PDA

View Full Version : Бензин срещу дизел



JK
21-04-2007, 02:03
Споря с баща ми кое е по-добре - бензин или дизел, еднаква кубатура, последно поколение. Според мен дизелите са доста по-бързи и имат много по голямо ускорение и доускорение. Типичен примел е 1.9 JTS (160 Hp) и 1.9 JTDM (150 Hp) или 2.2 JTS (185 Hp) и 2.4 JTD (200 Hp). Кажете вашето мнение :)

ne0
21-04-2007, 05:53
Мое мнение че тия дет си ги посочил нямат нищо общо.....
всяка комбинация бензин-турбо КЪРТИ

lazy
21-04-2007, 08:38
кърти , ама в магазините нещо не се намират кой знае колко такива комбинации ...

Alexanderbb
21-04-2007, 09:11
Както казва един много светнат в двигателната област приятел "Сравнявайте еднакви неща". Никак не е коректно да правиш паралел между турбиниран дизел и бензинов без турбина

trustworthy
21-04-2007, 09:33
Поредната тема предразположена към як флейм :)

Едно нещо е убягвало винаги в подобни спорове 'атм. бензин vs турбо-дизел' и то е , че до голяма степен определяща е все пак и цената на автомобила :idea:
Дали ще е турбиниран, би-турбиниран или трипъл турбиниран един двигател не е толкова важно за купувача. В крайна сметка той гледа колко пари ще даде за съответните динамични характеристики и не на последно място - какви разходи ще има през периода на експлоатация. Много хора вземат сериозно предвид и разхода на гориво, който знаем какъв е при едните и другите. Затова е нормално съвременните дизели да се радват на интерес. Факт е и че процентът на дизелите се увеличава от година на година. Мисля, че дори и ортодоксални бензинджии като Насо (8)) си дават сметка за това.

Иначе всеки знае какъв е потенциалът за разгъване на мощност и тем подобни при турбо-колите и при атмосферките. Вярно, че е за сметка на по-скъпа поддръжка, но и тук си има кост евалюейшън.
Ясно също е, че дизелите не са състезателни коли, но не са и вече онези 'бавни, тракащи' машини от началото на 90-те, нека бъдем реалисти!

Аз казах, хау! :indian:

Слав
21-04-2007, 10:23
Хм и аз в момента карам дизел и мога да сравня бих казал обективно двата вида гориво, защото съм карал само бензинки преди това.

Една и непроменима засега истина: Бензиновата кола е в пъти по-динамична при еднакви други условия.Тръпката е в бензина :idea:

Дизела става да те вози евтино.Което не е малко, но е недостатъчно за мен :roll: :twisted:

JK
21-04-2007, 10:24
Както казва един много светнат в двигателната област приятел "Сравнявайте еднакви неща". Никак не е коректно да правиш паралел между турбиниран дизел и бензинов без турбина

е да, но в днешно време не знам да правят дизел без турбо. Няма спор, че бевзин с турбо не може да се сравнява с дизел, но аз искам да направим сравнение на атмосверни бензини с съвремени дизелови двигатели, за които турбото си е част от тях :)

ne0
21-04-2007, 11:01
баце турбо и на човек да туря пак ще бега повече

Naso
21-04-2007, 11:25
...Според мен дизелите са доста по-бързи и имат много по голямо ускорение и доускорение...

Още един заблуден младеж :) Дизелите имате едно единствено предимство - по-икономични са (ако може да има динамичен и икономичен бензин) 8) Това за динамиката са митове и легенди. Писали са ти по-горе, че е за возене... не са те излъгали. Взимаш и се возиш. Достатъчно мощен е да не ти прави проблеми в някои ситуации на пътя, а това ти стига :)

koolio
21-04-2007, 11:32
[ Достатъчно мощен е да не ти прави проблеми в някои ситуации на пътя, а това ти стига :)
Антакаааа :lol: ! А ако човек просто обича да кара бързо без да е рацер и иска да кара колкото може повече за определена сума пари, кое е подходящо за него? :wink:

Naso
21-04-2007, 11:38
Не съм казал, че са бързи :roll: А ако човек не иска да му тресе мотора и да издава некви непривични звуци, свързвани по-често с аграрна техника ? Няма нищо по приятно от жуженето на бензинов мотор :)

pr_00f
21-04-2007, 11:45
Няма нищо по приятно от жуженето на бензинов мотор :)

Aбе аз викам че едно фелацио е къде къде по приятно, ама всеки си преценява сам за себе си :)

Naso
21-04-2007, 11:46
Ако си навреш онааа работа при дросела, нищо добро не те чака и с бензин и с дизел :?

blagun
21-04-2007, 11:52
Няма нищо по приятно от жуженето на бензинов мотор :)

Aбе аз викам че едно фелацио е къде къде по приятно, ама всеки си преценява сам за себе си :)
:bounce8: :roll2:

lazy
21-04-2007, 12:13
Както казва един много светнат в двигателната област приятел "Сравнявайте еднакви неща". Никак не е коректно да правиш паралел между турбиниран дизел и бензинов без турбина

Верно не е честно - вие имате свещи, които помагат на горивния процес, някои даже имат и двойно повече :tooth:

Аз сравнявам моите 105дизелови и 105бензинови кс. Кво ме брига как са ги изкарали - с турбо или не, с по две свещи или не. Ай стига с оправдания :)

Темата кефи - очаквам древногръцки митове и легенди колко не вървели печките :tooth:

Derry
21-04-2007, 12:21
Голям врътка стана от бензин и дизел да се отнесем на свирки. Бензина си е бензин както и да го погледнеш, звука си му е по благ и сякаш по пъргав, а мисля си че сравнение между дизел и бензин на хартия няма да стане на шосе ще си покаже.

Alexanderbb
21-04-2007, 12:29
Както казва един много светнат в двигателната област приятел "Сравнявайте еднакви неща". Никак не е коректно да правиш паралел между турбиниран дизел и бензинов без турбина

Верно не е честно - вие имате свещи, които помагат на горивния процес, някои даже имат и двойно повече :tooth:

Аз сравнявам моите 105дизелови и 105бензинови кс. Кво ме брига как са ги изкарали - с турбо или не, с по две свещи или не. Ай стига с оправдания :)

Темата кефи - очаквам древногръцки митове и легенди колко не вървели печките :tooth:


Ей ама хич на гледаш какво пише най-отдолу.

Neokill
21-04-2007, 12:55
Както каза колегата от варненският градски транспорт дизела се развива доста бързо и в близко бъдеще виж задминал бенЦина. За сега обаче все още е след него (говорим за леки автомобили нали :twisted:). Предимствата на дизела са че ходя да зареждам по рядко, аз и за това съм го купил де. Груба сметка за 6 месеца съм спестил от гориво 800-900 лв :idea:

ne0
21-04-2007, 13:02
и ко значи си станал по-голям алкохолик, щото те тия пари не са отишли за нова покъщнина или образованиееее....
БАРМАНКИТЕ на клада!!!!

Neokill
21-04-2007, 13:09
и ко значи си станал по-голям алкохолик, щото те тия пари не са отишли за нова покъщнина или образованиееее....
БАРМАНКИТЕ на клада!!!!

На клада не ами в казана с катрана :!: :twisted: Аз за тва сега като не пътувам толкова спрях и поркането. :wink:

ПП Ай шопски гларус кво стана а днеска а утре . .. Да няма някоя барманка в София дето носи малко че стоиш там. Хората на плаж зеха да ходят ти дреми по баирите :D

deyan_88
21-04-2007, 14:31
а мисля си че сравнение между дизел и бензин на хартия няма да стане на шосе ще си покаже.

Един приятел и той така реши да пробва на шосето какво ще стане и май ,че стана 1:0 за бензина :).А и като се качих на неговата определено бензина си е по паргав,макар ,че неговата е с подобрения.Аз се бях похвалел с това в темата за драпките,ето пак да не пиша


....застанахме на старта тука с един приятел с Пежо 306 1.9 TDI Turbo Intercoler,и някак си както беше толкова уверен че нямам шансове му се стажни животеца :twisted:

lazy
21-04-2007, 14:47
а мисля си че сравнение между дизел и бензин на хартия няма да стане на шосе ще си покаже.

И аз така мисля, само че не на Божура, а София-Варна например ;)

търтей
21-04-2007, 14:54
а мисля си че сравнение между дизел и бензин на хартия няма да стане на шосе ще си покаже.

