PDA

View Full Version : Миене на двигателя Alfa Romeo 2.4 JTD ?



ThugAngels
15-12-2016, 21:41
Миенето на двигателя – за или против ?

lordliness
15-12-2016, 21:53
И като го измиеш какво постигаш? Защо трябва да е измит?
Частично миене само в зона на теч при необходимост.

angelovi69
15-12-2016, 22:02
Двигател не се мие, а се бърше. Аз така знам. Иначе влиза вода където не трябва и прави проблеми - прекъсва, горят компютри и т.н. На Алфата не съм го мил и няма да го мия. Но със старите си коли имам горчив опит, свързан с вода около свещите и прекъсване, което се оправи след 2-3 дни, като изсъхна мотора отвсякъде.

lordliness
15-12-2016, 22:22
Ама за какво да се мие, да е красив ли? Виждам го няколко пъти в годината като проверявам разни течности и го пипам ако се наложи с ръкавици.

ThugAngels
15-12-2016, 22:41
На мен ми се спука една тръба целия двигател е във масло.Изпратиха ме при едни хора утре имам час за да го почистат. Ако имам теч от някъде ще мога да го вида така и на мен не ми се иска но имам ли избор твърде много е изцапан.

iveli
16-12-2016, 07:45
Като купих колата двигателят беше буца масло Измих го оправих няколко теча сложих липсващи скоби (маркуча на картерните газове) и сега е добре Трябва да се мие ако има нужда Може ли да дими и мирише

myato
16-12-2016, 10:13
Ако се "гмурнеш" в обичайната смрад по пътищата, не "мие" ли двигателя. Да не е от сапун, че да се "разкисне".

undy
16-12-2016, 10:32
Бе то има разлика от миене до миене.Ако се избягват опасните участъци-кабели,кутии с бушони,комп и т.н. какъв е проблема.Просто внимаваш къде пъхаш водоструйката и това е.....Аз лично съм си мил двигателите и не съм имал проблем,но честно казано има рискове и то не малки.Напоследък избягвам миенето с вода.Издухвам хувабо с въздух и забърсвам с препарат....е остават неизчистени пролуки,но все пак го правя за кеф,а не че ще ми я оценява някой.

simvola
15-01-2017, 19:27
Два пъти през година две съм мил двигатела като колата се вдига на крик и се мие и от долу и нямам никакви ядове .