PDA

View Full Version : Проблем с централно заключване



shtrapuliak
02-08-2016, 20:21
Здравейте колеги!
Имам следният проблем: При опит за заключване с дистанционното на ключа, никоя от вратите не реагира. Само мигачите примигват неколкократно. При отключване реакцията е същата. От вътрешният бутон за заключване също не може да се заключи или отключи колата. Проверих предпазителите, всички са здрави. Направих само бърз външен оглед на жълтият модул под ICS-а, няма влага или протичане на антифриз. Ключа е с два бутона, от които единият отключва багажника. По-интересното е, че багажника се отключва от дистанционното. Ако има значение колата е стояла повече от месец с изключен акумулатор поради ремонт на двигател. Преди ремонта централното си работеше перфектно. Ако някой има идея къде може да е проблема ще му бъда благодарен да я сподели.

ecotronic
02-08-2016, 20:30
Независимо, че предпазителите изглеждат здрави, трябва да се провери, дали има захранване непосредствено на модула (жълтия).

Ако има, следва презапояване на спойките му.

Ако и това не даде резултат, следва да се смени модула.

Отключването на багажника няма бизнес с модула за централното.

shtrapuliak
02-08-2016, 21:07
Благодаря за бързият отговор. Ще проверя и ще пиша за резултата.

plamenp59
03-08-2016, 07:40
И при мен беше същото преди няколко дни.Пак след изключен акумулатор и никакво реагиране ,само три последователни премигвания.Няколко сваляния на акумулатора при което заработваше за известно време.Оправи се след почистване на модула и връзките му и смяна на предпазителя.

Tasho
04-08-2016, 20:55
Смени си блока за управление! Същата история и при мен - мигачите мигат да заключва ама не. Понякога хващаше друг път не. Влага също липсваше при мен. Взех си от тук от колега от форума, по-скоро си беше подарък.

ecotronic
04-08-2016, 21:01
Не съдете за работата на централното по мигането на мигачите.
Мигането им се обуславя от приемника на дистанционното а не от модула на централното.