И аз така мисля, само че не на Божура, а София-Варна например ;)

е не мое ли софия бургас щото пътя до варна половината е лунен пейзаж :evil:

lazy
21-04-2007, 15:53
Аз минавам през Бургас винаги, после има интересни завои между Сл.бряг и Обзор ;)

търтей
21-04-2007, 16:07
Аз минавам през Бургас винаги, после има интересни завои между Сл.бряг и Обзор ;)
о да
там с едно бмв 318тдс ми се отели вола веднъж :lol:
мноо смотан тоя дизел на бмв :lol:
особено като е 1.6 :wink:

ne0
21-04-2007, 17:52
Aве ейй тука за ПЛАЖ, БАРМАНКИ, АЛКОХОЛ И ЛЯТО СЕ ГОВОРИ вие пак с вашите глупави бензин - дизел. Стига сте спорили. Ша ва и сектантите....

trustworthy
21-04-2007, 20:25
...Бензина си е бензин както и да го погледнеш, звука си му е по благ ...

Съгласен съм, но мен лично ми харесва звука на комънрейлчето...колкото и странно да звучи и колкото и подигравки да отнеса заради тея си думи :)
...натискаш педала и турбинката ти отговаря'пссст' а моторът меко ромони и колата се изстрелва....мммм :)


Aве ейй тука за ПЛАЖ, БАРМАНКИ, АЛКОХОЛ И ЛЯТО СЕ ГОВОРИ вие пак с вашите глупави бензин - дизел. Стига сте спорили. Ша ва и сектантите....

бате, тебе кога ше те баннат най-сетне, бе :twisted:

ne0
21-04-2007, 20:36
Ази си спамим къде позволено, чети правилнико... е те тва са общи ласки, нема грижи за мене

trustworthy
21-04-2007, 22:57
Ази си спамим къде позволено, чети правилнико... е те тва са общи ласки, нема грижи за мене

Добре, кога ше додеш да те черпя един швепс за дето сгафих така :?:

Neokill
21-04-2007, 23:52
Пука ми на черния аспух кво ми гори колата нали е Алфа е изглежда супер. :twisted: :twisted: :twisted:

ПП Тия завои Обзор - Бургас ги дай насам ,,тоя" с БМВ то още сънува една зелена 145 ца а ,,другия" с VW Пашшат - а му мирише на JTD :wink:

Борил
25-04-2007, 14:08
Не съм казал, че са бързи :roll: А ако човек не иска да му тресе мотора и да издава некви непривични звуци, свързвани по-често с аграрна техника ? Няма нищо по приятно от жуженето на бензинов мотор :)

Баси сектанто! :shock: :priest: :priest: :priest:

Тук мнооо рехаво бе, у нашио форум тая тема е 140 страници, и само дет още не са се изпотрепали. :duel:

Neokill
25-04-2007, 14:32
Не съм казал, че са бързи :roll: А ако човек не иска да му тресе мотора и да издава некви непривични звуци, свързвани по-често с аграрна техника ? Няма нищо по приятно от жуженето на бензинов мотор :)

Баси сектанто! :shock: :priest: :priest: :priest:

Тук мнооо рехаво бе, у нашио форум тая тема е 140 страници, и само дет още не са се изпотрепали. :duel:

Щото много малко хиталиански камоин има у форумо :wink:

ne0
25-04-2007, 14:40
Ние тука цъкаме на бенз ;)

Mury
25-04-2007, 17:51
Ние тука цъкаме на бенз ;)

шот сме тъпи па умните цъкат на газ :twisted: :twisted: :twisted:

DiabL0
25-04-2007, 21:17
Ха... малко сме, защото са ни много по-малко проблемите :lol: !!
Които има пробем.. гледа форума... кои нема... даже незнае че има форум ;)
Обърнете внимание на ръста на продажбите на Дизел (двигателите) в цял свят!!
Едва ли ще е заради простата сметка... има и доста хора надвили си на масрафа ... и пак карат дизели...
А па Я... да се незаклевам... ама Бенз... нивга !!!!
(да не са ме апали потни калинки ?)

DiabL0
02-05-2007, 22:23
Странно! Нещо бензините замлъкнаха :lol: :twisted: :?:

Bobo
02-05-2007, 23:00
Странно! Нещо бензините замлъкнаха :lol: :twisted: :?:
Такива като теб ми идват всеки ден и замлъкват кат им дам сметката на дизеловите "бегачки" :lol: :lol: :lol: И ти ше дойдеш :wink:

TaNo
02-05-2007, 23:16
Недейте сравнява бензин и дизел всяко си е добро в областа а пък и зависи за какво е нужна колата като служебна или частна кво ще се прави с нея щи се пътува ли много или ще е повече за гратски условия и така нататък! И смисъл такъв бензина и дизела по цени горе доло са изравнени :wink:

virusalfa
03-05-2007, 10:02
На какви ли не тъпотии се начетох.Зависи за момента кое ти е по-изгодно.Ако си рейсаджия си взимаш дизел и тва е.Ако си с бензинова от старите модели й перкаш една газова и излиташ.Това тука разни да ми ме праат на състезатели,еле па по пътя,мога да им кажа,че имат неизживяно детство.Зависи каква марка и с какъв мотор дизел караш и зависи същото и с бензиновите.3,0 бензин от марките с прости емблеми не могат да вървят като турбодизел 2,4 от някои други марки.Оня па казал-хау,хехе :wink:

DiabL0
03-05-2007, 11:53
Странно! Нещо бензините замлъкнаха :lol: :twisted: :?:
Такива като теб ми идват всеки ден и замлъкват кат им дам сметката на дизеловите "бегачки" :lol: :lol: :lol: И ти ше дойдеш :wink:

Нищо лично ! Не се заяждам! Просто да върви спора.. ;)
Както се казва, да върви приказката 8)

Naso
03-05-2007, 13:33
Тук мнооо рехаво бе, у нашио форум тая тема е 140 страници, и само дет още не са се изпотрепали. :duel:


Да, ама вие си имате жива класика - 2.5 ТДИ 150к.с. :) Само тоя мотор мое да породи към 200 страници :lol:

Борил
09-05-2007, 17:20
Тук мнооо рехаво бе, у нашио форум тая тема е 140 страници, и само дет още не са се изпотрепали. :duel:


Да, ама вие си имате жива класика - 2.5 ТДИ 150к.с. :) Само тоя мотор мое да породи към 200 страници :lol:

И спора е основно на 88000км ли ражда или на 90000км :hehehm: :hehehm: :hehehm: Срамна раЛта....хау.

BatVas
09-05-2007, 21:35
[quote="Борил":1l562ld0]Тук мнооо рехаво бе, у нашио форум тая тема е 140 страници, и само дет още не са се изпотрепали. :duel:


Да, ама вие си имате жива класика - 2.5 ТДИ 150к.с. :) Само тоя мотор мое да породи към 200 страници :lol:

И спора е основно на 88000км ли ражда или на 90000км :hehehm: :hehehm: :hehehm: Срамна раЛта....хау.[/quote:1l562ld0]

Aз пък все си мислех , че това са митове и легенди(като за Алфите) и не е задължително 2,5 ТДИ да роди - ама явно си имат проблеми :roll:

SFINKS RESURECTION
09-05-2007, 22:32
ако е по нова кола TD е по добрият вариант , обаче ако е по стара TD е доста по скъпо за поддръжка от бензин

Ако си купуваш нова кола - избора е TD , ако е стара бензин+ LPG

Bobo
11-05-2007, 02:00
Тая тема е за заключване - аз бих ви попитал само вие алфи ли карате или ефтини кенефи за придвижване :?: Гледам че в последно време алфистите са рядкост (като хора не като коли) така че не мисля че в алфа форума трябва да се споменава въобще дизел+бегачка и ГАЗ :idea: Трайте си карайте си фиатите и нема се обаждате :lol: :lol: :lol:

morfius
11-05-2007, 02:31
Тая тема е за заключване - аз бих ви попитал само вие алфи ли карате или ефтини кенефи за придвижване :?: Гледам че в последно време алфистите са рядкост (като хора не като коли) така че не мисля че в алфа форума трябва да се споменава въобще дизел+бегачка и ГАЗ :idea: Трайте си карайте си фиатите и нема се обаждате :lol: :lol: :lol:

А не може ли да си я карам щото ми харесва, удобна ми е и не гоня скоростови рекорди?
Или алфист значи рацер :shock:

DiabL0
11-05-2007, 08:56
Тая тема е за заключване - аз бих ви попитал само вие алфи ли карате или ефтини кенефи за придвижване :?: Гледам че в последно време алфистите са рядкост (като хора не като коли) така че не мисля че в алфа форума трябва да се споменава въобще дизел+бегачка и ГАЗ :idea: Трайте си карайте си фиатите и нема се обаждате :lol: :lol: :lol:
Неочаквах такова изказване от Бате Бобо !!
И все пак, всеки кара това което му харесва !
Според мен Дизела не е само компромис. За мен е музкика звъкът на дизелчето ми !! Все едно Моцарт е проектирал този двигател !

