PDA

View Full Version : Леко раздвижване на 2.0TS



Pages : [1] 2

dhtj
11-09-2016, 18:23
Такаа, отскоро имам една красавица (в подписа има снимки) - 156, 2.0ТС, преди фейса.
Любопитно ми е какъв performance може да се изстиска от това моторче.

Засега има само генерация - права тръба с едно крайно гърне. Няма катализатор и средно.

Следващата логична стъпка, която обмислям е да разкарам балансьорите и картерните газове.

1. За балансиращите валове достатъчно ли е да се махне само ремъка и да си останат валовете на място? Шайбата на КВ маха ли се?

2. Това ли са картерните газове? http://store.picbg.net/thumb/E8/31/4e557f4ae2fde831.jpg (http://picbg.net/img.php?file=4e557f4ae2fde831.jpg) (снимката е случайна от нета)

3. Каква е следващата стъпка? Ремап? Спортен филтър?(не мисля), Олекотени колела на валовете? Разбирачите ще кажат.

4. Какви коне могат да се очакват?

Надявам се на сериозна дискусия, в която да се включат хора, които имат опит с такъв мотор. Благодаря.

bobi1997
11-09-2016, 19:33
Нямам опит с такъв мотор, нито с тунинг на какъвто и да е мотор, но от темите, които съм изчел във форума изводът е следният - тунингът на атмосферен мотор е безсмислен...по-добре си го карай и му се кефи всичко сток и без усложнения...

п.с. А, за малко да забравя...все пак - честита придобивка и със здраве да си я караш! :) :) :rosso_racers:

dhtj
11-09-2016, 19:54
Ясно ми е, че няма да стане 300 коня.
Целта е да му олекне малко на моторчето и да се развърта по-бързо.
Само от махането на катализатора се появява осезаем живец.
Балансиращите валове и картерните газове със сигурност ще ги откача, само да ми се изяснат неяснотите от първия пост.

Чувал съм че тежат около 4кг двата баланс. вала общо. Това си е сериозно олекотяване.

Въпроса е какви са следващите стъпки и очаквам опитните юзери да споделят.
Дали чип, дали спортни разпр. валове, не знам...
Всякакви съвети приемам, стига да не струват хиляди левове. :)

don_pepone
11-09-2016, 20:19
:smoke:
такам, ще опитам да изброя някой неща:

1- Генерация- това да кажем че си го направил, макар ,че трябва да се има предвид,че при Атмосверен мотор е малко нож с две устриета махането на много гърнета, понеже се губи засмукването при фазите на разпределителните валове (налягането в изп. система помага за засмувкане на новата гориво-въздушна смес)
2-Спортни валове- има тука там втора ръка, стига да имаш лев.
3- Портване на главата (всмукателните отвори) това съчетано сваловете ще се отрази доста добре.
4-Откачане на банс. валове
5-олекотен маховик
6- олекотена ролка на пистовите ремъци
7- Хубав колд еър интейк
8- Качествен Ремап на диното, понеже ако си набавиш всичко изброено, ще ти трябва Къстъм ремап

И накрая след една равносметка от поне 2 бона за изброеното, очаквай едни макс 30 коня отгоре, но определено колата щее доста по "нервна" и ще кефи

9- купуваш 2.0 16в или 20в мотор от фиат купе и за същите шари долу горе караш 200+ коня кола

Вероятно пропуснах нещо но вярвам ,че колегите ще добавят, понеже ако си поизчел из форума темите, ще знаеш ,че има няколко такива мотора направени "силни атмосверки" , така че има хора с опит в тая игра

pyle
11-09-2016, 20:35
По-големи всмукателни клапани, повишаване степента на сгъстяване. Има подобен проект в международния форума с резултат от 190к.с и 230нм. После следва индивидуални дросели.

digitalundgrd
11-09-2016, 21:13
Момчета, не само в международния форум ги има тея проекти :)

Някой сме ги гледали тия филми и на живо - на миро бившето куве(което замина на части) беше точно така 2.0тс с правен колектор, генерация, глава, къстъм спортни каткамс валове, механични повдигачи, дросели, пилен маховик итн :) На Нено (Neo), колата е с подобен сетъп. С по 190-200коня бяха/са въпросните коли.

Екстра се получават нещата, но стават непригодни за ежедневна употреба. Цената няма да я коментираме, че е дооста над споменатите горе 2 бона:)

dhtj
11-09-2016, 21:30
Целта определено е колата да остане ежедневна и надеждна (до колкото е приложимо това за алфа) :)
Тъкмо сменях съединител и определено няма да вадя маховика за пилене. Много играчка е.

Може ако намеря на добра цена да взема лека шайба и евентуално валове.
Ако някой има за продаване, може да ме офертира на ЛС.

От ремап има ли смисъл със стоковите валове? Кои фирми/тунери бихте препоръчали? Покрай аудитата, знам че Тони келеша от Варна е добър.

Bobi_33
11-09-2016, 21:49
Момчета, не само в международния форум ги има тея проекти :)

Някой сме ги гледали тия филми и на живо - на миро бившето куве(което замина на части) беше точно така 2.0тс с правен колектор, генерация, глава, къстъм спортни каткамс валове, механични повдигачи, дросели, пилен маховик итн :) На Нено (Neo), колата е с подобен сетъп. С по 190-200коня бяха/са въпросните коли.

Екстра се получават нещата, но стават непригодни за ежедневна употреба. Цената няма да я коментираме, че е дооста над споменатите горе 2 бона:)

Абе за колата на Миро не мога да говоря, но на Нено мотора, за да извади 200 коня е със състезателни бутала и биели, олекотен маховик и шайба, клапани, пружини, чаши и пулове вместо повдигачи, Кат Камс валове от надървените варианти, мнооого работа по главата и т.н. Естествено къстъм колектори и генерация и настройка на колата в Про Спийд. Това за 200 коня.

Та относно колегата дето ще "дърви" Туин Спарка - пич, отиди на дино, премери си колата,която ще даде доста под фабричните коне, ще направиш купчина неща и евентуално ще докараш фабричните 155 коня.
Така седят нещата със Туин Спарк.
16V
Доста от хората, дето хвърляха луди пари да дървя тоя мотор, отдавна са се отказали и към днешна дата карат дизели. Това е реалността. Затова си се возиш на колата и това е.
А относно мотора на Нено, там се направени нещата с немалко пари, които се съмнявам друг в БГ да ги хвърли за атмосферен мотор.

dhtj
11-09-2016, 22:17
Ее чак "ще даде доста под фабричните коне" едва ли
Доста приятно си върви за конете туин спарка.
Има къде-къде по-умрели. Примерно на бмв двулитровия шестак,
на ауди 2.6 150 коня, всички атмо 4 цилиндрови мерцедеси и още много други.

Дизели няма нужда да намесваме в тая тема. Който иска да си ги кара. Аз от срамни звуци и черни пушеци се отвращавам. :lol:

ICI
11-09-2016, 22:58
първо смяна на основни и биелни лагери ... после другите занимавки

ФЕРАРИСТ
12-09-2016, 08:11
Ее чак "ще даде доста под фабричните коне" едва ли

О да, ще е чудо ако даде 130........
Разбира ентусиазма ти, но щом си пропуснал пиленето на маховика, друго за малко повече динамика трудно може да се направи..... А и е свързано с доста пари.....

dhtj
12-09-2016, 10:50
Леки шайби за продаване случайно нямаш ли?
Някъде из темите бях чел, че ти ги правиш/продаваш :)

pyle
12-09-2016, 13:42
Момчета, не само в международния форум ги има тея проекти :)

Някой сме ги гледали тия филми и на живо - на миро бившето куве(което замина на части) беше точно така 2.0тс с правен колектор, генерация, глава, къстъм спортни каткамс валове, механични повдигачи, дросели, пилен маховик итн :) На Нено (Neo), колата е с подобен сетъп. С по 190-200коня бяха/са въпросните коли.

Екстра се получават нещата, но стават непригодни за ежедневна употреба. Цената няма да я коментираме, че е дооста над споменатите горе 2 бона:)

Конкретни проект, за който говорех е с първа фаза C&B валове, които са в комплекта на Autodelta. С тях колата е пригодна за ежедневна употреба.

ZaRoo
12-09-2016, 13:51
Колега да ти е честита Алфата. Но имам едно усещане че след известно време ще пишеш че повече такъв боклук като Алфа няма да си купя. От такива експерименти се носят легендите за големия чуплив боклук ТС двигателя. А и да не забравя, на всяка цена да преместиш прекъсвача на 7800 оборота. Успех.

oem
12-09-2016, 14:25
Имам валове за продажба.

CATCAMS: 1031511 - 265°/257° - 10.60mm/10.25mm

dhtj
12-09-2016, 15:08
Имам валове за продажба.

CATCAMS: 1031511 - 265°/257° - 10.60mm/10.25mm

Ей такива коментари ме радват, а не "откажи се, купи си дизел" :D

don_pepone
12-09-2016, 15:19
Хубавото е , че ОЕМще ти я ремапне след всички интервенции :)

dhtj
12-09-2016, 15:35
Сега му писах ЛС да видим какво ще обади. :)

Иначе има и един фактор, който тактично пропуснах, понеже сигурно е кощунство в тунинг средите, но псевдо бегачката има и ГИ. :D
Taка я взех и не съм наясно с тея системи, знам само че ми е евтинко на колонката. :)

След валове и чип това ГИ може ли да се запази? Изпарителя ми е до 200 коня NIGS, компютъра е някакъв дърт бардолини с размерите на малък лаптоп :D
Ще трябва ли да се пренастройва газовата или да се смени нещо?
Tя и в момента не върви хубаво на газ - след 5000 оборота почва да тъпче и не върви.

don_pepone
12-09-2016, 16:44
Това да не те тревожи, трябва ти само читав Газаджия ;)
Направи останалото ,а газовата лесна, ако имаш път до Варна щи я настроя безплатно

dhtj
12-09-2016, 19:28
Супер сте пичове!
Не съм в бг в момента.
Като се прибера ще ги свършим тези неща. :)
Само една шайбичка остана да се намери.

radostin_ivanov
12-09-2016, 19:45
Карай си колата на газчица и не се занимавай с глупости!

dhtj
12-09-2016, 19:56
По-добре счупен, отколкото бавен :lol:

Bobi_33
12-09-2016, 20:40
По-добре счупен, отколкото бавен :lol:

По-добре ще, ако питаш мен, да продадеш тази кола, да сложиш някой лев отгоре, който мислиш да дадеш за тунинг и да си вземеш същата кола със шестак мотор. Шестака е доста по-здрав от TS-а и има примерно сигурни 200 коня, които ще ги ползваш на цялата газ без да се счупи.

Пък веднъж качиш ли се на шестак, ще му харесаш звука и мазното вървене, после няма да ти се кара повече 4 цилиндрова кола.

don_pepone
12-09-2016, 21:52
:prescription::grandpa: Е тва е приказка... аз един път се държах да се изкажа за шестака че тука повечето все им е кисело гроздето относно него и все обясняваха от врем оно как ТС бла бла :) както и да е.
Шестака си е шестак, само разхода му е малко отгоре инак другото си е чист плюс (втори шестак карам и след сегашния ми дето е с турбо, не виждам какво би ме накефило повече... можеби V8 :devil: )

dhtj
12-09-2016, 22:15
И аз мислех за шестак, но не ме устройват данъците и разхода.

Спарка с много културно каране по ограниченията, пада на 8/100 газ.
С каране на макс извънградско 160-180 скача до 12/100 пак газ.

Едва ли могат да се очакват такива числа от шестака. :)

don_pepone
12-09-2016, 22:49
Ако 2л Газ те бъркат... Инак вервай там къдети извънградско ти "кляка" спарка, там шестака пее..
Както и да е да не се отклоняваме от основата на темата.
Както разбра има варианти за засилване на атмосверката и всичко е според потенциалният бюджет. Според мен упоменати горе 2 бона 2 и малко стигат за валове втора ръка, олекотена шайба, ремап и още малко дреболии изразени в части и консумативи, но тая цена е ако имаш умения и условия да си правиш почти всичко сам. Примерно едно портване на главата ще ти спести някой и друг стотак...
Определи си бюджет първо и прецени кое ще можеш сам и кое не ;)

dhtj
12-09-2016, 23:03
Да да, бързо се разви темата и се появиха много полезни мнения и предложения.

На валове, шайба и ремап съм съгласен.

Разните стържения нещо не ми звучат приятно. Нито на маховика, нито на главата. Мисля да ги пропусна.

А и колата искам да си остане сравнително надеждна и подходяща за ежедневно каране.


П.С. Една мъдра мисъл, която прочетох в рено форума преди години:
Атмосферния тунинг е най-скъпия начин да останеш бавен :D

radiboy
12-09-2016, 23:08
Колега алфист,не знам дали ще ме разбереш правилно,но евтиното грозде е кисело,или с други думи аз бих започнал тунинговането на твоят автомобил с тоталното премахване на така наречената "газова уредба".И от там насетне може и някои от предложенията на колегите да те изстреля напред.Все пак успех!:thumbup:

dhtj
12-09-2016, 23:13
Нищо не пречи газовата.
Цък копчето - бензинов вървеж
Цък пак - газова икономия :)

А и виж колегата don_pepone кара турбо шестаци по 250 коня на газ, така че едва ли е проблем.

digitalundgrd
12-09-2016, 23:17
П.С. Една мъдра мисъл, която прочетох в рено форума преди години:
Атмосферния тунинг е най-скъпия начин да останеш бавен :D

Една мъдра мисъл от алфа форума :

Лекия атмосферен тунинг на ТС мотора е безсмислен.Целта е да го осъзнаеш по възможно най-евтиния начин :hump:

radiboy
12-09-2016, 23:46
Нищо не пречи газовата.
Цък копчето - бензинов вървеж
Цък пак - газова икономия :)

А и виж колегата don_pepone кара турбо шестаци по 250 коня на газ, така че едва ли е проблем.

Лошо нема,радвам се,ако се получава така,но форумът е пълен с:
Цък копчето - бензинов невървеж
Цък пак - газова мистерия

V@K@T@
13-09-2016, 00:17
уфф сещам се за ку-вето на Миро ... Срах, като ме вози и не беше умишлено. Случайната среща с дигиталния в София на някакъв паркинг в 1 през ноща. Определено има огромна разлика от стоков туинспарк но не знам дали си струва инвестицията. Лично аз бих предпочел нещо стоково но с повече коне за тези пари :)
Успех с проекта ако още не са те разубедили :)

bobi1997
13-09-2016, 09:29
Извинявам се малко за офф-топика, ама да си кажа:
В София се продава една Делта 2.0 турбо второто купе 96-та...човекът и иска 5к и сигуро ще смъкне още

Парите, които си дал за 156-цата + парите за тунинг ще се вържат сигурно пак толкова, макс 500 или 1000 лв. по-млако....времето и труда инвестирани не ги броиме...

Ама вярвай ми квото и да му правите на тоя ТС просто няма как да върви като сток турбо мотора...

И това пак става дума за кола съвсем пригодна за ежедневна употреба и със всички екстри (рекаро, климатик, АБС, ...) всичко сток 193 магарьока и така...

п.С. Иначе мойте уважения къ 156-цата и ако си те кефи повече, си я карай сток най-добре, динамиката и не е чак толкова зле, аз от турбо-дизел отидох на най-слабия боксер при 145/6 и пак ми е повече кеф, нищо, че не съм мноУ динамичен :biggrin:

pyle
13-09-2016, 10:36
Турбо на предно предаване... или си яко шофер или припадаш от всичко живо...

don_pepone
13-09-2016, 13:08
Е мися е ясно на повечето хора ,че турбо+ предно далече нее Равно на Драг кола. Това го казвам и от чуто и от видяно, предвид че карам 250 коня на предно..ами старта е ужаст, просто нещата се случват от 80-100км/ч нагоре, там вече се усеща силата на моторя и доускорението е кеф.

човека като го кефи 156 да си кара с кеф и здраве, просто да реши колко пари би отделил и тогава да смята кое е най добре да се подобри/подмени за да му доставя повече кеф колата

murdera
13-09-2016, 16:35
Гуми,окачване,шпер... и нещата се случват на предно+турбо
315-320 кс на мотора на предно е колата...
пс. и няма шпер

italfen
13-09-2016, 20:39
Аз пък бих те посъветвал да сложиш валове и генерация. QV-то ми беше с подобен сет ъп и на мен лично ми доставяше голямо удоволствие със звука и динамиката си.
Ако газта е сложена както си трябва ще се наложи да отидеш единствено за настройка. Не разбирам тези които си мислят, че като тунинговаш трябва с най-малко пари да си най-бързия.

dhtj
13-09-2016, 21:10
Генерацията е правена, само валове и чип трябват. Шайбичка също.

А газовата са я слагали някакви страшни олигофрени.
Отделно че не е настроена както трябва и върви като 90 коня.
Ами и монтажа е ужасен. Маркуча на газта от бутилката към изпарителя (не е медна тръба а гумен маркуч) се търкаше в дясната полуоска... Видимо се беше протрил, добре че го видях преди да почне да изпуска. Показанието за нивото на газта също не показва вярно.

Колега don_pepone, мислиш ли че ще можеш да я настроиш?
бардолини(бсм) е с изпарител R-UNO.
Ще почерпя :)

don_pepone
13-09-2016, 23:15
Направи няколко снимки и ми ги прати като линк на ЛС, марката нее толкова важна , колкото кадърен монтаж и настройкаа после, но и това е поправимо по принцип.
Това дето сее протрило, нее маркуч а термопластична тръба ;) инак тая газ с 10+ бара налягане от бутилкаа щеше отдавна да е заминала в атмоаферата.
С удовилствие бих ти я огледал и настроил, та ако има за преправяне леко ше го направим.

dhtj
13-09-2016, 23:55
Супер, добре. :)
И с колегата oem мисля че се разбрахме.
Като се прибера в бг след някой месец ще ги направим тея процедури.
Беше ми много полезна тая тема и ми се изясни какво ще правя.
Само някой с оферта за шайба ако изскочи и всичко ще е перфектно :)

pyle
14-09-2016, 01:25
Колега, много мотори като този са страдали от биелни лагери, метни едни нови да ти е мирна главата.

Успех! Чакаме резултати!

radiboy
14-09-2016, 19:31
Колега, много мотори като този са страдали от биелни лагери, метни едни нови да ти е мирна главата.

Успех! Чакаме резултати!

+1Добре се е сетил колегата,ще си спестиш доста неприятности с малка сума.

bobi1997
17-09-2016, 00:29
Турбо на предно предаване... или си яко шофер или припадаш от всичко живо...

Не искам да обиждам или да се заяждам със собствениците на ТС, още повече уважавам всички двигатели правени от Алфа Ромео, но не съм сигурен, че има как 2.0 турбо на предно, независимо във Фиат или Ланча да припадне от Туин С(к)рап...

Sm0k
17-09-2016, 01:34
Не искам да обиждам или да се заяждам със собствениците на ТС, още повече уважавам всички двигатели правени от Алфа Ромео, но не съм сигурен, че има как 2.0 турбо на предно, независимо във Фиат или Ланча да припадне от Туин С(к)рап...

Ам не можах да разбера като не искаш да обиждаш или да се заяждаш и като уважаваш всички двигатели правени от Алфа не можа ли да напишеш последната дума с правилния правопис, примерно Спарк, вместо С(к)рап...

pyle
17-09-2016, 07:44
Не искам да обиждам или да се заяждам със собствениците на ТС, още повече уважавам всички двигатели правени от Алфа Ромео, но не съм сигурен, че има как 2.0 турбо на предно, независимо във Фиат или Ланча да припадне от Туин С(к)рап...

Когато беше живо на Миро КуВето съм виждал с очите си как изпревари Део Ланос с мотор с20лет 280кс на предно..

bobi1997
17-09-2016, 08:22
Ам не можах да разбера като не искаш да обиждаш или да се заяждаш и като уважаваш всички двигатели правени от Алфа не можа ли да напишеш последната дума с правилния правопис, примерно Спарк, вместо С(к)рап...

Не го възприемайте твърде на сериозно...така си го казвам аз на шега...тука във форума го видях тоя израз и ми стана много смешен... :tooth:


Когато беше живо на Миро КуВето съм виждал с очите си как изпревари Део Ланос с мотор с20лет 280кс на предно..

Може, в крайна сметка всичко е възможно...не съм ставал пряк свидетел на замерване между вървящ ТС и турбо мотор, но по законите на физиката нещата би трябвало да са едни - вече реалността би могла да е и съвсем друга....

digitalundgrd
17-09-2016, 11:12
Когато беше живо на Миро КуВето съм виждал с очите си как изпревари Део Ланос с мотор с20лет 280кс на предно..

Ако визираш гонките на 202-ра през периода 2010-2012г - Ланоса тогава беше С20ХЕ.

Колкото и да харесваме Италианските автомобили, все пак реално ли ти се струва - 170-180 коня 145-ца да минава нещо, което е поне 100 кила по-леко и 100 коня повече :BIGsmile:

pyle
17-09-2016, 12:41
Ако визираш гонките на 202-ра през периода 2010-2012г - Ланоса тогава беше С20ХЕ.

Колкото и да харесваме Италианските автомобили, все пак реално ли ти се струва - 170-180 коня 145-ца да минава нещо, което е поне 100 кила по-леко и 100 коня повече :BIGsmile:

Не визирам преди 3-4 години на баумакс враждебна. Гонката се състоя между Саксо 1,6 16в с дросели, Миро с неговата и жълт ланос C20LET (според мен XE турбо). В единия старт Алфата беше първа и зад нея Сакс, втората гонка Сакс беше отпред и последен беше познай..

П.С. Относно дали ми се струва реално не би трябвало... Аз за това казах, че турбо и предно трябва да си яко шофер за да не припадаш от тоя и ония.

digitalundgrd
17-09-2016, 13:18
ОК. Като се засечем с Миро някой път ще го питам да ми разкаже по-подробно за въпросния ланос и въпросната гонка :)

Все пак почти ежедневно карам триста и малко коня предняк. С прилични гуми и шпер нещата не са никак зле ;) За 4 години, от както я имам не ми се е случвало да припадам от тоя и ония (разбирай някой с 150-250 коня нормална кола), а не се имам за много добър майстор на драг.

Като си говорим за реалните неща - замисли се кои от всички движещи се в трафика средностатистически коли са в средни до ниски 13-ки на 400м (горе-долу това са времената на форумните около 300к.с. предняци, за които аз знам) :)

Друг е въпроса, че много от "рацерите" си мислят, че карат ХХХ коня кола, а никога не са правили реално замерване, което да покаже колко ХХХ - YY коня е в същност ;)

murdera
17-09-2016, 14:38
На предпоследния кондофрей една 145ца 1.4 турбо даде 13.9, сток карантия на 0.9-1 бар налягане,не помня какво беше турбото,някакво малко беше.... Сглобка за 1-2 дена,а времето и е абсурдно и почти невъзможно за стигане от 2.0тс в атмосферен вариант....

thecleaner
17-09-2016, 15:50
На предпоследния кондофрей една 145ца 1.4 турбо даде 13.9, сток карантия на 0.9-1 бар налягане,не помня какво беше турбото,някакво малко беше.... Сглобка за 1-2 дена,а времето и е абсурдно и почти невъзможно за стигане от 2.0тс в атмосферен вариант....

Тая 45ца на Пешко бе (turboA3), а он има идея как се прави бърза кола, и не само от ТС е невъзможно, а и от Арезе, дори тежко тунинговано JTD трудно ги достига, я има 4-5 JTD та я не.

murdera
17-09-2016, 16:14
Знам чия е, мисълта ми беше,че атмосферния тунинг в кола , която се кара и по улиците е много неблагодарен. Хипотетично напомпано 2.0 ТС до 190-200кс,ще дава времена,ако е в някоя орязана кошница с тръбна конструкция и тегло от 700-800кг... Но това само по себе си ще струва много пари за резултат от някакво средно до ниско 13....

pyle
17-09-2016, 16:19
Знам чия е, мисълта ми беше,че атмосферния тунинг в кола , която се кара и по улиците е много неблагодарен. Хипотетично напомпано 2.0 ТС до 190-200кс,ще дава времена,ако е в някоя орязана кошница с тръбна конструкция и тегло от 700-800кг... Но това само по себе си ще струва много пари за резултат от някакво средно до ниско 13....

Кой к'вот го кефи.. Мен това което ти каза ме кефи. Атмосферен мотор в лека кола и яко обороти. И следващата ми кола ще е подобен тип с подходящ мотор.

thecleaner
17-09-2016, 16:21
Кой к'вот го кефи.. Мен това което ти каза ме кефи. Атмосферен мотор в лека кола и яко обороти. И следващата ми кола ще е подобен тип с подходящ мотор.

Например ?

Bobi_33
17-09-2016, 16:27
И всички тия изброени шуротии за кола която е за писта го разбирам, ма за едни светофарни гонки е безсмислено. Щото идва първия надървен Голф или Сивик и къса шортите.

---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

И всички тия изброени шуротии за кола която е за писта го разбирам, ма за едни светофарни гонки е безсмислено. Щото идва първия надървен Голф или Сивик и къса шортите.

Пък и Туин Спарка не е нищо повече като мотор от всеки друг 2.0 лира мотор със 16 клапана, на коя да е марка.
Например един нисански 2.0 мотор е в пъти о-добър избор,
отколкото дългоходивия Туин Спарк. Това са фактите.

thecleaner
17-09-2016, 16:27
И всички тия изброени шуротии за кола която е за писта го разбирам, ма за едни светофарни гонки е безсмислено. Щото идва първия надървен Голф или Сивик и къса шортите.

Много си прав на последното Кондьо имаше едни Хонди по 500-600-700 коня :) който на въртене на гуми даваха ниски 12ки. И най-якото беше атмосферни М5ци е60, които се опитваха да паднат под 14 хахахаха.

Bobi_33
17-09-2016, 16:43
Много си прав на последното Кондьо имаше едни Хонди по 500-600-700 коня :) който на въртене на гуми даваха ниски 12ки. И най-якото беше атмосферни М5ци е60, които се опитваха да паднат под 14 хахахаха.

Ами тиража произведени Голф-ове и Сивици е много различен, има доста упъпкана пътечка за тунинг на тия коли. Това си е индустрия.

И аз искам да имам надървена 33-ка, то има части за такива неща, ма не мога да си го позволя, откъм пари.

pyle
17-09-2016, 17:15
Например ?

Ще ми се Хонда ама много пара...

bobi1997
17-09-2016, 19:22
Лелее к'ви алфисти сте вие бе...Хонди купувате :shocked:

digitalundgrd
17-09-2016, 22:08
Лелее к'ви алфисти сте вие бе...Хонди купувате :shocked:

Хахахах така си е алфисти няма, само алфажии останаха :)

Сега се сещам за следния факт - еквивалента на алфовия вечно тракащ "вариатор" на 16в туинспарка е VТEC при онда.

Познай на колко Хонди им лопат моторите поради преебан VTEC :wierdo:

pyle
17-09-2016, 22:39
Хахахах така си е алфисти няма, само алфажии останаха :)

Сега се сещам за следния факт - еквивалента на алфовия вечно тракащ "вариатор" на 16в туинспарка е VТEC при онда.

Познай на колко Хонди им лопат моторите поради преебан VTEC :wierdo:

Има алфисти, просто нямам 100к лв.. :ranting:

Втек-а не е на принципа на вариатора при Алфите.. там отделно има и вариатор

radiboy
17-09-2016, 23:15
Че хондите имат мотори,имат,ама са много грозни отвън,направо се обръщам на другата страна,като видя такъв автомобил:moon:

digitalundgrd
18-09-2016, 00:21
Втек-а не е на принципа на вариатора при Алфите.. там отделно има и вариатор

И двете са вид система за променливо газоразпределение. Ставаше дума, че при Хондите са го измислили да няма негативи (тракане), докато с вариатора и сам знаеш... :handshake:

pyle
18-09-2016, 12:12
Че хондите имат мотори,имат,ама са много грозни отвън,направо се обръщам на другата страна,като видя такъв автомобил:moon:

Съгласен съм, ама и другия вариант не ме устройва..

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:07 ----------

Стига, разводнихме темата на колегата!!

PE4E
18-09-2016, 19:27
Имам стЪбилка валове за колегата,само трябва порт и колектор и ще се засили подобаващо тоя твин спарк :hehe:

dhtj
24-09-2016, 03:31
Разчетох се, относно изолирането на картерната вентилация с цел, мотора да смуче чист въздух и открих една интересна идея.

Според мен, това е най-доброто решение.
Така мотора хем гълта чист и студен въздух, хем картерните газове се изсмукват от изгорелите газове.
Рисунката е за някакви нисани, но близко до твин спарка.

Какво мислите?

http://www.sr20-forum.com/usergallery/1594cb8ac26de7de.png

italfen
31-10-2016, 13:24
Кажете 56мм или 63мм генерация за 2,0 тиун спарк е по-подходяща?

dhtj
31-10-2016, 15:45
Без турбо и стандартната генерация е достатъчна, само разкарай катализаторите и евентуално някое по-спортно и отпушено гърне.

pyle
31-10-2016, 17:49
Ако ще се кара оригинална според мен няма нужда да се пипа, само махни трапецовидното гърне под задните седалки и катализатора.

dhtj
02-11-2016, 23:24
А какво мислите за т.нар. V6 intake mod.
Демек, замяната на резонатора преди въздушния филтър със тръба от V6 или JTD.
Гледам пишат из чуждите форуми за по-добър риспонз и звук, ама дали реално е така ли е само плацебо.. ?

http://img.photobucket.com/albums/v260/brid_dave/airbox2.jpg (http://smg.photobucket.com/user/brid_dave/media/airbox2.jpg.html)

digitalundgrd
03-11-2016, 09:26
Звукът определено ще се промени, за другите неща по-скоро плацебо.

pyle
03-11-2016, 11:11
Най-добър уж е ГТА шнорхела..

dhtj
06-11-2016, 18:25
https://www.facebook.com/groups/113268103098/permalink/10154120023728099/?__mref=message_bubble

Сериозна работа...

don_pepone
06-11-2016, 22:18
мхм много сериозна, само дето тоя свин спарк кутията му немой да откине и до 240, а тоя на клипът дигнал 280 приблизително на 6к оборота..... а кат осложи от 166ца ше литне с 10км отгоре :crybaby::wallbash:

_power_
07-11-2016, 00:12
Те, така се слагат квит си искаш кутии ...
Стига глупости:sniping:

pyle
07-11-2016, 00:51
Кутии не е нужно да се сменят, диференциалите са достатъчни.. Не виждам проблем колата ако е силна да направо 270-80км.

digitalundgrd
07-11-2016, 09:21
За да вдигне РЕАЛНИ 270-280км/ч на равно, на 156-цата ще и трябват едни още по-РЕАЛНИ 300-тина кончета на мотор ;)

dansguardian
07-11-2016, 09:23
Това вече не е "леко раздвижване", а "силов тунинг".

dhtj
07-11-2016, 13:14
Да де, няма да стигам до там скоро.
Просто го видях случайно,стори ми се интересно и реших да го споделя тук.

-----

Иначе и от спортните валове се отказах май. Всички искат да им оставя колата за 3-4 дена а това не ми е възможно. Нито пък мога да си ги сложа сам вкъщи.

Само ще разкарам каиша на балансиращите, ще сложа тръбата от V6/жтд, чип и настройка на газовата. Катализаторите са ми махнати вече.
Напролет или лятото ще ги свърша тея работи. И окачване трябва да правя че се разскърца нещо.

И едно интересно въпросче: на V6 и на твинспарка въздушните филтри еднакви ли са? Щото ако е достатъчен за 190 коня тоя филтър няма никаква причина да го сменям с някакви "спортни" пародии...

dansguardian
07-11-2016, 14:04
Един риплейсмънт на KN ще се отрази добре, дишането се подобрява.

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?prod=E-9244

dhtj
07-11-2016, 15:42
Moже и да си прав, но щом фабричния филтър е достатъчен за 2.5V6 и 2.4JTD , значи 4 цилиндровия миксер не може да му ползва и 50% от възможностите в сток състояние. :D

dhtj
16-12-2016, 11:31
Някой сгъстявал ли е такъв мотор и удачна идея ли е?
Особено ако се кара основно на газ.. А както знаем газта е 100+ октана.
Главата ли трябва да се пили?

digitalundgrd
16-12-2016, 12:21
Както и преди, така и сега ще ти кажа - много хора сме си играли с "модифицирането" на 16в туинспарк. Едни се спряха "овреме", други продължиха до края. В крайна сметка всички се "наиграхме" кой с повече, кой с по-малко парЕ :)

Аз не разбрах ти последно бИгачка ли ще правиш или искаше "леко да живне" колата? Щом включваш и газ в уравнението, то би трябвало да си ползваш колата предимно, за да си вършиш работа с нея и да ти илиза евтино.

Както и да е...Сгъстяване може да се постигне не само с пилене на главата. По принцип е хубаво да се види дали някой преди теб не я е пилнАл вече. За целта има един "белег", по който може това да се прецени.

https://s27.postimg.org/gwlt1xwrz/alfa_beleg.jpg (https://postimg.org/image/gwlt1xwrz/)

Друг начин за сгъстяване е замяна на гарнитурата на главата с по-тънка. Тази от CF3 туинспарк моторите е метална и по-тънка от използваната при CF2, но не си спомням в такъв случай дали трябваше да се преработят/пилнат "леко" буталата, за да не удрят клапаните в последствие.

Всичката тая гимнастика без портване на главата + някакви спортни валове и адекватен ремап ще е леко безмислена (няма да усетиш кой знае какво като вървеж).

dhtj
16-12-2016, 13:03
Не търся някакъв пистов пърформанс, нито гоня времена.
Искам колата да стане по-приятна, че сега ми е леко тромава.
Ежедневно ще си я карам и компромиси с reliability няма да правя. Това автоматично изключва жулене на маховици и портване на глави, щото ме съмнява че много малко хора са способни да го направят качествено.

От валове се отказах, ремап ще има, балансиращия каиш ще изчезне, катализатора го няма отдавна, ще разкарам и резонатора преди въздушния филтър и ще сложа шнорхел от jtd или v6.

Накрая ще се възползвам от предложението на don_pepone за настройката на газовата, щото сега е пълна трагедия, а човека ми направи впечатление в постовете си, че наистина знае какво прави и е добър.

Всичко това - лятото, сега съм в чужбина... Дотогава само чета, и размишлявам. :D

А това с гарнитурата звучи като лесно и евтино за направа, само е интересно дали ще има положителен резултат. Ще потърся из нета дали някой го е правил.

traiko_89
18-12-2016, 17:46
това с монтажа на метална гарнитура не е толкова просто колкото си мислиш .даже незнам защо така предполагаш. та на въпроса буталата настърчат с 0.8мм гарнитурата е дебела 0,4мм т.е. трябва да се отнеме от буталото с 0,8мм с два полумесеца за да неопре в главата и с 1,65мм се свалят фаските на клапаните ето пример с 1,6 бутала

156
19-12-2016, 17:26
Аз бих я премерил на дино, за да съм сигурен че въобще има конете, обявени от производителя и чак (евентуално) тогава бих се занимавал с каквито и да е тунинги. Защото повечето ТС-си са далеч от заводските коне, въпреки че на пръв поглед са в добро състояние.

Furious 155
19-12-2016, 21:30
Аз бих я премерил на дино, за да съм сигурен че въобще има конете, обявени от производителя и чак (евентуално) тогава бих се занимавал с каквито и да е тунинги. Защото повечето ТС-си са далеч от заводските коне, въпреки че на пръв поглед са в добро състояние.
Ако знаеш колко ще си изненадан от диното за този мотор :) И че се плащат данъци за виртуални коне :)

dhtj
19-12-2016, 22:58
И ако не си изкара конете кво да правим? Да и драскам клечката ли? :D
За 2000 лева толкоз. С още 2000 ще си прескочи конете.
Има хора дават по 4000-5000 лева за голф 4 1.6 101 коня. :lol:

thecleaner
19-12-2016, 23:00
И ако не си изкара конете кво да правим? Да и драскам клечката ли? :D
За 2000 лева толкоз. С още 2000 ще си прескочи конете.
Има хора дават по 4000-5000 лева за голф 4 1.6 101 коня. :lol:

Дерзай друже ;) я ги прескочиш я не.

don_pepone
19-12-2016, 23:27
:roll2: Тоа па пак сипа с черпака
Стига отказвахте човека от колата бре, има си мерак, нека си я посъживи малко. Ся че тоя мотор нее няква бигачка е ясно, но си мисля че малко коли ще си изкарат заводските коне на диното. И както той си каза за 2 бона толкоз- сега ще попитам пък за 2 бона какво да си купи човека дето да е по-добро от тая алфа... няй опел астра ли дет освен мотора и няма нищо хубаво в нея и той дори нее произведен от опел...или па гоуф ГТИиии
Аз никога несъм бил фен на Свинспарка, но в случая за коли до 3 бона си е вариант

digitalundgrd
19-12-2016, 23:44
:roll2: Тоа па пак сипа с черпака
Стига отказвахте човека от колата бре, има си мерак, нека си я посъживи малко. Ся че тоя мотор нее няква бигачка е ясно, но си мисля че малко коли ще си изкарат заводските коне на диното. И както той си каза за 2 бона толкоз- сега ще попитам пък за 2 бона какво да си купи човека дето да е по-добро от тая алфа... няй опел астра ли дет освен мотора и няма нищо хубаво в нея и той дори нее произведен от опел...или па гоуф ГТИиии
Аз никога несъм бил фен на Свинспарка, но в случая за коли до 3 бона си е вариант


Епа ако сиромах човек - джей... ти... ди... сто и петнаееесе конье с един чЕп ще прибива почти всеки леко моднат с така познатите до болка "чип, филтЕр и генерация" туин спарк :)

Ако пък си по-ларж за 3500-4000 скачаш на джей... ти... ди... 1.9 16в, чипосваш и 2.5-ците почват да притреперват :)

dhtj
20-12-2016, 00:56
Aбе тея 115 коньовите мъртъвци леко ме съмнява да бягат повече от спарк в кондиция ама айде, да кажем че не разбирам.
Иначе и 300 да вдига за 12 секунди жейтиди, пак ще си остане неприятен тракалник.
Не всичко е вървеж в тея коли, има и звук и риспонс и обороти и вибрации... и душа ако щете.

Уж сте алфисти, а разсъждавате като голфаджии с тди-та.

digitalundgrd
20-12-2016, 01:42
Темата ти е в тунинг проекти - тоест, ако трябва да си пишем сериозно, ще е за модификации отнасящи се до подобряването на вървежа или на право, или на писта със завои. ----> http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40265

Тези неща за душата, сърцето, за това колко са ни хубави, здрави и прекрасни 15--16 годишните каляски и прочие е за раздел Общи Приказки...

Виждам по аватара, че си от Плевен :) Като си в България пиши - аз почти всеки месец имам път към града, тъкмо да сверим 2.0-ката ти със 1.9 115ка. За звука се съгласявам, че е по-добър на бензиката, само ако вариатора ти е в добро здраве и не трака ;)

Mony
20-12-2016, 02:01
Aбе тея 115 коньовите мъртъвци леко ме съмнява да бягат повече от спарк в кондиция ама айде, да кажем че не разбирам.
Иначе и 300 да вдига за 12 секунди жейтиди, пак ще си остане неприятен тракалник.
Не всичко е вървеж в тея коли, има и звук и риспонс и обороти и вибрации... и душа ако щете.

Уж сте алфисти, а разсъждавате като голфаджии с тди-та.

115-ка jtd с ремап хич не е мъртво да ти кажа. И аз се кафя на респонса и оборотите на атмосферка бензин ама за да се развърви twin spark-а си трябват всичките неща, които ти реши да не правиш (валове, маховик, колектор, т.н). Също грозната истина е, че ако парите за едни валове и генерация ги налееш в едно jtd ще има дооста по сериозен краен резултат. А наистина тази тема защо е в този раздел?

dhtj
20-12-2016, 02:10
Темата ти е в тунинг проекти - тоест, ако трябва да си пишем сериозно, ще е за модификации отнасящи се до подобряването на вървежа или на право, или на писта със завои. ----> http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40265

Тези неща за душата, сърцето, за това колко са ни хубави, здрави и прекрасни 15--16 годишните каляски и прочие е за раздел Общи Приказки...

Виждам по аватара, че си от Плевен :) Като си в България пиши - аз почти всеки месец имам път към града, тъкмо да сверим 2.0-ката ти със 1.9 115ка. За звука се съгласявам, че е по-добър на бензиката, само ако вариатора ти е в добро здраве и не трака ;)

Раздела е за тунинг, а темата е за 2.0ТС. Така че няма нужда да намесваме агротехниката повече. :D

Иначе няма проблем, ще се обадя. ;)

Лятото пробвах една А3-ка 1.9TDI 131 с чип...
Взе ми старта, 2ра го изравних, 3та го минах и на 4-та остана много назад... Два пъти повторихме, същия резултат.
Колкото повече се увеличава скоростта, толкова повече се увеличава разстоянието.

Не мога да преценя в какво състояние ми е навеса, щото не съм карал много такива, но в сравнение с на един приятел 1.8тс , моя върви доста по-добре.
Спокойно си прави 200 на 4-та , на 5та не съм пробвал колко ще стигне.

Вариатора не трака, дебитомера(бош) и свещите са на 20к км, катализатор няма, карана е само с 10в60 досега.
138к реални км от втори собственик я взех, евтинко заради проблеми със съединителя.
Рикамби оригинали комплект съединител, лагер помпа, горна помпа и tutela течност и няма такъв проблем вече :)


А наистина тази тема защо е в този раздел?

Защо не?
Питам каквото ме интересува, който има желание си споделя знанията.
Колегата онзи ден, който обясни за главите и гарнитурите беше много полезен и му благодаря.
Има и друга систематизирана информация за колектори и валове...
Някой друг ако реши да тунингова 2.0тс ще отвори тази тема и ще му е полезна и на него.
Не вярвам да пречи на някого. : )

pyle
20-12-2016, 03:21
Класика, JTD vs Twin Spark скоро не се беше случвало......... :heavy_cry: :heavy_cry:

digitalundgrd
20-12-2016, 09:50
Абе по-скоро класическата сентенция : "Кога стана циганче, кога ти почерня гъза?" :native:

radiboy
20-12-2016, 21:12
Не виждам защо хвърляте човекът,който е с атмосферка,срещу турбиниран двигател? Аз предлагам на тая 115-ка да и клънцем охлювчето,и да видим тогава "на кой му е по голям":lupe:.Що пък да не пробваме и с 2.4?Някой желаещ?

digitalundgrd
21-12-2016, 00:42
На пътя като те набара някой с турбо кюмбе, да не би да му даваш аварийки, къси-дълги и да го отбиваш в дясната лента, за да му откачаш охлюва :) Обикновено, никой не те пита атмосферка ли си, турбо ли си. Като си решил да даваш газ, настъпваш, колкото може и се вижда "на кой колко му........................................... бега колата" ;)

don_pepone
21-12-2016, 07:21
И двамата сте прави по принцип.
На пътя наистина ниой не го Е..е кво има под капака ти и щом си 'захапал" или караш или гледаш отзад. Но и другото е вярно че видиш ли никой не сравнява турбо бензин с турбодизел ,ами все приравняваме с атмосверни бензинояди....
в крайна сметка кой квото го кефи си кара и всеки според сиромашията както се казва. аз съм си решил проблема и карам турбо бензин и то Нее някой 1.8-2литра за да не ме отупа някой умрело 3.0тди :super:

dansguardian
21-12-2016, 08:13
По-скоро темата не трябва да се казва "Леко раздвижване на 2.0TS", а "Как да върнем избягалите коне в конюшната" :)

dhtj
21-12-2016, 11:08
Но и другото е вярно че видиш ли никой не сравнява турбо бензин с турбодизел ,ами все приравняваме с атмосверни бензинояди....

Никакъв проблем не са турбо дизелите...
Във времето на тоя ТС - 98г , дизеловите печки, които алфа са предлагали са били 136 и 105 коня, пълна скръб.
Бмв имаха известния Тдс 2.5 143 коня, а ВАГ 90 и 110 коня тди... И душегуба в аудитата 2.5 150 коня, който е по умрял и от ТДС-а :grin:

Всичките доста по-спрели от ТС. Ето и какво са мислили хората за тях по това време. https://youtu.be/DkyWrT5HE_w :lol:

И 20 години по късно тея антиавтомобили идват в България, затапват се всички възможни ЕГР-и, ДПФ-и и катализатори и Ганьо си мисли че кара спортна кола... Докато трови останалата част от населението с черни сажди.

Айде нема нужда. Кларксон за дизеловите алфи казва че са за хора, които биха харесали Мона Лиза с мустак... Хора лишени от вкус :grin:

Друга беше целта на темата де, не знам кой намеси ДАП-аджийската техника, но той е виновен.

digitalundgrd
21-12-2016, 12:08
Ето и какво са мислили хората за тях по това време. https://youtu.be/DkyWrT5HE_w :lol:

И 20 години по късно тея антиавтомобили идват в България, затапват се всички възможни ЕГР-и, ДПФ-и и катализатори и Ганьо си мисли че кара спортна кола... Докато трови останалата част от населението с черни сажди.

Друга беше целта на темата де, не знам кой намеси ДАП-аджийската техника, но той е виновен.

От клипа, който си дал поне аз, с моя скромен английски разбирам, че чичката първоначално се чуди как може в алфа да сложат дизелов двигател, но после като покара каза, че звука е най-добрият, който е чувал от дизел, и че е впечатлен от динамичните характеристики на колата. Накрая посланието е - покарайте и вие - може напълно да си промените представата за "дизела".

От чисто любопитство да те питам тази твоята 156-ца Туин Спарк първа кола ли ти е? Ако е така, разбирам ентусиазма ти.

Иначе за кюмбето (JTD) е мнооого далече е от определението "спортна", също толкова далеч, колкото е и туин спарка. Но фактите са, че с чип жтд-то върви доста по-приятно от туин спарк също с чип. Ти не се съгласяваш, в което няма лошо. Единственият начин е да се убедиш на живо.

Каквото и да си говорим единствената 156-ца, която може да се нарече спортна е GTA, всичко друго са си средностатистически 15-18 годишни МПС-та :pimp:

Сега остава колегата да туинингова 2.0 TС-а и да покаже нагледно в темата какво и как е направил, за да не стане и тази поредната, в която само си хабим клавиатурите :tooth:

BillyBoy`
21-12-2016, 12:14
Както и факта че JTD без чип е същата работа като TS-ка.

digitalundgrd
21-12-2016, 12:28
Както и факта че JTD без чип е същата работа като TS-ка.
Така е. Съгласен съм. Аз написах и по-горе нито едното, нито другото е критерии за "бърз" автомобил. Нормална кола, за да си вършиш ежедневната работа и да стигаш от т.А до т.Б.

Въпроса беше, че колегата иска да туинингова ТС-а. Което в пари, за да се случи нещо трябва да вкара поне едни 2000лв (валове, генерация, работа по главата, преправяне на софтуера). Докато в жтд, ако се налеят същите тези 2000лв, резултата ще е доста по-добър.

С оглед на това се опитахме няколко човека да му подскажем да не се хвърля в "тежкия" тунинг на ТС, а като има мерак да я чипоса и да спре до там, но пак нещата се объраха на дизел-бензин.

dhtj
21-12-2016, 12:45
Както и факта че JTD без чип е същата работа като TS-ка.

Няма как 115 коня да са като 155.
Нито пък 145 може да вървят като 155.
Особено с тази разлика в теглото.

Иначе в сайта на oemotorsport има дино графика на 150 коньова 156ца сток. Преди чипа 146 коня, след - над 150.

Без баланс валове и катализатор, с по-свободен интейк и ако всичко е изправно, числата със сигурност ще са по - големи :)
Ще ви кажа след някой месец.

А и колата е седан от първите - най леката възможна 156ца ;)

radostin_ivanov
21-12-2016, 13:31
Пич,кажи на колко години си, ама честно?

dhtj
21-12-2016, 14:20
На 15, снимал съм колата на комшията и фантазирам. :D

Сериозно - имам над 40 000км преди алфата. По 10к на година.

radostin_ivanov
21-12-2016, 19:38
Значи си на 22!

dhtj
21-12-2016, 19:46
Браво, можеш да смяташ. :D
Нещо по темата ще кажеш ли, или ще продължиш с въпросите от лексикона?
182см съм и любим цвят ми е синьо :D

radostin_ivanov
21-12-2016, 21:33
1-во: Темата ти не е за тук,защото аз проект не виждам.2-ро:Много хора се опитаха да ти спестят пари и нерви.3-то Ако го вадиш толкова голям,единснтвения оправдан ъпгрейд за този мотор е турбиниране,но поради факта че ти е още малък мисля че само си чешеш езика,и темата ти е за общи приказки,защото под тема аз разбирам -проект,какъвто липсва в случая.

dhtj
21-12-2016, 21:40
Не я чети като ти пречи.
На мен ми е полезна. : )
Специално заради теб ще се снимам как търкам маховик със шкурка, за да запишем темата като Проект. :D

Mario_95
21-12-2016, 21:42
Не знам за Вас хора ама аз като тръгна с моя Туин Спарк на дълъг път и гледам само да поддържам 140-160 км/ч на 5-та, защото така или иначе работи доста натоварено по мое мнение с около 4500 оборота при 160 ако не греша (за 1.8 тс), пък като им знаем славата на тея мотори, колко добро омасляване имат...

Та или надежност, или "раздвижване".

За двете се иска голям обем мотор!

dhtj
21-12-2016, 21:52
Така е.
То и аз не карам с 300.
До 140 е идеално. Нагоре гори много и е незаконно.

А "раздвижването", което аз планирам засега (без бал.валове, с V6 интейк и с чип) не е с цел максимална скорост или супер ускорение.
Целта е да стане мотора по-приятен за каране с малко по-широк работен диапазон за по-лесно изпреварване и леко по-риспонсив.

И като страничен ефект по-скоро ще повиши надеждността, защото премахваме един ремък за късане, а и ремапа подобрява смесите...

Колегите успешно ме отказаха от по-сериозни намеси, като спортни валове и шлайфове по главата защото:
а) са нерентабилни
б) вече не можеш да се надяваш на колата

radostin_ivanov
21-12-2016, 22:13
Бе ще направиш работата.

acho_
21-12-2016, 22:19
Значи аз само едно не разбрах, защо искаш да набуташ 2к в "тюнинги" с незнайна развръзка и същевременно да спестиш 100 кинта от нови ролки и водна помпа? :biggrin:

dhtj
21-12-2016, 22:28
Не съм казал че ще пестя от нищо.
Ако щях да пестя нямаше да си сложа оригинален съединител, помпи и течности.

http://store.picbg.net/thumb/84/A2/765ef16e06bd84a2.jpg (http://picbg.net/img.php?file=765ef16e06bd84a2.jpg) http://store.picbg.net/thumb/05/18/4d638c89ad0a0518.jpg (http://picbg.net/img.php?file=4d638c89ad0a0518.jpg)

Просто питах в съответната тема, кога какво трябва да се сменя и дали изобщо трябва.

radiboy
21-12-2016, 23:55
Абе,оставете човека на мира,ще пробва това-онова,всеки е минал от там.Не бива и да му се втълпява идеята,че дизела върви много,а не че щото е евтино.И малките деца вече не се хващат,щото виждат,че на който му стиска дизел не иска.Поздрави и весели празници!:wein:

italfen
22-12-2016, 09:40
Някой за тази вечер с 2.0 ТС или 115 жтд в София да сверя колко коня съм съживил на моя мъртвец? :)

dansguardian
22-12-2016, 10:14
ОК бе пичове, до момента никой не написа как да си направя 2.0ТС-ката 300 коня за скромната сума от 68,62 лв. Сумата я събирам вече повече от десетилетие от връщане на кофички от кисело мляко и от крадени празни трилитрови буркани от Царска туршия. Ходих в ДетМаг да питам за тюнинг ъпгрейд китове, но казаха че не очаквали доставки до нова година, били Made in Lesoto, а там сега завалял сняг, който се натрупал върху покрива на цеха и палмовите листа не издържали на натоварването от 250 lb/inch2. Оказа се, че трябва да се справям сам, поради тоталната липса на подкрепа. За целта какво направих (дано да съм полезен на някого). Съставих проект, щот' съм проектант по призвание (да-а-а, в любимият ми музикален жанр всички правят проекти, абе сериозни хора...), обаче подразбрах че не съм Project Manager Professional (PMP) и набързо изядох с кориците учебника на Project Management Institute. Та явих се на изпит, положих го успешно и с тапията в ръка се прибрах в Храма на проектантите - мазето на кооперацията. Взех един плик от пълнозърнест хляб, поставих сертификата, обадих се на комшийката Кака Цура, която има водоиместимост 10000 бруторегистър тона, тя седна върху него за 1 минута и сертификатът се ламинира. След това от верният Респром зазвучаха тържествено фанфари, сертификатът вече беше залепен на стената с декстриново лепило РИЛА от 0.20 лв. / тубичката. Инсталирах си на домашния ПК НЕДОПРАВЕЦ 16 един Microsoft Project Server, а клиентската част беше една електронна игра CASIO (купена от Кореком за 12USD), онази оранжевата, с жирафа и маймунките, комуникацията се осъществяваше с електро-акустичен преобразувател.
Зоркият ми поглед се фокусира върху една прахосмукачка РАКЕТА, която се оказа, че може да послужи за турбина. Но срещнах първото затруднение, което беше на път да ме разубеди, но не успя, разбира се, оказа се, че тя е на 220 волта променлив ток, а ел. инсталацията на алфата е 12 волта прав ток. Сега пред мен стоеше дилемата: макара с безкрайно дълъг кабел или инвертор 12V DC - 220V AC. Варианта с макарата отпадна, защото мангустите можели да си наберът бакър и по този начин да се окажа в безизходно положение някъде. Спрях се на варианта с инвертора. Но понеже не отбирам от тоци и напрежения се наложи да драсна един мейл на Брайън Джонсън от AC/DC, с който да го помоля да ми бъде научен консултант. Човекът прие поканата на драго сърце и ме попита каква мощност се търси на изхода на инвертора. Аз разбира се нямах идея, но се сетих, че наскоро слушах Fast As A Shark на западногерманската хеви метъл банда Accept, което моментално ме накара да се обадя на Udo Dirkschneider, казах си, че щом е успял да стане бърз като акула, значи знае каква мощност е необходима на изхода. Та звъннах му и човекът откликна черезвичайно и радушно, тайната се криеше в един пентод 6П3С, вграждан в радиолокационните станции на ГДР по времето на Ерих Хонекер. Криво-ляво сглобих инвертора и го свързах на белисимата. Но отново греда!!! Оказа се, че алтернатора не може да смогне на консумацията на инвертора. Наложи се да почерпя знание от филиала на Факултет по Електрически Машини и Апарати в столичния квартал Факултета. Там проф. чл. кор. дтн. инж. Асен Асанов Асенчов ме светна как да стане коректно свързването на бакъра в статорната намотка на алтернатора така, че да се извлече максимума, а оттам се замислих за това колко голяма е разликата между теорията и практиката и как се разкриват огромни перспективи пред завидния му талант.
Така с малко чужда помощ осигурих захранването на турбокомпресора, но сега следваше по-трудната част - намиране на място за турбината в коша, свързване и управление. Реших, че най-подходящото място за поставяне на турбината е на мястото на кутията с въздушния филтър - така и така няма смисъл от два филтъра един след друг. Да, правилно сте прочели, в РАКЕТА-та има филтърна торбичка, която създава допълнително въздушно съпротивление, когато е свързана последователно на кутията с въздушен филтър, а освен това допринася за увеличаване на турбо-лаг-а. Затова речено-сторено, за около 3,5 минути турбото си беше на мястото.

Край на Първа част, to be continued, or no to be?

italfen
22-12-2016, 23:00
ц ц като им изкараш нож на jtd-тата веднага се пребират всички :D
айде дайте някоя чипирана 115ка за спрелия ми спарк

digitalundgrd
23-12-2016, 11:26
Ама и ти си тарикат и ножа го вадиш с най-леката и водеща се по книга най-вървяща Алфа Ромео, в която се слага 2.0 16в ТС срещу 115-ки.... :) Включи в призива и 16в жтд-тата и може би ще е по-забавно и с повече желаещи ;)

И въпреки всичко явно ти се дава газ, аз нямам проблем да се пуснем, защото и да падна - падам с ежедневката комби с торбите от метро от зад в багажника, за сериозно даване на газ си имам - Фиата :)

italfen
23-12-2016, 13:08
Нямам нищо против и с мултиджет да се пробваме, стига той да бъде сток или евентуално някое ремапнато комби :)

radiboy
23-12-2016, 14:47
Хм,охлювите се скриха в черупките си.Жалко...

digitalundgrd
23-12-2016, 15:09
Нямам нищо против и с мултиджет да се пробваме, стига той да бъде сток или евентуално някое ремапнато комби :)

Значи след 26.12 всяка вечер съм свободен (предполагам 22:00 е ок като час). OMV Горубляне или ШЕЛ на околовръстното срещу камерата :grin: - където ти е по-удобно.

italfen
23-12-2016, 16:49
Значи след 26.12 всяка вечер съм свободен (предполагам 22:00 е ок като час). OMV Горубляне или ШЕЛ на околовръстното срещу камерата :grin: - където ти е по-удобно.

