PDA

View Full Version : Размер говорители - 147



kev1n--
10-09-2016, 12:49
Здравейте, порзгледах из форума, но намерих само размерите на говорителите на 156-ца.. та.. и тук ли са 170мм ? Мисля да ги сменям защото като усиля малко и започват да се чуват някакви звуци като в железарски цех.. ;х

и дълбочианта на колоните

Ivanov_
10-09-2016, 12:59
16.5 см са

nickgaidarov
10-09-2016, 20:07
...

PagkoTo
12-09-2016, 10:21
И аз имам един въпрос - колко трудно е да сменят задните колони на GT. Предните свалих корите и стана, ама със задните май ще е филм. Та някой правил ли я е тази процедура.

lyubomir001
12-09-2016, 11:11
Да свалят се корите и задната седалка за да ти е по удобно

kev1n--
12-09-2016, 12:15
хахах.. ами ако вече съм взел 170 ? дали няма да влязат ? хахахаах ;д да ходя да ги сменям за 165 ? и да попитам.. монтажа става със сваляне на кората на вратите нали ? :)

другото интересно е че взех коаксиални.. за задните врати.. за предните мисля да взема двукомпонентна система.. но там филтърчето трябва ли да се слага или се използва заводското/ако има такова/ и респективно.. има ли такова ? :)

mell0
12-09-2016, 17:25
17 ще станат, защото повечето 17 стават и на 16.5, а дори и да не стане винаги можеш да набиеш рапидата и да си направиш дупка и да не се занимаваш.

kev1n--
13-09-2016, 15:59
ше станат.. к.ра ми янко :) да бяхте казали, че трябват преходници.. :D :D имам чувстовто, че никой не я е правил тази операция преди.. няма 1 човек който да каже така, така, така правиш, това, това и това ти трябва.. :)

mell0
13-09-2016, 17:36
Ако говориш за кабелите, да не си очаквал, че ще има директно като оригиналните букси да си ги сложиш, нормално е да има запояване. Никой не може да ти каже с точност какво да правиш, защото просто не знаем какви колони си взел, а и то толкова много видове има, че може и да станат ,може и да не станат като размер, дупки и т.н. Никой от тук не му е хоби да е енциклопедия за колони.

radiboy
13-09-2016, 18:55
ше станат.. к.ра ми янко :) да бяхте казали, че трябват преходници.. :D :D имам чувстовто, че никой не я е правил тази операция преди.. няма 1 човек който да каже така, така, така правиш, това, това и това ти трябва.. :)

Ами ето,някой трябвя да е пръв,падна се на теб да разкажеш с приказки и картинки,как точно става тази работа.Слушаме те с интерес...:prescription:

eproHD
14-09-2016, 20:36
ше станат.. к.ра ми янко :) да бяхте казали, че трябват преходници.. :D :D имам чувстовто, че никой не я е правил тази операция преди.. няма 1 човек който да каже така, така, така правиш, това, това и това ти трябва.. :)

16,5см/ филтри няма..на пищялката има само един кондензатор,което също е филтър от 1-ви ред

kev1n--
17-09-2016, 15:08
Значи... преходник/букса за кабелите не ви трябва.. взема се една обикновенна часовникарса отвертка /права/ слага се между пластмасовото и металното от вътрешната страна и се изкарва клемичката.. :) клемите са подобни на B-type кербовки.. т.е. същите, но малко по-различно изпълнение.. /едното е право, а другото е като "B"/ така че масата говорители на пазара са подходящи. Трябват ви рингове - от елиемкс или авител.. 18лв е комплекта. аз сложих херц дсх 170.3 отзад/коаксиални/ и мисля дск 165.3 отпред. /двукомпонентна / като в комплекта им има дх300 ин/аут което предполагам е филтър /разделя различните честитои за различните говорители.. предпоалгам респективно lpf и hpf/ както и да е..
демонтажа на корите - има 4 види и 2 умбрека/или както е известно - вътрешен шестограм/ ще излъжа какъв размер бяха.. 4.5 май.. видите - дръжката за отваряне и затваряне, пепелника и 2 отдоло на кората. шестограмите - управлението на стъклото и тапичката на дръжката на вратата. има допълнително и 4 щипки, така че ще трябва да дърпате смело когато сваляте кората.
ако имате на разположение дрелка/винтоверт, можете да пробиете ринговете , така че да прекарате кабела, ако не - увийте още 1-2 слоя изолирбанд и поставете кабела между ламаритната и ринга. първо се поставят ринговете за вратата, след това се закачат буксите и накрая говориеля за ринга...
по обратния ред се сглобява.

като цяло това е.. снимки.. нема ;д бързах да свъша, че започваше да вали таман, а го правих пред блока на открито :D

с тея говорители които сложих, понеже са коаксиални и се притеснявах да не се получи пик на високите, намалих с 2 идеи високите и дигнах ниските с 1.. чува се много приятно.. внимавайте само да не забравите нещо при закачането, че иначе ще ви трака :D :D

ПС: ако искате да махнете напълно кората за да ви е по-удобно, след като махнете всички види/шестограми и щипки - повдигате я отзад напред, да изелзе заедно с уплатнението между ламарината на вратата и стъклото..

ППС: ако имате въпроси, питайте..