PDA

View Full Version : Алфа Ромео 166 питанка за термостат



veo777
02-12-2016, 15:24
Здравейте Алфисти имам въпроси за термостата на моята Алфа ромео 166 2.0 v6 turbo-първо къде се намира по двигателя и дали е лесно сменяем? Последния ми въпрос е дали от Алфа ромео 156 2.0 T. Spark термостата ще стане за 2.0 V6 turbo?Мерси за отговорите предварително.:boost::boost:

Boby
02-12-2016, 20:35
Термостата се намира отдясно на мотора като застанеш пред колата. Сменя се лесно. Термостатите на двата мотора нямат нищо общо.

veo777
03-12-2016, 17:19
мерси колега.

Alexandra
24-12-2016, 14:30
Аз сложих от Рено на Вернет мисля беше за 10 лв. Един френд ми го вкара в маркуча и съм изключително доволна. Вече така е 3 година и работи без проблем. Търсихме го да отваря на 87 градуса.

Alex_26
28-12-2016, 04:08
Аз сложих от Рено на Вернет мисля беше за 10 лв. Един френд ми го вкара в маркуча и съм изключително доволна. Вече така е 3 година и работи без проблем. Търсихме го да отваря на 87 градуса.

Ей,това звучи много готино - вкара ми го в маркуча.
Извинявам се за отклонението, ама не се сдържах.

Колкото до тия вкарани термостати има много положителни отзиви за този метод. Така, че пробвай

Boby
28-12-2016, 17:44
Като искате да карате с термостат от 10лв купете си Рено или Опел. Явно има защо да го направят по друг начин.

Murderer
28-12-2016, 19:11
Като искате да карате с термостат от 10лв купете си Рено или Опел. Явно има защо да го направят по друг начин.

+1 :)

ecotronic
29-12-2016, 11:38
Термостатът за нашите кошници е относително скъп, защото освен същинския термостатичен патрон съдържа и още една камара неща а само патронът не е сменяем.

Впредвид на това, че изтърбушвайки тялото и поставяйки отделен патрон в дебелата тръба в някаква степен се променя и динамиката на течността в системата, аз не бих прибягнал до този вариант.

nickgaidarov
29-12-2016, 13:32
...

dragonman
30-12-2016, 07:12
Колега,сарказма ти е неуместен защото ecotronic е помогнал на доста хора в този форум,а ти ако искаш си сложи термостат от москвич,щом не можеш да си позволиш оригинален за алфа 166!Проблема на доста хора тук е,че искат да карат лимузина,но да икономисват от оригинални резервни части!Поради тази причина битува негативното мислене,че алфите били скапани коли,независимо че на пътя има доста разплакани джигити от тях!Освен това форума не е място за избиване на комплекси!

nickgaidarov
30-12-2016, 08:33
...

dragonman
30-12-2016, 08:48
Всякакви рационализации извън фабричното изпълнение са неуместни,защото не знаем какъв е бил замисъла на италианските инженери!Просто ние българите не сме дорасли до етапа, да влагаме само оригинални резервни части и официални оторизирани сервизи!

nickgaidarov
30-12-2016, 09:10
...

Alexandra
30-12-2016, 17:14
Ами аз съм за да сложа такъв термостат какъвто е, но само, че да е наистина качествен. Няма смисъл да се дават луди пари за нещо, което не кара. 7 месеца ми струваха около 160лв уж оригинален. Да ама оригиналният изкарал 10+ годин, тоя и 1 не може да изкара. Да не говоря и за другите части. Добре, че някои от тях подлежат на рециклиране. И някак си е тъпо да си купиш помпа за съединител и да ти кажат ми няма гаранция. Ми няма, защото я знаят що за стока е и в кой гараж е правена. И не съм пазарувала от първия квартален магазин/то може в кварталните и да са по-качествени частите/, а в реномирани и уж лицензирани шопове! Така, че нека бъдем реалисти все пак какви части вземаме. И вече се убеждавам, че тук вече цената не е определяща за качеството на продукта. Може евтинията да изкара повече. Та конкретен пример - задно гърне в AXM струва 400+, а пак от тях другото 97. Е как става така? И гаранция едва ли ще има за това дето е 400+. Така, че карам с термостат от 10 кинта, ако има и за 5 ще сложа, а пък ако трябва тогава на 3 месеца ще го сменям!

dragonman
30-12-2016, 18:11
Колежке,за да не даваш луди пари за уж оригинални части,по-добре си си поръчай от Италия както правя аз,плати повече пари и виж в крайна сметка колко по-евтино ще ти излезе всичко!За истинския мерак цената е висока,поради тая причина не всеки кара алфа ромео 166!

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

Между другото,в завода в Ривалта все още има оригинални части,стига да имаш познат или роднина там!

Zlobich
30-12-2016, 19:43
И при 156 се прави тази заменка. Досега трета година не съм имал никакви ядове,колата загрява и държи температура,както и се охлажда нормално през лятото. Колега по-горе го каза. 160 лв. за термостат и да пръдне след няма и година. Да такива са ни уж "оригиналните" части. Всеки решава какво да прави с колата си. Вземай оригинален и се кръсти да е качествен,че всеки път там да чекнеш си е мизерия.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...