Утре пътувам към Варна и за съжаление няма да съм тук.
Около 29-30 ще идвам към софето и ще ти пиша ако си фрии. Имам и още 1-2 уговорки с други спаркове да се замерим, че от както почистих дебитомера и махнах катализатора.... баси как тръгна тва куве :)

BillyBoy`
23-12-2016, 22:29
Със какво го почисти?

italfen
23-12-2016, 23:15
Със какво го почисти?

спрей за почистване на дебитомери - CRC :)

Lucky
24-12-2016, 09:40
спрей за почистване на дебитомери - CRC :)
Колега,дай повече инфо за тоз спрей.

ScuderiaItalia
24-12-2016, 16:17
Е вие си помислихте, че е вдигнал 5 коня с тоя спрей.. Просто спрея явно е читав и е изчистил всичката смрад от дебитомера.

http://charkove.bg/preparat-za-pochistvane-na-debitomer-crc-air-sensor-cleaner-200ml

radiboy
24-12-2016, 16:29
Има го и в евро 007.:oops:

ScuderiaItalia
24-12-2016, 17:06
От там само жило за ръчната на печката си взимам. Дори да се скъса, знам че има компресия и няма да мръдне.

italfen
24-12-2016, 22:01
Днес чистихме и дебитомера на 156 1.8 и ефекта е по-плавно разгръщане на оборотите, като не се и клатят вече :) направо е не реално колко добре върши работа това спрейче

Lucky
25-12-2016, 08:26
Е вие си помислихте, че е вдигнал 5 коня с тоя спрей.. Просто спрея явно е читав и е изчистил всичката смрад от дебитомера.

http://charkove.bg/preparat-za-pochistvane-na-debitomer-crc-air-sensor-cleaner-200ml
Така де,на мен за това ми трябва.Мога да се обзаложа че на 164 та не чистен последните 20 години.:flirt:

Furious 155
27-12-2016, 11:48
Темата отиде тотално в грешна посока пак!

Иначе за дебитомерите, все си мисля, че ако въздушният филтър е сменян овреме и не е имало проблеми с въздуводите и картерната вентилация, трябва да не е мръсен!

radiboy
27-12-2016, 18:55
Темата отиде тотално в грешна посока пак!

Иначе за дебитомерите, все си мисля, че ако въздушният филтър е сменян овреме и не е имало проблеми с въздуводите и картерната вентилация, трябва да не е мръсен!

+1.Моят съм го проверявал няколко пъти и видимо е чист(картерните газове са изведени навън).Но се питам дали все пак сензорът не е "омазнен" ,и не мога да го видя с просто око.Засега карам на принципа:Нещо щом работи,не се пипа!:coolio:

italfen
02-01-2017, 07:45
Значи след 26.12 всяка вечер съм свободен (предполагам 22:00 е ок като час). OMV Горубляне или ШЕЛ на околовръстното срещу камерата :grin: - където ти е по-удобно.

Днес нещо? :)

digitalundgrd
02-01-2017, 12:14
..... вечер съм свободен (предполагам 22:00 е ок като час). OMV Горубляне или ШЕЛ на околовръстното срещу камерата :grin: - където ти е по-удобно.

:drive:

italfen
02-01-2017, 16:19
:drive:

Шел 21ч ? :)

digitalundgrd
02-01-2017, 16:37
Ok:th_up:

thecleaner
02-01-2017, 23:31
Какво стана бе, дизело сипа ли ви ?

VFTI
03-01-2017, 00:37
Аз пък днес ми се стори че играх с някакъв 2.4 с чип...Комби 156 2.4 черна с надпис drag.bg ....a може и да е било 1.9 но ме държа на 3та...


Някой с дизел да иска да ме приземи малко :grin:

italfen
03-01-2017, 08:11
Какво стана бе, дизело сипа ли ви ?

Тва е най-вървящата 115ка, която съм виждал :magic:

Направихме няколко старта:
40@2ра до 160 ми прави 2-3 коли, от 45-50 разликата намалява, но не значително.
От място ще е интересно, но беше много хлъзгаво и нямаше смисъл.
Срещу на Furious155 1,8-цата направихме 2 старта,
като първия от 30 на 1ва и само въртяхме гуми и излязох с доста напред накрая. После от 55-60 на 2ра до 160 и бях с 2-3 коли пред него.

Като се постопли се разбрахме да направим стартове от място, понеже с летящ старт е трудно да се нагласят идеални обороти за бензин vs дизел при еднаква скорост.

murdera
03-01-2017, 10:10
Кат се стопли може да пробваме и с/у моя дизел 90кс от място,че в тоя лед няма см

italfen
03-01-2017, 10:18
Кат се стопли може да пробваме и с/у моя дизел 90кс от място,че в тоя лед няма см

и той ли е само с чип :lupe:

murdera
03-01-2017, 10:57
механично надува повече,няма ЕКУ,ма едва ли е повече от 125-130кс

italfen
03-01-2017, 11:38
механично надува повече,няма ЕКУ,ма едва ли е повече от 125-130кс

дай инфо за колата/двигател :)

а към дигиталния - да каже дали комбито му е баран мап сензора, че снощи забравих да го питам...

digitalundgrd
03-01-2017, 11:51
Нещата, които съм правил по 156-цата с цел "вървеж" са:
- затапване на ЕГР + софтуерно изключване,
- премахване на катализатора
- чип от Дани (Dagi), който по негови думи е "нормалния", а не възможно най-напънатия, защото колата се кара ежедневка и искам да е максимално дълго време в кондиция без да се троши :) (изминал съм така вече 20 000 км и всичко е чук! )

MAP, Дюзи, Помпа, Турбо, Кулер, въздушен филтър хартиен и турбопътищата са фабричните, както е излязла колата от завода 2003г :) Съединителя и маховика също не са сменяни!

Bobi_33
03-01-2017, 20:46
Аз пък днес ми се стори че играх с някакъв 2.4 с чип...Комби 156 2.4 черна с надпис drag.bg ....a може и да е било 1.9 но ме държа на 3та...


Някой с дизел да иска да ме приземи малко :grin:

Ти кво караш сега? Скоро не съм вадил 33-ката. :tooth:

italfen
04-01-2017, 07:21
Ти кво караш сега? Скоро не съм вадил 33-ката. :tooth:

Като се оправи времето я вади да ги наредим с qv-то :)

TheTorpedo
04-01-2017, 08:58
Аз пък днес ми се стори че играх с някакъв 2.4 с чип...Комби 156 2.4 черна с надпис drag.bg ....a може и да е било 1.9 но ме държа на 3та...


Някой с дизел да иска да ме приземи малко :grin:


Заставам моментално! Само кажи кога и къде! :)

krustnika
04-01-2017, 11:36
Темата очаквано се разводни, и както каза един колега - отиде в друга посока. Некви хора си се гонят, авторът изчезна и спря да пише, колегата заралия радибой, който подклаждаше някакви виртуални дразги бензин-дизел и той се скри в черупката си :( Май и този иначе така интересен тунинг проекто проект за раздвижване на 2.0туинспарк ще е поредния т..ак, в който някой хора ще се забавляват на гърба на други :)

italfen
04-01-2017, 11:55
Темата очаквано се разводни, и както каза един колега - отиде в друга посока. Некви хора си се гонят, авторът изчезна и спря да пише, колегата заралия радибой, който подклаждаше някакви виртуални дразги бензин-дизел и той се скри в черупката си :( Май и този иначе така интересен тунинг проекто проект за раздвижване на 2.0туинспарк ще е поредния т..ак, в който някой хора ще се забавляват на гърба на други :)
Тя темата като за начало не е за този раздел. Ако се пише тук трябва проекта да е в действие, а не те първа да кроиш план и колеги да ти дават акъл кое, как, защо и накрая - ама най-добре jtd! :wink:

radiboy
04-01-2017, 19:07
Темата очаквано се разводни, и както каза един колега - отиде в друга посока. Некви хора си се гонят, авторът изчезна и спря да пише, колегата заралия радибой, който подклаждаше някакви виртуални дразги бензин-дизел и той се скри в черупката си :( Май и този иначе така интересен тунинг проекто проект за раздвижване на 2.0туинспарк ще е поредния т..ак, в който някой хора ще се забавляват на гърба на други :)

Ами,както може би си видял колега темата на човека е за бензинов двигател,при това атмосферка.И в същото време се намъкват в нея едни хора с разни печки,почват да ръсят мозък и да устроумничат.При това положение и аз да съм отворил темата,нищо друго не ми остава освен да си трая.:love_umbrella:

digitalundgrd
04-01-2017, 19:33
....И в същото време се намъкват в нея едни хора с разни печки,почват да ръсят мозък и да устроумничат.При това положение и аз да съм отворил темата,нищо друго не ми остава освен да си трая.:love_umbrella:

Хахаха е ти в тази тема какво "смислено" и "полезно" изръси ? Аз на въпросите на dhtj относно евентуалния тунинг на ТС съм му отговорил достатъчно точно, ясно ( от личен опит ). Твоите постове какви са? Ни в клин, ни в ръкав някакви заядливи подмятания....Не беше и достатъчно Остроумен за това, че някой хора с печки ще се покрием разбираш ли от страх за евентуална гонка 8-) Евала на момчето с Qv-то, дойде, покарахме, полафихме. Такива клавиатурни "рацери-разбирачи" като теб, наистина по-добре да си траят :bravo:

radiboy
04-01-2017, 19:51
Хахаха е ти в тази тема какво "смислено" и "полезно" изръси ? Аз на въпросите на dhtj относно евентуалния тунинг на ТС съм му отговорил достатъчно точно, ясно ( от личен опит ). Твоите постове какви са? Ни в клин, ни в ръкав някакви заядливи подмятания....Не беше и достатъчно Остроумен за това, че някой хора с печки ще се покрием разбираш ли от страх за евентуална гонка 8-) Евала на момчето с Qv-то, дойде, покарахме, полафихме. Такива клавиатурни "рацери-разбирачи" като теб, наистина по-добре да си траят :bravo:

Хи,хи, хи! Един веднага клъвна.Еми нали това обяснявам на колегата,че си трая(понеже той попита къде съм).Съветвам те и ти да направиш така,защото 9 от 10 твои поста,като последният са леко казано излишни.8-)

Bobi_33
04-01-2017, 22:55
Като се оправи времето я вади да ги наредим с qv-то :)

Става, но ще е пролетта. Зимата не и правя нито гражданска, нищо. Нямам зимни гуми, просто седи зазимена тотално.

digitalundgrd
04-01-2017, 23:10
.......Еми нали това обяснявам на колегата,че си трая(понеже той попита къде съм).Съветвам те и ти да направиш така....

Еми ще си траеш, къде ще идеш :shutup: - нито участваш под някаква форма в драг, трак или каквото и да е мероприятие касаещо автомобилния тунинг, нито ни показваш някакви знания от практиката ти в тунинга на ТС, jtd, или какъвто и да било двигател в Алфа Ромео 156 (в случая) :th_up:

Относно съветите........... :spoko:

dhtj
07-01-2017, 00:32
Ето леко по темата, как се връщат загубените коне на дърта бензинова атмосферка:

https://www.youtube.com/watch?v=efIJHf7h5kI

Mony
07-01-2017, 02:05
Интересни разлики от по 2 коня в клипа. Може да направиш 2 ръна с колата на диното и да получиш по-голяма разлика без да пипаш нищо :D Поне клипа е точно по темата. В тунинг раздела е, а тунинг няма :D

dhtj
07-01-2017, 02:23
По 8 измервания след всяка манипулация правят, за да е най-точно.
и крайния резултат от 11-12 коня плюс едва ли е от грешка на диното ;)

A за темата съм обяснил пет пъти че реалните действия ще се случват на лято.
До тогава само ще си говорим. "Три пъти мери, веднъж режи".

traiko_89
08-01-2017, 03:18
По 8 измервания след всяка манипулация правят, за да е най-точно.
и крайния резултат от 11-12 коня плюс едва ли е от грешка на диното ;)

A за темата съм обяснил пет пъти че реалните действия ще се случват на лято.
До тогава само ще си говорим. "Три пъти мери, веднъж режи".

само дето това са работи който се правят за да остане двигателя в норми не за тунинг. има голяма разлика. за протокола конете който са дадени на някоя кола са правени в идеална среда от завода производител никой не е казал че са точно толкова случва се да са повече или по-малко като фактори са много.пример лятото на обяд е 38градуса колата не върви въобще ,а вечерта след като температурата падне под24 градуса колата лети. разликата в конете е голяма.
земи обещай да сложи едно чипче до 7800оборота и да приключва тая драма ама след горе споменатото клипче интервенция

dhtj
08-01-2017, 03:59
Баш така ше направя.
-Без ремъка на балансиращите
-Картерните газове изкарани към аспуха
-Със JTD/V6 intake
-Чипче
-Махане на разни "ненужни" кори и пластмаси

Евентуално ако намеря и по-леки джанти и тва ще му бъде на тоя варел, колкото толкова.

Кажете някакви отзиви за чип/ремап? Къде ще препоръчате да я свърша тази работа.

Гледам ОЕМ предлага за 320 лева, Бобо наполовина, сигурно има и други... Дайте мнения ако обичате. Мерси.

thecleaner
08-01-2017, 10:10
Баш така ше направя.
-Без ремъка на балансиращите
-Картерните газове изкарани към аспуха
-Със JTD/V6 intake
-Чипче
-Махане на разни "ненужни" кори и пластмаси

Евентуално ако намеря и по-леки джанти и тва ще му бъде на тоя варел, колкото толкова.

Кажете някакви отзиви за чип/ремап? Къде ще препоръчате да я свърша тази работа.

Гледам ОЕМ предлага за 320 лева, Бобо наполовина, сигурно има и други... Дайте мнения ако обичате. Мерси.