Bobo
12-05-2007, 01:32
Тая тема е за заключване - аз бих ви попитал само вие алфи ли карате или ефтини кенефи за придвижване :?: Гледам че в последно време алфистите са рядкост (като хора не като коли) така че не мисля че в алфа форума трябва да се споменава въобще дизел+бегачка и ГАЗ :idea: Трайте си карайте си фиатите и нема се обаждате :lol: :lol: :lol:

А не може ли да си я карам щото ми харесва, удобна ми е и не гоня скоростови рекорди?
Или алфист значи рацер :shock:

Абсолютно можеш не съм казал друго - поста ми беше насочен към тези които си мислят че карат бегачки - демек точно обратното на твоето мислене :wink:

Bobo
12-05-2007, 01:34
Тая тема е за заключване - аз бих ви попитал само вие алфи ли карате или ефтини кенефи за придвижване :?: Гледам че в последно време алфистите са рядкост (като хора не като коли) така че не мисля че в алфа форума трябва да се споменава въобще дизел+бегачка и ГАЗ :idea: Трайте си карайте си фиатите и нема се обаждате :lol: :lol: :lol:
Неочаквах такова изказване от Бате Бобо !!
И все пак, всеки кара това което му харесва !
Според мен Дизела не е само компромис. За мен е музкика звъкът на дизелчето ми !! Все едно Моцарт е проектирал този двигател !

А е тва твойто е точно изказване на алфист и не знам какво не ти хареса в мойто или не го разбра ? :wink:

Grigor
12-05-2007, 03:21
Не спорете излишно... просто някой хора /с 147-ци/ говорят че дизела е бегачка... как едва ли не всеки момент ферари и формула 1 ще почнат на дизел и т.н.

Не казвам че това не може да стане, но в момента не е така и поне тази година няма да стане.

Дизела на Алфа е прекрасен - знаем го всички!
Но да не правим от дизела спортна бегачка - той просто все още не е такъв!

KGB
12-05-2007, 03:29
Не спорете излишно... просто някой хора /с 147-ци/ говорят че дизела е бегачка... как едва ли не всеки момент ферари и формула 1 ще почнат на дизел и т.н.

Не казвам че това не може да стане, но в момента не е така и поне тази година няма да стане.

Дизела на Алфа е прекрасен - знаем го всички!
Но да не правим от дизела спортна бегачка - той просто все още не е такъв!

някой хора тоест мен...нещо страх ли те е да го напишеш.

Льо ман какъв двигател го спечели???

24 часа на Ньорбургринг Алфа 147 ДИЗЕЛ на кое място е в цялото общо класиране, и какви коли с колко коня са пред нея???

Алфа 159 дизел в Австралия какво направи???

Състезателно Гранде Пунто за ралита на дизел ще има ли???



А ми е много любопитно какво точно разбирате вие под спортна бегачка???

DiabL0
12-05-2007, 09:57
Тая тема е за заключване - аз бих ви попитал само вие алфи ли карате или ефтини кенефи за придвижване :?: Гледам че в последно време алфистите са рядкост (като хора не като коли) така че не мисля че в алфа форума трябва да се споменава въобще дизел+бегачка и ГАЗ :idea: Трайте си карайте си фиатите и нема се обаждате :lol: :lol: :lol:
Неочаквах такова изказване от Бате Бобо !!
И все пак, всеки кара това което му харесва !
Според мен Дизела не е само компромис. За мен е музкика звъкът на дизелчето ми !! Все едно Моцарт е проектирал този двигател !

А е тва твойто е точно изказване на алфист и не знам какво не ти хареса в мойто или не го разбра ? :wink:
Останах с вшечатлението, че си против дизелова Алфа (като цяло).
По прицип и аз съм съгласен че Алфа е за хора които са по динамични... или поне репотацията на марката е такава... следователно на тази кола повече и отива (мощен) бензинов двигател, НО искам да ти кажа че 136 кончета за тази кола са си мааалко повече от нормално за предвижване..
Да вярно е че няма да излетиш... но когато те захапят "потните калинки" можеш да се отрепеш спокоино!
Аз непрекалявам с рейсърството, и се съобразявам че карам дизел (колкото и модерен да е тои). Но все пак доста бензини (от други марки), все "бегачки" останаха назад... !
И пак казвам, че това не ми е ежедневие... просто понякога всеки се нуждае от адреналин 8)
П.П. МИР И ЛЮБОВ !!!!

ne0
12-05-2007, 10:16
Не спорете излишно... просто някой хора /с 147-ци/ говорят че дизела е бегачка... как едва ли не всеки момент ферари и формула 1 ще почнат на дизел и т.н.

Не казвам че това не може да стане, но в момента не е така и поне тази година няма да стане.

Дизела на Алфа е прекрасен - знаем го всички!
Но да не правим от дизела спортна бегачка - той просто все още не е такъв!

някой хора тоест мен...нещо страх ли те е да го напишеш.

Льо ман какъв двигател го спечели???

24 часа на Ньорбургринг Алфа 147 ДИЗЕЛ на кое място е в цялото общо класиране, и какви коли с колко коня са пред нея???

Алфа 159 дизел в Австралия какво направи???

Състезателно Гранде Пунто за ралита на дизел ще има ли???



А ми е много любопитно какво точно разбирате вие под спортна бегачка???

Това се зове:
Мърчандайзинг стратиджи! То и на дизела има В Поър и на Фераритата пише същото мъ...

ne0
12-05-2007, 10:17
Не спорете излишно... просто някой хора /с 147-ци/ говорят че дизела е бегачка... как едва ли не всеки момент ферари и формула 1 ще почнат на дизел и т.н.

Не казвам че това не може да стане, но в момента не е така и поне тази година няма да стане.

Дизела на Алфа е прекрасен - знаем го всички!
Но да не правим от дизела спортна бегачка - той просто все още не е такъв!

някой хора тоест мен...нещо страх ли те е да го напишеш.

Льо ман какъв двигател го спечели???

24 часа на Ньорбургринг Алфа 147 ДИЗЕЛ на кое място е в цялото общо класиране, и какви коли с колко коня са пред нея???

Алфа 159 дизел в Австралия какво направи???

Състезателно Гранде Пунто за ралита на дизел ще има ли???



А ми е много любопитно какво точно разбирате вие под спортна бегачка???

Това се зове:
Мърчандайзинг стратиджи! То и на дизела има В Поър и на Фераритата пише същото мъ... За таквиз кат теб дето ще отидат в магазина и ще кажат дайте да си купя бърз дизел :)

KGB
12-05-2007, 13:31
Това се зове факти... 8)

virusalfa
12-05-2007, 16:04
Това се зове факти... 8)Льо Ман Ауди го спечелиха.Защо не си купиш Ауди,като зе позовем на факти,те са бегачки :idea:

koolio
13-05-2007, 19:49
Начи я сум ноо проз и сакам да ми обЯсноте- ко туй бигачка?

KGB
13-05-2007, 20:01
Начи я сум ноо проз и сакам да ми обЯсноте- ко туй бигачка?

