискане бутоните на волана

Кое точно? Да си завъртиш бутона за звука или да натиснеш копчето за станцията? Щото за друго аз не знам да има бутони на волана.

Alex_26
07-07-2016, 09:57
Кое точно? Да си завъртиш бутона за звука или да натиснеш копчето за станцията? Щото за друго аз не знам да има бутони на волана.
те са 6 за станция, усилването може да не се врътка, а да е с бутони

Спирам спора

eproHD
07-07-2016, 10:07
Точно толкова колкото и когато сменям скоростите. Ти да не би да гледаш къде ти е скоростния лост или лоста на мигачите например?
Пък и понеже така и не се научих да държа волана с две ръце както е по учебник та палците ми да се падат на копчетата на волана.

Ха и аз съм така,карам почти винаги с една рака.До сега ми е било по лесно да сменям нещо направо от радиото понеже ръцете не са ми където трябва на волана.Някой път когато реша да ги ползвам ми се налагаше да опипвам къде са точно бутоните на волана,понеже съм свикнал да не гледам в ръцете си а винаги напред

Alexanderbb
07-07-2016, 11:07
Ха и аз съм така,карам почти винаги с една рака.До сега ми е било по лесно да сменям нещо направо от радиото понеже ръцете не са ми където трябва на волана.Някой път когато реша да ги ползвам ми се налагаше да опипвам къде са точно бутоните на волана,понеже съм свикнал да не гледам в ръцете си а винаги напред

Именно. На мен дистанционното ми седи в подлакътника и го ползвам само когато имам някой много претенциозен пътник (чка) да има с какво да си играе