PDA

View Full Version : Какви са предимствата на Аlfa 1.6 boxer пред Оpel tigra 1.4



02-02-2005, 14:34
interesuvame Kakvi sa predimstvata na alfa 1.6 boxer pred opel tigra 1.4 - 90cc. gore dolu sa na edna cena. obsto vzeto me interesuva razhod, zdravina na dvigatelq i t.n ako moje davaite bezpristrastno mnemie. mersi

============================
Писането на кирилица е здължително.
Има кредор ако нямш инсталирана.

SIS
02-02-2005, 15:32
Първо, аз поне Тиграта я възприемам като кола за държанки - всички т.нар. "борчета" купуваха точно Тигри на гаджетата си. Второ 1.6 боксер е 103к.с. Трето за ква точно алфа иде реч. Ма квато и да е - по-хубава е като дизайн от тиграта!!! Трето най-вероятно алфата ще има повече екстри от опела (все пак опела е немска кола - като такава всичко различно от четири колела и купе се счита за невероятна екстра и вдига цената неимоверно). За технически данни не мога да ти кажа нищо, защото не съм карал тигра и не познавам хора, които карат, но за мен всичко, което съм писал по-горе е достатъчно, за да не си купя тигра. Не казвам, че трябва да си купиш алфата, но определено не ми допада тиграта.

gigi
02-02-2005, 16:17
Основната разлика е че алфата е много по функционална от опела. Пробвай да седнеш от зад в тигра, според мен седалките са просто излишни защото дори и сам човек освен ако не е под 1.60м. не може да седне като хората. Багажника също почти го няма. Таблото е като корсата и за екстрите колегата не е прав защото повечето тигри си имат всичко. Аз съм карал такава и не говоря наизуст. колата е ниска и на пръво кръгче е стабилна но освен че задира на всякъде и се друсаш яко от стабилността нищо не остава след 120км.ч. :wallbash:
не е толкова бърза колкото разправят и харчи около 10 на сто за сведение ще ти кажа че алфата ми харчи толкова но разликата във вървежа оставм сам да отгатнеш каква е. Иначе опелчето е здравичко, но докато не го прегрееш което става често, после започва ходене по мъките. :wazuup:
Според мен алфата е много по добра, но ако питаш мене търси 1.6 16вТС който е 120 коня и не е боксер, защото боксерите са само за маняци на тема алфа и са малко по трудни за обслужване, иначе пък имат други предимства.
Аз бих ти препоръчал да покараш тигра и после алфа и която ти е на сърце. :whistle:
Успех.

alf
02-02-2005, 17:10
gigi е абсолютно прав - карал съм тигра и определено не е мъжка кола. на всяко качване и слизане си удрях главата в арката на вратата, задните седалки са декоративни, багажника е с няква такава форма, че стандартен куфар влиза само на криво, мотора е муден и въпреки че пишеше 220 едвам направих 180, колата е лека, съответно не е много стабилна мотора е екотек т.е. не е лош и мисля че е по-лесен/евтин за поддръжка от боксера. Алфата печели по динамика, ергономия, дизайн(според мен де) комфорт и пътно поведение и здравина на ходовата част. Тиграта по разход и сервизиране на двигателя и факта че е любимата кола на колежката ми. :tongue:

WhitePower
02-02-2005, 17:45
стига бе имам едина зафира и сега си я бия в главата
какво да казя не съм пристрастен амам и писна да вися в Бълвария

02-02-2005, 19:10
mersi mnogo za mneniqta vi .sas sigurnost ste mi badat ot goliama polza.

============
Второ предупреждение.
Пиши на кирилица!!!
Форума има правила и е хубаво да ги спазваш.

Bobo
02-02-2005, 20:06
1. Ако купуваш алфата внимавай да не и чукат клапани (означава че няой идиот е късал ангренаж.
2 Ако ти се струва че върви по-малко от тиграта значи това не е твойта алфа (нещо не е в час)
3. Почти е сигурно (както казаха колегите) че опела е прегряван от някоя мадама така че внимавай защото болеста на опелите е че късат гарнитури на главите и от това прегряват.

