PDA

View Full Version : Ремонт на баня.



ecotronic
10-10-2016, 17:33
Препоръчайте ми читав майстор за ремонт на баня.

Става въпрос за София - център.

Къртене на стари плочки, подмяна на водопровод, лепене на плочки и смяна на врата.

Държа на бързина на изпълнение, качество и нормални цени.

Моля за препоръки, базирани на лични впечатления.

Zlobich
10-10-2016, 17:37
Ще следя темата с интерес. Правя основен ремонт. Май,ще се окажем комшии,този център не е много голям :)

-----------
Пай сеее ...

Alex_26
10-10-2016, 17:53
Имам такъв

Бобби
11-10-2016, 01:39
Имам такъв
:)))...няма да ти се доверят....:coolio:

Alex_26
11-10-2016, 09:32
:)))...няма да ти се доверят....:coolio:

Проблемът в случая не е мой. А майсторът е изпитан, а и е роднина един вид

alfa racer GTA
11-10-2016, 10:04
Един "майстор" за всичко -плочки, водопровод, смяна на врата(каквото и да се разбира под това) -трудна работа.

Какво очакваш измерено във време под "бързина на изпълнение"?

Susscrofa
11-10-2016, 10:25
1. Къртене на плочки и извозване на отпадъка.

2. Водопроводчик. / в.т. число и монтаж на батерии, моноблокове, вани и душове/

3. Фаянсаджия. /евентуално може и да прави окачени тавани + осветлението, но не е сигурно/.

4. Монтаж на врата.

Четири в едно майстор е слаба ракия, но сега има фирми, които правят всичко и организират целия процес.

Е има и майстори, които могат да направят всичко сами, но трудно се намират, все в нещо ще се издънят.

Майстори не препоръчвам, щот съм патил.
Две стени се отлепиха, но говоря за панелка, при теб трябва да е тухла, освен, ако не живееш в зона Б5.:)
Ако е панелка много внимавай с подготовката на основата, никви грунтове не спасяват от скапаната блажна соц. боя.

ecotronic
11-10-2016, 11:01
Основно става въпрос за фаянсаджия. Къртенето, водопроводът и вратата не са проблем.

Под бързина разбирам това човекът да не е захванал няколко обекта едновременно и да идва да ми лепи по 5 плочки на ден в разстояние на 2 месеца.

Разбирам - като захване работата да я свърши за колкото време му е необходимо. Примерно - една седмица.

old alfist
11-10-2016, 11:56
Това може да го направи фамилният ни майстор, защото го е правил, но телепортацията в София може да оскъпи СМР-тата.

Alex_26
11-10-2016, 20:37
Основно става въпрос за фаянсаджия. Къртенето, водопроводът и вратата не са проблем.

Под бързина разбирам това човекът да не е захванал няколко обекта едновременно и да идва да ми лепи по 5 плочки на ден в разстояние на 2 месеца.

Разбирам - като захване работата да я свърши за колкото време му е необходимо. Примерно - една седмица.

Моят човек върши всичко. Ако искаш телефона му, кажи

lordliness
11-10-2016, 20:38
:naughty:
Гледам, че се готвят да ти сложат шапката някои.
Справка: Баш майстора.
Ще ти побелее косата с тези майстори.

lordliness
11-10-2016, 22:04
Ето майстор
http://www.plovdivnews.bg/component/k2/35773-semeistvo-izvika-maistor-v-doma-si-pocherpi-go-rakiya-a-posle-ne-e-za-vyarvane[COLOR="Silver"]

Verm1n
11-10-2016, 23:10
Колеги, изкарахте ремонта на банята ядрена наука. Да, голяма хамалогия е за това е и скъпо, но преспокойно има майстори които могат да се справят с всичко.Водопровода с полипропилен не е нищо сложно, но се иска практика за да стане перфектно, както и с фаянса.

П.П. В нас банята е правих аз, с помощ от баща ми, друга правя сам, а трета никога не бих захванал. От тази гледна точка оправдавам нелицеприятните цени казани от майсторите, защото знам каква галимация е.

