PDA

View Full Version : Проблем при газ ?



krisshousee
25-12-2016, 17:21
Здравейте:Колеги Честита Коледа живи и здрави най вече .Искам да попитам от скоро колата ми почна да не може да дига на газ повече от 4000 оборота съответно не може и повече от 140 145 км някой случайно да му се е случвало нещо подобно и според него какъв може да е проблема :)

ecotronic
25-12-2016, 17:24
Здравейте:Колеги Честита Коледа живи и здрави най вече .Искам да попитам от скоро колата ми почна да не може да дига на газ повече от 4000 оборота съответно не може и повече от 140 145 км някой случайно да му се е случвало нещо подобно и според него какъв може да е проблема :)

Каква е уредбата?

Първи заподозрян - филтрите на газовата.

krisshousee
25-12-2016, 17:30
Каква е уредбата?

Първи заподозрян - филтрите на газовата.

BARDOLINI филтъра към инжекторите е сменен само изпарителя не съм го пипал освен че смених само маркучето към филтъра и потокът на газ който е съответно но все едно няма дебит достатъчен а пък на бензин си е ок днес я напълних и до горе да видя да се оправи но уви тествах не става освен изпарителя и направо на газаджия ако някой е от софия и може да ми препоръча добър да каже :) или поне със същите симтоми да знам за какво иде реч?

ecotronic
25-12-2016, 17:34
BARDOLINI филтъра към инжекторите е сменен само изпарителя не съм го пипал освен че смених само маркучето към филтъра и потокът на газ който е съответно но все едно няма дебит достатъчен а пък на бензин си е ок днес я напълних и до горе да видя да се оправи но уви тествах не става освен изпарителя и направо на газаджия ако някой е от софия и може да ми препоръча добър да каже :) или поне със същите симтоми да знам за какво иде реч?

Трябва да има и филтър на течната фаза - обикновено е в самия изпарител или на клапана преди него. Читав специалист по газови уредби - колегата Robygas.

Alex_26
25-12-2016, 20:49
Каква е уредбата?

Първи заподозрян - филтрите на газовата.

Не мога да не те поздравя

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:49 ----------


Трябва да има и филтър на течната фаза - обикновено е в самия изпарител или на клапана преди него. Читав специалист по газови уредби - колегата Robygas.

Или и на двете места, както и след изпарителя

maf107ezk0
27-12-2016, 17:33
Здравей, колега! Весели празници! Имах същия проблем – след 4000 почва да писка, че няма газ, и прехвърля на бензин. Смених и ДВАТА филтъра (газов инжекцион MegaJet) и колата тръгна без проблеми :)

ecotronic
27-12-2016, 17:51
Стигнал съм до заключението, че напоследък газта е много мръсна. Допреди 1 година бях минал около 30К без смяна на филтри. След като ги смених, този за течната фаза се наложи пак да го сменям. А не съм минал повече от 5К.

Кога най-после, в тая европейска държава, ще има контрол над газта?

alfaromeo16vVarna
27-12-2016, 19:10
Моята след 2000к оборота започва да писка каде са Тея филтри

radiboy
27-12-2016, 19:18
Стигнал съм до заключението, че напоследък газта е много мръсна. Допреди 1 година бях минал около 30К без смяна на филтри. След като ги смених, този за течната фаза се наложи пак да го сменям. А не съм минал повече от 5К.

Кога най-после, в тая европейска държава, ще има контрол над газта?

Контрол скоро няма да има.А на тази цена,няма какво друго да излезе на пазара.Качественият пропан-бутан е на цена каквато българинът не харесва.