PDA

View Full Version : JTD за драг



ScuderiaItalia
23-09-2016, 20:08
Разглеждал съм доста клипове из интернет и винаги напомпаните печки са TDI-та. Въпроса ми е защо е така, защо няма JTD-та, които са направени до такава степен, че да дават времена като TDI-тата? Самата TDI система ли позволява по-висока мощност или просто няма фенове на италианските печки? Не знам на RadoQV 147-та какво време дава, но май е около 12.9 или 13.1 по спомени. Не можем ли по-нискооо?

S_G_M
24-09-2016, 11:13
Дай му пари на Радко и ще може :super: той да си каже пак , но за двигател по който не е пипано нищо, като бутала , цилиндри и прочие... мисля че е на най-високо ниво.

digitalundgrd
24-09-2016, 11:26
Тези ТДИ-та най-вероятно са и 4х4. JTD + 4х4 нямаш много опции - 156 кросвагон или 159, но и двете някак си не се вписват в определението за драг коли :)

12.9-13с на 400м е постижение на JTD 16в + NOS на предно с Q2-ка и другите неща по и около маторя са "con tutti" :) Може би, ако колата стане на варел, времето ще падне още малко. Ти за какви времена се бориш по принцип?

147/ГТ със сетъпа на Радо и напълно оборудвана си дава едни средни 13ки на 400м, което си е напълно достатъчно за бърза ежедневка с много приятен разход на гориво ;)

BO
24-09-2016, 12:00
Най-краткият отговор - просто няма толкова перформънс части.-

ScuderiaItalia
24-09-2016, 13:40
Тези ТДИ-та най-вероятно са и 4х4. JTD + 4х4 нямаш много опции - 156 кросвагон или 159, но и двете някак си не се вписват в определението за драг коли :)

12.9-13с на 400м е постижение на JTD 16в + NOS на предно с Q2-ка и другите неща по и около маторя са "con tutti" :) Може би, ако колата стане на варел, времето ще падне още малко. Ти за какви времена се бориш по принцип?

147/ГТ със сетъпа на Радо и напълно оборудвана си дава едни средни 13ки на 400м, което си е напълно достатъчно за бърза ежедневка с много приятен разход на гориво ;)

А, аз не съм драгаджия и не става на въпрос за мен. Просто ми беше интересно с какво ТДИ-то е повече от ЖТД-то. Мисля, че съм срещал по-ниски времена на ТДИ-та само на предно предаване.

Ето един пример: https://www.youtube.com/watch?v=sPok2NXdHQg

Jivko7777
24-09-2016, 19:07
12.3 / 400m --> 1,9jtd 8V --> https://www.youtube.com/watch?v=yiRKqdBNaGs

pyle
24-09-2016, 19:42
Тези ТДИ-та най-вероятно са и 4х4. JTD + 4х4 нямаш много опции - 156 кросвагон или 159, но и двете някак си не се вписват в определението за драг коли :)

12.9-13с на 400м е постижение на JTD 16в + NOS на предно с Q2-ка и другите неща по и около маторя са "con tutti" :) Може би, ако колата стане на варел, времето ще падне още малко. Ти за какви времена се бориш по принцип?

147/ГТ със сетъпа на Радо и напълно оборудвана си дава едни средни 13ки на 400м, което си е напълно достатъчно за бърза ежедневка с много приятен разход на гориво ;)

Главно заради 4х4. JTD върви повече от TDI с доработки...

BO
25-09-2016, 16:18
Главно заради 4х4. JTD върви повече от TDI с доработки...
Голям успех пожелавам на жтд-то.
Пример (https://www.youtube.com/watch?v=kz6lKGyyfn8) на предно под 10-ка.

thecleaner
25-09-2016, 17:41
Голям успех пожелавам на жтд-то.
Пример (https://www.youtube.com/watch?v=kz6lKGyyfn8) на предно под 10-ка.

Първо това от примера е изрезка ;) Я има 600 кг. я не, второ е на Санта Под, предполагам знаеш колко от значение е.
Темата е леко провокативна и безмислена, пример на последния Кондьо имаше няколко М5ци е60 от тия по 507коня и даваха едни сериозни времена от 14.1, и какво сега трябва да ги подиграваме ли :) ми толко си могат, въпреки че има и сериозни м-ки, така е и със ЖТД то и ТДИ до, много добре знаете максимата, че една кола върви правопропорционално на парата вкарана в нея ;)

don_pepone
25-09-2016, 18:01
Първо това от примера е изрезка ;) Я има 600 кг. я не, второ е на Санта Под, предполагам знаеш колко от значение е.
Темата е леко провокативна и безмислена, пример на последния Кондьо имаше няколко М5ци е60 от тия по 507коня и даваха едни сериозни времена от 14.1, и какво сега трябва да ги подиграваме ли :) ми толко си могат, въпреки че има и сериозни м-ки, така е и със ЖТД то и ТДИ до, много добре знаете максимата, че една кола върви правопропорционално на парата вкарана в нея ;)

така си е :)
М-ка М-ка ама 1800 кила... нее за драг,ама я да се метне с някое драгаджийче на магистралата..... има коли за едно и коли за друго и както каза Клийнъра Парата е фактора а не колата :mrgreen:

BO
25-09-2016, 18:20
Първо това от примера е изрезка ;) Я има 600 кг. я не, второ е на Санта Под, предполагам знаеш колко от значение е.
Темата е леко провокативна и безмислена, пример на последния Кондьо имаше няколко М5ци е60 от тия по 507коня и даваха едни сериозни времена от 14.1, и какво сега трябва да ги подиграваме ли :) ми толко си могат, въпреки че има и сериозни м-ки, така е и със ЖТД то и ТДИ до, много добре знаете максимата, че една кола върви правопропорционално на парата вкарана в нея ;)
А бе, че е така, така е.
Ама както казах за ТДИ имаш един милион части, информация, проекти и т.н. И за да накараш едно жтд да върви колкото тди, то ще вкараш 5 пъти повече пари. И в крайна сметка пак най-вървящите са ТДИ-та поради причината, която написах.