PDA

View Full Version : Боядисване на кожен салон!!!!



Orm
22-10-2016, 10:29
Така, след като ми обявиха цена от 800-1000 лв. за услугата и се нагледах на клипчета от серията "ти можеш всичко", реших че ще си го правя сам. Гугълчето веднага изкарва продуктите на автореновация но кат им гледам продуктите по 25мл боя, 25мл алкохол клинър (според мене обикновен спирт) и 25 мл лак в шишенца с хендмейд етикети и 2-3 пърчета шкурка за 45лв, все си мисля че има и по добър вариант. Уж този комплект трябва да стигне за 1 седалка, което ме съмнява много....
Въпросът е има ли някой, който си е правил салона сам? Ако има, какви и колко продукти е ползвал? И дали изобщо има смисъл тази операция, всмисъл става ли добре, не пуска ли боя и колко издържа?

Кайо
22-10-2016, 14:19
аз съм правил, филер за кожа и боя за обувки саламандър

http://www.zakrakata.com/img/cms/salamander-colours.jpg

Бобби
22-10-2016, 18:26
аз съм правил, филер за кожа и боя за обувки саламандър

http://www.zakrakata.com/img/cms/salamander-colours.jpg
....https://www.vbox7.com/play:6475e0eb....
:big_heat:...а бе дълъг, като тръгнеш лятото от София до Солун...бялата ти риза, каква ставаше....?:))

old alfist
22-10-2016, 19:28
Боядисването на седалките е кауза пердута.
За да се запази цветовата част от дизайна се боядисват части, които не са подложените на ежедневно търкане.
Мажи си седалките с тоалетно мляко за бебета - Кря-Кря, Па-Па, Бочко и др.и ще има по-голям ефект.

Bobo Markov
22-10-2016, 20:12
Боядисването на седалките е кауза пердута.
За да се запази цветовата част от дизайна се боядисват части, които не са подложените на ежедневно търкане.
Мажи си седалките с тоалетно мляко за бебета - Кря-Кря, Па-Па, Бочко и др.и ще има по-голям ефект.

Крем Нивея!!! това е класиката и не оная педерастия "Нивея фор мен" а чистия стар крем - чисти и възстановява и т.н.!

old alfist
22-10-2016, 20:21
Крем Нивея!!! това е класиката и не оная педерастия "Нивея фор мен" а чистия стар крем - чисти и възстановява и т.н.!
Ти може да се майтапиш, но аз пиша живата истина - бебешките продукти са незаменими и ги използвам по препоръка на тапицери.
Пробвал съм и козметика от реномирани производители, но нямат подържащ ефекг - бият го на блясък, но не подхранват кожата.

Кайо
22-10-2016, 20:33
Боядисването на седалките е кауза пердута.
За да се запази цветовата част от дизайна се боядисват части, които не са подложените на ежедневно търкане.
Мажи си седалките с тоалетно мляко за бебета - Кря-Кря, Па-Па, Бочко и др.и ще има по-голям ефект.


Крем Нивея!!! това е класиката и не оная педерастия "Нивея фор мен" а чистия стар крем - чисти и възстановява и т.н.!

И бебешките и Нивеа и всекви кремове и лосиони за кожа стават за поддръжка на кожата, ама Ормчо пита за боядисване.

old alfist
22-10-2016, 20:49
Кайчо, ти пак не слушаш - с изкуствени материали няма как да се боядисат естествени материи.
Ако това стане ще бъде кратковременно - не ми се иска да влизаме в теориите на химията и физиката за да ти доказвам всичко това.

Bobo Markov
22-10-2016, 20:52
Ти може да се майтапиш, но аз пиша живата истина - бебешките продукти са незаменими и ги използвам по препоръка на тапицери.
Пробвал съм и козметика от реномирани производители, но нямат подържащ ефекг - бият го на блясък, но не подхранват кожата.

въобще не се майтапя ... това е самата истина

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:51 ----------


И бебешките и Нивеа и всекви кремове и лосиони за кожа стават за поддръжка на кожата, ама Ормчо пита за боядисване.

