PDA

View Full Version : Гуми



MainaCore
24-04-2007, 17:09
Какви гуми бихте ми препоръчали като марка и какво ви е мнението за всезонните гуми? Имайте предвид, че става дума за ван. Предлагат ми гуми холандски Вредещайн и казват, че били ОК, аз гледах и Йокохама и Пирели, но се чудя. Какво ще предложете?

Bobo
24-04-2007, 22:26
Колега аз имам въпросче твойта Зета коя година е и дали е 16V сори за офтопика :roll:

MainaCore
25-04-2007, 01:47
Колата е произведена 12.2000г., първата регистрация е 04.2001г. и е 16в. Двигателя е PSA - 2.0 HDI, но има малка разлика в динамиката и разхода м/у френските и италианските версии.

turbi
25-04-2007, 08:50
Колата е произведена 12.2000г., първата регистрация е 04.2001г. и е 16в. Двигателя е PSA - 2.0 HDI, но има малка разлика в динамиката и разхода м/у френските и италианските версии.
я деа те не ги ли праат на едно исашо място?

отнсоно гумите:
Всесезонно пирели не сам видел да има, ма аз от P6000 сам много доволен ( 155 1.8 тс) - на мокро са върха.
А всесезонките сa си компромис...
По добре 4 летни и 2 зимни - ако питаш мен

ne0
25-04-2007, 10:25
По-голям _І_ от пирели 6000 нема ;)

Mury
25-04-2007, 10:32
По-голям _І_ от пирели 6000 нема ;)

А бе ти си на 20 години ма май си карал със всички марки гуми :shock: :shock: :shock: -аз досега не съм видел да се изкажеш позитивно за някоя гума освен за тази която е на твойта кола :evil: :evil: :evil: Сори бате ма не си прав-плюс това знаеш че има огромна разлика между размерите тъй чи :idea: :wink: :wink:

ne0
25-04-2007, 10:36
мое ли па бодържиш..... Незнам ти дали си купувал Пеирели 6000 ама аз съм 185/60 14'' при тва четири, на следващата година пирели П6 - същия _І_. Карал съм и матадор, и БФ Гуудрич, Континентал, Дебика, Унироял, СЕАТ, Дънлоп и Гоодиър, ВСЕ НОВИ ;) и съм на 22 ;) и имам за миналата година 75 хил километра ;)

Mury
25-04-2007, 10:42
и съм на 22

Сори де малко се поубърках :P :P ако ми твърдиш че всички тези гуми си ги купувал нови ти си дал повече пари за гуми отколкото за коли бре :idea: :idea: и няма лошо да имаш мнение за някоя гума,но ти имаш лошо мнение за всички гуми :oops: :oops:

ne0
25-04-2007, 10:47
щото гумите са ГАДНО НЕЩО, кат подметките на обувките, Виж от Континетал съм много доволен, от Дънлоп и от Бф Гуудрич също, те тва е.... Карани са на коли от 54 коня до 120 коня, така че и дума да не става за рацерстване и т.н. Верно карам спортно и близо до ръба понякога, но с такива мощности :D :D :D я само илюзия...
Тая година мислях да взема Йокохама Парада 195/50 15'' но нямаше, трябваше да чакам... Приятел с астра си взе страшни са на външен вид ама незнам как са на пътя, много исках да си взема източна гума ма на неуспях... и ся СП СПОРТ 01, доволен съм....

Mury
25-04-2007, 10:49
ОК пиййййсссс бабе :lol: :cheers:

П.С.Най накрая да напишем нещо по темата :twisted: колега аз мисля че всесезонните гуми на са най-добрия избори нямам лични впечатления от такива гуми :oops: но както каза един колега по нагоре по добре 4 летни и 2 зимни :wink: :wink:

ne0
25-04-2007, 10:52
Какви гуми бихте ми препоръчали като марка и какво ви е мнението за всезонните гуми? Имайте предвид, че става дума за ван. Предлагат ми гуми холандски Вредещайн и казват, че били ОК, аз гледах и Йокохама и Пирели, но се чудя. Какво ще предложете?

Викторе, тва че колата е ван незначи че ти трябват кофти гуми за бавна кола, на вана му трябва стабилна гума. И да издържа на високи скорости поне до 190 км/ч.
Кажи какъв размер са ти джантите
С ГУМИТЕ ШЕГА НЕ ТРЯБВА ДА ИМА, особено ако возиш по 7 човека.... некви компромиси, никви две зимни и т.н.......

Neokill
25-04-2007, 11:41
ОК пиййййсссс бабе :lol: :cheers:

П.С.Най накрая да напишем нещо по темата :twisted: колега аз мисля че всесезонните гуми на са най-добрия избори нямам лични впечатления от такива гуми :oops: но както каза един колега по нагоре по добре 4 летни и 2 зимни :wink: :wink:

И аз така :wink: Подобре два комплекта отколкото всесезонни. Малко инвестиция си е, но си заслужава, ще изкараш двойно и тройно по дълго с гуми за определеният сезон. Сега се сещам за само един модел който уж се води всесезонен но все пак :roll: това е Мишлен Енерджи ХТ2. Мишлен е хубава гума но много скъпа и не си заслужава - нещо от типа е плащаш за марката не за качество.
Лично аз съм най доволен като цена - качество - пробег от Дънлоп Спорт 01, Дънлоп Спорт 3000 (май вече ги няма на пазара) и от Йокохама А539. Имам и добри впечатления от Нокиан, макар че беше всесезонена гума :!: модела май се произнасяше Хакапелита 4 :roll:
Успех

MainaCore
25-04-2007, 17:57
Какви гуми бихте ми препоръчали като марка и какво ви е мнението за всезонните гуми? Имайте предвид, че става дума за ван. Предлагат ми гуми холандски Вредещайн и казват, че били ОК, аз гледах и Йокохама и Пирели, но се чудя. Какво ще предложете?

Викторе, тва че колата е ван незначи че ти трябват кофти гуми за бавна кола, на вана му трябва стабилна гума. И да издържа на високи скорости поне до 190 км/ч.
Кажи какъв размер са ти джантите
С ГУМИТЕ ШЕГА НЕ ТРЯБВА ДА ИМА, особено ако возиш по 7 човека.... некви компромиси, никви две зимни и т.н.......

205/65 15" е размера. Казвайте какво да взимам? Летни - Йокохама или Пирели?

Mury
25-04-2007, 18:03
Какви гуми бихте ми препоръчали като марка и какво ви е мнението за всезонните гуми? Имайте предвид, че става дума за ван. Предлагат ми гуми холандски Вредещайн и казват, че били ОК, аз гледах и Йокохама и Пирели, но се чудя. Какво ще предложете?

Викторе, тва че колата е ван незначи че ти трябват кофти гуми за бавна кола, на вана му трябва стабилна гума. И да издържа на високи скорости поне до 190 км/ч.
Кажи какъв размер са ти джантите
С ГУМИТЕ ШЕГА НЕ ТРЯБВА ДА ИМА, особено ако возиш по 7 човека.... некви компромиси, никви две зимни и т.н.......

205/65 15" е размера. Казвайте какво да взимам? Летни - Йокохама или Пирели?

Определено Йокохама :idea: :wink: аз съм казал гумата требе да е японска :lol: :lol:

Neokill
25-04-2007, 18:29
Йокохама :!: :thumbup: Само за информация Дънлоп SP Sport 01 е на цена 190-200 лв за гума. Аз лично карам и двете марки Дънлопа на мокро и влажно спира по добре. http://www.bulauto.com/tyres_dunlop_light_s.html

DJraceman
25-04-2007, 19:07
Аз си взех Nitto Neo GEN Японски и съм много доволен от тях в сухо и мокро време просто са супер.

akula
26-04-2007, 14:46
а някои да има наблюдения върху Унироял ???

MONI
26-04-2007, 15:11
а някои да има наблюдения върху Унироял ???

От РейнСпорт1 съм много доволен ....готина шарка, борд за джантите и на мокро са супер.

П.С. Не съм рацер!

75TwinSpark
10-05-2007, 21:55
колеги какво бихте избрали :roll: ,имайки предвид и цената де, :!: гумите не са нищо особенно :frown: ,така че моля ви не ги сравняваите с дънлоп и.т.н.БЛАГОДАРЯ размера е 205/50/15

DiabL0
10-05-2007, 22:34
Марангони !! от изброените от теб, това е наи- доброто (СПОРЕД МЕН)
Иначе аз от 2 години карам е Континентал- Премиум контакт 1 ! и един сезон карах Йокохама(като предни на мерцедес 124, а отзад континентала).Много бях доволен!!!!!
в момента предните на алфата пак са същия континентал. Но на предно предаване с тези гуми, все още немога да дам мнение!

Naso
11-05-2007, 00:05
Ние днес бат Вальо обухме мойта с BFGoodrich g-Force profiler, та чакайте скоро мнение... горе долу :)

JK
11-05-2007, 00:12
Карал съм с Vredestein и съм много доволен от тях. Малко по двърдички са и са за по-високи температури, но за сметка на това са супер стабилни - при високи температури направо залепват за асфалта :) Поне така беше този модел с който карах - T-trac
http://www.vredestein.com/Banden_Bandgr ... dgroepID=1 (http://www.vredestein.com/Banden_Bandgroepen.asp?UsersessionID=87529719&BandgroepID=1)

JK
11-05-2007, 00:19
Ей тва е гумата Sportrac 3: Design is our sport
Unique Giugiaro tread design :D
http://www.vredestein.com/Banden_Bandty ... D=87529719 (http://www.vredestein.com/Banden_Bandtypes.asp?BandgroepID=1&BandtoepassingID=0&BandtypeID=55&PageID=2&UserSessionID=87529719)

odisey
11-05-2007, 08:14
Марангони !! от изброените от теб, това е наи- доброто (СПОРЕД МЕН)

Като гледам обаче нямат канали за мокро :?

DiabL0
11-05-2007, 08:48
Марангони !! от изброените от теб, това е наи- доброто (СПОРЕД МЕН)

Като гледам обаче нямат канали за мокро :?
е това не е критерий ! Технологията е друга !!
Прочети и характеристиките и ще видиш !

odisey
11-05-2007, 08:54
Интересно ;) ще се поровим малко.. Мислех че за мокро трябва да има канали..

bouncer
11-05-2007, 11:48
аз лично съм с Барум и съм много доволен! гумата е екстра! имам ного добри характеристики и на сухо и на мокро! а за Марангони имам много лоши впечатления. точно такава гума гума марангони съм карал и е меко казахо - пластнасова! за 3 години тази гума не е мръднала грам! ама няма и милиметър износване! няма спиране няма сцепление няма нищо! абе пълно дърво!!!! не знам може да съм уцелил кофти гуми ама не ми се вярва. пича на който са гумите за да ги загрее та да почнат барем малко да спират ги пали на всеки светофар!!!

75TwinSpark
11-05-2007, 19:38
от Барума и аз имам добри впечатления,за другите незнам нищо.Много се колебая за този Тигер щото на живо изглежда много добре и цената му е добра.ще изчакам още мнения па ще решим :lol:

koolio
11-05-2007, 20:00
от Барума и аз имам добри впечатления,за другите незнам нищо.Много се колебая за този Тигер щото на живо изглежда много добре и цената му е добра.ще изчакам още мнения па ще решим :lol:
Бате, по-добре недей! Страшно дървета са, даже според мен под критичния минимум. Личи им отвсякъде, пък и не съм чул добра дума за тях.