PDA

View Full Version : Проблем с ABS/VDC/ASR Alfa GT 1.9JTDm



dimitar_did
29-09-2016, 13:36
Здравейте .Като запаля автомобила ми дава грешка на ABS , VDC и ASR свети постоянно и не мога да го включа.При диагностика ми излезна грешка C1360 (Автомобила е завъртян около оста си(поне така го превежда програмата ).Проверихме всички предпазители , но са си наред, правихме диагностика на ABS централата , но всичко си включва(или поне така се чува).Набедихме датчика за странично ускорение(Yaw rate sensor) сменихме го , но пак излиза тази грешка . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Благодаря предварително!

wrc
29-09-2016, 20:34
Стоп машинката над педала на спирачката.Отвори я и я почисти.

myato
30-09-2016, 10:53
Здравейте .Като запаля автомобила ми дава грешка на ABS , VDC и ASR свети постоянно и не мога да го включа.При диагностика ми излезна грешка C1360 (Автомобила е завъртян около оста си(поне така го превежда програмата ).Проверихме всички предпазители , но са си наред, правихме диагностика на ABS централата , но всичко си включва(или поне така се чува).Набедихме датчика за странично ускорение(Yaw rate sensor) сменихме го , но пак излиза тази грешка . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Благодаря предварително!

Датчикът в кормилната колона за ъгъла на волана.

Alex_26
30-09-2016, 11:46
Датчикът в кормилната колона за ъгъла на волана.
Евала! Има процедура по настройката му в МЕС

mirchozo
30-09-2016, 14:22
Тая процедура се прави едновременно с реглаж на заден и преден мост. Когато ъгъла е 0` се калибрира. На земята никога не можеш да хванеш точна 0 за да калибрираш. Има естествено някакъв допуск на отклонение, но ако искаш да стане както трябва се прави по описания горе начин.

Пс Относно темата вече, само по себе си неточно калибриране няма да ти извади чек в първия момент, докато не разбере че колата не се движи в указаната от датчика посока. Клегата спомена че чека свети постоянно и има регистрирана грешка номер едикой си. Потърси инфо за номера на грешката и виж какво пише за нея. Вероятно има проблем който трябва да се реши, но не мисля че калибрацията е проблема.

Alex_26
30-09-2016, 14:42
Тая процедура се прави едновременно с реглаж на заден и преден мост. Когато ъгъла е 0` се калибрира. На земята никога не можеш да хванеш точна 0 за да калибрираш. Има естествено някакъв допуск на отклонение, но ако искаш да стане както трябва се прави по описания горе начин.

Пс Относно темата вече, само по себе си неточно калибриране няма да ти извади чек в първия момент, докато не разбере че колата не се движи в указаната от датчика посока. Клегата спомена че чека свети постоянно и има регистрирана грешка номер едикой си. Потърси инфо за номера на грешката и виж какво пише за нея. Вероятно има проблем който трябва да се реши, но не мисля че калибрацията е проблема.

Ти прочете ли каква му е грешката и какво означава? Нека направи една настройка на волана и после ще гадаем. Надявам се колегата да я може и да види какъв ъгъл му показва преди и след

Strahil
30-09-2016, 23:55
Нека колегата да каже дали е свалял волана!? Ако не е, възможно датчика за положението на волана да е дал фира или както казва Alex, да е за настройка, но трябва на стенд да се прави(mirchozo го е написал), аз се настрадах на моята така на око. :D

Alex_26
01-10-2016, 07:57
Нека колегата да каже дали е свалял волана!? Ако не е, възможно датчика за положението на волана да е дал фира или както казва Alex, да е за настройка, но трябва на стенд да се прави(mirchozo го е написал), аз се настрадах на моята така на око. :D
Аз съм го правил без стенд. Важното е колата да ти е минала на ходова част, сходимостта да ти е ОК и волана да ти е точно на средата. Тук един, два градуса не са проблем

Alex_26
02-10-2016, 18:17
И настана тишина. До къде ли стигна колегата? Това е интересна темичка

dimitar_did
02-10-2016, 20:48
Извинявам се , че не съм ви отговорил , но ме нямаше. Да ви кажа какво точно е правено по колата .Това се появи след като смених тампоните на стабилизиращата щанга и след като и измих мотора .Колата е минавала преден мост и имаше отклонение на предния мост и на задния мост .Момчетата настроиха и предния и задния мост в допуските.Датчиците на АБС ги проверявах и всичките ми показват еднакво съпротивление .Като я закачат колата при въртене на волана показва ,че датчика работи и доколкото разбрах показва правилно.Правиха тест на АБС централата и се чуваше , че чатка и двигателчето тръгваше.Машинката на съединителя и стоп машинката съм ги свалял и двете изглеждат добре, като ми направи впечатление , че стоп машинката има един нормално отворен и един нормално затворен контакт.Смених и Yaw rate сенсора и нищо .Тази грешка С1360 си стои , търкат я и пак се появява .При тези момчета при които я карах колата си личи , че разбират , но и те се изчерпаха.Благодаря на всички които са взели отношение по моя проблем.