DiStefano
02-02-2005, 20:10
абе те 145 и Тигра се си мисля че не са в един клас ама айде ...

DiStefano
02-02-2005, 20:15
Тиграта вътре е като Корсата едно към едно и моторите са им еднакви ... освен тфа сека Корса върви повече щото е по-лека
по скоро въпроса е Опел Тигра или Форд Пума или Фиат Пунто
или Опел Астра или Алфа 145
не знам аз така го интерпретирам за себе си ...
при всички положения италианките могат да покажат пауър във всяко едно положение за разлика от нацистите ...

valjo
02-02-2005, 21:19
освен всичко друго , алфата за една и съща година на прозиводство е по-евтина, и ще върви много повече...

Psycho
03-02-2005, 12:25
Съжалявам че тука ще се намеся грубо...........имам на разположение 2 тигри 1.4 16волтови екотоци, куци кучки отвсякъде!:)

Кога и къде да ги замерим с 145/6 1.4 16v???


Изобщо не знам кое ще върви повече, карал съм и двете - и Опела и Алфата.

:idea: Не за друго,ама много мразя такива онлайн състезания/състезатели.....така после ще е факт!

Bobo
03-02-2005, 18:18
Съжалявам че тука ще се намеся грубо...........имам на разположение 2 тигри 1.4 16волтови екотоци, куци кучки отвсякъде!:)

Кога и къде да ги замерим с 145/6 1.4 16v???


Изобщо не знам кое ще върви повече, карал съм и двете - и Опела и Алфата.

:idea: Не за друго,ама много мразя такива онлайн състезания/състезатели.....така после ще е факт!

Извинявай братле ама става въпрос за Алфа 145 1.6 Боксер не за 1.4 16 волта

WhitePower
04-02-2005, 10:22
и кво от тва алфата пак ще я сдере 1.4 еко смех е най куция двигател които опел можаха да измислят
пак да не кажа че 1.6 екосмех е ама много зле пак и харчи масло докато е нов

Psycho
04-02-2005, 11:30
Извинявай братле ама става въпрос за Алфа 145 1.6 Боксер не за 1.4 16 волта

Ок, избинявам се, трябва да сменя диоптъра явно..... :lol:


Офертата важи и за 1.6 боксйор.

stefi
04-02-2005, 18:31
Съжалявам че тука ще се намеся грубо...........имам на разположение 2 тигри 1.4 16волтови екотоци, куци кучки отвсякъде!:)

Кога и къде да ги замерим с 145/6 1.4 16v???


Изобщо не знам кое ще върви повече, карал съм и двете - и Опела и Алфата.

:idea: Не за друго,ама много мразя такива онлайн състезания/състезатели.....така после ще е факт!на колко метра ти се иска да се пуснем че на дълго разстояние няма смисъл зима е а при високи скорости е опасно.Kажи време от 0 до 100 на тиграта да знам има ли смисъл за гонка.Ще направя нова тема че тая ще я развалиме

Psycho
04-02-2005, 19:15
на колко метра ти се иска да се пуснем че на дълго разстояние няма смисъл зима е а при високи скорости е опасно.Kажи време от 0 до 100 на тиграта да знам има ли смисъл за гонка.Ще направя нова тема че тая ще я развалиме

:shock: Ама ти сериозно ли???

stefi
04-02-2005, 19:18
на колко метра ти се иска да се пуснем че на дълго разстояние няма смисъл зима е а при високи скорости е опасно.Kажи време от 0 до 100 на тиграта да знам има ли смисъл за гонка.Ще направя нова тема че тая ще я развалиме

:shock: Ама ти сериозно ли??? ima nowa tema в тунинг и улични състезания ДА СЕРИОЗЕН СЪМ

Nasko_77
30-01-2007, 03:05
Там къде продължавате? Как е заглавието на темата? Стана ми много интересно.

Mury
30-01-2007, 16:33
Аре стига си изравял некви теми на по 2 години :idea: :idea: :evil: