PDA

View Full Version : Теч в колата Alfa 147



invictus
13-11-2016, 11:28
Здравейте колеги, имам теч в колата по-конкретно отпред в краката на пасажера(там е повечко водата) и шофьорското място. Колата има шибедах, съответно като го отворя отгоре си има вода, запушени са дренажите, пробвах се с тел да ги изчистя, но стига до едно положение и спира.
Въпроса ми е, къде от пред излизат каналите, под калниците или под кората на чистачките?

Теча е долу от декоративните колонки.

lordliness
13-11-2016, 13:07
Може да ти е разлепено предното стъкло.

invictus
13-11-2016, 13:26
Горе в легенчето на шибедаха има вода, за това си мисля , че е от там.

lordliness
13-11-2016, 14:40
Горе в легенчето на шибедаха има вода, за това си мисля , че е от там.
може да поливаш стъклото по уплътненията и да видиш дали тече и ако не тече да поливаш шибедаха, да си сигурен.
Доста коли съм виждал с разлепени стъкла и тече по колконките.
Ако натискаш стъклото по краищата с пръсти се вижда как мърда, ако е разлепено

invictus
13-11-2016, 18:14
Извадих тапичките на каналите под чистачките, доста вода изтече и имаше доста гняз, надявам се да се е оправил теча :)

zombiran
13-11-2016, 18:14
А проверява ли за запушване под кората на чистачките? Много е възможно и от там да е. Предвид сезона и подането на сумати листа.

Alex_26
13-11-2016, 22:05
А проверява ли за запушване под кората на чистачките? Много е възможно и от там да е. Предвид сезона и подането на сумати листа.

Много точно. И ако е от там си смени филтрите на купето

GaTio
15-11-2016, 00:38
А къде е канала за отводняване под чистачките пак ли някъде в двигателния отсег отзад? При фиата, който карах имаше една пластмаса като тръбичка и си течеше директно надолу

Alex_26
15-11-2016, 07:23
А къде е канала за отводняване под чистачките пак ли някъде в двигателния отсег отзад? При фиата, който карах имаше една пластмаса като тръбичка и си течеше директно надолу

В отсега на чистачките, по средата, под средната. Няма как да не го намериш

zombiran
15-11-2016, 07:59
Може да го провериш дали е задръстен без да я сваляш пластмасата. По спомен на моято 147-ца изходната тръба за водата се намира между блока на абс-а и дроселовата клапа. При мен е сплесната тръбичка , може трудно да я видиш. Оглегай най-добре между абс блока и двигателя. Бръкни с нещо вътре и почисти, ако можеш. Но най-добре става със сваляне на самата пластмаса. Успех.

radiboy
15-11-2016, 19:27
Може да го провериш дали е задръстен без да я сваляш пластмасата. По спомен на моято 147-ца изходната тръба за водата се намира между блока на абс-а и дроселовата клапа. При мен е сплесната тръбичка , може трудно да я видиш. Оглегай най-добре между абс блока и двигателя. Бръкни с нещо вътре и почисти, ако можеш. Но най-добре става със сваляне на самата пластмаса. Успех.

+1.Въпросната сплескана пластмасова тръба я изхвърли завинаги,защото пак ще гледаш същият филм.При 156 са два броя,сигурни ли сте че тук е само една?