PDA

View Full Version : Измамници в Ebay



SSG
24-12-2016, 11:54
Това са горни носачи за 156 закупени от ebay.co.uk уж марка EAG
2г. гаранция от гледна точка на това ,че би трябвало да са малко по-държеливи. След като пристигнаха вчера стигнах до извода ,че това са два носача от различни производители. Десният според мен е китайски безименен с доста по-меки тампони. Преди сменях такива китайски и след 1г вече се охлабват.

Ще се радвам да чуя мнения по въпроса. Аз му писах на английския педе.... вече това ,но отговор няма да дойде сега предвид празниците ,а и какъв ли смисъл има.

SSG
24-12-2016, 13:41
http://www.ebay.co.uk/sch/Control-Arms-Parts/33583/m.html?_armrs=1&_ipg&_from&_ssn=wmfltd2012&mvsub=1&_mcatda=true&selfil=2%2C3%2C1%2C9&selvel=Alfa%2520Romeo%7E156%7E1998%7E932%2520%255B 1997-2006%255D%7E-&MMake=Alfa%20Romeo&MModel=156&MYear=1998&vToken1=932

Alex_26
24-12-2016, 21:42
Ето ти сайта на производителя http://www.excelautomotivegroup.com/ попитай тях изпрати снимки сериен номер и виж какво ще ти кажат...Но по всичко личи,че единия е фалшив

И по какво разбра? По това, че не е полиран ли?

acho_
24-12-2016, 21:44
Пусни оплакване, като му замръзят пейпал акаунта ще отговори бързо-бързо.

Alex_26
24-12-2016, 21:50
Пусни оплакване, като му замръзят пейпал акаунта ще отговори бързо-бързо.

Да, искай си и парите. Но той ще пусне друг акаунт. А и няма как да докажеш, че не е качествен

radiboy
24-12-2016, 22:25
Така е,онлайн пазаруването понякога боли.Аз също съм бил от твоята страна.Друго си е "ръка да пипне,око да види",ама...

SSG
24-12-2016, 22:30
И по какво разбра? По това, че не е полиран ли?

1. Не ми се вижда нормално ляв и десен носач на една фирма да са с различен вид отливки!
2. Шарнирния болт е различна изработка на двата ,гайките са различен вид, предпазните капачки също, горната капачка също.
3, Гумените тампони на единия са много по-меки и такава тежка кола ще ги отпори за норматив.
4. Този с меките тампони има надпис R (за десен) също като китайските ,но по-евтини наполовина които си купих предния път.

---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:26 ----------



Така е,онлайн пазаруването понякога боли.Аз също съм бил от твоята страна.Друго си е "ръка да пипне,око да види",ама...

Не знам струва ли си да се разправям и ще има ли полза от това.
За първи път ми се случва . До сега всички са били напълно коректни.

radiboy
24-12-2016, 22:38
Според мен не си струва да си хабиш нервите,коледа е!Просто имай едно на ум следващият път.

mordohy
24-12-2016, 23:39
Ето ти сайта на производителя http://www.excelautomotivegroup.com/ попитай тях изпрати снимки сериен номер и виж какво ще ти кажат...Но по всичко личи,че единия е фалшив
Може да е за да не ги бърка лев и десен:Silent:
Такива са рисковете на онлайн пазаруването.

stu
25-12-2016, 00:18
Да, искай си и парите. Но той ще пусне друг акаунт. А и няма как да докажеш, че не е качествен

Има добър рейтинг и хиляди продажби, и надали ще тръгне да прави друг акаунт!Може да повдигнеш диспут и най малко да му поискаш намаляне на цената!

