PDA

View Full Version : Ел. машинка на фар Алфа 147



tripio123
25-11-2016, 08:25
Здравейте колеги искам да попитам някой знае ли кой и каде е бушона на машинките за регулиране на фаровете. И някой има ли две машинки за продаване ?

ecotronic
25-11-2016, 09:46
Машинките нямат отделни предпазители. Те се захранват през предпазителите за късите светлини - най десните на горните 2 реда в таблото под волана (10 амперови).

tripio123
25-11-2016, 10:42
Добре те са здрави тогава някаква идея защо не работят

zombiran
25-11-2016, 11:25
Може заради лоша връзка, на мен левия ми прави чалъми. Работи, но когато си иска. Като отворя капачето на фара и размърдам/понатисна кутийката на машинката се включва, работи известно време и спре. Първо опитай евтиния вариант. Изкарай фара ( да ти е по удобно ), ако искаш и на място. Разкачи машинката и почисти буксите и т.н. След което отвори машинката, става много лесно, почисти вътре, ако не се оправи вече се ориентирай да взимаш нови или втора ръка.

ecotronic
25-11-2016, 14:31
Добре те са здрави тогава някаква идея защо не работят

Управлението на моторчетата се осъществява от таблото с уредите. Може и в него да е причината за да не работят.

GaTio
25-11-2016, 16:06
О много е зор ваденето на вар... не се ли сваля цялата броня? Моята машинка постоянно работи. Самата машина се държи на 2види, които с малко чалъм можеш да развиеш и тя си излиза и има една букса, после 2 щипки и се разтваря. Моята платка от влагата беше заминала и няма оправия не знам защо, трябва да сменя машинката.