PDA

View Full Version : Проблем с оборотите на 156 СЕЛЕСПЕЕД....



lagunata
20-08-2016, 15:24
Здравейте колеги!
Проблема с моята алфа 156 2.0 Т.С СЕЛЕСПЕЕД 99Г. 155 К.С е следния... паля колата и работи доло горе нормално... след подаване на гас колата се побърква.. започва да сваля и качва обороти от 1500- 2500 като би ускорила оборотите и повече но нещо сякаш я спъва... сменени свещи BOSCH дебитомер ланда ....струва ми се че е от МПХ Понеже не съм сигурен но това се получи след почистването му! Смених (пробвах с 3) никакъв резултат... моля помагайте!!!! И ми се струва че има препукване в генерацията !!

ecotronic
20-08-2016, 15:57
Може потенциометърът на педала за газта да прави мизерии. Най-добре да се направи диагностика.

След почистването на МПХ правена ли е адаптация на дросела?

lagunata
20-08-2016, 16:40
По принцип не е правен... грешки няма....потенциометъра е здрав!

ecotronic
20-08-2016, 17:40
Редно е да се направи. Може от това да е цялата драма.
Направо направи един ресет на ECU - то.

nickgaidarov
20-08-2016, 23:52
...

thecleaner
21-08-2016, 00:34
Селеспиид на 156 от първите, не се бара дросела щото после секса е голям, колега караш и се молиш да се самоадаптира :)

lagunata
22-08-2016, 00:37
Хах забелязох ... вече съм сигурен, че е от него!!!Вчера го разглобих и изтрих пътеките с контактен спрей и шкурка 2500... и таз кола направо оживя.... като закова 850 оборота не помръдваха :) Да но днес почна пак да си прави мизериите....
Идеята ми е следната... Утре ще взема графитен спрей и ще ги отлея наново.. ще преправя и крачетата (4 на брой) смисъл ще ги залея с калай и тинол... и вече ако не се оправи ще взема дросел... идеята ми е - дали става от по-новите селета или от 147... че с тоя номер на моя дросел голяма греда.... :Х а и вчера колата вървеше повече от идеално... та мисля да я чипна... може пък да качим някое друго конче....

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

А колкото до ресета MULTIECUSCAN няма опция за ресет... а трябва да ходя до Пловдив за ресет... друга опция освен + на акумулатора има ли?И изобщо ми се струва , че няма да помогне ресета...?

thecleaner
22-08-2016, 00:59
Хах забелязох ... вече съм сигурен, че е от него!!!Вчера го разглобих и изтрих пътеките с контактен спрей и шкурка 2500... и таз кола направо оживя.... като закова 850 оборота не помръдваха :) Да но днес почна пак да си прави мизериите....
Идеята ми е следната... Утре ще взема графитен спрей и ще ги отлея наново.. ще преправя и крачетата (4 на брой) смисъл ще ги залея с калай и тинол... и вече ако не се оправи ще взема дросел... идеята ми е - дали става от по-новите селета или от 147... че с тоя номер на моя дросел голяма греда.... :Х а и вчера колата вървеше повече от идеално... та мисля да я чипна... може пък да качим някое друго конче....

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

А колкото до ресета MULTIECUSCAN няма опция за ресет... а трябва да ходя до Пловдив за ресет... друга опция освен + на акумулатора има ли?И изобщо ми се струва , че няма да помогне ресета...?

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=85361
Звънни и му земи дросела, мисля че е читав ;)

Alex_26
22-08-2016, 08:43
Хах забелязох ... вече съм сигурен, че е от него!!!Вчера го разглобих и изтрих пътеките с контактен спрей и шкурка 2500... и таз кола направо оживя.... като закова 850 оборота не помръдваха :) Да но днес почна пак да си прави мизериите....
Идеята ми е следната... Утре ще взема графитен спрей и ще ги отлея наново.. ще преправя и крачетата (4 на брой) смисъл ще ги залея с калай и тинол... и вече ако не се оправи ще взема дросел... идеята ми е - дали става от по-новите селета или от 147... че с тоя номер на моя дросел голяма греда.... :Х а и вчера колата вървеше повече от идеално... та мисля да я чипна... може пък да качим някое друго конче....


---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:33 ----------


А колкото до ресета MULTIECUSCAN няма опция за ресет... а трябва да ходя до Пловдив за ресет... друга опция освен + на акумулатора има ли?И изобщо ми се струва , че няма да помогне ресета...?
С тинол и графитен спрей следва кофата за буклук

lagunata
22-08-2016, 09:02
М момента вече е с тинол .... държи си се доста добре!ся колко време ще е така е друг въпрос

Alex_26
22-08-2016, 09:26
М момента вече е с тинол .... държи си се доста добре!ся колко време ще е така е друг въпрос

Ако си сложил на контактните пера ще кара малко

lagunata
22-08-2016, 11:18
Да де на тях.. добре какво ще стане?повече ще износва пътеките , или...???

Alex_26
22-08-2016, 11:21
Да де на тях.. добре какво ще стане?повече ще износва пътеките , или...???

Да, повече износва. Освен това се окислява, протрива. А графитния спрей е само за премахване на скърцане, то не възстановява съпровителен слой

ecotronic
22-08-2016, 12:04
Щом е износена съпротивителната писта, никакви спрейове няма да помогнат.

Единственият вариант е юстиране на перата за да вървят по неизносен участък.

lagunata
23-08-2016, 12:12
Добре де от 147 няма ли да стане??? Някой вещ....

ecotronic
23-08-2016, 12:27
При всяка манипулация по моторчето или подмяната му, трябва да следва адаптация. При положение, че такава не може да се инициира през MES, би трябвало да се направи ресет на ECU - то по следния начин:

1 - Откачане на акумулатора за 15 минути
2 - Даване на контакт и чакане 90 секунди.
3 - Изключване от контакт и чакане 90 секунди.
4 - Стартиране на мотора и чакане докато достигне работната си температура.
5 - Шофиране в продължение на 10 или повече км. без рязко подаване на газ.

Важно е при изпълнението на 1,2,3 и 4 да не се пипа педала на газта.

lagunata
25-08-2016, 18:23
Ами колата е селеспеед и е с нов дросел.... важат ли стъпките?