П.П. Имаше фирми, където се занимават само с къртенето и извозването на отпадъците, за 1 ден са свалили стените до каквото трябва. От към време ще е най-добре след нея да идва майстора и да почва, оскъпява се ремонта,но ако времето е важно е напълно оправдано.

lordliness
11-10-2016, 23:38
Водопровода става още по лесно с Нибко. Като Лего е.
Проблема с баните е в това, че докато трае ремонта трудно се живее без баня или с частична баня.

Бобби
12-10-2016, 00:24
Проблемът в случая не е мой. А майсторът е изпитан, а и е роднина един вид
А и роднина....тука му отряза на човека шансовете...:))...иначе чух преди време нова клетва на една циганка, а тя гласеше: "да ти влезне майстор в къщата"....

old alfist
12-10-2016, 01:51
Ще ви дам една задача зададена от Съда, която приключих току що.
Една от трите сестри съдещи другите две, дала 34 597лв. за ремонт на бащиния имот преди 4 г. - материали, труд и консумативи и Съда пита с колко се е увеличила пазарната стойност на имота вследствие на вложените средства.
Аз вече съм дал заключението си, но ми е интересно какво мислите вие по въпроса.

lordliness
12-10-2016, 09:00
Ще ви дам една задача зададена от Съда, която приключих току що.
Една от трите сестри съдещи другите две, дала 34 597лв. за ремонт на бащиния имот преди 4 г. - материали, труд и консумативи и Съда пита с колко се е увеличила пазарната стойност на имота вследствие на вложените средства.
Аз вече съм дал заключението си, но ми е интересно какво мислите вие по въпроса.

около 60%, зависи от качеството на ремонта, вложените материали и дизайна, възможно е за тези 4 години да има амортизация

Alex_26
12-10-2016, 11:59
Ще ви дам една задача зададена от Съда, която приключих току що.
Една от трите сестри съдещи другите две, дала 34 597лв. за ремонт на бащиния имот преди 4 г. - материали, труд и консумативи и Съда пита с колко се е увеличила пазарната стойност на имота вследствие на вложените средства.
Аз вече съм дал заключението си, но ми е интересно какво мислите вие по въпроса.

Не е важно дали се е увеличила или не. Пазарната стойност се определя от търсенето и предлагането към момента и дали има някой, който да ти даде тези пари. Това е в случай на продажба. Иначе за съда трябва да е важна оценката на общината и дали те са декларирали подобренията, естествено дали са започнали да плащат и по-висок данък Мое мнение

П.П. МайсторЪТ не ми е роднина на мен, а на жената (мъж на братовчедка на жената) Работи много добре, пие много бира.
Започва от къртенето та до предаването

Susscrofa
12-10-2016, 13:41
Колеги, изкарахте ремонта на банята ядрена наука. Да, голяма хамалогия е за това е и скъпо, но преспокойно има майстори които могат да се справят с всичко.Водопровода с полипропилен не е нищо сложно, но се иска практика за да стане перфектно, както и с фаянса.

П.П. В нас банята е правих аз, с помощ от баща ми, друга правя сам, а трета никога не бих захванал. От тази гледна точка оправдавам нелицеприятните цени казани от майсторите, защото знам каква галимация е.

П.П. Имаше фирми, където се занимават само с къртенето и извозването на отпадъците, за 1 ден са свалили стените до каквото трябва. От към време ще е най-добре след нея да идва майстора и да почва, оскъпява се ремонта,но ако времето е важно е напълно оправдано.

Хамалогия е да мъкнеш торби с цимент нЕкъде.
Това си е занаят с доста тънкости.
В БГ всички разбираме от ВиК и за тва във всеки блок гърмят бойлери и се наводняваме редовно.
А и дали една баня е изпипана перфектно като фаянс е въпрос на възприятие и е доста субективно. Има си претенциозни хора, аз например и сега виждам фугите с различни размери до 1 мм и ме дразнят адски, или надраскана и неравна фуга, мразя и назъбената плочка в ъгъла над вратата. Има много детайли, които са важни и не всеки ги владее.
Аз не попаднах на добри фаянсаджии.
Имам приятел, на който скоро се обадих и каза да му звънна по-късно, защото лепи декоративни плочки в една баня всяка от които струва 300 евро. Та кое колко е скъпо и добре направено е адски субективно.:prescription:

old alfist
13-10-2016, 01:39
Не е важно дали се е увеличила или не. Пазарната стойност се определя от търсенето и предлагането към момента и дали има някой, който да ти даде тези пари. Това е в случай на продажба. Иначе за съда трябва да е важна оценката на общината и дали те са декларирали подобренията, естествено дали са започнали да плащат и по-висок данък Мое мнение





