PDA

View Full Version : Мнение за първа кола



dancho147
02-07-2016, 15:15
Здравейте! :) Голям фен съм на алфа. Баща ми взе една преди 8-9 години и до тук не сме имали никакви ядове с нея. Решил съм да си купувам 147. Капарирал съм една, всички екстри, запазено купе, двигателя е перфектен (105 коня 1.6 TS, добър съединител, без течове на масла, работи къде къде по-тихо от нашия TS 1.8 156, без тракания, виения и т.н.). Кожен салон (не е изпонадран, разпокъсан и т.н.), климатроник (работи, изпробвал съм всичко), базово CD - работещо :D... Забелязах обаче един толкова дребен проблем, че чак ме дразни, че го има на фона на останалото... Ключа има бутони за заключване/отключване на вратите + такъв за отваряне на багажника. Да, ама не работят (силно се надявам да е батерията). Другото, което ми направи впечатление е, че при отключване на шофьорската врата се отключва само тя, а всички останали са заключени (с 4 врати е). Когато вляза и натисна бутона за отключване/заключване (под ЦД-то) си се отключват и всичко си е ок. Някой има ли представа голям проблем ли е това и дали е лесно отстраним, ако е. Мерси предварително :) ПС: Ако имате мнения/препоръки/въпроси пишете :)

dansguardian
02-07-2016, 18:32
Здравей колега! Има няколко причини да не ти работят бутоните на ключа:

1. Повреда в платката, която се намира в ключа.
2. Изтощена батерия в ключа.
3. Повредени микроключета в ключа.
4. Повреден модул на алармата в колата.
5. Ако колата е нов внос много е вероятно да са изключили алармата, за да не пищи, докато я возят на автовоза, поне при мен на 156-цата беше това. Нека по-запознатите със 147-ците да кажат има ли ключе за деактивиране на алармата и ако да - къде се намира ключалката за активиране/деактивиране на алармата.

PagkoTo
04-07-2016, 10:43
Дано да е проблем в ключа, че инак за да си го оправиш това централно си е много пари. Бях направил запитване към представителството на алфа ромео, да си изкарам 2ри ключ (че имам само 1) там с пълните ексри - да отключва с дистанционно. Цената леко ме шокира 550-600лв...
Това го казвам само да го имаш в предвид и да си готов, ако искаш нов ключ с централно дистанционно отключване.

xen0s
04-07-2016, 10:53
Ае за 2ри ключ може да се мине много по евтино. Аз си изкарах 2ри ключ с дистанционно абсолютно както е оригиналния за ГТ. Търсех на бая места и ми обявяваха или диви цени или че не могат да го направят въобще.

По случайност намерих ей тия хорица (http://www.keyplus.bg/produkti/%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%ba%d0%bb%d1%8e%d1%87%d 0%be%d0%b2%d0%b5-%d1%81-%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bd%d 0%b8%d0%ba%d0%b0/%d0%ba%d0%bb%d1%8e%d1%87-%d0%b7%d0%b0-alfa-romeo-3b-id48-433-mhz-3-%d0%b1%d1%83%d1%82%d0%be%d0%bd%d0%b0/) в гоогле докато търсих ключ за алфата. За няма 2 часа ми свършиха работата, останах доволен от цената и ключа си работи перфектно. Даже после ми дадоха ПИН-а на ключа, ако ми се наложи да го ползва (по техни думи това не било практика на други места, не знам колко е вярно). Корпуса е предполагам оригинален защото е абсолютно не различим като вид и привидно качество от този който имам. Само перото на ключа е малко по различен цвят/метал. Може да се обадиш да видиш какво ще ти кажат.

vovata
04-07-2016, 11:30
А колко ти излезе крайна цена?

xen0s
04-07-2016, 11:34
Като говорихме казаха че цената варира според специфичната кола, на мен ми излезе 170, като горната граница която ми бяха обявили беше 220. Това е всичко - самия ключ с дистанционно, нярязване, програмиране и тн. На повечето други места където казаха че има шанс да го направят почваха от 250.

PagkoTo
04-07-2016, 16:59
Ае за 2ри ключ може да се мине много по евтино. Аз си изкарах 2ри ключ с дистанционно абсолютно както е оригиналния за ГТ. Търсех на бая места и ми обявяваха или диви цени или че не могат да го направят въобще.

По случайност намерих ей тия хорица (http://www.keyplus.bg/produkti/%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%ba%d0%bb%d1%8e%d1%87%d 0%be%d0%b2%d0%b5-%d1%81-%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bd%d 0%b8%d0%ba%d0%b0/%d0%ba%d0%bb%d1%8e%d1%87-%d0%b7%d0%b0-alfa-romeo-3b-id48-433-mhz-3-%d0%b1%d1%83%d1%82%d0%be%d0%bd%d0%b0/) в гоогле докато търсих ключ за алфата. За няма 2 часа ми свършиха работата, останах доволен от цената и ключа си работи перфектно. Даже после ми дадоха ПИН-а на ключа, ако ми се наложи да го ползва (по техни думи това не било практика на други места, не знам колко е вярно). Корпуса е предполагам оригинален защото е абсолютно не различим като вид и привидно качество от този който имам. Само перото на ключа е малко по различен цвят/метал. Може да се обадиш да видиш какво ще ти кажат.

Благодаря за инфото, тъкмо навреме. Важното е сега дали във Варна ги има или до София ще трябва да се ходи.