PDA

View Full Version : Проблем с чистачки



mitkomeg
28-11-2016, 17:50
Здравейте, от много време имам проблем с чистачките и вече ми се ще да ги оправя преди да съм изкъртил още едно лостче.
При пускане на интервали доста често не спират а се въртят постоянно. Това го прави и ако го бутна нагоре за единично размахване...някой път спират някой път спират след 1 2 минути и застават не долу, а където им падне ... посредата най-горе общи взето където завърнат :( Друго което забелязах е, че йато спрът така на никъде и да дърпам лостчето да пръскам течност на прозореца не работи и пръскалката. След около минута като бутна лостчето си тръгват пак и се прибират долу...пръскалката си работи пак и те така.
От какво ще да е проблема?

ecotronic
28-11-2016, 18:08
На първо време почисти буксата на моторчето. Ако не се оправи ще трябва да разглобиш редукторчето и да почистиш/оправиш механичния контакт, който трябва да е в отворено положение, когато чистачките са в изходно положение.

mitkomeg
28-11-2016, 18:21
Това с буксата ми звучи прекалено лесно за да е от нея...не вярвам да имам такъв късмет :D
Какво е това редукторче? И какво да му правя?
Ааа това да не са ония писти медните?

mordohy
28-11-2016, 20:46
Като свалиш моторчето ще видиш, че има редуктор. Обикновено е червячна предавка. Та на диска има едни писти и контактни пластини. След време омекват и не правят контакт. Но първо си виж буксата, както ти казва Екото!

Boby
29-11-2016, 20:55
Имах същия проблем преди време. С чистене на пистите не се оправи. При мен проблема беше в електрониката на механизма или по-точно в релетата и защото постоянно цъкаха. Смених механизма с моторчето и се оправи.

mitkomeg
15-01-2017, 18:18
Намерих механизъм и моторче но е от кола със сензор за дъжд. Това проблем ли и мога ли да го ползвам или трябва да търся такъв от кола без сензор за дъжд.
Иии евентуално какво е нужно за да подкарам този сензор за дъжд на моята. Да кажем че има донор.

ecotronic
15-01-2017, 19:53
Намерих механизъм и моторче но е от кола със сензор за дъжд. Това проблем ли и мога ли да го ползвам или трябва да търся такъв от кола без сензор за дъжд.
Иии евентуално какво е нужно за да подкарам този сензор за дъжд на моята. Да кажем че има донор.

Доколкото знам, няма разлика в механизмите с или без сензор за дъжд. Сензорът за дъжд е просто допълнение към един и същ механизъм.

iveli
15-01-2017, 23:01
Ако искаш да задейства сензора трябва да вземеш предно стъкло от донора Това е в случай че нямаш датчик на предното стъкло а имаш окабеляване

mitkomeg
15-01-2017, 23:41
Пффд баси офертата...да сменям прозореца чак мисля, че ще я пропусна тая екстра. :big_whoops:

ecotronic
16-01-2017, 13:27
Сензорът е адаптивен. Т.е - самокалибрира се спрямо началните условия и след това отчита промените. Поради това, ако той е разлепен от донора и залепен на приемника грамотно, би могъл и да заработи коректно.

mitkomeg
16-01-2017, 17:29
А всички ли имат окабеляване в тавана за тази екстра?

Dob4i
18-01-2017, 16:40
Провери като махнеш плафона, и след това леко провиснеш кората на тавана. Моята няма сензор за дъжд, но има окабеляване.

KARTaL
24-03-2017, 01:00
И на мен чистачките ми го направиха това, което се е случило с колегата, но не разбрах къде е решението на проблема?

mitkomeg
24-03-2017, 20:27
И на мен чистачките ми го направиха това, което се е случило с колегата, но не разбрах къде е решението на проблема?

Лично аз си реших проблема със смяна на целия механизъм с моторчето. Май имало някакви реленца които цъкали когато си поискат.

Alfa_Romeo166
27-06-2017, 18:17
Колеги, къде се намира моторчето и буксата за да почистя, че днес сутринта ми скъса нервите?

Alfa_Romeo166
09-10-2017, 21:24
Някой ще може ли да помогне, че днес сутринта пак ми скъсаха нервите докато спрат?

Boby
11-10-2017, 21:54
Някой ще може ли да помогне, че днес сутринта пак ми скъсаха нервите докато спрат?

До сега да го беше сменил тоя механизъм 100 пъти. В Мегапартс са по 30лв. и се сменя за половин час.

KARTaL
15-06-2018, 21:51
Колеги, наложи ми се да сменявам радиатора на парното и знаете какво разкачане е. При свалянето на моторчето за чистачките е свален и болта, който е и за задвижването и сега като сложа чистачките и ги пусна - не работят. Само се слуша шум от към моторчето, но чистачките не мърдат. Като се свалят чистачките на празен ход си се движи всичко точно. Трябва ли нещо да се зацепва сега моторчето или проблема е някъде другаде?

Tasho
16-06-2018, 10:55
Ми виж шлиците където е захващат раменете на чистачките дали не са свършили/дали не превърта рамото там/.

pace
26-07-2018, 16:14
И при мен има нещо не както трябва,когато пусна чистачките на интервал застават прави....без интервал си си ок,дали е от реле или е нещо друго?

mitkomeg
27-07-2018, 08:45
Направо сменяй механизма. И моите правиха така и го смених. Странното е, че от време на време не спират когато трябва, а се размахват още 2 3 5 пъти докато се спрат.