PDA

View Full Version : Тресене на предницата при ускорение АР 159.



medion
05-11-2016, 19:08
Здравейте колеги, имам Алфа Ромео 159 2.0, от както я купих има едно леко тресене. Смених гумите, регулирах предницата, но лекото тресене си остана...почти не се усеща, но само когато съм сам. Ако се качат 3-4 човека, колата тресе много силно, колкото повече товар има толкова повече се усеща. На свободна няма никакво тресене. Най-силно се усеща между 60 и 80км/ч, след това честотата на вибрациите се усилва и не се усеща толкова много. Вибрациите ги има независимо на коя скорост е колата и оборотите. Това е клип който направих, скоростта е между 60-80. https://youtu.be/NIdDy6ocQ_U

Също забелязах, че когато е студена издава странен шум от двигателя...прилича ми на ролка или ремък. Шума изчезва след 5 мин работа на двигателя. Мога да направя видео ако е нужно.

Четох във форума за подобни проблеми, карах я при един майстор и ми каза, че всичко му изглежда добре, само малко дясната полуоска му се струвала хлабава, но било нормално...

Ако някой е имал този проблем, моля да сподели от къде най-вероятно е причината.

ecotronic
05-11-2016, 20:04
Така, както го описваш, вероятно е заради разбито вътрешно каре на дясната полуоска.

Yavor
05-11-2016, 22:45
Пробвай да правиш завой с навито до край кормило в някоя посока и слушай за странни звуци. Най вероятно вътрешно каре си заминава.

Шума от мотора е от друго вероятно.

viktorsterev
06-11-2016, 12:28
Така, както го описваш, вероятно е заради разбито вътрешно каре на дясната полуоска.

Или на лявата,

ecotronic
06-11-2016, 13:01
Предположих дясната заради мнението на майстора, който казал, че дясната полуоска била "хлабава".

medion
06-11-2016, 18:57
Пробвах с пълен на ляво и на дясно...няма никакво чукане, скърцане. Може ли да е нещо от скоростната кутия?

lordliness
06-11-2016, 19:13
Пробвах с пълен на ляво и на дясно...няма никакво чукане, скърцане. Може ли да е нещо от скоростната кутия?

Така се проверяват само външните карета, екотроник ти говори за вътрешно

viktorsterev
06-11-2016, 19:53
Така се проверяват само външните карета, екотроник ти говори за вътрешно

+1
От разбит трипод между 70-90км виждах как ми сее цялата предница.Връзката чашка трипод не трябва да има луфт,ако чука вътре е заминало едно от двете

Lunov
07-11-2016, 01:07
На мен ми се получи същото нещо. Пишман майстори ме накараха да си купя гуми и да забравя проблема.
След смяната на гумите всичко си остана по старо му.
Както колегата казва ТРИПОД на дясно колело.
Цена от 70 до 130 лв.
Успех ако не е това дано средствата да не надвишават написаните по горе .

alfa racer GTA
07-11-2016, 11:24
Иди първо да ти направят проверка на джантите да не би да имаш криви джанта/и.

Иначе в повечето случаи е това което казват колегите горе, но все пак на мен за сваляне и качване на гума с джантата и проверка на джанта за кривини ми взеха 2.50 лева на джанта с гума .

За изправяне ми казаха цена от 25 лева на джанта.Ама това беше чирака лятото(август месец -майстора на почивка), и поиска да му оставя цял ден колата.

А аз имам доверие на майстора, не на чирака.

отделно на мен ми каза, че почти нищо и няма и почти нямала никаква кривина.Това ме усъмни че иска да прибере парите докато майстора му е на почивка и да имитира дейност само.

stelt
07-11-2016, 14:11
Джантите тресат постоянно. Ако е от карето, при освобождаване от предавка вибрацията изчезва.

svetlin pilev
07-11-2016, 23:51
Другия вариант освен вътрешно каре,който не ти пожелавам е чашката на карето.
При мен симптомите бяха абсолютно същите и се оказа чашката.
Чакане 20 дена за доставка и около 700 лв. с подмяната.

krasy
09-11-2016, 12:12
Другия вариант освен вътрешно каре,който не ти пожелавам е чашката на карето.
При мен симптомите бяха абсолютно същите и се оказа чашката.
Чакане 20 дена за доставка и около 700 лв. с подмяната.

Ако не е проблем, може ли да кажеш от къде го поръча?

svetlin pilev
09-11-2016, 21:49
Имаш ЛС!