е да ... вярно иначе кожи се боядисват доста добре има маса такива ателиета и да напомня, че кожата преди да стане на каквото и да е се боядисва иначе ако някой ми покаже жълта или синя еле па червена крава ще му бъда задължен :)

old alfist
22-10-2016, 21:01
Кравата на Милка е лилава.

Кайо
22-10-2016, 21:40
Кайчо, ти пак не слушаш - с изкуствени материали няма как да се боядисат естествени материи.
Ако това стане ще бъде кратковременно - не ми се иска да влизаме в теориите на химията и физиката за да ти доказвам всичко това.


Олди, не съм казал, че с тия бои е вечно, ама то и със заводските не е иначе нямаше да я има темата, Ормчо пита как, с кво и дали някой нещо е правил, аз му давам идея.

Саламандър са сериозна фирма и имат богата гама бои и цветова гама също, правил съм салон с подръчни материали и става добре, държи 5-6-7 месеца, мое и повече, после пак освежаване, това е всичко......

old alfist
22-10-2016, 21:48
Олди, не съм казал, че с тия бои е вечно, ама то и със заводските не е иначе нямаше да я има темата, Ормчо пита как, с кво и дали някой нещо е правил, аз му давам идея.

Саламандър са сериозна фирма и имат богата гама бои и цветова гама също, правил съм салон с подръчни материали и става добре, държи 5-6-7 месеца, мое и повече, после пак освежаване, това е всичко......

А, имаш ли отзиви за белезите които остават тези интервенции на салона, върху белите панталонки, полички, гащички и други дрехи на седящите.

Bobo Markov
22-10-2016, 21:56
А, имаш ли отзиви за белезите които остават тези интервенции на салона, върху белите панталонки, полички, гащички и други дрехи на седящите.

никакъв секс фколата бре :) ние да не сме тийнейджъри са за една стая фхотел ще си съсипваме салоните на колите? :)

old alfist
22-10-2016, 22:06
никакъв секс фколата бре :) ние да не сме тийнейджъри са за една стая фхотел ще си съсипваме салоните на колите? :)
Никога не казвай никога - човек не знае какво може да му се случи.
Някак си не ми иска да се лишавам, заради боядисаните седалки.

Orm
22-10-2016, 23:12
https://m.youtube.com/watch?v=oFVC2_861o4
Ето така става според клипчето на автореновация.... Ако настина става така бих ги прежалил тия 45-50лв на седалка, та дори може и три комплекта да взема да ми стигне със сигурност. Ама ме съмнява толкова лесно да се постигне този ефект.
Ето и какво ми отговориха на въпросите:

Здравейте,

Предлагаме различнии комплекти за възстановяване, като имаме и комплект за възстановяване на две седалки, който включва два подготвителни препарата, боя и лаково покритие. По отношение на издържливостта, технологията е оригинална, а материалите са професионални и при качествено извършена процедура, ще издържи дълго във времето. По отношение на цвета за вашия салон, ако желаете можем да го изготвим. Необходимо ще е да ни изпратите мостра (например подглавник) по куриер, по която да изготвим индивуален цвят за вас.

Оставаме насреща за допълнителни въпроси.

Поздрави,
Автореновация

---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:03 ----------


никакъв секс фколата бре :) ние да не сме тийнейджъри са за една стая фхотел ще си съсипваме салоните на колите? :)

А, това ужасно бе.... Преди тоя кекс тряя минеш 3 годишен курс по йога бе... Първия и единствения път си сецнах кръста....от тогава ник'ви гимнастики в колата.

Кайо
23-10-2016, 09:53
А, имаш ли отзиви за белезите които остават тези интервенции на салона, върху белите панталонки, полички, гащички и други дрехи на седящите.

Имам, ако се прави както си трябва и се изчака боята да попие добре, никви белези върху бели дрехи.