Alex_26
02-10-2016, 21:07
Извинявам се , че не съм ви отговорил , но ме нямаше. Да ви кажа какво точно е правено по колата .Това се появи след като смених тампоните на стабилизиращата щанга и след като и измих мотора .Колата е минавала преден мост и имаше отклонение на предния мост и на задния мост .Момчетата настроиха и предния и задния мост в допуските.Датчиците на АБС ги проверявах и всичките ми показват еднакво съпротивление .Като я закачат колата при въртене на волана показва ,че датчика работи и доколкото разбрах показва правилно.Правиха тест на АБС централата и се чуваше , че чатка и двигателчето тръгваше.Машинката на съединителя и стоп машинката съм ги свалял и двете изглеждат добре, като ми направи впечатление , че стоп машинката има един нормално отворен и един нормално затворен контакт.Смених и Yaw rate сенсора и нищо .Тази грешка С1360 си стои , търкат я и пак се появява .При тези момчета при които я карах колата си личи , че разбират , но и те се изчерпаха.Благодаря на всички които са взели отношение по моя проблем.
Ха, не са направили настройката на волана и не са проверили какъв ъгъл показва?

myato
03-10-2016, 11:36
Извинявам се , че не съм ви отговорил , но ме нямаше. Да ви кажа какво точно е правено по колата .Това се появи след като смених тампоните на стабилизиращата щанга и след като и измих мотора .Колата е минавала преден мост и имаше отклонение на предния мост и на задния мост .Момчетата настроиха и предния и задния мост в допуските.Датчиците на АБС ги проверявах и всичките ми показват еднакво съпротивление .Като я закачат колата при въртене на волана показва ,че датчика работи и доколкото разбрах показва правилно.Правиха тест на АБС централата и се чуваше , че чатка и двигателчето тръгваше.Машинката на съединителя и стоп машинката съм ги свалял и двете изглеждат добре, като ми направи впечатление , че стоп машинката има един нормално отворен и един нормално затворен контакт.Смених и Yaw rate сенсора и нищо .Тази грешка С1360 си стои , търкат я и пак се появява .При тези момчета при които я карах колата си личи , че разбират , но и те се изчерпаха.Благодаря на всички които са взели отношение по моя проблем.

Да не би грешката да е - C1260 Speed Wheel RR Comparison Failure.
Грешките с 3-ка на втора позиция са грешки по системата за запалване.
Ако е така - заден десен датчик или някакъв проблем, задържащ задно дясно колело.

Alex_26
03-10-2016, 11:41
Да не би грешката да е - C1260 Speed Wheel RR Comparison Failure.
Грешките с 3-ка на втора позиция са грешки по системата за запалване.
Ако е така - заден десен датчик или някакъв проблем, задържащ задно дясно колело.

1360 не е по системата за запалване и си е много добра грешка при условие, че има разминаване датчик/волан

viktorsterev
03-10-2016, 12:50
Ако не съм прав ме поправете,но при грешка в ъгъла на завиване трябва ли да свети и АБС-са.Колегата каза че е Мил и мотора,а може ли да е от лоша връзка?На мен ми светеха така когато колата е стояла цял ден на слънце и за капак имах и лека утечка 0.4а

dimitar_did
05-10-2016, 13:23
Здравейте.Прегледал съм всички букси и конектори , в двигателния отсег след което съм напръскал с контактен спрей.Колегата беше споменал за несъотвествие между волана и посоката на гумите.Момчетата от сервиза ми въртяха волана и гледаха на лаптопа ъгъла на завиване и казаха ,че е наред.Как мога да го проверя? Благадаря предварително.

Strahil
06-10-2016, 08:50
Сега се сещам нещо, провери дали всички датчици на колелата показват еднаква скорост. Всичко се проверява с МЕС.

mirchozo
06-10-2016, 09:40
Обърно внимание и на размера на гумите. Имаше подобен случай с размяна на задните джанти с някакви други (като размер еднакви 17" ), но гумите явно с различни размери и датчиците го отчитат и светва всичко кат коледна елха.

dimitar_did
06-10-2016, 12:38
Гумите са си същите и датчика на волана го провериха на място, според позицията му.Благодаря , но вече съм се изчерпал , майсторите и те.Ако някой има идеи , ще съм му благодарен.

BO
06-10-2016, 17:20
YAW сензора също има калибрация, която да се направи. Особено след като го смениш с друг за проба.
Всичко идва при теб от диагностика. Просто отиди при хора, които ще ти направят читава диагностика.
Защото ще те питам директно - какви показания показва YAW сензора на място и по време на движение. Ако ми кажеш точните цифри, то ще ти кажа и къде ти е проблема.

dimitar_did
07-10-2016, 09:51
Здравейте колеги.Колата , не е тествана в движение.Само сензора го махнаха от мястото и го въртяха и гледаха че показанията ,се променят.Новият сензор го монтираха , но калибрация не е правен на никой сензор.Благодаря предварително.