Aбре и аз това ги питам ама нещо си траят :cry: ...не искат да ни открехнат :D

radko_88
13-05-2007, 23:26
Това се зове факти... 8)Ауди,като зе позовем на факти,те са бегачки :idea:
специално от немските коли това е марката която уважавам стршно много....и лошо не мога да кажа

а за бегачките и аз искам да знам кои са тези "бегачки" и дали се вписвам в тях.......130 коня за бензинова кола 1.8 мисля че не са малко

gigi
13-05-2007, 23:43
1 птичка пролет не прави, турили 2 нафти да спечелат на 3 места и вече големия повер :shock: :shock:

Tinoto
13-05-2007, 23:55
:roll2:

:tequilla:

Борил
14-05-2007, 08:40
Това се зове факти... 8)Ауди,като зе позовем на факти,те са бегачки :idea:
специално от немските коли това е марката която уважавам стршно много....и лошо не мога да кажа



Щот не ти е дОма, аз мога мнооо ЛОШИ неща да ти споделя :cry:

П.П Тая тема мноо я размихте ве, типично за талянци :whistle:

LPG RulzzzZZZzzz

vladu
14-05-2007, 09:12
мойта не е бегачка, няма и да бъде ...
НО това по какъв начин трее ме спре да си сложа чип, да ми направят проходна генерация и т.н.
Просто мисля за доброто на колата, защото си я обичам ... дали съм АЛФИСТ - дремемикуро къв етикет ше ми турят сектантите, аз нема да спра да си я обичам и да се опитвам да и стане по хубаво ...
... колкото по темата бензин vs дизел:
купих си дизел защото ме убедиха, че бил страшно здрафф и защото знам, че бинзина не е. Кой колко върви - кой колкото е у ред, защото ми се струва, че безпроблемните са макс 30% в тоя форум ...

Айде на всички с добри чувства.

radko_88
14-05-2007, 09:22
Щот не ти е дОма, аз мога мнооо ЛОШИ неща да ти споделя :cry:

П.П Тая тема мноо я размихте ве, типично за талянци :whistle:

LPG RulzzzZZZzzz

и имам ауди а4 1.8т от 4 години и съм много доволен от него..до сега не съм имал и проблеми....как ще обясниш тфа???а

BatVas
14-05-2007, 10:21
Аз лично за себе си тоя спор съм го решил така.

Една бензинова - да си се кефя събота и неделя и една дизелова да си пътувам на дълги дистанции - две различни фолософии, ама джоба ми е само един. :roll:

Борил
15-05-2007, 12:30
[quote="Борил":1osccwzg]


Щот не ти е дОма, аз мога мнооо ЛОШИ неща да ти споделя :cry:

П.П Тая тема мноо я размихте ве, типично за талянци :whistle:

LPG RulzzzZZZzzz

и имам ауди а4 1.8т от 4 години и съм много доволен от него..до сега не съм имал и проблеми....как ще обясниш тфа???а[/quote:1osccwzg]

Аз мойта я имам па от 5 и кво, па си е кенеф, а ти с тва 1.8Т АЕВ сиреч, тия че четири години не си имал никъв проблем баш па с тоя мотор оди ги разправяй на некой друг :haha:


П.ПLPG RULZZZzzzZZZZ!!!!!

radko_88
15-05-2007, 12:45
[quote="radko_88":2vmcx0v9][quote="Борил":2vmcx0v9]


Щот не ти е дОма, аз мога мнооо ЛОШИ неща да ти споделя :cry:

П.П Тая тема мноо я размихте ве, типично за талянци :whistle:

LPG RulzzzZZZzzz

и имам ауди а4 1.8т от 4 години и съм много доволен от него..до сега не съм имал и проблеми....как ще обясниш тфа???а[/quote:2vmcx0v9]

Аз мойта я имам па от 5 и кво, па си е кенеф, а ти с тва 1.8Т АЕВ сиреч, тия че четири години не си имал никъв проблем баш па с тоя мотор оди ги разправяй на некой друг :haha:


П.ПLPG RULZZZzzzZZZZ!!!!![/quote:2vmcx0v9]

моа ти кажа че за тия 4 години колата е подържана много добре и проблеми няма с нея......един приятел на баща ми е със същаата но 96г и той не се оплква.....тфа дето го говириш са пълни глупости

pr_00f
15-05-2007, 13:19
[quote="radko_88":22m2a4l6][quote="Борил":22m2a4l6]


Щот не ти е дОма, аз мога мнооо ЛОШИ неща да ти споделя :cry:

П.П Тая тема мноо я размихте ве, типично за талянци :whistle:

LPG RulzzzZZZzzz

и имам ауди а4 1.8т от 4 години и съм много доволен от него..до сега не съм имал и проблеми....как ще обясниш тфа???а[/quote:22m2a4l6]

Аз мойта я имам па от 5 и кво, па си е кенеф, а ти с тва 1.8Т АЕВ сиреч, тия че четири години не си имал никъв проблем баш па с тоя мотор оди ги разправяй на некой друг :haha:


П.ПLPG RULZZZzzzZZZZ!!!!![/quote:22m2a4l6]


Kолега, недей да говориш така . Ще вземе да те издаде Насо и да ще те баннат от форума на Ауди :)

Борил
15-05-2007, 13:41
[quote="Борил":2lel7qnk][quote="radko_88":2lel7qnk][quote="Борил":2lel7qnk]


Щот не ти е дОма, аз мога мнооо ЛОШИ неща да ти споделя :cry:

П.П Тая тема мноо я размихте ве, типично за талянци :whistle:

LPG RulzzzZZZzzz

и имам ауди а4 1.8т от 4 години и съм много доволен от него..до сега не съм имал и проблеми....как ще обясниш тфа???а[/quote:2lel7qnk]

Аз мойта я имам па от 5 и кво, па си е кенеф, а ти с тва 1.8Т АЕВ сиреч, тия че четири години не си имал никъв проблем баш па с тоя мотор оди ги разправяй на некой друг :haha:


П.ПLPG RULZZZzzzZZZZ!!!!![/quote:2lel7qnk]


Kолега, недей да говориш така . Ще вземе да те издаде Насо и да ще те баннат от форума на Ауди :)[/quote:2lel7qnk]

Ша ми баннат ника(Насо да ти го каже там как ми е, мен ме е срам :D ) Вчера 4 часа съм качвал скорости на мноооо убавото ми МаУди, да им ебем майките с тия надлъжни мотори, тва немецо е мноо тъп индивид от мен да го знаеш. :idea:

pr_00f
15-05-2007, 13:45
Е ти па питай Венци или 75 турбо как се ремонтират задни спирачки на 75 да видиш какво ще ти наговорят :)

Борил
15-05-2007, 13:52
Е ти па питай Венци или 75 турбо как се ремонтират задни спирачки на 75 да видиш какво ще ти наговорят :)

Туй дет са му мънинко по-навътре апаратите ли? Чувал съм за таз яка италянска инженерна мисъл. :D

pr_00f
15-05-2007, 13:54
Yep :) Виж как знаеш.

Z:)m
15-05-2007, 15:45
Аз лично за себе си тоя спор съм го решил така.

Една бензинова - да си се кефя събота и неделя и една дизелова да си пътувам на дълги дистанции - две различни фолософии, ама джоба ми е само един. :roll:

Туй е здрава философия ;)
И аз, кога се налага да излезна на дълъг път, скачам на фиестата на тъщА ми (1.4 TDCi). Вози!!! Спор няма... Но инак, като ме налегне жаждата за адреналин, правя едно "кръгче" до Хасково и обратно, със среден разход 18-20л/100км V-Power Racing през weekend'a и съм "чисто нов човек"... :)
Все пак и за жената требе да мислим, ама и за душата требе да има ;)

BatVas
15-05-2007, 18:55
[quote="Борил":ixsb8nvh][quote="radko_88":ixsb8nvh][quote="Борил":ixsb8nvh]


Щот не ти е дОма, аз мога мнооо ЛОШИ неща да ти споделя :cry:

П.П Тая тема мноо я размихте ве, типично за талянци :whistle:

LPG RulzzzZZZzzz

и имам ауди а4 1.8т от 4 години и съм много доволен от него..до сега не съм имал и проблеми....как ще обясниш тфа???а[/quote:ixsb8nvh]

Аз мойта я имам па от 5 и кво, па си е кенеф, а ти с тва 1.8Т АЕВ сиреч, тия че четири години не си имал никъв проблем баш па с тоя мотор оди ги разправяй на некой друг :haha:


П.ПLPG RULZZZzzzZZZZ!!!!![/quote:ixsb8nvh]

моа ти кажа че за тия 4 години колата е подържана много добре и проблеми няма с нея......един приятел на баща ми е със същаата но 96г и той не се оплква.....тфа дето го говириш са пълни глупости[/quote:ixsb8nvh]

Ами баща ми не е правил неговата 5 години , ама за това време е минал 14 000 км - тя ако сюси е в гаража , няма проблеми :D :roll:

radko_88
15-05-2007, 21:43
ем незнам дали не е карана ти си направи сметката секи месец по два пъти до турция

vladu
15-05-2007, 23:19
а бе що не си направите отделен форум "Ауди 1.8Т" а? или да помоля системнио да ви осигури отделна тема?