---------- Post added at 09:53 ---------- Previous post was at 09:46 ----------


https://m.youtube.com/watch?v=oFVC2_861o4
Ето така става според клипчето на автореновация.... Ако настина става така бих ги прежалил тия 45-50лв на седалка, та дори може и три комплекта да взема да ми стигне със сигурност. Ама ме съмнява толкова лесно да се постигне този ефект.
Ето и какво ми отговориха на въпросите:

Здравейте,

Предлагаме различнии комплекти за възстановяване, като имаме и комплект за възстановяване на две седалки, който включва два подготвителни препарата, боя и лаково покритие. По отношение на издържливостта, технологията е оригинална, а материалите са професионални и при качествено извършена процедура, ще издържи дълго във времето. По отношение на цвета за вашия салон, ако желаете можем да го изготвим. Необходимо ще е да ни изпратите мостра (например подглавник) по куриер, по която да изготвим индивуален цвят за вас.

Оставаме насреща за допълнителни въпроси.

Поздрави,
Автореновация

---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:03 ----------



А, това ужасно бе.... Преди тоя кекс тряя минеш 3 годишен курс по йога бе... Първия и единствения път си сецнах кръста....от тогава ник'ви гимнастики в колата.

Все пак клипа е рекламен. :)
Аз бих допълнил и леко филерче за кожа ако има напукано, а на клипа има.:hump:

Тия същите правят и бои по поръчка, или им даваш каталожен номер на цвета на салона, или им караш колата, гледат и ти правят.
Щот и аз имам една седалка за правене мисля да намина през тях или да си карам по моя саламандърски метод.:go:

M.Gruev
23-10-2016, 11:04
На 405-цата салона е правен с продукти на Автореновация и се получи добре. Мой приятел им е представител за Казанлък и за около 150 лева ми боядиса целия салон с боя по поръчка в оригиналния цвят. Не боядисва дрехите и боята държи прилично дълго в по-тъмните цветове. При светлите, резултата не е толкова добър. Волан или топка на скоростен лост е безсмислено да се боядисват, боята там пада бързо. Китовете/филърите им не са лоши, но трябва да се използват минимално, защото в по-големи количества просто не държат повече от 6 месеца.

Пускам Линк към темата за 405-цата ми в Пежо форума, снимки на салона преди и след могат да се видят още в първия пост:

http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=13&t=114955

Orm
23-10-2016, 11:49
На 405-цата салона е правен с продукти на Автореновация и се получи добре. Мой приятел им е представител за Казанлък и за около 150 лева ми боядиса целия салон с боя по поръчка в оригиналния цвят. Не боядисва дрехите и боята държи прилично дълго в по-тъмните цветове. При светлите, резултата не е толкова добър. Волан или топка на скоростен лост е безсмислено да се боядисват, боята там пада бързо. Китовете/филърите им не са лоши, но трябва да се използват минимално, защото в по-големи количества просто не държат повече от 6 месеца.

Пускам Линк към темата за 405-цата ми в Пежо форума, снимки на салона преди и след могат да се видят още в първия пост:

http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=13&t=114955

Че супер са станали седалките. Като гледам преди година и нещо си ги правил, сега как изглеждат?

M.Gruev
23-10-2016, 14:53
По шофьорската има леки следи от употреба, но другите не са мръднали изобщо. За момента няма нужда да се боядисва пак.

digitalundgrd
02-11-2016, 13:10
Използвал съм почистващия спрей и подхранващото мляко на тези от автореновация и смея да твърдя, че са на много добро ниво! Нямате си представа каква мръсотия падна от кожените седалки, които бях току що почистил с нормалната автокозметика, която се продава по бензиностанции и магазини (сонакс,търтъл, car plan итн). След това с лосиона, който попива доста бързо и не остава да лъщи и да мазнее, както е при другите изброени по-горе препарати.

