PDA

View Full Version : Проблем с перката 156 1.8



syrdjon
11-09-2016, 10:04
Имам странен проблем вчера патувах и още като тръгнах ми светна лампата на инжекторите, забелязах че перката сработи още докато колата беше студена ,перката постоянно се включва и изключва ,колата държи 90 градуса (малко преди 90) ми стои стрелката ,когато се включи перката светва лампата на инжекторите на таблото спира перката лампата угасва ,не гори повече от нормалното не прекъсва всичко останало си е наред освен перката и лампата на инжекторите . Някой с подобен проблем ?

Alex_26
11-09-2016, 10:11
Имам странен проблем вчера патувах и още като тръгнах ми светна лампата на инжекторите, забелязах че перката сработи още докато колата беше студена ,перката постоянно се включва и изключва ,колата държи 90 градуса (малко преди 90) ми стои стрелката ,когато се включи перката светва лампата на инжекторите на таблото спира перката лампата угасва ,не гори повече от нормалното не прекъсва всичко останало си е наред освен перката и лампата на инжекторите . Някой с подобен проблем ?

Включи една диагностика като начало

nickgaidarov
11-09-2016, 10:35
...

ecotronic
11-09-2016, 12:03
Вероятно прекъсва датчикът за температурата. Намира се на термостата, в случай, че е сдвоен. Почисти му буксата. Има и модификации с несдвоен датчик. Тогава единият се намира на термостата а другият - на главата.

Това дали датчикът е сдвоен или не, се познава по броя пинове на този на термостата. Ако е с 3 пина, значи е сдвоен и няма друг. Ако е с 2 пина, значи има и такъв на главата.

lordliness
11-09-2016, 12:08
Вероятно прекъсва датчикът за температурата. Намира се на термостата. Почисти му буксата.

Аз моя го откачах скоро за проба, но чека не светна.
Може да е друго, макар, че го откачих за кратко и не карах колата. Вентилатора въртеше като луд 😜

ecotronic
11-09-2016, 12:12
Аз моя го откачах скоро за проба, но чека не светна.
Може да е друго, макар, че го откачих за кратко и не карах колата. Вентилатора въртеше като луд 😜

Действително, не знам, дали светва чекът при тази ситуация.

syrdjon
11-09-2016, 15:18
диагностиката е ясна просто снощи се прибрах в 11, и не ме свърташе исках мнение от форума :) ,демек лампата на инжекторите светва ,защото компютъра влиза в авариен режим заради някой от датчиците ?

Alex_26
11-09-2016, 17:12
Аз моя го откачах скоро за проба, но чека не светна.
Може да е друго, макар, че го откачих за кратко и не карах колата. Вентилато въртеше като луд 😜

Изявинявай, че ще го кажа, но доскоро ти ме нападаше за неграмотност. Ама кога се пише пълен член въобще не ти е ясно. Не само в този пост си така

А колкото до описаното от теб, чекът може да не е светнал, но как си сигурен, че не ти е набил грешка. Не всяка грешка пали чека

lordliness
11-09-2016, 17:31
Изявинявай, че ще го кажа, но доскоро ти ме нападаше за неграмотност. Ама кога се пише пълен член въобще не ти е ясно. Не само в този пост си така

А колкото до описаното от теб, чекът може да не е светнал, но как си сигурен, че не ти е набил грешка. Не всяка грешка пали чека

никъде не говорим за грешки, говорим за чека, естествено че ще запише грешка.
А пълния член си го заври отзад

syrdjon
11-09-2016, 18:53
колеги айде стига се карахте ,грешката е P0115 датчика е от този с 3-те пина ,вадих чистих никаква разлика ,трият грешката пак се появава поръчвам един пък ще видим

nickgaidarov
11-09-2016, 20:51
...

syrdjon
11-09-2016, 22:09
Мда така ще стане поръчан е датчика доста евтин ми се струва,9 лв толкова ли вървят горе долу ,триенето беше нарочно ясно ми е че с триенето няма да се оправи :)

nickgaidarov
11-09-2016, 22:19
...

syrdjon
11-09-2016, 22:30
Аз съм пушач ,всеки ден давам по 5 лв за цигари ,9 лв за датчик на фона на предния лагер който смених преди 1 месец за 200 лв ми се струват доста малко за това питам.

myato
11-09-2016, 22:30
Датчикът на термостата е фира, а грешката палеща чека е "несъвместими показания датчици температура" и я набива след малко каране.

syrdjon
11-09-2016, 22:55
Датчикът на термостата е фира, а грешката палеща чека е "несъвместими показания датчици температура" и я набива след малко каране.

не очаквах някой да даде инфо за това ,мерси колега ,във вторник ще пиша дали се е решил проблема за да знае и някой друг, когато търси във форума.

Alex_26
12-09-2016, 07:58
Датчикът на термостата е фира, а грешката палеща чека е "несъвместими показания датчици температура" и я набива след малко каране.

Не знам дали е погледнал и колко му е показвал като температура на двигателя. Там също е имало екшън от -73 градуса май беше
Но ето, че ДИАГНОСТИКА не е мръсна дума

djaraliiski
14-09-2016, 19:06
Действително, не знам, дали светва чекът при тази ситуация.

Действително светва чека. Откачих датчика за проба още с подаването на контакт перката ми тръгна на 2-ра степен и чека остана да свети. При закачането на датчика чека изгасна.