Naso
15-05-2007, 23:53
На Льо Ман Ауди с кой се конкурира за 1вото място ? С кой сериозен отбор ? Ферари, Мазаерати, БМВ, Алфа Ромео, Рено, Хонда, Пежо-Ситроне, Субару, Тойота, Мерцедес ? Изброих тез, но може да има и още компании които хвърлят пари в шампионатите на ФИА - Ф1, ГТ и ВТЦЦ сериите или ВРЦ ? Ти как мислиш, те къде ще се фокусират ? Аз мисля, че ФИА им е по-интересна :)

BatVas
16-05-2007, 01:10
Радко_88 - знаеш ли че ти като си изкарал книжка , аз съм карал от 12 години :wink: :D без лоши чувства, ама какво очакваш от сектанти.

75 2.0 turbo
16-05-2007, 21:37
Радко_88 - знаеш ли че ти като си изкарал книжка , аз съм карал от 12 години :wink: :D без лоши чувства, ама какво очакваш от сектанти.
я му обясни тои доде е карал зад блока с помощни колелета ти колко тротоара превзе и що носачи съсипа :lol: :lol: :lol:

ne0
16-05-2007, 23:32
Брат незнам ма ако вземем да водим статистика на мъртавците дето ходят ри Бобо, само дизели... само.....

И въобще какво сравнявате дизела с правата вяра..... Дизела е направен да обслужва бензина! Демек кат му е мек да го дърви ;)

Alfamaniak
16-05-2007, 23:46
Брат незнам ма ако вземем да водим статистика на мъртавците дето ходят ри Бобо, само дизели... само.....

И въобще какво сравнявате дизела с правата вяра..... Дизела е направен да обслужва бензина! Демек кат му е мек да го дърви ;)

Пак ли си пил бре ей :lol:

Bobo
16-05-2007, 23:47
Брат незнам ма ако вземем да водим статистика на мъртавците дето ходят ри Бобо, само дизели... само.....

И въобще какво сравнявате дизела с правата вяра..... Дизела е направен да обслужва бензина! Демек кат му е мек да го дърви ;)

Пак ли си пил бре ей :lol:

Не ве държи го от вчера :lol: :lol: :lol:

ne0
16-05-2007, 23:52
Тъпи гадни комплексари.... как мое ми се фалиш че колата ти харчи малко, върви много и некви дивитиййй, а вие сте болни мозъци ве еййй кви дизели кви сапарт съпорти за гладни народи...

оня ден си качим две барманки в колата и она вика нашта тая алфа не е скъпа нали?
а друата и вика да ма найшли как горят , тука за много пара става въпрос еййй....

та толкоз по въпроса за дизелите.....
секи път ..... дезел е ма и върви.....
значи освен товари тор, мор пор и върви ;)

смехориййййй

И КИРЕ аре че треа се пие да те облъча за правата вяра ще са утровиш с тоя кюмур .......

Alfamaniak
16-05-2007, 23:55
И КИРЕ аре че треа се пие да те облъча за правата вяра ще са утровиш с тоя кюмур .......

Гиги ще се отрови той караше зад мене :lol: едва му стигнаха бензиностанциите до Пловдив :lol: :lol: :lol:Ти с него пиеш ама той бяга от "правата вяра" :wink:

ne0
16-05-2007, 23:57
Тука некви интриги вкарваш.... ама нали си дизелджия, то за вас или лошо или нищо ;)

ne0
17-05-2007, 00:09
Кире ти освен болестта на Петко за въображаем бърз дизел си прихванал навика да влизаш скрит а..... кат та хвана на ексове ще ти отмъстя ;)

Alfamaniak
17-05-2007, 00:12
Кире ти освен болестта на Петко за въображаем бърз дизел си прихванал навика да влизаш скрит а..... кат та хвана на ексове ще ти отмъстя ;)

Братчет за да имаш пари за качествено пиене требе да караш дизел, ще стигнеш сам до този извод иначе си загинал :lol:

Bobo
17-05-2007, 00:20
Кире ти освен болестта на Петко за въображаем бърз дизел си прихванал навика да влизаш скрит а..... кат та хвана на ексове ще ти отмъстя ;)

Братчет за да имаш пари за качествено пиене требе да караш дизел, ще стигнеш сам до този извод иначе си загинал :lol:

Аз карам бензин и пак имам пари за качественно пиене, сигурно щот жената кара качествен дизел :wink:

Alfamaniak
17-05-2007, 00:24
Кире ти освен болестта на Петко за въображаем бърз дизел си прихванал навика да влизаш скрит а..... кат та хвана на ексове ще ти отмъстя ;)

Братчет за да имаш пари за качествено пиене требе да караш дизел, ще стигнеш сам до този извод иначе си загинал :lol:

Аз карам бензин и пак имам пари за качественно пиене, сигурно щот жената кара качествен дизел :wink:

Ти не е обаждай на тебе ти носят отделно, всеки ден има доволни хора :wink:

ne0
17-05-2007, 00:32
:gay[1]: :moon: :butt: :gayfight:

gigi
18-05-2007, 14:52
Ччч алооу кво става тука ве аз без комп да остана и да изпусна, некви фритюрници на кюмюр се мерат със силата :lol: :lol:
А дизелите нали са много надъхани и ги пускам отпред да обират куките и после малееее.... много вървяли :lol: :lol:

trustworthy
18-05-2007, 15:20
Ччч алооу кво става тука ве аз без комп да остана и да изпусна, некви фритюрници на кюмюр се мерат със силата :lol: :lol:
А дизелите нали са много надъхани и ги пускам отпред да обират куките и после малееее.... много вървяли :lol: :lol:

На тебе с Нео ви препоръчвам като дойдете в хотела, басейнът ше е пълен уж дотогава, да се топнете в сТудената вода, да се поохладите малко страстите. А неизвестния ездач е хубаво да покисне поне половин ден, да гъбяса хубаво, че тая при него болестта е в напреднала фаза :lol:

charmario
18-05-2007, 15:58
То голема тема стана, големо нещо. За мене бензину рулз, ама вчера мноу уошо ми стана на ОМV-ту - спирам на колонката и глеам 1.73 лв.! бах! бензину паднал с 25 стишки! Зиам пистулету, оно се занулява и получих оптически удар - ДАН - 2 леа. Как 2 леа ве, ееей!? Само кай не се застрелях с тоа ми ти пустует каде го държех у десната ръка. То не че разликата голема от оня ден къде беше 1.97, ма некак си психологическата граница е вече премината. Е.. му мечката и клюн! И тего на - 20 лв. = 10 л. = 80 км. (с бабишкерско каране). А кажете ми т'ва живот ли е!?

virusalfa
18-05-2007, 18:57
Ччч алооу кво става тука ве аз без комп да остана и да изпусна, некви фритюрници на кюмюр се мерат със силата :lol: :lol:
А дизелите нали са много надъхани и ги пускам отпред да обират куките и после малееее.... много вървяли :lol: :lol:Е не е ли верно че вървятна пазаро)? :wink:

slav40
18-05-2007, 23:19
То голема тема стана, големо нещо. За мене бензину рулз, ама вчера мноу уошо ми стана на ОМV-ту - спирам на колонката и глеам 1.73 лв.! бах! бензину паднал с 25 стишки! Зиам пистулету, оно се занулява и получих оптически удар - ДАН - 2 леа. Как 2 леа ве, ееей!? Само кай не се застрелях с тоа ми ти пустует каде го държех у десната ръка. То не че разликата голема от оня ден къде беше 1.97, ма некак си психологическата граница е вече премината. Е.. му мечката и клюн! И тего на - 20 лв. = 10 л. = 80 км. (с бабишкерско каране). А кажете ми т'ва живот ли е!?
Ще ни принудят да си слагаме ГАЗ - за евтиния и тогаз да видиш дизел как върви :) ........

Пепи
20-05-2007, 14:30
Бензина си е бензин.
Не тропа.
Не замръзва.
Не пуши.

Върви повече.
Кърти повече.
Като го палиш късно вечер не те чуват даже и комшиите ...