Аз имам следното питане :

Тъй като си присадих кожен салон от GT в 156sw (нещо нечувано и отричано да е възможно от всички алфа гурута по света и в БГ), но имам следния малък, но дразнещ проблем - моргаджиите явно са държали нещо с остри ръбове върху една от седалките и сега седят 2-3 вдлъбнатинки, колкото грахово зърно (кожата не е скъсана). Някой знае ли как може да ги "изпъна" ? След ровене по форумите единственото, което открих е малко рисково - с топла ютия и парче плат между кожата и ютията да пробвам да го "изгладя", но за сега не събирам смелост, тъй като имам съмнения, че може да отпечатам ютията на седалката :)

Alex_26
02-11-2016, 13:51
Използвал съм почистващия спрей и подхранващото мляко на тези от автореновация и смея да твърдя, че са на много добро ниво! Нямате си представа каква мръсотия падна от кожените седалки, които бях току що почистил с нормалната автокозметика, която се продава по бензиностанции и магазини (сонакс,търтъл, car plan итн). След това с лосиона, който попива доста бързо и не остава да лъщи и да мазнее, както е при другите изброени по-горе препарати.

Аз имам следното питане :

Тъй като си присадих кожен салон от GT в 156sw (нещо нечувано и отричано да е възможно от всички алфа гурута по света и в БГ), но имам следния малък, но дразнещ проблем - моргаджиите явно са държали нещо с остри ръбове върху една от седалките и сега седят 2-3 вдлъбнатинки, колкото грахово зърно (кожата не е скъсана). Някой знае ли как може да ги "изпъна" ? След ровене по форумите единственото, което открих е малко рисково - с топла ютия и парче плат между кожата и ютията да пробвам да го "изгладя", но за сега не събирам смелост, тъй като имам съмнения, че може да отпечатам ютията на седалката :)
Би ли ми казал какво е съдържанието по етикет на почистващия? И останало ли ти е много малко за проба само.

Недей с ютия, то е едно гадно. Опитай с горещ въздух, щом пишат, че ставало с горещо. Но внимателно. Мисля, че бяха с дунапрен и стереопор вътре

digitalundgrd
02-11-2016, 13:56
Би ли ми казал какво е съдържанието по етикет на почистващия? И останало ли ти е много малко за проба само.

Недей с ютия, то е едно гадно. Опитай с горещ въздух, щом пишат, че ставало с горещо. Но внимателно. Мисля, че бяха с дунапрен и стереопор вътре

По етикет съдържа : органични разтворители, нейоногенни ПАВ, ароматизатори, оцветители, омекотители, дейонизарана вода.

Имам 1/3 останало от шишето.

Кайо
05-11-2016, 00:22
Използвал съм почистващия спрей и подхранващото мляко на тези от автореновация и смея да твърдя, че са на много добро ниво! Нямате си представа каква мръсотия падна от кожените седалки, които бях току що почистил с нормалната автокозметика, която се продава по бензиностанции и магазини (сонакс,търтъл, car plan итн). След това с лосиона, който попива доста бързо и не остава да лъщи и да мазнее, както е при другите изброени по-горе препарати.

Аз имам следното питане :

Тъй като си присадих кожен салон от GT в 156sw (нещо нечувано и отричано да е възможно от всички алфа гурута по света и в БГ), но имам следния малък, но дразнещ проблем - моргаджиите явно са държали нещо с остри ръбове върху една от седалките и сега седят 2-3 вдлъбнатинки, колкото грахово зърно (кожата не е скъсана). Някой знае ли как може да ги "изпъна" ? След ровене по форумите единственото, което открих е малко рисково - с топла ютия и парче плат между кожата и ютията да пробвам да го "изгладя", но за сега не събирам смелост, тъй като имам съмнения, че може да отпечатам ютията на седалката :)

Дигиталник, първо честито за салона!
Аз с ютия и плат си гладя кожените якета и става добре, но тва е салон, под кожата има дунапрени разни.....

PEPI-2ALFA
05-11-2016, 02:01
Аз съм боядисвал естествена кожа, но яке, а не салон. Поръчах си от ибей, дойде от Полша. Малки шишенца. Две боя и едно "финиш". Мажеш два пъти с боя и накрая с финиша. Якето стана много добре. Не се разтича на дъжд, не цапа. В обявата имаха много цветове. Пращат и обикновена дунапренова гъбичка. Явно съм мазал повече финиш, защото свърши преди боята. Тя е водоразтворима, може да се разрежда. Продаваха и в по-големи разфасовки, става и за пръскане с пистолет.