Ами до тука с изброените манимулации си едни 10-15коня нагоре и ще почне бая да се реже, сега ако я Чепосаш още едни 10 коня си нагоре и слагаш едно спортно гърне, малко ше дрънчи, но си ставаш едни 180 коня и си даваш газ колега ;)

italfen
09-01-2017, 10:48
Това с махането на ремъка е простотия... За да има истински ефект - сваляш мотора долу и махаш баланс валовете както си му е реда.
На моя спарк, единствено ще забода рошави валове и ще го карам докато не роди ...а после живот и здраве Ламперди с lsd.

dhtj
09-01-2017, 11:43
Какво разбираш под "истински ефект" ?
Нещо не си се замислил за принципа на работата май.
Като махнеш ремъка елиминираш триенето и динамичната маса на валовете. Те не се въртят вече, нямат инерция, не пречат на мотора.

По-скоро премахването на валовете е безсмислено упражнение, щото по тоя начин спестяваш само 4-5 кила статична маса. Все едно да си махнеш крика от багажника.

Ако ще се прави нещо такова е най-добре да сложиш блок от 1.8, щото го няма целия тоя "израстък" с балансиращите валове и спестяваш 20-тина кила.

ecotronic
09-01-2017, 11:44
Това с махането на ремъка е простотия... За да има истински ефект - сваляш мотора долу и махаш баланс валовете както си му е реда.
На моя спарк, единствено ще забода рошави валове и ще го карам докато не роди ...а после живот и здраве Ламперди с lsd.

И какво ако баланс валовете си стоят на мястото?

pyle
09-01-2017, 13:28
И какво ако баланс валовете си стоят на мястото?

Тегло, отнемат от силата на мотора, загряват маслото допълнително, произвеждат вибрации.

ecotronic
09-01-2017, 13:32
Тегло, отнемат от силата на мотора, загряват маслото допълнително, произвеждат вибрации.

Въпросът ми беше, при положение, че ремъкът им е откачен, защо трябва и да се демонтират.

italfen
09-01-2017, 14:55
Какво разбираш под "истински ефект" ?
Нещо не си се замислил за принципа на работата май.
Като махнеш ремъка елиминираш триенето и динамичната маса на валовете. Те не се въртят вече, нямат инерция, не пречат на мотора.

По-скоро премахването на валовете е безсмислено упражнение, щото по тоя начин спестяваш само 4-5 кила статична маса. Все едно да си махнеш крика от багажника.

Ако ще се прави нещо такова е най-добре да сложиш блок от 1.8, щото го няма целия тоя "израстък" с балансиращите валове и спестяваш 20-тина кила.

Ок, явно ти знаеш най-добре! Вземай камерата и клещите и прави клип как върви преди и след рязането на ремъка! Истински ефект за мен е максимална изгода без компромиси (в случая вибрации, тежест и темепература).

pyle
09-01-2017, 15:13
Въпросът ми беше, при положение, че ремъкът им е откачен, защо трябва и да се демонтират.

Е тогава няма смисъл освен, да се затапят, ако може да се дигне налягането на маслото.

dhtj
09-01-2017, 15:23
Ок, явно ти знаеш най-добре! Вземай камерата и клещите и прави клип как върви преди и след рязането на ремъка! Истински ефект за мен е максимална изгода без компромиси (в случая вибрации, тежест и темепература).


Не си заслужава ваденето и разглабянето на мотора за да спестиш три кила.
По-лесно е да си източиш течността на чистачките :D

И какви температури и вибрации?
Тея валове като не се въртят, няма да създават никаква топлина.
И с тях и без тях, ако няма ремък, все еднакво ще си вибрира мотора.

ecotronic
09-01-2017, 15:32
Аз лично не карам чак толкова спортно та да скопявам баланс валовете. Има едно нещо, заради което може би все пак си струва премахването им (махането на ремъка). И това е - "един източник на мизерии по-малко". Би могъл баланс ремъкът да се скъса или изпадне и това да доведе до късането на ангренажния.

156
09-01-2017, 16:03
Аз навремето на старата алфа - 156 2.0 ги бях махнал и наистина, като че ли беше с една идея по-пъргава, обаче над 4000 об/мин се усещат повече вибрации и разбрах, че не са сложени за украса. Та след не повече от 2000км ги върнах в играта.

murdera
09-01-2017, 16:43
Баланс валовете,поне при хондовите мотори,при махане на ремъка дава около 3кс на колелата в целия диапазон,а при затапване и премахване,вдига налягането на маслото...което реално е и смисъла от операцията

italfen
09-01-2017, 17:24
Не си заслужава ваденето и разглабянето на мотора за да спестиш три кила.
По-лесно е да си източиш течността на чистачките :D

И какви температури и вибрации?
Тея валове като не се въртят, няма да създават никаква топлина.
И с тях и без тях, ако няма ремък, все еднакво ще си вибрира мотора.
Налягане имах предвид, не температура. Моя грешка.
Вибрации няма как да не се появят, понеже не са ги сложили тези валове ей така щото са имали материал...
А като махнеш ремъка така на произвола ли ще ги оставиш или ще ги фиксираш с нещо?

dhtj
09-01-2017, 17:40
Вибрации няма как да не се появят, понеже не са ги сложили тези валове ей така щото са имали материал...


Това е така, разлика ще има между СЪС и БЕЗ ремък.

Аз обаче имах друго предвид: При махнат ремък, няма да има разлика във вибрациите СЪС и БЕЗ валове в блока, особено ако са фиксирани валовете.
А ако са им затегнали лагерите от много километри (има такива случаи в AlfaOwner) даже няма нужда от фиксиране, щото не мърдат лесно.

don_pepone
09-01-2017, 19:00
ако мога да си позволя само едно вметване...
Разликата между това да е с баланс валове и да са разкачени, нее като да си качил 5 кила в багажника и да не си.
Леко се замислете, че едното са килограми които се въртят от мотора, а другите са си такива които се возят...
Все едно да си сложим тежки джанти с тежки гуми рънфлат и после да покараме с леки джанти с обикновени гуми- това е разлика която се усеща,а не +- 10 кила в багажника
П.С. И стига си чатихте тука. Човека иска раздвижване и няма лошо, просто модератора да премести темата в Общ технически раздел и това е

Turbo_A3
09-01-2017, 20:45
Подкрепям мнението на колегата don_pepone на 100%. 1кг въртяща се маса е равна на 10кг полезен товар. Така че никакви крикове и течности за чистачки не пеят в хора

dhtj
09-01-2017, 23:41
Не четете внимателно, пичове.
Същото съм обяснил и аз, за динамичната и статичната маса.

ICI
11-01-2017, 20:45
с премахването на баланс валовете се затапва и мазането им и така се подобряват условията за мазането на лагерите в мотора, особено биелните ;) Налягането в мотора се покачва значително ... и примерно караме вече с 5w40 масло в състезателни условия ;) и пак с предостатъчно налягане, дори става възможно и с 5w30 да се кара ако няма да се пържи по писти колата :)

dansguardian
12-01-2017, 08:46
Следя темата с интерес, но до момента така и не успях да схвана дали авторът има намерение "леко да раздвижи" туин спарк-а, има ли напредък в раздвижването. До момента всичко, което чета е чиста теория и предположения кое как щяло да бъде, ако едикакво си :) Ами хайде леко го раздвижете този спарк бе, пък лятоска може да продължите с по-сериозната рехабилитация. Или перифразирайки известната кино творба на Серджо Леоне - "За няколко коня повече" ;)

pyle
12-01-2017, 17:16
Аз се чудя как този труден и с нисък потенциал 2.0 16в ТС мотор успява да извади 275к.с. в състезателна кола в серията на британски шампионат за туристически автомобили при това с 1 дросел и 8400 оборота?

ФЕРАРИСТ
12-01-2017, 17:59
Аз се чудя как този труден и с нисък потенциал 2.0 16в ТС мотор успява да извади 275к.с. в състезателна кола в серията на британски шампионат за туристически автомобили при това с 1 дросел и 8400 оборота?
С много пари....

pyle
12-01-2017, 18:17
То хубаво ама явно има какво да даде мотора, който реално е същия спарк просто доработен... И всички останали мотори подобни ще им трябва същите много пари да станат 270 коня...

ScuderiaItalia
12-01-2017, 18:31
А сигурно ли е, че този мотор от шампионата е със същите спецификации? Хода на биелите и диаметъра на цилиндрите, също така със затапени балансиращи валове ли е? Преди време се бях опитвал да намеря много подробна информация, но май нещо не успях. Няма ли някъде описано всичко.. електроника, главата с другите клапани, валовете, блока.. за да видим къде е ключа от палатката.

dhtj
12-01-2017, 18:45
Рейсърите ползват блок без тоя "израстък" с балансиращите валове.
Демек, като от 1.8.
Иначе bore и stroke са същите като за 2.0.

Между другото всички актуални 2.0турбо бенз мотори в момента, които БМВ, Ауди, VW, мерцедес и т.н. предлагат са с подобни характеристики - 82х93 (+/-1мм) и два балансиращи вала.
Имат и variable valve timing, всмукател с променлива дължина...
Така че си е доста модерен мотор спарка, дори по сегашните стандарти... само турбо му липсва. Но пък няма лаг. :D

Bobi_33
12-01-2017, 19:36
То хубаво ама явно има какво да даде мотора, който реално е същия спарк просто доработен... И всички останали мотори подобни ще им трябва същите много пари да станат 270 коня...

Състезателния мотор няма допирна точка до фабричния. И да, трябват много пари. И ако пък е Хонда S2000 примерно, много малко още горница в пари ще ти трябва, за да докараш 270 при стандартни 240.
НО в състезателни условия, живота на мотора е един, в серийна кола е друг. Хонда, за да си позволят, да извадят сериен 240 коня мотор, значи е достатъчно надежден. Това е факт.

pyle
13-01-2017, 10:28
Състезателния мотор няма допирна точка до фабричния. И да, трябват много пари. И ако пък е Хонда S2000 примерно, много малко още горница в пари ще ти трябва, за да докараш 270 при стандартни 240.
НО в състезателни условия, живота на мотора е един, в серийна кола е друг. Хонда, за да си позволят, да извадят сериен 240 коня мотор, значи е достатъчно надежден. Това е факт.

В Холания хората се занимават да ги правят и изкарват тази мощност с оригинален колянов вал.

dhtj
13-01-2017, 17:20
Kaто каза Холандия и се сетих за www.squadra-tuning.nl
Има доста интересна информация в сайта на тея пичове и всичката е добре разбираема чрез гугъл преводач. (Превеждайте си от холандски на английски и става перфектно. На български не е сполучливо.)

Можете да видите реалните числа (коне, нм) които различните модели алфи вадят на диното и евентуален чип тунинг.

-Например 2.0JTS изкарва само 145 от обещаните 166 коня... 2.0ТС Е3 е 146кс.

-1.8 и 2.0 евро2 си покриват заводските данни (144 и 155) , а 1.6 дори има 2 коня в повече.

-3.0 Е2 реално има 228 коня - 8 "бонус" , а ГТА - 7 минус.

Има и дизели също.
Enjoy.

ne0
13-01-2017, 21:04
Това с махането на ремъка е простотия... За да има истински ефект - сваляш мотора долу и махаш баланс валовете както си му е реда.
На моя спарк, единствено ще забода рошави валове и ще го карам докато не роди ...а после живот и здраве Ламперди с lsd.

ЛАМПРЕДИ

Идва от АУРЕЛИО ЛАМПРЕДИ, инженер проектант предимно на състезателни двигатели. Противно на това, че е най-известен с двуваловия мотор на фиат, ЛАМПРЕДИ е световно известен с 12 цилиндровите двигатели за СКУДЕРИЯ ФЕРАРИ, после двигатели за Ферари и за АБАРТ :):):) и т.н.

traiko_89
13-01-2017, 22:20
Аз се чудя как този труден и с нисък потенциал 2.0 16в ТС мотор успява да извади 275к.с. в състезателна кола в серията на британски шампионат за туристически автомобили при това с 1 дросел и 8400 оборота?

1-во s2000 с 4 двоселови клапи
2-ро диаметъра на буталото е пораснало на 86мм
а хода е намален на 86мм
или казано е сменена конфигурацията на кмм
3-то степента на сгъстяване е 14:1 което означава че върви на всичко друго ,но не и с обикновен бензин от бензиностанцията
4-то изпускателният колектор няма нищо общо с спортните колектори които се продават от различни тунинг фирми
5-то 156 смуче въздух от триъгълника в бронята(фронтален въздух) а не като стандартните някаде зад бронята
6-то клапаните ,портовете и разпределителните валове са други
7-мо няма вече вариатор както и баланс валове
няма нужда да се уточнява че и маховика ,съединителя са други а ск. кутия е подменена с сенквенционална,
нямаща нищо общо с оригиналната

ScuderiaItalia
13-01-2017, 22:46
Разбирам, че TS-а си е малко фабрично форсиран мотор, сравнение с другите марки, но все пак..
Ако има:
по-големи дюзи, ако се налага понеже си нямам на идея
затапени балансиращи валове
спортни валове, за които не трябват механични повдигачи или усилени пружини(дано не говоря глупости)
грамотно направен изпускателен колектор 4-2-1 или 4-1 с генерация до края
портната и полирана глава
олекотен маховик може би
олекотена шайба на коляновия вал, която продаваха тук по едно време
ако се вдигне компресията с много малко?
и накрая грамотен ремап на дино
Това няма ли да изкара към 190-200 кончета? Преди, когато бях разглеждал в един сайт, имаше едни валчета, който пише, че диапазона им е от 3000 до 8000 оборота, но предполагам, че няма да станат на фабричните пружини и повдигачи?
Може и да съм написал някоя щуротия, но нищо.

Bobi_33
13-01-2017, 22:57
Разбирам, че TS-а си е малко фабрично форсиран мотор, сравнение с другите марки, но все пак..
Ако има:
по-големи дюзи, ако се налага понеже си нямам на идея
затапени балансиращи валове
спортни валове, за които не трябват механични повдигачи или усилени пружини(дано не говоря глупости)
грамотно направен изпускателен колектор 4-2-1 или 4-1 с генерация до края
портната и полирана глава
олекотен маховик може би
олекотена шайба на коляновия вал, която продаваха тук по едно време
ако се вдигне компресията с много малко?
и накрая грамотен ремап на дино
Това няма ли да изкара към 190-200 кончета? Преди, когато бях разглеждал в един сайт, имаше едни валчета, който пише, че диапазона им е от 3000 до 8000 оборота, но предполагам, че няма да станат на фабричните пружини и повдигачи?
Може и да съм написал някоя щуротия, но нищо.

