PDA

View Full Version : Страшни вибрации 147 jtd



didko91
20-12-2016, 21:38
Здравейте колеги. Изчетох какво ли не колата кой ли не я гледа, а проблема си остана. Алфетата ми е 147 8v jtd. Сутрин като запаля (особенно сега като е студено) таблото, волана се тресат до такава степен, че наблюдавам лостчето на чистачките е на път да се включи само. Смених всички тампони по двигателя - без промята. Напълно я обслужих (дойде й време)- отпадна да е някоя ролка. Когато загрее колата, вибрациите намаляват драстично, но ги има. Изключително ще съм ви признателен за някакъв съвет някой сблъсквал ли се е с такова нещо.

sollider
20-12-2016, 22:02
При потегляне имаш ли вибрации?

ecotronic
20-12-2016, 22:07
Вибрациите променят ли се при натискане на съединителя? Скоростите нормално ли се превключват?

Ако отговорът на първия въпрос е "не" а на втория "да", то аз мисля, че трявба да се обърне внимание на работата на дюзите.

alfaromeo16vVarna
20-12-2016, 23:40
Племенницата ми имаше подобен проблем със същия модел ....имаше тампон и също така дюзи както казва колегата ecotronic

Alex_26
21-12-2016, 09:08
Тампони - нови. Тогава една студена диагностика да се видят дюзите и корекциите. Че може да отидем и на маховик евентуално. но колегата още не е отговорил на едни въпроси по-горе

didko91
21-12-2016, 18:48
При потегляне няма промяна във вибрациите, при натискане на съединителя днес чух нещо ново и интересно- при леко натискане на педала на съединителя се чува странен шум като похрупване; скоростите се сменят като масло (стига отново да загрее колата, до тогава особенно втора е малко зор) И още един шум забелязах- при рязко подаване или отпускане на газта се чува прищракване("чаткане").

alfaromeo16vVarna
21-12-2016, 19:09
Колега май ще се окажат няколко проблема

didko91
21-12-2016, 19:17
То като гледам май много на веднъж ще ми дойде, не знам как е при колегите, но имам предчувствието,че ще си я купя втори път. Точно преди да се прибера когато установих тези шумове чух и още един, (който не е за тази тема на разговор) като я запалих и поизчаках малко да се поработи, тръгвам и чувам някакво присвиркване от турбото, след 200 метра вече го нямаше... :boxed::guillotine:

Alex_26
21-12-2016, 19:48
Имам маховици :picnic:
Щом хрупка

Ivaelo
22-12-2016, 18:40
Не му се бой на турбото ,че свири. Не е добре , но пък може и да изкара още бая години. Маховика ми тресеше най-много при тръгване без газ. Доста тресе предницата. Пробвай с първа-втора без газ и ако тресе здраво като дигаш крака от съединителя значи.....

Deathwing
04-01-2017, 10:49
Здравейте,

При мен се наблюдава същия проблем (Алфа 147 v8 JTD). При неутрални обороти (800) има доста големи вибрации във волана. Над 1000 оборота изчезват.

Почвиха се тази зима с падането на студувете. Преди време (лятото), когато пак имаше подобни вибрации, смених накрайниците на кормилната система и всичко си вървеше по мед и масло. На пролет ще се прави основен преглед за тампони (чета горе и за дюзи), кормилна система и т.н.

Поздрави и за много години!

Alex_26
04-01-2017, 11:57
Здравейте,

При мен се наблюдава същия проблем (Алфа 147 v8 JTD). При неутрални обороти (800) има доста големи вибрации във волана. Над 1000 оборота изчезват.

Почвиха се тази зима с падането на студувете. Преди време (лятото), когато пак имаше подобни вибрации, смених накрайниците на кормилната система и всичко си вървеше по мед и масло. На пролет ще се прави основен преглед за тампони (чета горе и за дюзи), кормилна система и т.н.

Поздрави и за много години!Виж дали ти пулсира педалът на съединителя. Поне не трябва да залягаш

didko91
19-10-2017, 09:01
Здравейте темата ми вече остаря, но се надявам някой да я види. Вибрациите продължават: смених тампоните на двигателя, смених съединителя и маховика (нови нови) че им дойде времето. Симптомите са същите като Alex_26. Благодаря.

dansguardian
19-10-2017, 09:29
Колега, поздравявам те за железната нервна система! Но все пак защо не закараш колата във форумен сервиз и там да я погледнат хора, които с това се занимават и са се доказали? Разбирам, че и ти както повечето българи сме свикнали сами да се справяме с проблемите, с цел спестяване на средства, но има моменти, в които се налага да се развърже кесето.

Alex_26
19-10-2017, 20:20
Здравейте темата ми вече остаря, но се надявам някой да я види. Вибрациите продължават: смених тампоните на двигателя, смених съединителя и маховика (нови нови) че им дойде времето. Симптомите са същите като Alex_26. Благодаря.

Какъв маховик сложи?

didko91
19-10-2017, 23:11
Valeo маховика, valeo комплект съединителя и LUK лагер помпа

Ghostface86
20-10-2017, 09:22
Както и преди те посъветваха, гледа ли дюзите? А аз те съветвам, да премериш компресията. Ремъци кога си сменял? Дали центровката не е 'избягала'? Такива вибрации се получават и когато горенето не е добро, а причи за това има доста. Може да се получи детонационно горене. А то е, доста опасно за двигателя.

didko91
20-10-2017, 12:36
Отслужена е колата включая всички ремъци ролки водна помпа. А да ми препоръчате къде да отида за премерване на компресия и дюзи в Пловдив. Иначе двигателя е пъргав и доста експедетивен дори и е ниски обороти само сутрин на студено като запаля има леко колебаене 800-850 оборота първите 10-15 секунди. Благодаря

Ghostface86
20-10-2017, 14:50
Дизелак не съм обслужвал. Има доволни от Авел сервиз, намират се на Кукленско шосе, веднага след светофара на Практикер.
Щом маховика е сменен, тампоните са сменени и казваш че си върви колата, трябва диагностика. Тук само ще гадаем. Може и някой тъп датчик да е заминанал и на студено да прави проблеми.
http://www.dizel.bg/

didko91
20-10-2017, 17:43
Ем аз имам уж кабел закачам си я от време на време да проверя всичко е окей, но не съм някой разбирач, та ще ги видя момчетата. Благодаря много като има резултат ще пиша и други колеги да им бъде полезно. Благодаря отново на всички.

didko91
26-03-2018, 19:05
Здравейте колеги. За да завърша темата, че на някой може да му е полезна Проблема исторически се оказа от тампон на скоростната кутия!!! За всички колеги да знаят по добре втора употреба оригинален отколкото който и да е измислен псевдо оригинален(а смених доста нови добре че имаше вариант да ги върна). Успех и хубава вечер.