Alex_26
25-12-2016, 08:19
Не забравяйте, че това е търговец, не производител. И Алфа е търговец- поръчваш си при различни производители с твое лого, например. И твърдите тампони при студа стават на камък и започва чукане

zombiran
25-12-2016, 10:53
Виж дали има опция за връщане, лошото е, че трябва да платиш обратния транспорт. Винаги може да повдигнеш диспут в paypal. Но трябва да си сигурен, че нещата не отговарят на описанието. Има голям шанс да ти върнат парите. Брата скоро поръча един iphone 5s, уж без забележки и т.н. Пристигна телефона и едно , че не беше 5s, ами и беше очукан на места , които не се виждаха от снимките. Пуснахме диспут в paypal и след 30 дни ни върнаха парите и телефона остана в нас. Не че нямаше шанс този да си го вземе, но не поиска да прати парите за обратна доставка, понеже той е виновен за ситуацията и така телефона си остана в нас. Пусни си оплакване , нищо не губиш, или ще отсъдят в твоя полза или не. Просто опиши хубаво какво си очаквал и какво ти е представено. И че не си получил това за което си платил.

SSG
25-12-2016, 18:05
Виж дали има опция за връщане, лошото е, че трябва да платиш обратния транспорт. Винаги може да повдигнеш диспут в paypal. Но трябва да си сигурен, че нещата не отговарят на описанието. Има голям шанс да ти върнат парите. Брата скоро поръча един iphone 5s, уж без забележки и т.н. Пристигна телефона и едно , че не беше 5s, ами и беше очукан на места , които не се виждаха от снимките. Пуснахме диспут в paypal и след 30 дни ни върнаха парите и телефона остана в нас. Не че нямаше шанс този да си го вземе, но не поиска да прати парите за обратна доставка, понеже той е виновен за ситуацията и така телефона си остана в нас. Пусни си оплакване , нищо не губиш, или ще отсъдят в твоя полза или не. Просто опиши хубаво какво си очаквал и какво ти е представено. И че не си получил това за което си платил.

При вашия случай е много по-ясно. Изделието си има ясно изписан модел, а при тези железарии образно казано е доста абстрактно. Повечето нямат ясно маркирано кой ги е произвел, но пък ако са еднотипни поне купуващия ще е по-спокоен.

acho_
25-12-2016, 18:13
И да, и не :) Предполагам това е самата обява: http://m.ebay.co.uk/itm/Alfa-147-156-GT-Front-Left-Right-Wishbone-Upper-Suspension-Arm-1997-On-PAIR-/112201151282?nav=SEARCH
.. в която, освен че става въпрос за чифт идентични части, е упоменато че получаваш това, което е на снимките, което в този случай не е така, тъй като се забелязват доста разлики. Но все пак да видим какво ще отговори продавача.

barash
26-12-2016, 19:14
Колега преди да отвориш диспут,свържи се с продавача и му обясни ситуацията ако се направи на чук тогава отвори диспут.
Но недей да пишеш,че единия е ок а другия фалшив или нещо от сорта,при не отговаря на описанието-продавача носи отговорност,но ако пишеш,че е фалшив ти трябва да докажеш,че е фалшиво и за афтърмаркет носач не знам какво трябва да докажеш.

Alex_26
26-12-2016, 19:39
Колега преди да отвориш диспут,свържи се с продавача и му обясни ситуацията ако се направи на чук тогава отвори диспут.
Но недей да пишеш,че единия е ок а другия фалшив или нещо от сорта,при не отговаря на описанието-продавача носи отговорност,но ако пишеш,че е фалшив ти трябва да докажеш,че е фалшиво и за афтърмаркет носач не знам какво трябва да докажеш.

Много мъдро! Послушай този съвет. Когато си правил поръчката се запазва какво точно си поръчал със снимка. Така сега можеш да докажеш, че не е същото. Но първо задължително пиши на продавача и ако не ти отговори до два дни, отваряй диспут - стоката не отговаря на описанието на продавача

acho_
26-12-2016, 21:38
Много мъдро! Послушай този съвет. Когато си правил поръчката се запазва какво точно си поръчал със снимка. Така сега можеш да докажеш, че не е същото. Но първо задължително пиши на продавача и ако не ти отговори до два дни, отваряй диспут - стоката не отговаря на описанието на продавача
По спомен ebay кешира страницата с обявата в момента на поръчка именно за да се предотвратят подобни измами.

Alex_26
26-12-2016, 22:56
По спомен ebay кешира страницата с обявата в момента на поръчка именно за да се предотвратят подобни измами.
Не само те, алиекспрес също