Как се вадят 200 коня от TS 16V, питай ne0, но нещата, които са сменени са повече. Това с фабрична електроника. Никак не е лесно да направиш силен атмосферен TS 16V. За повече коне (които идват с обороти) скоростите вече няма да е добре да са фабричните, защото фабричните трудно превключват в обороти над 7500.

thecleaner
13-01-2017, 23:10
Разбирам, че TS-а си е малко фабрично форсиран мотор, сравнение с другите марки, но все пак..
Ако има:
по-големи дюзи, ако се налага понеже си нямам на идея
затапени балансиращи валове
спортни валове, за които не трябват механични повдигачи или усилени пружини(дано не говоря глупости)
грамотно направен изпускателен колектор 4-2-1 или 4-1 с генерация до края
портната и полирана глава
олекотен маховик може би
олекотена шайба на коляновия вал, която продаваха тук по едно време
ако се вдигне компресията с много малко?
и накрая грамотен ремап на дино
Това няма ли да изкара към 190-200 кончета? Преди, когато бях разглеждал в един сайт, имаше едни валчета, който пише, че диапазона им е от 3000 до 8000 оборота, но предполагам, че няма да станат на фабричните пружини и повдигачи?
Може и да съм написал някоя щуротия, но нищо.

Излизат около 165-170 коня по спомен на Миро QV то. А в цифрово отношение си на около 5 илядо лева, добре ли е ;)




Как се вадят 200 коня от TS 16V, питай ne0, но нещата, които са сменени са повече. Това с фабрична електроника. Никак не е лесно да направиш силен атмосферен TS 16V. За повече коне (които идват с обороти) скоростите вече няма да е добре да са фабричните, защото фабричните трудно превключват в обороти над 7500.

ШШШ не са аби колега Боби, само който не е правил/ давал пари не знае как се помпа мотор. Инак влизаме в някои сайт с шарени картинки, кое прочели кое не, и гледаме 200-300-400 коня и после обясняваме на другите. Похвално е ,че младежта се интересува разбира се, но не всичко де хвърчи се яде.

Поста ми е принципен, не целя да се заяждам с никой, да обиждам, да подклаждам безмислени спорове ;)

ne0
14-01-2017, 06:56
с премахването на баланс валовете се затапва и мазането им и така се подобряват условията за мазането на лагерите в мотора, особено биелните ;) Налягането в мотора се покачва значително ... и примерно караме вече с 5w40 масло в състезателни условия ;) и пак с предостатъчно налягане, дори става възможно и с 5w30 да се кара ако няма да се пържи по писти колата :)

Започването на "състезателен" проект следвайки примера на състезателните коли на Абарт / Ланча / Алфа Ромео и използването на блок с баланс валове е оксиморон. Няма такъв проектант, който да не направи всичко възможно по правилник за да заобиколи използването на безмислено голям блок. Не е и правено.

---------- Post added at 04:56 ---------- Previous post was at 04:40 ----------


1-во s2000 с 4 двоселови клапи
2-ро диаметъра на буталото е пораснало на 86мм
а хода е намален на 86мм
или казано е сменена конфигурацията на кмм
3-то степента на сгъстяване е 14:1 което означава че върви на всичко друго ,но не и с обикновен бензин от бензиностанцията
4-то изпускателният колектор няма нищо общо с спортните колектори които се продават от различни тунинг фирми
5-то 156 смуче въздух от триъгълника в бронята(фронтален въздух) а не като стандартните някаде зад бронята
6-то клапаните ,портовете и разпределителните валове са други
7-мо няма вече вариатор както и баланс валове
няма нужда да се уточнява че и маховика ,съединителя са други а ск. кутия е подменена с сенквенционална,
нямаща нищо общо с оригиналната

Моля такива елементарни информации налични в интернет да ги проверяваш преди да ги твърдиш. Вярно, че всеки има право да пише каквото си иска ама при положение, че сме 2017 и всичко е ясно и написано и обяснено...
к
Много на кратко: Всички мотори в СУПЕР 2000 автомобили са САМО С ЕДИН ДРОСЕЛ! Степента на сгъстяване никога не е била 14:1 просто защото правилникът на ФИА го забранява. В началото дори беше разрешена 11:1 максимум. Изпускателния колектор се произвежда точно от италианска тунинг фирма - Секам.

От всички споменати в темата състезателни серии, а от там и двигатели на алфа, единствено в СУПЕР 2000 има неща близки до фабричните. BTCC, SUPERTURISMO, D2 и т.н. нямат нищо ама нищо общо. Те дори са с обърнато газоразпределение с цел черпене на въздух отпред и изпускатели назад....

В засилването на мощността на атмосферните двигатели на Алфа/ Фиат има много тънкости, дребни като полиране на самия блок, различни основни лагери, използван на специални материали на ръба на правилниците и прочие, начина на взимане на масло от картер и маслоподаване, които никой "тунингьор" няма да Ви обясни щото ако знаеше за какво иде реч нямаше да бачка в гаража в Широка лъка.

Истината е в многото пари и малък ресурс. Визирайки много пари конкретно говоря за около 35 000 евро за мотор аколо 300 к.с. само за железа и композити. Електрониката е около 7000 евро. Пробега е 700-1000 км в зависимост от префорсирването. При регистрирани достатъчно префорсирвания разбирай обороти над 8500, рискът от некотролирано механично явление се увеличава. Ако гонката е била отговорна и нужно задължително завършване, заводските отбори се е случвало да сменят мотори на по-малко от 1 час работа и 50 км само заради префорсирвания.

ScuderiaItalia
14-01-2017, 09:22
Аз от тези няколко поста след моя си правя заключение, че ако имаш някакъв ТС е най-разумно да го чипосаш и да си бръмчиш, а ако ти е слаб си взимаш турбо матор и толкова.

Turbo_A3
14-01-2017, 12:09
Излизат около 165-170 коня по спомен на Миро QV то. А в цифрово отношение си на около 5 илядо лева, добре ли е ;)





ШШШ не са аби колега Боби, само който не е правил/ давал пари не знае как се помпа мотор. Инак влизаме в някои сайт с шарени картинки, кое прочели кое не, и гледаме 200-300-400 коня и после обясняваме на другите. Похвално е ,че младежта се интересува разбира се, но не всичко де хвърчи се яде.

Поста ми е принципен, не целя да се заяждам с никой, да обиждам, да подклаждам безмислени спорове ;)
Много точно и на място казано. Подкрепям :beer:

italfen
15-01-2017, 06:40
ЛАМПРЕДИ

Идва от АУРЕЛИО ЛАМПРЕДИ, инженер проектант предимно на състезателни двигатели. Противно на това, че е най-известен с двуваловия мотор на фиат, ЛАМПРЕДИ е световно известен с 12 цилиндровите двигатели за СКУДЕРИЯ ФЕРАРИ, после двигатели за Ферари и за АБАРТ :):):) и т.н.

Благодаря за поправката, ще го запомня :)

Някой ще даде ли инфо при пренареждането на 2.0ТС в 1.8 блок какви са стъпките и тънкостите.

mimouzunov
15-01-2017, 17:48
При мен лекото раздвижване на туин спарка почна от тая снимка... ( в последствие се отваря главата 2 пъти, смених карета съединител, всички неща по генерацията, разни помпи регулатори и незнам си какво си) Доволен съм от ефекта, а най-хубавото е че има още на къде да се върви...

ne0
15-01-2017, 19:51
Благодаря за поправката, ще го запомня :)

Някой ще даде ли инфо при пренареждането на 2.0ТС в 1.8 блок какви са стъпките и тънкостите.

Първо "пренареждането" не е толкова лесно, не е панацея и носи след себеси допълнителни неща - МНОГО.

Доколкото имам инфо за теб си интелегентен човек. Моля те зачети се в интеренет. Първо се поинтересувай защо Нордауто или Ен Технолоджи и Алфа РОмео хомологират 1.6/1.8 блок. Запомни не само 1.8 (1.742), а и 1.6.

Също така от кои точно години и съответно номера. Не всички 1.8 са еднакви има - дори и с балансиращи валове при Фиат/Ланча. 1.6 двигателеите ги има поне в три различни по височина блокове и т.н. и т.н. Моля те поразчети се.. Ако наистина готвиш нещо сериозно аз или който и да е от моите колеги може да ти сподели как става и какво трябва. Имай предвид, че Боби 33 и Венци (75-цата) са двама от Много малкото хора в България и Европа, сгобявали двигатели по конфигурация на Алфа / Фиат Супер 2000. Има хора в България, които имат опита и знанията. Проблемът е, че е скъпо :). В България аз знам за 3 (три) близки такива двигатели: Моят в моята кола Алфа 145 2.0ТС, бившата кола на Басо/Царски/Пейчев сега на Ангелов- Фиат Супер 1600 и Формула 3 (В. Арабаджиев) фресно шаси Мугале с двигател 2000 Aбарт. Поздрави!

dhtj
08-07-2017, 18:15
Tъкмо една година мина от както съм пуснал темата и е време да си споделя бедния опит с "раздвижването" на тоя мъртвец.

Като начало първото което знаех като взех колата е, че има правена генерация.
Без катализатор, с един резонатор и с едно крайно гърне, мисля че пак е проходно, не е оригиналното.

-Бяха сменени и свещите, но бяха сложени някакви смешни бошове, които изхвърлих и сложих оригинални НГК платинум - почувства се лека разлика.

-Смених си и ламбдата(старата не работеше), оригинална сложих, доста чувствително подобрение.

-Изчистих си дюзите на стенд и с добавка - леко подобрение.

- Смених въздушен филтър, пак се усети положителна разлика във високите обороти. Моето мнение е, че оригиналния въздушен филтър е достатъчен, щом го слагат и на 2.5, който гълта доста повече въздух от 2.0.
Няма нужда да се занимавате с онея К§Н дето се омасляват и цапат дебитомера...

-Сложих преди въздушния филтър тръба(шнорхел) от V6/JTD . Маха се една резонаторна кутия и се слага на нейното място. Звука става по-як над 3000 оборота и мотора реагира по-бързо при подаване на газ.

-Махнах ремъка на балансиращите валове - това ми е най-спорното "подобрение".
Наистина на мотора му е по-леко, развърта се по-лесно, обаче звука стана леко гаден тип опел/хонда и се появиха много неприятни вибрации над 5500-6000 оборота.

Ако някога имам излишни 100лева и 2 часа по-скоро бих върнал ремъка. Всички други операции ги препоръчвам - свещи, филтър, чистене на дюзи, тръба...

-В последствие разбрах че имам и чип/ремап. Остават ми да изгоря 30 лира нормален бензин и да сипя 98 или 100 октана и ще ви кажа също дали има някаква разлика.

ScuderiaItalia
08-07-2017, 19:15
Искаш ли да направиш един клип до 200тина километра?

dansguardian
08-07-2017, 19:22
Искаш ли да направиш един клип до 200тина километра?

http://lex.bg/laws/ldoc/2134649345

Чл. 21

dhtj
08-07-2017, 19:43
след две седмици като мина през германия ще направя ;)

ScuderiaItalia
08-07-2017, 22:31
Много си забавен @dansguardian. Човека има път до Германия, с него си говорихме по телефона вчера, но забравих да спомена за видео.

dhtj
20-07-2017, 00:52
https://www.youtube.com/watch?v=x2agBe2dYzk

Не ми се получи много хубаво старта и рано включих втора, ама айде няма да се оправдавам.
Пада под 8сек по принцип. Между 7.4 и 7.8 са ми най добрите времена до 100, засича ми ги друг човек с хронометър докато карам.

Пълна кола с всичко възможно, резервни гуми, крикове, яка музика, газова, спойлери, прагове и т.н.

И това е нормален бензин 95 от Марешки. Предполагам че с 98 или 100 ще е по - добре, казват че ремапа обикновено има ефект само с високооктанов бензин.

Това дето трака е стойката за навигация на която съм сложил телефона да снима.
На 190 идва завой и върнах газта.

Scrapera
20-07-2017, 02:28
На клипа аз виждам 10сек. до 100.

А за 7.4 ти трябват точно 200 к.с на това купе.


:go:

dhtj
20-07-2017, 02:40
Лош старт е това, няма спор, но едно клипче направих и го качвам. По-добре отколкото нищо. :)

Нямам бензин и съединител за хабене да правя 10 опита и да кача най-перфектния.

Когато имам мерак и сипя 98 ще пробвам да докарам по-хубаво клипче. :)

Иначе не знам какво гледаш, но на 00:06 още съм на 0км/ч , а на 00:14 съм на 100.
Тва са си 8 сек, а не 10 ;)

http://store.picbg.net/thumb/B7/FE/571f14640f87b7fe.jpg (http://picbg.net/img.php?file=571f14640f87b7fe.jpg)

thecleaner
20-07-2017, 07:04
Лош старт е това, няма спор, но едно клипче направих и го качвам. По-добре отколкото нищо. :)

Нямам бензин и съединител за хабене да правя 10 опита и да кача най-перфектния.

Когато имам мерак и сипя 98 ще пробвам да докарам по-хубаво клипче. :)

Иначе не знам какво гледаш, но на 00:06 още съм на 0км/ч , а на 00:14 съм на 100.
Тва са си 8 сек, а не 10 ;)

http://store.picbg.net/thumb/B7/FE/571f14640f87b7fe.jpg (http://picbg.net/img.php?file=571f14640f87b7fe.jpg)

Ма той умрял ма :) След 100 нали не даваш цялата газ, че това не се местиииииии. Ето ти 2 форумни 56ци, 1,8 ТС тая втората аз я мъчех преди 8-9 години комби, демек и по тежка. https://www.vbox7.com/play:333bcde4 и https://www.vbox7.com/play:6f0ede3d7f

dhtj
20-07-2017, 13:13
E тая втората е 1:1 - 25 сек до 160.

Иначе верно се усеща едно умаляване след 5800-6000 оборота и не съм сигурен от какво е. Ти кажи, какво те съмнява?

Дебитомера е на 3-4 години,с точния номер бош, мерих го с МЕС и си стига максимума - 408кг въздух.
Свещите са оригинални НГК платинум...

Единствено бензина ме съмнява, щото адаптивните параметри, сочат че сместа е леко бедна на бензин. Дюзите съм ги чистил, но само тях отделно, каня се да пусна и една добавка в резервоара да изчисти цедката и тръбите...

