PDA

View Full Version : Fiat Stilo 2.4 20v бута масло



Charenger
25-08-2016, 13:16
Здравейте, реших да пиша и тук, имам стило 2.4 20v, правена е ревизия на главата, сменени са сегментите и маслените повдигачи , но колата продължава да гори масло... дано да има някой, който е имал подобен проблем и е успял да го реши този проблем.. :)

Alex_26
25-08-2016, 14:10
Здравейте, реших да пиша и тук, имам стило 2.4 20v, правена е ревизия на главата, сменени са сегментите и маслените повдигачи , но колата продължава да гори масло... дано да има някой, който е имал подобен проблем и е успял да го реши този проблем.. :)

Дизел - откачаш входящия маркуч на турбото и хващаш оста на турбината с пръсти. Мести ли се нанякъде, ремонт и ще ти спре харча, ако всичко друго е наред

pyle
25-08-2016, 19:29
Може да бензиново

Charenger
25-08-2016, 20:25
Дизел - откачаш входящия маркуч на турбото и хващаш оста на турбината с пръсти. Мести ли се нанякъде, ремонт и ще ти спре харча, ако всичко друго е наред

Бензиново е. Бях забравил да спомена тази подробност.

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 20:22 ----------


Може да бензиново

Бензиново е, петаче.

thecleaner
25-08-2016, 21:04
Здравейте, реших да пиша и тук, имам стило 2.4 20v, правена е ревизия на главата, сменени са сегментите и маслените повдигачи , но колата продължава да гори масло... дано да има някой, който е имал подобен проблем и е успял да го реши този проблем.. :)
Колега нещо не е направено като хората. Я глава е оакана я нещо друго.


Дизел - откачаш входящия маркуч на турбото и хващаш оста на турбината с пръсти. Мести ли се нанякъде, ремонт и ще ти спре харча, ако всичко друго е наред

Ич не са ти ясни тия Фиати, не че и Алфите са. На Стило 2.4 се монтира само бензинов мотор.

Zlobich
25-08-2016, 22:20
Зор,задуха да дриска навсякъде! За пореден път се изсра.

-----------
Пай сеее ...

lordliness
26-08-2016, 06:06
Ако цилиндрите са износени елипсовидно няма оправяне.

ecotronic
26-08-2016, 10:39
Гумички на клапани сменяни ли са? Може и от луфт във водачите да лапа масло.

Charenger
26-08-2016, 11:47
Гумички на клапани сменяни ли са? Може и от луфт във водачите да лапа масло.

Да, правена е ревизия на главата, сменени са гумичките и трябва да е проверена за луфтове. Забравих да спомена, че главно гори маслото след 3000 оборота и на магистрала.

ecotronic
26-08-2016, 12:06
Както каза колегата по-горе, ако има овално износване на цилиндрите, само смяна на сегменти не решава проблема с хлабините, респективно - с горенето на масло. Дори може да стане по-лошо, защото старите сегменти, макар и износени са пасвали по овала на цилиндрите а новите - не.
А вероятно има износване и на самите бутала.

Премерете компресия и запишете стойностите. После налейте по малко масло в цилиндрите и пак премерете компресия. Накрая съпоставете стойностите от двете измервания. Ако при второто сте измерили по-високи стойности, това вероятно означава, че има хлабини в бутално - цилиндровата сглобка, въпреки смяната на сегментите.

Alex_26
26-08-2016, 13:41
Да, правена е ревизия на главата, сменени са гумичките и трябва да е проверена за луфтове. Забравих да спомена, че главно гори маслото след 3000 оборота и на магистрала.

Имах 156 и тя гореше масло. Смених гумички, сегменти с фирмени и спря. Но преди това бяха сменяли гумички и от 16, 12 бяха изпаднали

---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:40 ----------



Ич не са ти ясни тия Фиати, не че и Алфите са. На Стило 2.4 се монтира само бензинов мотор.
Подпали задругата на 7-та, поддържаш живота на форума

Charenger
26-08-2016, 21:19
Ако има такова износване на цилиндрите има ли вариант за ремонт ?

Alex_26
26-08-2016, 21:28
Ако има такова износване на цилиндрите има ли вариант за ремонт ?

Първо трябва да махнеш главата. 100% имаш изпаднали гумички. След това трябва да видиш дали клопчат буталата. Ако да, свалчш буталата и гледаш каква гледка се открива. При мен бяха скапани сегменти. Но цилиндрите бяха перфектни. След ремонта15к. километра нямаше грам проблем докато един Ман не я смаза, а колега я купи цялата заради двигателя и скоростите. Маслото седеше бистро на 10к км и беше изгорила 100ml (лек теч от гарнитурата на капака)

ecotronic
27-08-2016, 11:33
Ако има такова износване на цилиндрите има ли вариант за ремонт ?

Има и се свежда до ремонт на мотора - смяна на бутала и сегменти със следващия ремонтен размер и хонинговане на цилиндрите.

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:32 ----------


Първо трябва да махнеш главата. 100% имаш изпаднали гумички. След това трябва да видиш дали клопчат буталата. Ако да, свалчш буталата и гледаш каква гледка се открива. При мен бяха скапани сегменти. Но цилиндрите бяха перфектни. След ремонта15к. километра нямаше грам проблем докато един Ман не я смаза, а колега я купи цялата заради двигателя и скоростите. Маслото седеше бистро на 10к км и беше изгорила 100ml (лек теч от гарнитурата на капака)

Обикновено гумички могат да се сменят и без да се сваля главата.

Charenger
27-08-2016, 15:23
Първо трябва да махнеш главата. 100% имаш изпаднали гумички. След това трябва да видиш дали клопчат буталата. Ако да, свалчш буталата и гледаш каква гледка се открива. При мен бяха скапани сегменти. Но цилиндрите бяха перфектни. След ремонта15к. километра нямаше грам проблем докато един Ман не я смаза, а колега я купи цялата заради двигателя и скоростите. Маслото седеше бистро на 10к км и беше изгорила 100ml (лек теч от гарнитурата на капака)


Дано да е нещо от главата, ще разберем септември, защото тогава ще я карам в сервиз, колега и ти ли си имал стило с такъв мотор ?

Alex_26
29-08-2016, 12:53
Дано да е нещо от главата, ще разберем септември, защото тогава ще я карам в сервиз, колега и ти ли си имал стило с такъв мотор ?

на мен ми се случи на Алфа 156