около 60%, зависи от качеството на ремонта, вложените материали и дизайна, възможно е за тези 4 години да има амортизация

Има нещо топло в мислите ви, но стойността на СМР-тата отнесено към стойността на имота придобива друг смисъл изразен в парична стойност.

Alex_26
13-10-2016, 12:45
Има нещо топло в мислите ви, но стойността на СМР-тата отнесено към стойността на имота придобива друг смисъл изразен в парична стойност.

Обясни за да го дискутираме

ivan dimitrov
13-10-2016, 22:15
Ще ви дам една задача зададена от Съда, която приключих току що.
Една от трите сестри съдещи другите две, дала 34 597лв. за ремонт на бащиния имот преди 4 г. - материали, труд и консумативи и Съда пита с колко се е увеличила пазарната стойност на имота вследствие на вложените средства.
Аз вече съм дал заключението си, но ми е интересно какво мислите вие по въпроса.

Имотът се е обезценил напълно от ремонта. Ремонта е включвал премахване на 4 носещи колони, без никакво допълнително укрепване и изливане на 30кбм бетонов фундамент, вследствие на което, имотът е в морето. Щото е бил(подчертавам бил) в свлачищна зона.
Баси задачата!

Alex_26
13-10-2016, 22:45
Имотът се е обезценил напълно от ремонта. Ремонта е включвал премахване на 4 носещи колони, без никакво допълнително укрепване и изливане на 30кбм бетонов фундамент, вследствие на което, имотът е в морето. Щото е бил(подчертавам бил) в свлачищна зона.
Баси задачата!

Тия подробности ти ги казваш. Имот в свлачишна зона ... няма цена

Бобби
14-10-2016, 00:04
Тия подробности ти ги казваш. Имот в свлачишна зона ... няма цена
Винаги има цена......особено край морето...:pimp:

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:59 ----------


Ще ви дам една задача зададена от Съда, която приключих току що.
Една от трите сестри съдещи другите две, дала 34 597лв. за ремонт на бащиния имот преди 4 г. - материали, труд и консумативи и Съда пита с колко се е увеличила пазарната стойност на имота вследствие на вложените средства.
Аз вече съм дал заключението си, но ми е интересно какво мислите вие по въпроса.
Задачата е с много условности...ако след ремонта е дала имота под наем на тумба цигани или емигранти...ебем ти ремонта...:pimp:

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

Имам чувството, че банята започна да се свлича в тая тема...:))

old alfist
16-10-2016, 00:28
В Съда има шоу.
Съдиите са сладури - те милите се шашкат от изявленията на двете страни.
Обикновено решението на трудните задачи става лесно.
Според мен една задача е решена когато и двете страни са недоволни, или когато и двете страни са доволни.

Alex_26
16-10-2016, 11:36
В Съда има шоу.
Съдиите са сладури - те милите се шашкат от изявленията на двете страни.
Обикновено решението на трудните задачи става лесно.
Според мен една задача е решена когато и двете страни са недоволни, или когато и двете страни са доволни.

напиши какво становище си дал де

old alfist
18-10-2016, 15:14
напиши какво становище си дал де
Увеличението на пазарната стойност, вследствие извършените СМР представлява разликата между пазарната стойност след и преди подобренията.
Подходите са разходен, приходен и пазарен.
Методиката за оценяване е такава, че допълнително извършените СМР, като се вкарат в метода от разходния подход, там те се дисконтират и придобиват пазарна стойност, защото се дава различна тежест на трите подхода, като общата тежест трябва да е 100%.