И вярно ли е това, че за ремапнат спарк си трябва бензин от 98 нагоре?

nedko87
20-07-2017, 13:18
Едно от нещата които се променят при ремап е пее два де ни ето на искрата. Под голямо пее два те ние означава по-ранно запалване и под продължи тел но горене за което ти трябва високооктаново гориво.

mimouzunov
20-07-2017, 13:44
7.4 от 0-100...
Това от 156-ца 2.0 и да го гледам с очите си трудно бих го повярвал...
Не че не е невъзможно, но аз несъм виждал от много години подобен резултат. А и двигателя си беше "препилван" които правеше разни такива времена...

dhtj
20-07-2017, 13:46
Еми явно не мерим правилно :)

murdera
21-07-2017, 11:23
От момента, в който фърляш съединителя и гумите изсвирват,до 100 по километраж са точно 9.21 сек.(гледам го през видео едитор). Като сложиш и 2-3 км отклонение на километража, нещата си идват как си треа ;)

italfen
21-07-2017, 11:44
И аз между 9 и 9.5 го засичам, според мен тази кола не върви както трябва.

последното ми QV - което беше сток - https://www.youtube.com/watch?v=RBK9JrfXhlU

Mario_95
21-07-2017, 20:29
Все едно гледам себе си преди известно време :D Че и същия цвят ми беше Алфата. Или приеми колата за това което е - динамична (не бърза! ) ежедневна кола, удобна за пътувания (страхотни седалки и достатъчно място за 4-ма възрастни да седят комфортно) или просто не само че ще оставиш много пари в търсенето на това което го няма, ами и вероятно ще я умориш колата.

Ако искаш бърза Алфа, вземаш си 2.4 JTD и просто има много колеги, които постигнаха впечетляващи неща с този мотор и то на стандартни карантий.

Сега съзнателно съм с бавна кола (само 125 коня) и просто ми е леко на душата, защото нямам очаквания за вървеж от нея (въпреки, че има повече въртящ момент от Алфата в ниски обороти) и не се бия в гърдите да засичам секунди и да се чудя - "ама знам че трябва да върви, ама кое да оправя, че да тръгне пак?"

Ама аз вече се накарах на бавни коли и следващата или ще е турбо или ще е V6 ако ще е атмосферна ;) Това е чистосърдечно приятелски съвет, провокиран от това че искам малко да си почеша езика, защото знам че няма да възприемеш, но като се повозиш в няколко наистина бързи коли и... поне на мене ми стана sad, че си мисля че моята кола е бърза.

digitalundgrd
22-07-2017, 01:47
....защото знам че няма да възприемеш, но като се повозиш в няколко наистина бързи коли и... поне на мене ми стана sad, че си мисля че моята кола е бърза.

е баш.. :grandpa:

dhtj
22-07-2017, 19:22
И аз съм на същото мнение.
Отдавна се отказах да давам хиляди левове за валове, колектори и прочее модификации със съмнителен резултат.

По-скоро се стремя да си държа колата в добра кондиция, което се усеща най-силно във вървежа.
Досега я засилих доста, щото беше много по-умряла, но явно има още какво да се желае.

Но пак казвам, не си вадете изводите само от секундите в клипчето, щото си личи че старта беше лош.

Ще се постарая да направя по-хубаво като сипя добавка и по-добър бензин.

ecotronic
22-07-2017, 21:53
Можеш да изстискаш още поне 0,5 сек.(0 - 100) , ако сменяш предавките малко по-бързо и ако не пускаш толкова много газта при това.

ScuderiaItalia
22-07-2017, 23:18
Какъв е смисъла да си съсипва колата, за да ни покаже? Видяхме колко върви и дали е с половин секунда повече или по-малко няма значение.

dhtj
25-07-2017, 14:02
Уверих се че проблема е в бензина и/или бензиновата система.

Досега на бензин карах само на заварка, щото газовата рейка е бавна и над 5500 няма никой.

Но днес ми свърши газта и ми се наложи да покарам на бензин с по-нормално темпо и обороти и ми направи силно впечатление че до 5000 оборота на газ върви много по добре отколкото на бензин. Особено силно се усеща около 1800-2000.

Сега ще поръчам един бардал 6в1 клийнър, октан буустър и т.н. и ще ви кажа резултата.

Mario_95
25-07-2017, 21:12
Смесите при бензин и при газ са различни, трябва известно време на компютъра да се обучи на промененото гориво. Истинският тест е да се занулят тези настройки чрез ODB II (или по-дълго време с изключен акумулатор) и да покараш известно време на бензин, но не само докато стигнеш до газстанцията ;)

В ниските обороти наистина имах и аз осезаема разлика, аз го отдавах на по-кофти изпарителя си или някакво забавяне при самата газова рейка, не знам - приемах го за нормално.

dhtj
10-08-2017, 00:58
Прави бяха хората че лъв трици не яде :D
Искала си е 100 октана колата... Сега след 5000 оборота вместо да омалява, тя тръгва още по-яко, огромна разлика...
Ще ви направя ново клипче като имам възможност :)

Иначе и един бардал инжектор клийнър 6в1 пуснах профилактично, та не съм сигурен дали ефекта е от него, от бензина или и двете :D

lordliness
10-08-2017, 07:26
От както я имам съм я карал само със 100 октана, сега налях 95, 1400 км никаква разлика, нито като вървене нито в разхода.

dhtj
10-08-2017, 11:34
Стокова да, но моята е чипната.

Говорих с Бобо и ми каза ако ще карам яко - само бензин 100октана или газ с бърза рейка, мощен изпарител и правилна настройка.

VFTI
14-08-2017, 17:51
Стокова да, но моята е чипната.

Говорих с Бобо и ми каза ако ще карам яко - само бензин 100октана или газ с бърза рейка, мощен изпарител и правилна настройка.

А къде се подвизаваш с тази кола? Да я замерим как върви срещу стоково арезе с 95 бензин:unsure:

dhtj
15-08-2017, 13:14
Номера се вижда на аватара - ЕН :D

pyle
15-08-2017, 20:35
Каква мощност може да се изкара от сток глава?

dhtj
15-08-2017, 21:03
Имаше едно клипче в ютуб , но сега не мога да го намеря.
Французин мисля че беше с правен колектор, друг регулатор на горивото, чип, откачени балансиращи валове, правен интейк мисля че като моя, олекотен маховик и шайба даваше 7.04 сек до 100.

185-190 коня беше, ще го потърся пак, един с боядисан капак на мотора....

italfen
17-08-2017, 10:02
нещо интересно от фейса ->

Bobi_33
17-08-2017, 21:58
Имаше едно клипче в ютуб , но сега не мога да го намеря.
Французин мисля че беше с правен колектор, друг регулатор на горивото, чип, откачени балансиращи валове, правен интейк мисля че като моя, олекотен маховик и шайба даваше 7.04 сек до 100.

185-190 коня беше, ще го потърся пак, един с боядисан капак на мотора....

Това са тотални глупости. Без сериозни спортни валове, премахване на хидравличните повдигачи и замяна с твърди чаши и пулове, тези 190 коня са химера.

thecleaner
17-08-2017, 22:15
Това са тотални глупости. Без сериозни спортни валове, премахване на хидравличните повдигачи и замяна с твърди чаши и пулове, тези 190 коня са химера.

Ся я на Ютуб ли да вервам или на теб, а обясни ми ;) Чип 10-15 коня, спортен филтър 5-10 коня, тръбе от В6 или Жетеде да смучИ яко още 5 коня поне, слагаш права тръба да дрънчи на Скрапа като ромска Вектра 1,6 моно, още 5 коня и ръбиш по светофарите ИС ките и 320 ките.

Bobi_33
17-08-2017, 22:41
Ся я на Ютуб ли да вервам или на теб, а обясни ми ;) Чип 10-15 коня, спортен филтър 5-10 коня, тръбе от В6 или Жетеде да смучИ яко още 5 коня поне, слагаш права тръба да дрънчи на Скрапа като ромска Вектра 1,6 моно, още 5 коня и ръбиш по светофарите ИС ките и 320 ките.

А лепенките по вратите и затъмнените стъкла? Капачките "Брембо" по спирачните апарати?
Малий, нема да влиза у пато.....:roll2:

_power_
18-08-2017, 00:14
Ся я на Ютуб ли да вервам или на теб, а обясни ми ;) Чип 10-15 коня, спортен филтър 5-10 коня, тръбе от В6 или Жетеде да смучИ яко още 5 коня поне, слагаш права тръба да дрънчи на Скрапа като ромска Вектра 1,6 моно, още 5 коня и ръбиш по светофарите ИС ките и 320 ките.
И ИС и 20 и разни други ако имаш стокови под ръка давай ги :indian: последно една 20ка с истински ТЮВ виде тъмната страна :waving:

Спарка ако е от магазина е зверски як :roll2:
П.С. V.F.T.I имаш ми номера, звънкай за сверка ;)

dhtj
18-08-2017, 11:51
Ся я на Ютуб ли да вервам или на теб, а обясни ми ;)

Това че вие не можете, не значи че няма хора по света малко по-кадърни и с малко повече знания от вас...

Не само в Ютуб, и в алфаоунъра има впечатляващи резултати със "стокови" спаркове, дето бият и чипнати жтд16в, т.е. 185+ коне.

https://www.youtube.com/watch?v=Crs0X-jR_Iw
четете коментарите


with Stainless steel ,sport cat,supersprint final exhaust, Cold air intake, Denso iridium spark plugs, fuel regulator pressure 3,87 bars ,intake manifold modified ,Ecu reprogrammed and cylinderhead modified the car have 184 horses power.

I opened the intake manifold ,modified the inside to increase the volume and eliminate edges.

http://store.picbg.net/thumb/E9/04/0fa918f14e30e904.jpg (http://picbg.net/img.php?file=0fa918f14e30e904.jpg)

dansguardian
18-08-2017, 12:52
Екстра, тъкмо на феста ще се похвалиш и ще ни демонстрираш мощността :).

murdera
18-08-2017, 14:35
184 коня и 15.4 по алфадиаг,реални ако са тея коне времето ще е 1 сек по-добро ;)

dhtj
18-08-2017, 15:38
До 100 обаче е страшно времето.
2.5 193 коня по каталог е 7.3 до 100, а това е слязло до 7.04...

Иначе наистина ли може 14.4 със 185 коня?
Щото един приятел имаше алпина 280 коня и даваше 14.8-14.9с

Bobi_33
18-08-2017, 19:05
Това че вие не можете, не значи че няма хора по света малко по-кадърни и с малко повече знания от вас...

Не само в Ютуб, и в алфаоунъра има впечатляващи резултати със "стокови" спаркове, дето бият и чипнати жтд16в, т.е. 185+ коне.

https://www.youtube.com/watch?v=Crs0X-jR_Iw
четете коментарите



http://store.picbg.net/thumb/E9/04/0fa918f14e30e904.jpg (http://picbg.net/img.php?file=0fa918f14e30e904.jpg)

На феста може и да излезе една обикновена 33-ка, дето надино я даде 120 коня, я не. И ще и гледаш, и няма да вярваш, как те прескача 180-те коня.
Иначе споко, ние не знаем, затова аз знам как се прави 210 коньов ТС, който обаче има тези коне реално. Ти знаеш повече, няма грижи.

dansguardian
18-08-2017, 19:48
До 100 обаче е страшно времето.
2.5 193 коня по каталог е 7.3 до 100, а това е слязло до 7.04...

Иначе наистина ли може 14.4 със 185 коня?
Щото един приятел имаше алпина 280 коня и даваше 14.8-14.9с

Според мен преди да се пристъпи към добавяне на коне към туинскрапа, задължително трябва да се направи основен ремонт на мотора. Защото като се прави нещо, то да се направи като хората и после да няма изненади.

Scrapera
18-08-2017, 19:50
На мен ми е интересно какъв е този "чип", който се обсъжда в темата.

dhtj
18-08-2017, 20:12
Ремап.
Пренаписана горивна карта, променени моменти на запалване, на вариатора и на клапите на колектора.

При стоков мотор се печелят 8-12коня в целия работен диапазон.
Може и повече ако нямаш катализатори и имаш друг филтър.

murdera
18-08-2017, 20:30
Блажени са верующите

radiboy
18-08-2017, 21:04
Ремап.
Пренаписана горивна карта, променени моменти на запалване, на вариатора и на клапите на колектора.

При стоков мотор се печелят 8-12коня в целия работен диапазон.
Може и повече ако нямаш катализатори и имаш друг филтър.

Нищо не се печели,в най-добрия случай,просто заместваш "умрелите" коне.И в крайна сметка се връщаш в началото.:icon_frown:

Scrapera
18-08-2017, 22:00
Коя фирма го е правила? Как да разбера дали и моята кола, не е дошла ремапната от чужбина?

Mony
19-08-2017, 01:24
Имаше едно клипче в ютуб , но сега не мога да го намеря.
Французин мисля че беше с правен колектор, друг регулатор на горивото, чип, откачени балансиращи валове, правен интейк мисля че като моя, олекотен маховик и шайба даваше 7.04 сек до 100.

185-190 коня беше, ще го потърся пак, един с боядисан капак на мотора....

Тия коне само с това правено ще излязат ама някой друг път от ТС. Или с 20% корекция на стенда :D
А да нападаш тук хората, които са ти отговорили, че не могат е малко несериозно, защото може би всички, които са писали по темата са видяли доста повече в тунинга от теб.

murdera
19-08-2017, 10:17
Той колегата ако знаеше , че стоково ТС е доста далече от обявените 155кс...

dhtj
19-08-2017, 12:53
Коя фирма го е правила? Как да разбера дали и моята кола, не е дошла ремапната от чужбина?


С MES излиза коя е датата на последната промяна на софтуера на ECU-то.
Също може са видиш и къде ти е ограничителя на оборотите.

Иначе спарка може да даде малко коне, ако има заминали свещи, дебитомер или ламбда основно.
Не нападам никого, само споменавам че хората в Европа са ги мерили и правили тея коли, когато ние в Бг още сме ги гледали по списанията и сме припадали.

Вади си точно 154-155 коня 2.0 спарк Евро 2 ако всичко му е както трябва.
Следващите версии с трите катализатора вече са по скопени и вадят 142-3 коня мисля.
1.6 пък има 2-3 коня повече от обявеното, а 3.2 - 7-8 повече. А jts-а е 20 назад...
Обяснявах го това преди няколко страници и дино графики качих.

pyle
20-08-2017, 02:19
Защо ли не се учудвам... Никой от "знаещите и разбиращите" професори не ми отговори ма въпроса, а само се подиграват на колегата и изкарват някакво чудо на техниката Тс и никой никога не е изкарвал 190коня от него. Явно пак спирам да следя форума.. Със здраве!