Имам дизелови коли , и единственото което ми харесва в тях е само това , че като се настъпят ,след като минат оборотите при включване на турбината , реват много мощно , звука много ме кефи , направо ме съдира ... Имаш чувството , че вървят повече , но като излезне конкурент , от бензиновия агрегат , горе-долу твойте коне - дали с 5 повече или по-малко ... айде , с 5 до 10 по-малко , се усеща , че бензина си е бензин ..

Пак казвам , звука на набиращ се дизел няма равен (не говорим за камионите :lol: )

Antaris
20-05-2007, 21:40
Като гледам развитието на 2-та вида агрегати, скоро бензина няма да има място сред масовите автомобили, а само при "ръгачките", "бегачките", и тям подобните твърде нерентабилни возила със съмнителни преимущества, които в наща мила Татковина почти няма къде да ползваме.
Изкуственото изравняване на цената на дизеловото гориво с безоловния бензин пък направо ме подлудява !!!
При положение, че дизела е 40-60% от петрола, а бензина 10-15%, къде е логиката ?????
Темата е малко трудна за определение в този си вид, и наистина ще предизвика доста спорове и гледища.
Как така сравнявате 2 двигателя с еднакви конски сили без оглед на разликата във въртящят им момент ?
По-скоро най-актуалното сравнение е надпревара между бензинов и дизелов автомобили с еднаква маса, комфорт и разход на финикииски знаци.
Аз знам изхода :lol:

Пепи
20-05-2007, 21:44
Един въпрос - защо според вас , Войната USA Vs. Iraq се води - барелите с петрол ...

Друг въпрос - незнам колко от вас са ходили до Америка (не че аз съм , но имам познат там) и знаят , колко на колко коли са на дизел.

Сега да си кажа това което знам аз - за 2 години живот , един познат на име Жан не е видял още дизелова кола !!!

trustworthy
20-05-2007, 21:59
...Сега да си кажа това което знам аз - за 2 години живот , един познат на име Жан не е видял още дизелова кола !!!

Е що не погледнеш как е в Европа, ами сравняваш с онея умни тикви 'отвъд океана'. Ми в Африка има райони, дето въобще кола не се среща :)

Пепи
20-05-2007, 22:03
...Сега да си кажа това което знам аз - за 2 години живот , един познат на име Жан не е видял още дизелова кола !!!

Е що не погледнеш как е в Европа, ами сравняваш с онея умни тикви 'отвъд океана'. Ми в Африка има райони, дето въобще кола не се среща :)

Аз де да знам ... цяла европа съм обиколил...
Бил съм и в Иран и в Ирак , преди време , ииИииИииИиии там се срещаше тази аномалия - бензин .. да не говорим , че светофара ти свети зелено , а пред теб минава конвоя и се чува - Low Fuel , Low Fuel .. :twisted:
Чудно ми е , поне хамърите на какво вървят ..
Гледайте малко филми , да видите , че там леят бензина , само и само да не зареждат военните .. дизелови колонки нямат :shock:


Edit. Ето и спомените ми се навяха , и се сетих да потърся снимки .. имам доста , но тази ми е любимата - на излизане от Иран , с камиона от Сиконко - Mercedes ... имам още 2 , как пафкам Наргиле ... с местните и един българин ...

Ето я и снимката
http://i.data.bg/07/05/20/380728_t.jpg (http://img.data.bg/i.php?id=380728)

KGB
20-05-2007, 22:06
Военния Хамер (тоест Хъмвито) е на дизел...

Пепи
20-05-2007, 22:07
Военния Хамер (тоест Хъмвито) е на дизел...
Па знам ли го аз на какво е :D
В такава не съм се качвал :D

filip
20-05-2007, 22:16
според мен неможе така да се сравняват два типа двигатели с различен замисъл!целта на Рудолф Дизел е било евтино гориво заместител на бензина!но като гледам по бензиностанциите в момента далече не е онова евтино гориво за масите :twisted: разбира се че в бензина е спортното усещане но да си кажа честно новите дизели все повече се усъвършенстват и като динамика и като екологичност но при дизела разхода е доста по-приемлив!незабравяите че не са толкова усъвършенствани дизелите така че има какво още да се изтиска от добрия стар дизел :twisted: пък и дизелите имат по-висок коефициент на полезно деиствие!а и самият дизелов агрегат е с по-голямо тегло от бензина!а че усещането за динамика е в бензина спор няма!да сте вийдали дизелово ферари :lol:

Пепи
20-05-2007, 22:17
"... и пуши като печка с гуми ... " :oops:

georgyg
20-05-2007, 22:22
Военния Хамер (тоест Хъмвито) е на дизел...
Па знам ли го аз на какво е :D
В такава не съм се качвал :D

Аз съм ходил 3 пъти в САЩ и имат дизел предимно големи пикапи, а от скоро и ТДИ-та на Немски коли. Вече имат доста хибридни коли и са доста модерни, но там се кара предимно на магистрала, а там няма голяма разлика в разхода на дизел и бензин.
Само за справка в момента бензина им е малко над $3 за галон. Масово обаче колите са им доста по-евтини от нашите тука и двигателите са им доста различни.

@Пепи кефиш ме за 1 ден имаш близо 60 мнения това си е рекорд :shock:

filip
20-05-2007, 22:36
е ми ще пуши много ясно в началото дизела е предвиден за камионите заради по-ниският си разход по високото кпд и защото е било по-евтин!на никои не му е пукало че пуши!сравни един дизел от 80-те и новото поколение дизели мисля че разликата е от небето до земята!дизелите имат по-голям въртящ момент при ниска честота на въртене на коляновия вал!работят и с по-тежко гориво от бензина и е в резултат от преработката на петрола!нямат нищо общо единият двигател е създаден за висок кпд и горивна икономичност а не висока честота на въртене на коляновия вал!

Пепи
21-05-2007, 10:40
Тва е верно ...

Относно мненията - епа да - 60 мнения , бързо стават .. пък и който се запали по марката , гледа да чете , да научи , да коментира , изобщо да е в час ...


Иначе - имам камион - дизелак е - определено е по-добре да е на дизел , като зареждам по 500 литра във Австрия - пак , усеща се , че ако беше бензин , щеше портфейла да ми олекне повече ..
Иначе , в зависимост и от нафтата , камиона/колата пуши.

Като минавам на връщане през Румъния , като заредя на някоя бензиностанция , камиона ми пуши като ТАТРА - 2 метра от "ауспуха" има сажди и черно по камиона и ремъркето .... след като сложа от тая нафта на Волвото (s70 2.5 TDi) и то пуши много ..
Ако примерно , зареждам на отиване във Румъния с малко нафта , като влезна в Австрия , и като заредя от тяхната - ни пушек , даже ми избелява "ауспуха" :shock:
Другото което е , ако спася 30 литра нафта за Волвото , като ги сложа , то върви по-добре от румънската , или Българските - ОМВ , Шел и т.н.
btw Българска нафта като зареждам с колата , или с камиона , като си сложа добавките (много силни се водят , много добри , ала-бала , няма значение) и вървят много и двете машини.
Ако тръгна от Австрия с Малко нафта , и заредя от тяхната - все едно съм сложил 2 пъти повече добавки - камиона лети , пък и звука на двигателя е друг :shock: Не пуши , набира се добре , нищо че е с бързия диференциал , и на камионите със бавния диференциал пак ще се забележи разлика във вървежката.

filip
21-05-2007, 11:25
прав си и относно качеството на българския дизел но то качеството в България за всяко гориво е занижено в сравнение със западна европа! :x а то че дизела за камиони е наи-подходящ е така но все пак има предимства които имат приложение и при леките автомобили и те хич не са малко а и съвременните дизели все повече се развиват а могат да вървят и на рапично масло което е много важно от екологична гледна точка и е и по-евтин вид гориво!така че дизела изобщо не е за подценяване :twisted:

pr_00f
21-05-2007, 11:30
@филип

В училище не са ли те учили, че изречение се започва с Главна буква ? :) Така текста става доста по приятен за четене.

filip
21-05-2007, 11:35
Извинявам се :oops:

wrc
21-05-2007, 21:05
Я и аз да налея малко масло в огъня :D .Ако имате последния брой на АутоБилд,та там има интервю с Жан Тод по случай 60 годишнината на Ферари.Ще ви напиша само единия въпрос към него:

АутоБилд-Алтернатива ли е дизеловия двигател?
Жан Тод-Не

Яко щеше да е 599 Фиорано 5.0 JTD,ма нейсе.Все съм се съмнявал,че Алди по-разбират от яки бигачки и ей на,Жан го доказа :hehe:

koolio
21-05-2007, 23:22
Аре бе, кога бе станалгалона $3 в Щатско? :shock: Значи от 3 години се е вдигнал почти двойно! Иначе там ще си карат 6 и 8 цилиндровите камиони ако ще и $10 да стане бензина, щото там за най-измекярската работа се плаща $7 на час :wink: .

pr_00f
21-05-2007, 23:27
Абе то туй вярно - ама като с 1 галон (ус галона -май беше по-памет 3.7 литра) минаваш 10-12 км - малко нагорно ще ти дойде :)

koolio
21-05-2007, 23:42
Абе то туй вярно - ама като с 1 галон (ус галона -май беше по-памет 3.7 литра) минаваш 10-12 км - малко нагорно ще ти дойде :)
Еее, къде бе, чак по 35/100 не харчат, ама 15-20 има :lol: . А то вече им идва нанагорно, затова прибягват до някои миротворчески операции :wink: .

pr_00f
22-05-2007, 09:21
Вместо да си сменят колите :shock: Абе хамериканци ли са не ми ги хвали.

Nikiboy
22-05-2007, 11:31
Не знам колко мога да говоря но поне сега имаме две алфи - една 155 1.8 с газов инжекцион и 2.4 ЖТД, което е 16.5 на 1/4 миля.

Дизела е към десет литра на сто или към 18 лв.

Другата е към 14 литра газ и бензин към литър или към 15 лв. За каране на бензин не смея и да си помисля особено за любимата София, направо ме боли сърцето на светофарите.

Та какъв ми в извода - ако имах достатъчно пари щах да карам турбо бензинова кола, но защото нямам карам дизел, които заради по-високото си КПД породено от сложеното турбо ми замазва очите, че карам нещо много яко ( в сравнение с атмо бензин( Има висок въртящ момент, които ме залъгва, че тегли много и има щастие. Също така с малко пари може да се тунингова повече от атмо кола. Абе все мизерни причини.

За съжаление като го сложиш на Г-тек - 1.8 8В 155 може да се поспори за резултата срещу 2.4 ЖТД сток.


А помеждудругото може да си сложим и още едно оправдание за дизела - той е по еко и пак да скрием истинската причина.

pr_00f
22-05-2007, 14:06
Малко инфо от дир-а

Американците се преориентират към малки коли
22 Май 2007, 07:09 / Speed Press
Според изследване американците започват да купуват все повече компактни и икономични автомобили с оглед на увеличението на цената на горивото.
Цената на горивото в САЩ се е увеличила с повече от 20 цента през последните седмици до $3,10, надминавайки предишния рекорд от $3,07, достигнат през септември 2005 г. Според данните на Агенция PIN, с увеличаването на цените на горивата американците се преориентират към по-компактни и по-икономични автомобили за сметка на големите пикапи и всъдеходи. Агенцията смята, че това е дълготрайна и продължителна тенденция.

Според данните на PIN, клиентите, които досега са имали компактни автомобили, продължават да си купуват компактни коли, а предишните собственици на големи SUV или пикапи се ориентират към по-икономични модели. Продажбите на малки автомобили, включително компактни всъдеходи и леки пикапи, са се увеличили от 26,3% през април 2004 до 31,8% през април 2007 г.

В момента се забелязва и увеличение на продажбите на хибридни автомобили. Според изследванията на PIN, продажбите на хибридни автомобили растат, когато се увеличава цената на горивото, и намаляват, когато цената на горивото намалява.

Mind_Control
23-04-2008, 17:05
Бензиновият двигател ще бъде 2,0-литров TFSI, който е получил 11 "коня" в повече и е достигнал максимална мощност от 211 к.с. и 350 Нм въртящ момент, достъпен в диапазона между 1500 и 4200 об/мин. Ускорението от 0 до 100 км/ч става за 7,2 секунди, а максималната скорост е 222 км/ч. Средната консумация на гориво е 8,5 литра на 100 км.

Дизеловите двигатели започват с 2,0-литров TDI, генериращ максимална мощност от 170 к.с. и 350 Нм въртящ момент, които ускоряват Q5 от 0 до 100 км/ч за 9,5 секунди, а максималната скорост е 204 км/ч.

Audi Q5

ФЕРАРИСТ
23-04-2008, 17:58
Не съм изчел дебата тук отначало, но мнението ми е че аз бих карал дизел само ако изведнъж изчезнат всички бензинови коли по света......

BO
15-05-2008, 01:00
А защо ми е да карам бензин...

п.п. Искам същите резултати да ги пусне някой бензинов агрегат, пък тогава нека се радвате на 10-те стотинки разлика в момента и как дизелите се набутвали... :lol:

FreeStyler
15-05-2008, 01:09
Така и така дадох линк за тоя клип в друга тема да го пусна и тук ама го изгледайте навръщане как минавам http://www.vbox7.com/play:08eccfeb ... дизела не звучи баш така :lol: поздрави на всички карайте квото ви кефи

Naso
15-05-2008, 12:57
Като гледам развитието на 2-та вида агрегати, скоро бензина няма да има място сред масовите автомобили, а само при "ръгачките", "бегачките", и тям подобните твърде нерентабилни возила със съмнителни преимущества, които в наща мила Татковина почти няма къде да ползваме.
Изкуственото изравняване на цената на дизеловото гориво с безоловния бензин пък направо ме подлудява !!!
При положение, че дизела е 40-60% от петрола, а бензина 10-15%, къде е логиката ?????
Темата е малко трудна за определение в този си вид, и наистина ще предизвика доста спорове и гледища.
Как така сравнявате 2 двигателя с еднакви конски сили без оглед на разликата във въртящят им момент ?
По-скоро най-актуалното сравнение е надпревара между бензинов и дизелов автомобили с еднаква маса, комфорт и разход на финикииски знаци.
Аз знам изхода :lol:

Само един въпрос имам ! Защо всички дизелджии искат да сравняваме еднакви конски сили ? Не е ли редно да сравняваме еднакви обеми и технологии ? 2 литра, принудително пълнене ? Някой по-долу беше писал за Ауди А5 ? Да, дизела е по-икономичен от атмосферен бензин, но дали така стоят нещата с турбо бензините ? Цитират се разходи от 8.5л смесено. При по-високата цена на дизела мисля, че това може да се сметне за приблизително еднакъв разход с дизел, който харчи 7.5л ? Комфорт при съвременните коли... не мисля, че разликата е особено голяма. Дизела и бензина според мен ще са еднакво обезшумени, което е характеристика на модела, а не на мотора. Вибрациите при дизела би трябвало вече да са преодоляни или поне да не се усещат от пътниците. Единствената разлика е по-ясно изразеното недозавиване на дизеловите варианти, което идва от по-високата маса съсредоточена на предния мост. Това вече трудно се преодолява :)

SFINKS
15-05-2008, 13:31
бе стига с тва бензин/дизел , в газта е истината :lol:

trustworthy
15-05-2008, 13:50
бе стига с тва бензин/дизел , в газта е истината :lol:

По логиката на Насо, там ще имамаме презавиване заради масата на бутилката, съсредоточена в задната част на купето :lol:

SFINKS
15-05-2008, 14:06
то по логиката на Насо неговата кола крен би трябвало да има наляво и по голямо износване на левите гуми и окачване :lol:

Naso
15-05-2008, 14:22
то по логиката на Насо неговата кола крен би трябвало да има наляво и по голямо износване на левите гуми и окачване :lol:

Това би трябвало да е така, ако колата беше Тойота, защото японците са дребни хорица и следователно леки, от което пък следва, че едва ли с сметнали автомобилите си за евентуално по-голяма маса съсредоточена в лявата предна част на купето. От което пък можем да си направим извода - никога, ама наистина никога да не си купуваме Тойота.... поне по здравата логика на Насо :)

RPWWD
15-05-2008, 19:29
Всеки да си кара, и сътветно да плаща каквото и колкото може :D Не мога да пропусна обаче една легенда - скъпата поддръжка на дизела?!? На фона на бензинов Форд може би, но при колегите с ТС моторите, които вият като линейки от цените на свещите и непрекъснатите проблеми с вариаторите?!? Така че моето мнение специално за Алфа Ромео е комънрейл, поне докато не заместят ТС - системата с нещо не толкова капризно и скъпо за обслужване.