Делото днес мина и никоя от двете страни нямаше претенции или забележки.

Alex_26
18-10-2016, 19:31
Увеличението на пазарната стойност, вследствие извършените СМР представлява разликата между пазарната стойност след и преди подобренията.
Подходите са разходен, приходен и пазарен.
Методиката за оценяване е такава, че допълнително извършените СМР, като се вкарат в метода от разходния подход, там те се дисконтират и придобиват пазарна стойност, защото се дава различна тежест на трите подхода, като общата тежест трябва да е 100%.

Делото днес мина и никоя от двете страни нямаше претенции или забележки.

А как определяте пазарната стойност. Тя е много относителна. И то много зависи точно какви ремонти са правени

ivan dimitrov
18-10-2016, 19:58
[QUOTE=Alex_26;1500048 И то много зависи точно какви ремонти са правени[/QUOTE]

А може и въобще да не зависи.
Идва момата при мене и ми вика - напиши ми фактура за 40000. Те ти стотинките за данъците.
Тая ситуация е съвсем имагинерна естествено. Всички знаят че за смяна на крушка в банята взимам 50000, няма как да пиша фактура за 40. Ами по горноят пример, ами ако да кажем е извършен много добър ремонт, но в съседство са отворили лагер за бежанци. Ааааами ако имотът е извън регулация?

old alfist
19-10-2016, 02:47
А може и въобще да не зависи.
Идва момата при мене и ми вика - напиши ми фактура за 40000. Те ти стотинките за данъците.
Тая ситуация е съвсем имагинерна естествено. Всички знаят че за смяна на крушка в банята взимам 50000, няма как да пиша фактура за 40. Ами по горноят пример, ами ако да кажем е извършен много добър ремонт, но в съседство са отворили лагер за бежанци. Ааааами ако имотът е извън регулация?
Брадчет има норми в строителството - разходни норми за материали и норма-време за извършеният труд в даденият вид СМР изразени в дименсии познати на специалистите.

koolio
20-10-2016, 21:49
Знаем ги тия норми. ;)

Всичко опира до субективизъм накрая.

Бобби
20-10-2016, 23:57
А да вземе, да се изкъпете....:)))...а след това да търгувате имоти, или на новият собственик ще му кажете, как да си оправи банята.....:-D

old alfist
21-10-2016, 01:00
Знаем ги тия норми. ;)

Всичко опира до накрая.

Когато никоя от страните в процеса нямат претенции или поне въпроси, субективизма се превръща в обективност.

P.S. Дори и оценителят правил оценката преди мен, за която имаше възражение от ищеца, че е занижена, каза, че много съм се изпедепцал, а моите стойности бяха по-ниски от неговите.

petio26
24-05-2017, 22:27
Препоръчайте ми читав майстор за ремонт на баня.

Става въпрос за София - център.

Къртене на стари плочки, подмяна на водопровод, лепене на плочки и смяна на врата.

Държа на бързина на изпълнение, качество и нормални цени.

Моля за препоръки, базирани на лични впечатления.

Сигурно вече си готов с ремонта, но за друг път да знаеш, че http://www.gaudi-ds.com/lepene-na-plochki могат да ти свършат страхотна работа. Аз си купих от тях плочки, направиха ми безплатен проект, след което ми лепнаха плочките и останах много доволен.

BO
25-05-2017, 10:51
Колко взеха за лепене на м2?

ecotronic
25-05-2017, 11:06
Да, ремонтът е завършен.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/rgh1495699466w.jpg

......И банята се ползва активно :)

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1495699507p.jpg

Майсторският труд (мазилка, лепене на плочки, таван с пръскана мазилка и монтаж на врата) ми струваше 750 лв.

Смяна на канализацията - 450 лв.

Къртене и извозване - 100 лв.

Останалото от мен.

Всичко с материалите - 3К.

petio26
28-05-2017, 16:59
Колко взеха за лепене на м2?

Беше преди година и половина някъде и нямам много спомен. Ще те излъжа. Ако се интересуваш, най-добре им се обади и ги питай.