PDA

View Full Version : Carbon cleaner



Alex_26
06-09-2016, 20:26
Накоъ да има виждане за това
https://www.youtube.com/watch?v=-lAKfkifD3s

cec21
06-09-2016, 20:54
Гледам, че започва да се разпространява, но нямам преки наблюдения. Цената на процедурата е 50лв за около 1 час. Поне такава е офертата в сервиза на Дунев

Alex_26
06-09-2016, 21:00
Гледам, че започва да се разпространява, но нямам преки наблюдения. Цената на процедурата е 50лв за около 1 час. Поне такава е офертата в сервиза на Дунев

Картинките не изглеждат лошо, но това все пак е реклама

mordohy
06-09-2016, 21:19
И какво чисти, че нещо не вдявам?

cec21
06-09-2016, 21:21
И аз съм малко скептично настроен, но може и да има ефект. Гледах го в Wheeler dealers преди години и там обясняваха, че било ефикасно...

Alex_26
06-09-2016, 21:40
И какво чисти, че нещо не вдявам?
Иве, гледай картинките, бе

undy
06-09-2016, 21:43
Китайците не е лошо да измислят ,как да чистим всмукателния колектор на жетедетата, без демонтаж.....а не да се занимават с глупости.

alfa racer GTA
06-09-2016, 21:52
Имаше такава тема вече преди няколко години.

Това за първи път го видях в една поредица wheeler dealers за реставриране на стари автомобили(на около 15-20 и повече години), в който ако не ме лъже паметта мисля едно ягуар чистиха с такава машина.

Всеобщото мнение тогава беше, че е добре, но в България все още няма обучени да работят с такива машини и по-скоро е опасно за двигателя, отколкото полезно.

Не се знае на кой "баш майстор" ще попаднеш...

Ето клипчета:

https://www.youtube.com/watch?v=0EmRfkDMl7E

Ето го филмчето: https://www.youtube.com/watch?v=wiViPKIoG68

Alex_26
06-09-2016, 22:01
Китайците не е лошо да измислят ,как да чистим всмукателния колектор на жетедетата, без демонтаж.....а не да се занимават с глупости.
Ами то минава през смукателния на жтд, че се подключва на входа

mordohy
06-09-2016, 22:43
Гледах, пулих се и още от сега го обявявам за идиотщина!
Аргументите са ми прости.
Това очевидно чисти не само всмукателния колектор, а и отлаганията по всмукателните клапани. Всъщност там е основният проблем. Точно около главата се натрупват смолисти отлагания и запушват отвора.
Ако си мразиш колата, то това е начина да и го върнеш.
След такова третиране, очевидно двигателя се отпушва и се повишават всички показатели. Особено добре влияе на газовете и не случайно наблягат на това.
Обаче цялата работа е, като да хванеш задръстения си въздушен филтър и да го обърнеш на обратно. Действително, след около половин час ще се отпуши и всички показатели ще се вдигнат.
Но....
Цялата гняс, която би трябвало да спре филтърът ще си я набутаме в цилиндъра. Пясък, стружки, а защо не и някоя шайба, тел.... Все хубави за надиране на цилиндъра неща.
Около клапаните не са по-лоши нещата. Там има и въглеродни кристали, които са особено твърди. На практика, едно такова третиране може да износи двигателя така, както 100 000 км.
Разбира се, не е задължително да станат най-лошите прогнози. Просто по мои наблюдения, след такива операции проблемите са повече, отколкото се очаква.

Но може и да греша. Кой знае?!

undy
06-09-2016, 22:46
Ами то минава през смукателния на жтд, че се подключва на входа

Да де, но мисълта ми е да се изкара чернилката през входа...примерно да прави там какво прави, чисти, мие и да си го издърпа после....нещо такова........ще ми се, нали:native:

mordohy
06-09-2016, 22:49
Ще ти се:spell:

Alex_26
07-09-2016, 11:37
Да де, но мисълта ми е да се изкара чернилката през входа...примерно да прави там какво прави, чисти, мие и да си го издърпа после....нещо такова........ще ми се, нали:native:

То не може и душата в рая и т.н.
И ако клапаните са като грозд, не знам как ще ги изчисти. Това образувание е толкова кораво, че ...
Иве, и да попадне кристалче няма да настърже цилиндър. Трябва да се е образувало диамантче