Derry
16-05-2008, 12:33
Мдааа надявам се следващата ми кола да е 2.4 JTD, омръзна ми от променящите се обороти иначе за разхода за гориво ми се струва, че ще е горе доло се тая ама ще видим след година две.

RPWWD
16-05-2008, 12:37
Мдааа надявам се следващата ми кола да е 2.4 JTD, омръзна ми от променящите се обороти иначе за разхода за гориво ми се струва, че ще е горе доло се тая ама ще видим след година две.
Правилно решение, колкото до разхода при 2,4 - преко сили 9,5 градско. Предполагам със сегашната си колица можеш само да мечтаеш за такъв разход?

SFINKS
16-05-2008, 13:08
то по логиката на Насо неговата кола крен би трябвало да има наляво и по голямо износване на левите гуми и окачване :lol:

Това би трябвало да е така, ако колата беше Тойота, защото японците са дребни хорица и следователно леки, от което пък следва, че едва ли с сметнали автомобилите си за евентуално по-голяма маса съсредоточена в лявата предна част на купето. От което пък можем да си направим извода - никога, ама наистина никога да не си купуваме Тойота.... поне по здравата логика на Насо :)

пак не ти е здрава логиката ама хич ,
Тойота си имат поне 4 модела за извънгабаритни товари като теб :lol: 4 RUNER , LAND CRUISER , HILUX , RAV 4.. и ще може би 7-8 модела
А на алфа цялата им гама автомобили които произвеждат се свежда до 2-3 модела :lol:

Kuku
16-05-2008, 13:21
Сфинки, ако много държиш да си говорим глупости, то аз пък мога да ти кажа, че "Алфа Ромео" е собственост на "ФИАТ", а смятам знаеш кои са "ФИАТ"!!!

Бобби
16-05-2008, 13:54
Сфинки, ако много държиш да си говорим глупости, то аз пък мога да ти кажа, че "Алфа Ромео" е собственост на "ФИАТ", а смятам знаеш кои са "ФИАТ"!!!
...то за това го ЯД :D

Naso
16-05-2008, 14:17
Всеки да си кара, и сътветно да плаща каквото и колкото може :D Не мога да пропусна обаче една легенда - скъпата поддръжка на дизела?!? На фона на бензинов Форд може би, но при колегите с ТС моторите, които вият като линейки от цените на свещите и непрекъснатите проблеми с вариаторите?!? Така че моето мнение специално за Алфа Ромео е комънрейл, поне докато не заместят ТС - системата с нещо не толкова капризно и скъпо за обслужване.


Те толкоз отдавна смениха Т.С...... направо не ми се мисли :) И кой вие за вариатор и свещи ? Туй да ви е косура :) Гроздето е кисело, казват хората :) и лисиците :)

RPWWD
16-05-2008, 14:23
Всеки да си кара, и сътветно да плаща каквото и колкото може :D Не мога да пропусна обаче една легенда - скъпата поддръжка на дизела?!? На фона на бензинов Форд може би, но при колегите с ТС моторите, които вият като линейки от цените на свещите и непрекъснатите проблеми с вариаторите?!? Така че моето мнение специално за Алфа Ромео е комънрейл, поне докато не заместят ТС - системата с нещо не толкова капризно и скъпо за обслужване.


Те толкоз отдавна смениха Т.С...... направо не ми се мисли :) И кой вие за вариатор и свещи ? Туй да ви е косура :) Гроздето е кисело, казват хората :) и лисиците :)
Батка, гроздето е кисело на тия сладури с по 14-15 на 100 градско. На мен ми е много сладко даже :D

SFINKS
16-05-2008, 14:58
Сфинки, ако много държиш да си говорим глупости, то аз пък мога да ти кажа, че "Алфа Ромео" е собственост на "ФИАТ", а смятам знаеш кои са "ФИАТ"!!!

Аз се пошегувах че Тойота имат модели за по тежки хора а Алфа има 2-3 модела общо , ама къде пък сега намеси на кой била собственост Алфа Ромео и каква е връзката ???
и кои са фиат ?? най-евтините и съответно некачествени коли . А Фиат пък е собственост на 2-3 гигантски Японски банки , ма какво от това
не искам да взлизаме в безмислени спорове коя марка е по по най , ма само да отбележа че тойота е номер 1 по продадени коли в света ... тва да ти говори нещо.
Сега недей да ми обясняваш как едва ли не целият свят са балъци и затова си купуват Тойоти :wink: по скоро е обратното

Pinky
16-05-2008, 15:44
по логиката на продадените коли, ферари трябва да е една от най-лошите евър мейд, мейби?

SFINKS
16-05-2008, 16:03
мне , SLR е къде по лош :lol:

Pinky
16-05-2008, 16:32
и най-вече Енцо

SFINKS
16-05-2008, 16:35
и още по-по-най Mclaren F1

Kuku
16-05-2008, 17:07
Мамата си евало... ти каам!

Pinky
16-05-2008, 17:07
последното е неверен факт без значение. Но вярвам, схващаш идеята. Други аргументи да имаш?
Освен т'ва, философия баш никога ли не си учил?

SFINKS
16-05-2008, 17:15
ти съвсем се обърка , първо логика търсеше , сега към философията залитна .. учил съм философия и ..

Бобби
16-05-2008, 17:15
Сфинки, ако много държиш да си говорим глупости, то аз пък мога да ти кажа, че "Алфа Ромео" е собственост на "ФИАТ", а смятам знаеш кои са "ФИАТ"!!!

Аз се пошегувах че Тойота имат модели за по тежки хора а Алфа има 2-3 модела общо , ама къде пък сега намеси на кой била собственост Алфа Ромео и каква е връзката ???
и кои са фиат ?? най-евтините и съответно некачествени коли . А Фиат пък е собственост на 2-3 гигантски Японски банки , ма какво от това
не искам да взлизаме в безмислени спорове коя марка е по по най , ма само да отбележа че тойота е номер 1 по продадени коли в света ... тва да ти говори нещо.
Сега недей да ми обясняваш как едва ли не целият свят са балъци и затова си купуват Тойоти :wink: по скоро е обратното
:roll: ...незнам, да ли се пошегува :!: ..но покрай тия тойоти май си се поболял :D ..Куку като, че ли... искаше да ти подскаже, че на тия червените коли, дето в F1 тръгват винаги от първите позиций пише ФИАТ :wink:

SFINKS
16-05-2008, 17:26
F1 си е за съвсем отделна тема ....а ако платиш достатъчно ще ти напишат името с големи букви на кирилица на челно място на касаката на Маса :lol:

Бобби
16-05-2008, 17:31
F1 си е за съвсем отделна тема ....а ако платиш достатъчно ще ти напишат името с големи букви на кирилица на челно място на касаката на Маса :lol:
:D ...ти ако си платиш достатачно, ще караш Лексус, а не Корола :D
....нали така! :roll:

BillyBoy`
16-05-2008, 17:32
е тоя сфинкс голям професор бре колеги черпете мъдрости от извора :wink:

SFINKS
16-05-2008, 17:33
точно така :wink:

Derry
16-05-2008, 22:37
и още по-по-най Mclaren F1

Какво му е на McLaren?

Nasko_77
16-05-2008, 22:38
точно така :wink: :book:

Derry
16-05-2008, 22:39
Мдааа надявам се следващата ми кола да е 2.4 JTD, омръзна ми от променящите се обороти иначе за разхода за гориво ми се струва, че ще е горе доло се тая ама ще видим след година две.
Правилно решение, колкото до разхода при 2,4 - преко сили 9,5 градско. Предполагам със сегашната си колица можеш само да мечтаеш за такъв разход?

Не само мечтая ами направо съм го решил, малко време да порасна още малко.

Nasko_77
16-05-2008, 22:42
и още по-по-най Mclaren F1

Какво му е на McLaren?Доста е зле... кара се със шлемофон :lol: Мерси съм...

http://youtube.com/watch?v=nkfvQvc9ipI

Derry
16-05-2008, 22:49
и още по-по-най Mclaren F1

Какво му е на McLaren?Доста е зле... кара се със шлемофон :lol: Мерси съм...

http://youtube.com/watch?v=nkfvQvc9ipI

:surrender: ох добре. Да живее Ферари. :oops: