PDA

View Full Version : ренесанс на форума



seik00
20-01-2017, 21:37
Много от старите а и начинаещи алфисти са изоставили или въобще не посещават този форум.Причината е, че е оставен на произвола и нищо нито се случва нито си помагат колеги или въобще е в полза на когото и да било.Може ли пи някакав начин да бъде възстановен и да се реновира самата стараница защото всичко е доста старо или просто няма изгледи за нещо подобно

Бобби
21-01-2017, 01:16
Автомобилните форуми са отживелица вече....;)
А що се отнася до взаимопомощ.......в някой чужди форуми може би....но при нас българите....просто забрави....толкова сме оскотели, че се цакаме на всяко ниво....най много да изядеш някое дърво.....
Е има изключения, ама те са като Левски през турското робство ;)

mirchozo
21-01-2017, 08:15
Така е щото 90% само се лигавят из темите. Дори и да се заформи нещо сериозно, почва караница на кой му е по-голяма чурата и т.н. и т.н.

Пс Българска работа..., като можеш да помогнеш с мнение - помагаш, като не - си траеш, ама на...

seik00
21-01-2017, 10:02
жалко че всико отива по дяволите....

Alfa User
21-01-2017, 11:07
Може да се оправят нещата, но само когато всеки се вземе в ръце.
Какво имам в предвид:

1. Потребителите трябва да се съобразяват с правилата на форума - т.е. като допуснеш нарушение и бъдеш "санкциониран" да се усетиш за какво е, а не да мрънкаш до небето за това колко са лоши модераторите... В много други форуми правилата са подобни, но следенето за реда е много по-строго, и наказанията валят като дъжд - и никой не се оплаква.

2. Потребителите трябва да уважават колегите си - всички сме тук заради една обща страст, и за да споделяме всичко около нея - хубави неща или проблеми. Не е нормално потребител да търси помощ за някакъв проблем, а другите да му се подиграват за това, че нищо не разбира. Никой от нас не е разбирал нищо в началото, нали?
Ако имате нещо на въпреки спрямо някого - не затлачвайте форума с чатче, а си пишете на лични. Така всичко ще е по-чисто, а и никой не е длъжен да ви гледа личните нападки...

3. Модераторите ... хммм ... е редно да прилагат правилата спрямо всички, а не на основа симпатии. Правилата са за всички, и всички трябва да се съобразяваме с тях.

4. Форума е структуриран по раздели и тематика - редно е да се съобразяваме с това. Техническите теми и раздели са именно за това, а не за общи приказки. Когато потребител се отклони от темата, да не се сърди на модератора, а да си вземе бележка. Разделите с общи приказки са точно за постове от типа "ма аз исках да се пошегувам само" и за всичко друго не-техническо.

На първо време това ако се оправи, нещата ще са много по-ясни и лесни. Т.е. пак опираме до съзнанието на потребителя.

Вярно е, че състоянието на форума се определя от съзнанието на потребителите - т.е. както и положението в страната ни е такова, защото народа е чифтокопитен. Но ако искаме нещата да се променят, трябва да започнем със самите себе си, нали?

Liminat
21-01-2017, 11:42
Много от старите а и начинаещи алфисти са изоставили или въобще не посещават този форум.Причината е, че е оставен на произвола и нищо нито се случва нито си помагат колеги или въобще е в полза на когото и да било.Може ли пи някакав начин да бъде възстановен и да се реновира самата стараница защото всичко е доста старо или просто няма изгледи за нещо подобно
Всичко ще се оправи, ето, появяват се нови фенове на марката - някой се научил да чете криво-ляво, прочел за голямата слава на алфа в автомобилните спортове, и така припалил, че ми свил задната емблема като за начало. Ще се почви и във форума тия дни, за да повдигне нивото, и тя така потръгва...
А форума е като кафенето - един луд да ти цъфне на масата, и си намираш друго забавление.

undy
21-01-2017, 13:24
Леко е позадремал форума,но все пак е полезен...старите кучета са си тук.
Фейсбук обърка работата,защото всеки ,който се нуждае от бърза помощ пише там.А там е една простотия,че чак ме е яд на мен си,като пиша ...пускал съм и аз запитвания,понеже във форума стават нещата,но по-бавно,а както знаем там във всяка една секунда някой може да удари едно рамо,въпреки че пишат куцо,кьораво и сакато........както и да е.
Най-ми е любимо " какво ще кажете за 156"...105коня....ми хубаво,кола на 20 години :)

На мен форума ми върши още чудесна работа,поне хората които познавам ми помагат,аз на тях и така,както си е от едно време.

Какво да му се обновява,след като някой пита-проблема се решава и той просто приключва с темата без дори да каже как е минало,една снимка да постне или каквото и да било....келешка работа.

Хората трябва да се променят и да станат като преди,не форума.Просто 99% от потребителите още не са се научили да го ползват както трябва и го бъркат със социалните и долнопробни мрежи.Има много читави момчета тук(да ме извинят дамите),които доста са направили и продължават,но за да разбереш кои са е нужно да четеш и мислиш,нещо което мнооого пишлигарци пропускат.

С ръка на сърцето мога да кажа,че повече съм взел от форума,отколкото съм дал,защото имам реална преценка за нещата,които се случват.И се радвам ,че има такива хора,които продължават да дават съвети,помощ и насоки.

Така мисля аз.

lordliness
21-01-2017, 14:25
И за какво да се помага, имам над 20 теми със снимки за различни ремонти, мисля че никой друг няма толкова, направил съм си труда да ги публикувам.
И идват някакви тъпанари и почват да ми се дървят и да ми разправят как не разбирам нищо и как няма как да направя това сам.
Вече не го правя, правя си теми за собствена употреба със снимки, защото се забравя и когато имам нужда си ги чета сам.
Всеки който кара алфа и е карал други коли знае, че това нито е най- бързата, нито най- здравата кола, нито най- хубавата.
Да не говорим колко неграмотни хора пишат тук, нито ги чета нито им отговарям. Направо срамота.
Най- странно е, че всички защитават неграмотниците, а и никой не си прави труда да им пооправи абсурдните правописни и смислени грешки.
Неграмотниците свалят нивото на форума на дъното

Zlobich
21-01-2017, 15:50
Леко е позадремал форума,но все пак е полезен...старите кучета са си тук.
Фейсбук обърка работата,защото всеки ,който се нуждае от бърза помощ пише там.А там е една простотия,че чак ме е яд на мен си,като пиша ...пускал съм и аз запитвания,понеже във форума стават нещата,но по-бавно,а както знаем там във всяка една секунда някой може да удари едно рамо,въпреки че пишат куцо,кьораво и сакато........както и да е.
Най-ми е любимо " какво ще кажете за 156"...105коня....ми хубаво,кола на 20 години :)

На мен форума ми върши още чудесна работа,поне хората които познавам ми помагат,аз на тях и така,както си е от едно време.

Какво да му се обновява,след като някой пита-проблема се решава и той просто приключва с темата без дори да каже как е минало,една снимка да постне или каквото и да било....келешка работа.

Хората трябва да се променят и да станат като преди,не форума.Просто 99% от потребителите още не са се научили да го ползват както трябва и го бъркат със социалните и долнопробни мрежи.Има много читави момчета тук(да ме извинят дамите),които доста са направили и продължават,но за да разбереш кои са е нужно да четеш и мислиш,нещо което мнооого пишлигарци пропускат.

С ръка на сърцето мога да кажа,че повече съм взел от форума,отколкото съм дал,защото имам реална преценка за нещата,които се случват.И се радвам ,че има такива хора,които продължават да дават съвети,помощ и насоки.

Така мисля аз.
Фейсбук,там ме изгониха шОт пуснах бидона със зелето,разчупих скучните постове тип "след баня";"изкъпана";"глезим се" :D
Относно форума. Има много стойностни хора които помагат,има и такива които са заядливи и дразнещо досадни самовлюбени надменни същества.
Единствено трябва,малко по-твърда ръка от модераторите и нещата ще си дойдат на място. Аз също съм взел повече отколкото дал. Спретнах една тема за смяна на филтър на купе,илюстрирах и ме нападнаха. Еми,толкоз,доста ремонти си направих сам по колата,имам снимков материал,но не го оформям в тема,не искам да чета пумията на разни комплексари. Та ренесанс,има си сбирки,фест толкоз.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...

Bobi_33
21-01-2017, 20:53
И освен всичко друго, има и Фейсбук, там също има доста комуниация. Фейсбук отахапа голям залък от автомобилните форуми. Там няма сложи правила за общуване, всеки може да пише каквото си поиска. Преди 10 г. нямаше и мобилни телефони, всеки бърза да се прибере и да общува с някого чрез форум или примерно Скайп. Сега вече всичко се е променило. Не толкова е проблема в нашия форум, просто форумите са остаряла форма на комуникация донякъде

old alfist
21-01-2017, 21:08
Разни Вайбъри и други глупости, остават форумите в мазето.

bager
21-01-2017, 22:46
Фейсбука е манджа с грозде. Там има всичко и са (почти) всички. Това е като Слънчев бряг - един е там да се напорка и да си покаже простотията, друг новата кола, трети наистина е на почивка.
Форумът трябва да е като "вкъщи" - да е уютно и приятно местенце за хора, обичащи или най-малкото неравнодушни към Алфа Ромео(в частност). Трябва да има уважение и ако не приятелско, то поне колегиално отношение.
Останалите, които не уважават колегите си и марката нямат място в конкретния форум.
Един-двама досадници и натрапници могат да "изгонят" много потребители, желаещи нормална комуникация.
Модерирането е неизбежна част от здравето на нормално действащ форум.
Нейсе...

seik00
21-01-2017, 23:34
дано има някаква промяна в положителна насока, истина е че сураттефтера бърка манджата много.Примерно пуснах тук две теми абсолютно никой не ми отговори, не ми се пише във фейсовата група, че всякакви глупости има там.На това ме е яд, че тук е мястото да видиш нещо полезно, похвала,помощ, дебат или нещо такова, а то липсва.Дано модераторите се вземат в ръце почистят малко от архаичните теми които не са на дневен ред и стотици обяви с ключ

Zlobich
22-01-2017, 07:58
Ако изчакаш няколко дни,съм сигурен,че някой ще удари рамо в твоите теми. Не всеки път отговорите идват толкова бързо колкото ни се изка. Понякога даден проблем е дискутиран и изисква задълбочено търсене с търсачката или гугъл,там винаги излизат препратките към теми тук.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...

undy
22-01-2017, 09:38
Фейсбука е манджа с грозде. Там има всичко и са (почти) всички. Това е като Слънчев бряг - един е там да се напорка и да си покаже простотията, друг новата кола, трети наистина е на почивка.
Форумът трябва да е като "вкъщи" - да е уютно и приятно местенце за хора, обичащи или най-малкото неравнодушни към Алфа Ромео(в частност). Трябва да има уважение и ако не приятелско, то поне колегиално отношение.
Останалите, които не уважават колегите си и марката нямат място в конкретния форум.
Един-двама досадници и натрапници могат да "изгонят" много потребители, желаещи нормална комуникация.
Модерирането е неизбежна част от здравето на нормално действащ форум.
Нейсе...

+1..

mordohy
22-01-2017, 17:00
Аз пък се радвам, че голяма част от емоцията се изля във Фейса и тука се поуталожиха нещата. Някога форумът беше наистина такъв, но това беше така, защото нямаше къде другаде да се общува. Всяко едно нещо има вълнови характер. така и тука. Спомням си по едно време, че имаше в скайп група от 54 човека. Тогава форумът също опустя.
Бъдещето му е като един архив, паноптикум на стара слава.
Но е значително по-добре, от други форуми, където чакаш по един месец някой да ти одобри темата и евентуално, след като смениш две коли да ти дойде някакъв отговор.
Спомням си, когато исках да сложа централно на Фиата, защото ключалката имаше проблеми.
Четири Форума мълчаха като пу*ки, а когато реших проблема и поснах в четирите форума теми със снимков материал и пояснения, само във Фиат престоя почти денонощие и я изтриха. Останалите дори не я одобриха или пък бяха по-бързи.
Та не се ядосвайте излишно.!
Пишете, забавлявайте се и не очаквайте чест или слава!

pa4ito
23-01-2017, 20:03
Фейсбука е манджа с грозде. Там има всичко и са (почти) всички. Това е като Слънчев бряг - един е там да се напорка и да си покаже простотията, друг новата кола, трети наистина е на почивка.
Форумът трябва да е като "вкъщи" - да е уютно и приятно местенце за хора, обичащи или най-малкото неравнодушни към Алфа Ромео(в частност). Трябва да има уважение и ако не приятелско, то поне колегиално отношение.
Останалите, които не уважават колегите си и марката нямат място в конкретния форум.
Един-двама досадници и натрапници могат да "изгонят" много потребители, желаещи нормална комуникация.
Модерирането е неизбежна част от здравето на нормално действащ форум.
Нейсе...
:thumbup:

mordohy
23-01-2017, 22:46
Аз пък се радвам, че голяма част от емоцията се изля във Фейса и тука се поуталожиха нещата. Някога форумът беше наистина такъв, но това беше така, защото нямаше къде другаде да се общува. Всяко едно нещо има вълнови характер. така и тука. Спомням си по едно време, че имаше в скайп група от 54 човека. Тогава форумът също опустя.
Бъдещето му е като един архив, паноптикум на стара слава.
Но е значително по-добре, от други форуми, където чакаш по един месец някой да ти одобри темата и евентуално, след като смениш две коли да ти дойде някакъв отговор.
Спомням си, когато исках да сложа централно на Фиата, защото ключалката имаше проблеми.
Четири Форума мълчаха като пу*ки, а когато реших проблема и поснах в четирите форума теми със снимков материал и пояснения, само във Фиат престоя почти денонощие и я изтриха. Останалите дори не я одобриха или пък бяха по-бързи.
Та не се ядосвайте излишно.!
Пишете, забавлявайте се и не очаквайте чест или слава!
Само някой сега да се оплаче от модовете!
Ето ви пример, как се редактира пост!
Смисълът същия, а Сем да го....лъска! :)

Alfa User
08-02-2017, 17:12
Темата заслужава да бъде разгледана на по-високо ниво, което и предложих.
Дано видим промяна скоро - но пак казвам - тя ще зависи от всички нас!!!

italfen
12-02-2017, 08:36
Тук е много по-лесно да се намери информация, а и изглежда много по прегледно. А и попадам на доста стари теми, които не съм чел. За мен лично форума ще си остане основен източник за събиране на информация.

old alfist
16-02-2017, 00:32
За да го има този форум е необходимо потребителите да бъдат малко по-отговорни и да не пишат глупости с важен тон.

Friday
16-02-2017, 13:35
Аз пък даже незнам за фейсбук група, а и нямам намерение да чета и пиша там.

Основно чета из форума. Понякога ме дразни това, че тъкмо се задълбая в дадена тема и тя заприличва на мерене на пи**и. И това е от преди година, година и малко. Старите теми са много поучителни. Заради това, може би отчасти, все по-рядко влизам тук да чета, а камо ли да пиша, обвзема ме някаква паника да не направя някоя беля с пусната тема....:brickwall:

Веднъж питах, заформи се дискусия, която се обърна едва ли не в караница и накрая темата бе изтрита без да се стигне до решение. В крайна сметка стигнах до такова, но нямаше как да го напиша..

Относно потребителите-има много стойностни колеги, които помагат на "ламерите" като мен. Евала на тях. Радвам се, че във форума някои все още пишат и помагат, за жалост други вече не пишат.

@lordliness изчел съм ти темите с ремонтите. Браво за положения труд. Точно такива теми със снимков материал са много полезни не само на мен, а и предполагам на други колеги. Не един път съм правил ремонти под писмените ти ръководства.Това, че
идват някакви тъпанари и почват да ми се дървят предполагам си над нивото им, че да им се връзваш. Гледай от страната, че помагаш на тези, на които искат да им се помогне. Зад клавиатурата всеки е гений.

Лично аз високо ценя, че даден човек си е направил труда да опише даден ремонт. Знам колко е трудно с изцапани ръце и разхвърлени ключове и части да снимаш и после да структурираш ремонта в тема.

Преди да се включа тук, идвам от "Пежо форума", и с "болка на сърцето" казвам, че там е много по-приятно място, макар и вече рядко да го посещавам...

Нядавам се форума да си остане мястото за взаимопомощ за феновете на Alfa Romeo, а не за рабории и :shoot:

lordliness
16-02-2017, 13:58
Благодаря, наистина изисква доста време и неудобства при снимките за да се направи една тема.
Правя темите за дребни ремонти за които не се изискват специални инструменти и умения.
Правя ги когато нещо по колата се повреди и в процеса на работа, вероятно има и други начини, но и тези стават. :-) Когато се наложи повторен ремонт и аз си ги ползвам.
Никога не съм написал нещо непроверено.
Общо взето ми е все тая, не познавам почти никого от форума нито смятам да се запознавам.
Във фейса също рядко чета, там ако ти потрябва нещо няма намиране. Той е по скоро за хвалби, не го харесвам.

Alfa User
16-02-2017, 15:20
@ lordliness и Friday - форума беше създаден точно с тази цел - препатилите да помагат на тепърва сблъскващите се с проблемите с нашите коли.
Бога ми, преди години това беше невероятно място - нямаше мерене на некви миниатюрни органи, имаше задружност и приятелски дух. Фестовете бяха сбирки на истински и близки приятели, не просто някакви срещи на някакво си място...

Затова и ми е толкова болно - колкото и да ме подиграват някои индивиди. Но аз знам какво беше, и защо беше така!

Знам и сега защо е така, и не мога да се примиря с това... за което си бивам редовно оплюван от засегнатите, разбира се :)

Но заради хора като вас, няма да спра да поддържам форум, идея и страст!!! :cheers:

DerMeister
16-02-2017, 16:38
Докато модераторите не започнат да си вършат работата и се ползволява на спамери и тролове да осират всяка тема, няма да има ренесанс на форума. Всичко опира до спазване на правилата и постоянни наказания и триене на спам. А в техническите раздели трябва да има още по-голям контрол и да се трият и наказват всякакви безумни предположения и подхърляния, колкото да се намира някой на приказка, защото ще започне да се губи и полезността на форума, не само приятността.

Може би няма желаещи да модерират, може би няма желание да се модерира, не знам...

ecotronic
16-02-2017, 16:57
Докато модераторите не започнат да си вършат работата и се ползволява на спамери и тролове да осират всяка тема, няма да има ренесанс на форума. Всичко опира до спазване на правилата и постоянни наказания и триене на спам. А в техническите раздели трябва да има още по-голям контрол и да се трият и наказват всякакви безумни предположения и подхърляния, колкото да се намира някой на приказка, защото ще започне да се губи и полезността на форума, не само приятността.

Може би няма желаещи да модерират, може би няма желание да се модерира, не знам...

+1000!

Пример:

В тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95080), състояща се от 58 поста има 14, които представляват откровен заядлив и ненужен никому спам, произведен от един и същи "герой" на форума. Тези 14 поста (героят сръчно си ги е изтрил), пораждат и няколко реплики които иначе не би ги имало. И така се оказва, че в една техническа тема на близо половината от постовете, просто не им е там мястото.

Защо въпросният индивид не бе париран веднага?

Ето заради такива "кръпки" форумът няма да е това, което на всички ни се иска да бъде.

Sunny
16-02-2017, 19:42
Форумът - Това са потребителите .
Той е такъв каквито са потребителите му т.е. хората които пишат в него .
Не са виновни модераторите ,че потребителите не си знаят мярката .
Когато форумът беше на ниво то той беше модериран със здрава ръка от задружен екип , но това не се хареса на много от членската маса и настана масов вой . Следствие на това нещата бяха изоставени и се стигна до тук .
Сега искаме рефреш , но ще можем ли да се държим като зрели хора ?

mordohy
16-02-2017, 21:21
Ама изобщо не си прав. Ролята на модовете е да потдържат духа жив. Дадено им е да трият, предупреждават и наказват.
Това са им част от инсрументите, с които да манипулират юзерите.
За Бога, та аз дори баннах не кой да е друг, а Ферариста. Темата беше нажежена, та имаше нужда от още малко. От друга страна Ники отиваше на морето на почивка. Не питайте, от къде имах информацията :) . Това ми развърза ръцете. хем жена му беше доволна, хем той си почина няколко дена, хем темата се взриви.
Обаче това беше и лакмус за човека.
Попита ме съвсем сдържано: Абе що ме банна?
Отговорих му: Защото трябваше.
не последва никакъв коментар.
Отплеснах се!
Това обаче беше в ония славни времена!

Sunny
16-02-2017, 23:33
Не съм прав ? :hmm:
Някога бил ли си модератор другаде преди да станеш тук такъв ?
И колко време беше мод ?
Според твоята логика давай да баннем половината форум .
Така ли ? :clapping:

А това ,че си баннал един от най-уважаните членове на този форум не те прави герой Иво . Това показва ,че изтървал нещата от контрол и си допуснал да се разгореши темата . Инструментите които ти дава платформата на форума ти предоставят възможността да поддържаш реда а не са за да манипулираш системата .
Най-лесното е да наредиш на някого необходимия максимален брой точки за да бъде баннат за няколко дни или повече .
Но това ли е начина ? Не мисля че е .
Това е безсилие да се справи модератора със дадена ситуация и озлобява потребителите срещу мод екипа .
А ако модератора не спазва установения ред за поддържане на реда как да очакваме от редовия потребител да спазва правилата ?

lordliness
17-02-2017, 00:15
Ние потребителите не сме роботи все пак, нормално е да кажеш нещо встрани.

Zlobich
17-02-2017, 07:51
С нетърпение очаквам още включвания,липсват още хора,но ще се включат.
Нужрн е един по-активен модератор,без пристрастия и форума ще утихне :D

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...

Fori
17-02-2017, 15:07
1:1 ...

Основно чета из форума. Понякога ме дразни това, че тъкмо се задълбая в дадена тема и тя заприличва на мерене на пи**и. И това е от преди година, година и малко. Старите теми са много поучителни. Заради това, може би отчасти, все по-рядко влизам тук да чета, а камо ли да пиша, обвзема ме някаква паника да не направя някоя беля с пусната тема....

+1 :) Все пак е добре, че (още) го има форума и че (все) още някой разсъждава нормално. Аз лично съжалявам, че не съм участвал в ентусиазма на "ранните години"...но надеждата умира последна ;)

156
18-02-2017, 12:47
Според мен без мнения не точно по темата не може (нарочно не използвам думата "спам" ) Много полезни мнения и мисли се пораждат след определено отклонение от първоначалния въпрос. Друг път пък, с един конкретен въпрос дискусията се обобщава и в крайна сметка се стига до полезни изводи, които обаче не са непременно в пряка връзка с първоначалната тема. Дори и малко ,,здравословен спам" понякога помага. Строгото модериране не е решение на проблема, защото пък често се губи смисъла на разделени теми и изтрити мнения.
В този ред на мисли, една много полезна екстра би била отбелязване на пост/ част от пост като спам и автоматичното му скриване по подразбиране, вместо триенето му. Както например е в Сааб форума. (ето една примерна тема с такава функционалност в действие: http://saab-club.com/forum/viewtopic.php?f=41&t=9498&start=15) Така хем можеш бързо да се ориентираш в материята, хем, ако има нужда можеш да проследиш историята на мненията.
Разбира се, нуждата от качествени модератори си остава.

old alfist
18-02-2017, 23:44
Тъй като се спомена за модераторите - много ми се иска да ги плюя, но като се замисля, нямам никакви основания, въпреки, че са трили някои гениални мои разсъждения, още повече като знам, че свестни хора в живота.

mordohy
19-02-2017, 21:41
Не съм прав ? :hmm:
Някога бил ли си модератор другаде преди да станеш тук такъв ?
И колко време беше мод ?
Според твоята логика давай да баннем половината форум .
Така ли ? :clapping:

А това ,че си баннал един от най-уважаните членове на този форум не те прави герой Иво . Това показва ,че изтървал нещата от контрол и си допуснал да се разгореши темата . Инструментите които ти дава платформата на форума ти предоставят възможността да поддържаш реда а не са за да манипулираш системата .
Най-лесното е да наредиш на някого необходимия максимален брой точки за да бъде баннат за няколко дни или повече .
Но това ли е начина ? Не мисля че е .
Това е безсилие да се справи модератора със дадена ситуация и озлобява потребителите срещу мод екипа .
А ако модератора не спазва установения ред за поддържане на реда как да очакваме от редовия потребител да спазва правилата ?

Хм! Нещо изтрещяваш.:devil: Някога точно така модерирахме и за това форумът беше жив и полезен. Дадох най-фрапиращият пример. Всъщност Бонев се беше натряскал, както и половината форум и щедро се носеха всякакви пожелания във всички посоки.
Ето сега не е изтърван форума, но дори аз не съм влизал в него от няколко дена, да не кажа седмица.
Прекаленият светец и Богу не е драг.
От друга страна, когато чуя за "Уважаван човек", все ми замирисва на "свой човек " и Мафия.
Така бяха разпределени новите глобални модове.
Сервилно се откриха нови длъжности и модераторският раздел заприлича на бардак, какъвто го желаеха мнозина.
Абе да ти кажа, заприлича ми на разпадането на СССР. Той се разпадна, не за друго, а защото местните му велможи и на тях им се искаше да станат президенти, със собствена охрана, дворци, конюшни и кучкарници. На всеки му се искаше собствена свита, бардак и двор.
Близо две години имаше някакъв бъг и въпреки, че не бях модератор вече, все още ми излизаше модераторския раздел. Даже му казах на Григор, но той сметна, че ..... както и да е.
Това, че сега не си вършите работата е видно от всички.
Покажи ми поне една техническа тема, която е зачистена от спама и е представена в прегледен вид!
Посочи ми един неблагодарник, който след като си е решил проблема и не е затворил темата с пост, в който да обяснии решението, който да сте го предупредили или поне посочили неуважението му към останалите.
Пропускаш нещо важно.:pokey:
Ако юзерите са озлобени срещу мода, значи той добре си върши работата.
Това е основополагащо при всички случаи, когато имаме отношения между контрол и изпълнение.
Ако го няма, то системата загнива и загива.
Ако ще обсъждаме проблем, дайте да бъдем честни и откровени и да говорим с факти, а не с общи приказки и лозунги.:comphits:

Едит: Бях достатъчно мод, за да мога да говоря. Освен това, моя беше идеята модовете да се сменяват всяка година. Сега има модове, които на година я имат по една намеса, я не. Мод съм в два чуждестранни форума от доста години. Там обаче са съвсем други нещата. Освен това модерирам и в наш, много голям сайт, но под друг ник. Там също няма особено натоварване. И запомни! Тоя Форум изначално си има свои особености и за това не прилича на никой друг. Няма нужда да ме подвеждаш на плоскостта абе знаеш ли как аз модерирам в други форуми!? Всяка къща и семейство си има свои правила.

Ранобудниче
19-02-2017, 21:52
Ех..
Българинът не обича свободата.
Той има нужда от господар. Има нужда да е роб. Има нужда от остен. От пръчка. И тегли майната на моркова, дори когато умира от глад.


Съни, позволявам ти да забършеш поста ми, ако прецениш, че е спам.

mordohy
19-02-2017, 21:55
Ех..
Българинът не обича свободата.
Той има нужда от господар. Има нужда да е роб. Има нужда от остен. От пръчка. И тегли майната на моркова, дори когато умира от глад.


Съни, позволявам ти да забършеш поста ми, ако прецениш, че е спам.
Свободата, Санчо.... :)
В главата ми се оформи пространственото измерение в поста ти и отказвайки се от моркова си представих какво прави с остена! :afro:

Zlobich
19-02-2017, 22:05
Ех..
Българинът не обича свободата.
Той има нужда от господар. Има нужда да е роб. Има нужда от остен. От пръчка. И тегли майната на моркова, дори когато умира от глад.


Съни, позволявам ти да забършеш поста ми, ако прецениш, че е спам.
Изсключително прсва си.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...

Ранобудниче
19-02-2017, 22:26
Свободата, Санчо.... :)
В главата ми се оформи пространственото измерение в поста ти и отказвайки се от моркова си представих какво прави с остена! :afro:

Лигльо.
Казвам го, само защото знам, че ще го понесеш. Защото знам, че колкото да е голямо егото ти, имаш усет за отсрещната страна и няма да си губиш времето да се засягаш, а си способен да влезеш в тона и да грухтиш свободно в дует.
Не така бих откровеничила с преобладаващата част от потребителите тук, обаче. Дори да имам импулс. Човек трябва да знае кога, къде и колко да словоблудства. И това не е въпрос само на първите 7, макар възпитанието да е основополагащо. Когато егото няма мярка, каузата е загубена.
Наздраве с водица, Морди.

ivan dimitrov
20-02-2017, 21:43
Ех..
Българинът не обича свободата.


Не мога да се съглася.
Може да се каже че не я цени, че не я разбира, дори че не я заслужава. Не и че не я обича.
Добре де, всичко може да бъде казано, не всичко обаче ще бъде вярно.

mordohy
20-02-2017, 22:17
Лигльо.
Казвам го, само защото знам, че ще го понесеш. Защото знам, че колкото да е голямо егото ти, имаш усет за отсрещната страна и няма да си губиш времето да се засягаш, а си способен да влезеш в тона и да грухтиш свободно в дует.
Не така бих откровеничила с преобладаващата част от потребителите тук, обаче. Дори да имам импулс. Човек трябва да знае кога, къде и колко да словоблудства. И това не е въпрос само на първите 7, макар възпитанието да е основополагащо. Когато егото няма мярка, каузата е загубена.
Наздраве с водица, Морди.
Нямаше нужда от това. Знаеш, че те обичам!
И Съни обичам, иначе нямаше да му отговарям.
И водата обичам....
Айдеееее!:oops:

Alfa User
21-02-2017, 10:31
Има още за триене, но отправям последно предупреждение - темата е сериозна, нека не обръщаме и нея на блато!
Тук пишат хора, на които им пука за тоя форум - нека си бъдем полезни!
Личните обяснения си ги запазете за друго място, МОЛЯ!

Ранобудниче
21-02-2017, 23:01
Не мога да се съглася.
Може да се каже че не я цени, че не я разбира, дори че не я заслужава. Не и че не я обича.
Добре де, всичко може да бъде казано, не всичко обаче ще бъде вярно.

Напротив. Когато обичаш нещо, го цениш. Цениш съществуването му, браниш го, стараеш се да го съхраниш. Уважаваш го. Както за себе си, така и за другия.
Това, което видях през безкрайния преход и това, което виждам тук, толкова си приличат, че страх ме хваща. Сдобихме се със свобода, която не знаем какво да правим. То е като да постигнеш мечта, която (след като стане реалност) спира да те вълнува. И в суматохата се намира по някой хиперактивен самодеец, напъващ се да яхне вълнАта и да бродира реалността според собствените си представи, без оглед на средствата. И така самите ние се превръщаме в средство. Заради нечие его и поради собствената си безидейност как да се справим с придобитото.

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 23:00 ----------


Има още за триене, но отправям последно предупреждение - темата е сериозна, нека не обръщаме и нея на блато!
Тук пишат хора, на които им пука за тоя форум - нека си бъдем полезни!
Личните обяснения си ги запазете за друго място, МОЛЯ!

По-спокойно, моля.

Alfa User
22-02-2017, 00:49
Спокоен съм аз ... но точно тая тема не е нужно да става блатна, моля.

ivan dimitrov
22-02-2017, 01:00
Напротив. Когато обичаш нещо, го цениш. Цениш съществуването му, браниш го, стараеш се да го съхраниш. Уважаваш го. Както за себе си, така и за другия.
Това, което видях през безкрайния преход и това, което виждам тук, толкова си приличат, че страх ме хваща. Сдобихме се със свобода, която не знаем какво да правим. То е като да постигнеш мечта, която (след като стане реалност) спира да те вълнува. И в суматохата се намира по някой хиперактивен самодеец, напъващ се да яхне вълнАта и да бродира реалността според собствените си представи, без оглед на средствата. И така самите ние се превръщаме в средство. Заради нечие его и поради собствената си безидейност как да се справим с придобитото.[COLOR="Silver"]


А центъра на вселената!? Та нали всички сме уникални(което си е факт, по принцип)!? Ценим и обичаме собствента си свобода, околните.... имаше там един велик мислител - Любо Пенев, дето каза какво да правят. Всичко идва от неразбирането че няма абсолютна свобода. Че свободата е отговорност, че без правила няма свобода.
Не мога да си представя, да постигна някоя от мечтите си, и тя да престане да ме вълнува. Вероятно мечтая неправилно.
Според мен е нормално форума да е проекция на обществото ни. Нали ние си го правим такъв, какъвто е.
Преходът не е безкраен Кака. Все някога
ще свърши. Това пак от нас си зависи, но не е оправдано да очакваме да се променим с магия. След като 45г са ни учили че друг ще мисли вместо нас, редно е да очакваме да се научим да мислим сами, след поне още толкова. Че и по вече. Хубавите неща бавно стават(народна мъдрост).

ecotronic
22-02-2017, 01:23
Допреди 7 - 8 години много от техническите проблеми не са били поставяни или изяснявани. Т.e дискусиите са били в своето начало. Оттам насетне даден проблем е бил постявян стотици пъти. Всичко е дъвкано и предъвквано многократно през годините.

Ако схващате мисълта ми, ще разберете и, че да се говори за ренесанс на форума е малко патетично.

Накратко - форумът никога няма да бъде това, което е бил поради съвсем обективни причини и за това не са виновни нито участниците в него, нито модераторите.

Бобби
22-02-2017, 02:08
Спокоен съм аз ... но точно тая тема не е нужно да става блатна, моля.
Истината дразни....налагаш цензура, като някой политик на власт....затова и направих такова сравнение, ама явно не вникна в думите ми....блатото е оная измет, дет трябва да се управлява, ама трябва да знаеш как да го направиш....м/у другото тинята не е в ония раздел за хора без работа....но както и да е... и той умря....
Вие самите който моделирате, не сте открити един към друг, а изисквате от другите да спазват определен модел на поведение и разбиране....е няма как да стане....;-)

old alfist
22-02-2017, 02:48
Нагледал съм през годините на борби между вождове и индианци.
Смених няколко професии, но колегите ми през годините, които си избраха ролята на вождове измряха и оцеляхме само ние, за които остана ролята на индианец.

Alfa User
22-02-2017, 10:37
...
Вие самите които моделирате, не сте открити един към друг, а изисквате от другите да спазват определен модел на поведение и разбиране....е няма как да стане....;-)

И по това съм писал по-напред ... но темата е сложна :(

Бобби
22-02-2017, 12:34
Няма нищо сложно в тая тема....триенето на мнения в нея мисля, че е излишно след като не са нарушени правилата на форума....нали е дискусия....
Не става...равнис, мирно, равнение на средата, за почест на г-н модератора...няма как да се поучи тая дисциплина.....това е носталгия по миналото...
Олди намекна, че масата движи нещата, а аз, че тя трудно се управлява.....и те така..;-)

156
22-02-2017, 15:14
Аз продължавам да настоявам за функционалност, като в СААБ форума, с автоматично скриване на поста, ако е отбелязан като спам, без да се трие и да може да се прочете ако някой все пак иска.

Alfa User
22-02-2017, 17:33
Аз продължавам да настоявам за функционалност, като в СААБ форума, с автоматично скриване на поста, ако е отбелязан като спам, без да се трие и да може да се прочете ако някой все пак иска.

Аз също съм съгласен с това, дано да бъде забелязано от когото трябва. :cheers:



Няма нищо сложно в тая тема....триенето на мнения в нея мисля, че е излишно след като не са нарушени правилата на форума....нали е дискусия....
Не става...равнис, мирно, равнение на средата, за почест на г-н модератора...няма как да се поучи тая дисциплина.....това е носталгия по миналото...
Олди намекна, че масата движи нещата, а аз, че тя трудно се управлява.....и те така..;-)

Изтритите мнения нямат общо с темата, за което си има точка в правилника и дори се присъждат черни точки (в случая - спестени).

А другите бози за дисциплината именно доведоха форума до това състояние... защото българина реве за свобода, но като я получи не знае какво да я прави, и я превръща в свободия.
Искате форума да е равностоен на другите, нали - ами идете и напишете някаква простотия във форум на BMW или SAAB, да видим какво ще ви се случи и дали някой мод ще ви се обяснява :holiday2:
Никой не е казал, че форума трябва да е казарма, но правилата важат за всички - и за да подредим къщичката, трябва първо ние да си подредим главите :)

И преди ПАК да ми се нахвърлите дружно - прегледайте все пак какво искат по-напред хората тука относно промените в модерирането...
Едната половина си държи на свободията, а на другата й е писнало от това, и иска повече ред и контрол.
Хайде сега кажете ми на чия страна са правилата на форума и какво да правят модераторите - защото все биват обвинявани във вземане на нечия страна напоследък???

alfista 96
22-02-2017, 18:53
Да взема и аз да се впиша тука.На младини бях модератор в три форума .Такава свободия нямаше никъде.Разбира се имаше леки заигравания между съфорумците, но минели се границата ,следваше БАН,независимо че с много от съфорумците си пиехме редовно бирата заедно и ходихме по-състезания.Но винаги когато изтривах постове или някой получаваше БАН ,се отразяваше в темата в която се е проявил ,по кой челен параграф или еди какво си се е провинил и наказал.Тук забелязвам че примерно когато е изтрито някое мнение ,не се знае за какво е изтрито.Та така.

ПС.Мордохи ВОДА не ПИЕ:wein::wein::wein:

Бобби
22-02-2017, 19:14
Да взема и аз да се впиша тука.На младини бях модератор в три форума .Такава свободия нямаше никъде.Разбира се имаше леки заигравания между съфорумците, но минели се границата ,следваше БАН,независимо че с много от съфорумците си пиехме редовно бирата заедно и ходихме по-състезания.Но винаги когато изтривах постове или някой получаваше БАН ,се отразяваше в темата в която се е проявил ,по кой челен параграф или еди какво си се е провинил и наказал.Тук забелязвам че примерно когато е изтрито някое мнение ,не се знае за какво е изтрито.Та така.

ПС.Мордохи ВОДА не ПИЕ:wein::wein::wein:
А бе ти ако си стар, аз трябва да съм умрял...;-).....иначе си прав, че е хубаво да се каже по кой параграф те шибат, защото в някой случай като ударят метлата хвърлят на боклука и това което не трябва....
п.п...по назад в темата едното ми мнение беше точно по нея, ама го изтриха....:)))....както и да е.....аз не съм дребнав....но има момчета, който са по сприхави, и им идва в повече...

Sunny
22-02-2017, 19:33
Аз продължавам да настоявам за функционалност, като в СААБ форума, с автоматично скриване на поста, ако е отбелязан като спам, без да се трие и да може да се прочете ако някой все пак иска.

Не съм напълно сигурен но май го няма като плъг-ин за тая платформа на която е форумо . Или поне аз не го намерих .

alfista 96
22-02-2017, 19:36
А бе ти ако си стар, аз трябва да съм умрял...;-).....иначе си прав, че е хубаво да се каже по кой параграф те шибат, защото в някой случай като ударят метлата хвърлят на боклука и това което не трябва....
п.п...по назад в темата едното ми мнение беше точно по нея, ама го изтриха....:)))....както и да е.....аз не съм дребнав....но има момчета, който са по сприхави, и им идва в повече...

Е хубаво де ,га бях по-млад :wein:

Бобби
22-02-2017, 21:25
Аз също съм съгласен с това, дано да бъде забелязано от когото трябва. :cheers:




Изтритите мнения нямат общо с темата, за което си има точка в правилника и дори се присъждат черни точки (в случая - спестени).

А другите бози за дисциплината именно доведоха форума до това състояние... защото българина реве за свобода, но като я получи не знае какво да я прави, и я превръща в свободия.
Искате форума да е равностоен на другите, нали - ами идете и напишете някаква простотия във форум на BMW или SAAB, да видим какво ще ви се случи и дали някой мод ще ви се обяснява :holiday2:
Никой не е казал, че форума трябва да е казарма, но правилата важат за всички - и за да подредим къщичката, трябва първо ние да си подредим главите :)

И преди ПАК да ми се нахвърлите дружно - прегледайте все пак какво искат по-напред хората тука относно промените в модерирането...
Едната половина си държи на свободията, а на другата й е писнало от това, и иска повече ред и контрол.
Хайде сега кажете ми на чия страна са правилата на форума и какво да правят модераторите - защото все биват обвинявани във вземане на нечия страна напоследък???
Стига бе....за каква дисциплина говориш, и то в миналото......имаше един търтей дето си развяваше байрака дето иска.....от старите муцуни остана само фиоре, като що активен в форума.....другите само на италфест може да ги зърнеш.......ае да не се заблуждаваме....що е то ренесанс и за какво ни е той....
А бе гледайте напред.....няма как да се върне миналото....и на мен ми се иска да съм на 20-се, ама...;-)

mordohy
24-02-2017, 22:43
Не въздишайте по стара слава. Няма я! Благодарен съм на Горица, че единствено тя имаше достатъчно акъл да канализира нещата за канала.
Обаче останалити не ме етусиазират.
Или са гаражни специалисти, дето никой не се наема да им оспорва авторитета, както е Боби 33 в раздела 33 ракийки или модове по "Заслуги".
Бърррррр!
Такива като Боби 33 и Тонов са ясни.
Обаче я да видим, един външно симпатичен младеж като Бобо, мод в Общ технически, какво е свършил напоследък.
И забележете, че към него няма други претенции, освен, че не върши нищо.
Обаче основната част от лайната ги дъвчат Роби и Камен 666, защото останалите са забравили за какво са тук.
Такива мъртви души има много. ЖТД проповедникът го бяха забравили в списъка с новите модове и човекът просто попита, дали имат нужда от услугите му!
Отговорът беше толкова сервилен, че дори аз се уплаших за доброто здраве на форума:"Ама разбира се! Сега ще те направим глобален!". Глобален го направиха, ама аз не го видях нито един път да се вземе в ръце и да свърши нещо!
Абе да знаето нещо за Гогол и романът му "Мъртви души"?!

old alfist
25-02-2017, 01:46
Изряскаха ми едно мнение свързано със заглавието на темата, но за мен е недопустимо да започва с малка буква.

lordliness
27-02-2017, 22:45
И за какъв ренесанс може да се говори въобще, ето направих ви показно, никакво зачитане на мнението на другия, никаква обективност, а най- ми са забавни тези, които карат алфи от няколко дена. И най -сложното което са правили е да отключат резервоара.
Ако човек изкаже лично мнение веднага се намират умници да му кажат колко не е в час, даже психопрофил ми направиха :-) какъв ренесанс, какви 5 лв. Трагедия е не ренесанс.

ivan dimitrov
27-02-2017, 23:05
а най- ми са забавни тези, които карат алфи от няколко дена. И най -сложното което са правили е да отключат резервоара.

Ами, Алфа е лесен за управление автомобил. Какво очакваш да правят за няколко десетки часа?

lordliness
27-02-2017, 23:19
Понеже съм нямал 159, не знам от къде знаят, от къде знаят какво имам, излезе че 159 е извънземен, няма нищо общо с другите алфи.
Време е да минеш на 159, извънземен е :-)
Също така излезе, че не може да имаш индивидуално мнение, трябва да си овца и да припадаш заедно с другите.

Бобби
28-02-2017, 00:05
Понеже съм нямал 159, не знам от къде знаят, от къде знаят какво имам, излезе че 159 е извънземен, няма нищо общо с другите алфи.
Време е да минеш на 159, извънземен е :-)
Също така излезе, че не може да имаш индивидуално мнение, трябва да си овца и да припадаш заедно с другите.
:))))...така е като спориш с пресноебци....:flirt:

ivan dimitrov
28-02-2017, 00:07
Понеже съм нямал 159, не знам от къде знаят, от къде знаят какво имам, излезе че 159 е извънземен, няма нищо общо с другите алфи.
Време е да минеш на 159, извънземен е :-)

В тоя момент, 159JTDm според мен, е най добрата що годе съвремена Алфа, достъпна за средният българин. Пподчертавам че това е от гледната точка на един дърт фен, на който не му остава половин век чакане, Джулия да навърти 10г. Остави ли ме боксера, ща не ща, ще се оглеждам за 159.
Е, и!?
Може би разбрах какво имаш предвид. Но те моля да се сетиш, какво изпита когато за пръв път се докосна до марката. Аз помня. Виж мнението на Еко, то казва всичко за техническата част на въпроса. Тук не става въпрос кой колко е допринесъл, кой е фен и кой не на марката. Отново всичко допира до ...... ЕГО. Съвсем както си му е редът, всеки си мисли че ЕДИНСТВЕНО неговата представа за състоянието на форума е важно. Излиза че това което ни е събрало тук, ни разединява. Честито!
А може да спазваме поне основните правила, с които м/у другото сме се съгласили и да не ревем. Форумът сме ние всички. Тия които го ползват. А НИЕ не сме еднакви(слава богу).

lordliness
28-02-2017, 00:20
Какво изпитах? Нищо съществено, купих си кола, която ми харесва външно, което няма нищо общо с надеждността, както казах. Аз така си купувам коли, да ми харесват външно, другото не е толкова важно.
Например Мито и Жулиета нямат никакъв шанс да станат мои коли, твърде комично ми изглеждат.
Проблема на най надъханите е че не правят разлика между техническа надеждност и красота, возия, екстри и други.

Бобби
28-02-2017, 00:32
А бе има място за всички под слънцето.....и както каза Ванката....хубаво е че не сме еднакви, защото щяхме да караме един и същи модел...нещо като при социализма с малки разлики...:))
Според мен всеки си има любим модел и марка автомобил....но неуважението към другите модели и марки е голяма глупост!!!

undy
28-02-2017, 09:53
А бе има място за всички под слънцето.....и както каза Ванката....хубаво е че не сме еднакви, защото щяхме да караме един и същи модел...нещо като при социализма с малки разлики...:))
Според мен всеки си има любим модел и марка автомобил....но неуважението към другите модели и марки е голяма глупост!!!

Да,прав си.
А да предположим,че всеки от форума има финансова възможност да си купи чисто нова Алфа....няма ли да се задръсти с Джулии в момента,а след година и със Стелвио.
Кой ще ти мисли за надежност,окачване и поддръжка,никой.Та ще сме еднакви ,та знай ли се :Lkingsmiley:

mirchozo
28-02-2017, 16:07
Ах Лорде, сега тук ли взе да хленчиш...? Дейба българска простотия и злоба. Неподготвен се изказа именно ТИ, скочи срещу нещо което не познаваш в детайли, нещо което не притежаваш и не си правил никога. Това не е правилно според мен и се издразних, не само аз. Естествено това се случи с недомлъвки и двусмислени неща с които сам си противоречиш, та дори нещо се изтъкна като виден разбирач...Сега кое какъв боклук е, всеки сам си решава какво да кара и какво да поддържа, но не е редно така с лошо. Нямам нищо лично против теб, ако имаш нещо на 2рия етаж ще се светнеш че нещо грешно има в подхода ти и ще ме разбереш. Не съм ти правил психо профил, просто ти посочих къде си противоречиш, ти вече си му казвай както искаш. Ако беше казал "аз така мисля", защото..., щях да те разбера и евентуално да го обсъдим като зрели хора.

Пс Не мисля че има нужда да се обиждаме, уж сме големи и интелигентни хора, гледам тук се ползват думи като някакви "пресноебци", ала бала..., що бе хора ?
Нали форума е за взаимопомощ ?

lordliness
28-02-2017, 16:18
Изпитвам огромно съжаление към вас, че никога не сте се докосвали до истински качествени коли и ги гледате само на картинки и въздишате тайно по тях, но такъв е живота, несправедлив, някои карат само една марка и казват на черното бяло. Наистина съжалявам.

mirchozo
28-02-2017, 16:49
Знаеш ли, един мой приятел има сервиз и аз често ходя да му помагам в свободното си време, та съм се нагледал на немски качествени коли. Далеч са от качеството за което говориш. Всеобща заблуда е, че нямат проблеми, имат повече отколкото можеш да си представиш. Но народа търси масови коли, които са евтини за подръжка, които се правят лесно и бързо. Е Алфите както сам си разбрал, не са такива, те са по-редки и макар не толкова сложни, се избягват от сервизите защото се набавят трудно части и се правят по-трудно. Отделно се продават части боклуци и ментета, но това донякъде е обща болка. Вярвам че никой тук не си е помислил, че си е купил космически кораб, би било смешно да се твърди това. Въпреки това, са едни нелоши автомобили, с приятен дизайн, немалко екстри, сравнително добра надеждност, сравнително евтини спрямо такива от същия клас немски да речем автомобили. Аз лично съм имал Ауди, Опел, Ситроен, ами всичките ми коли са били що годе добри и не съм имал кой знае какви проблеми с тях, но е факт че най-голямо удоволствие ми доставя Алфата. Карал съм и ФВ, БМВ и Мерцедес, също прилични модели, нелоши при това, но там за същите пари можеш да си позволиш някой полумъртъв екземпляр, нищо повече. Това си е мое мнение.
За история и иновации пък да не говорим...

lordliness
28-02-2017, 17:13
Щом си карал( зависи колко дълго) значи знаеш, че не си прав за Алфата, Говорете с факти, не знам как някои си купува една кола кара я няколко месеца и вече е експерт за модела.
Фактите и моите наблюдения съвпадат, вижте сервизната статистика, недейде да празнословите, имам чувство, че сте с промити мозъци и не виждате реално нещата.
Покажете ми сервизна статистика, която да твърди това, което се опитвате да докажете. Това е неоспорим показател
Няма такава.

ivan dimitrov
28-02-2017, 18:56
Какво е това - сервизна статистика?

lordliness
28-02-2017, 19:07
Какво е това - сервизна статистика?

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/15119-pylnata-statistika-na-t-v/

ivan dimitrov
28-02-2017, 20:07
Сериозно!?

Alfa User
28-02-2017, 20:11
Започвате да навлизате в сивата зона май ... личните обяснения и кой какво харесва или не - не е за тази тема.
Сервизните статистики - също!
После да няма сърдити ... казвам само ...

ZaRoo
28-02-2017, 20:32
Лорде, махни я в крайна сметка тази загубена Алфа, защо се мъчеш с нея.

lordliness
28-02-2017, 20:35
Започвате да навлизате в сивата зона май ... личните обяснения и кой какво харесва или не - не е за тази тема.
Сервизните статистики - също!
После да няма сърдити ... казвам само ...

И какъв е проблема, най-отгоре пише - други, общи приказки. Тези определения включват всичко.

---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 20:33 ----------


Лорде, махни я в крайна сметка тази загубена Алфа, защо се мъчеш с нея.

Аз нямам само една, по други коли не съм правил толкова ремонти никога. Алфите ми са перфектни. До следващия проблем :-)

Sunny
28-02-2017, 20:56
И какъв е проблема, най-отгоре пише - други, общи приказки. Тези определения включват всичко.

Проблема е ,че някой хора питат за сериозни неща . А такива като теб го обръщат на говорилня .
Това ,че е общи приказки означава ,че е за теми които не касаят техническата част а не да наминем да си полафим и да разлаем кучетата за целта си има друг подфорум малко по-надолу.

Считай се за официално предупреден .

lordliness
28-02-2017, 22:01
По темата тогава:
Ренесанс няма да има, ще останат само клакьори и такива задаващи въпроси, такива като мен, които правят теми със снимки няма да останат. Защото изисква труд и време. Безсмислено е да се прави. Няма нито една причина да продължа.

DerMeister
28-02-2017, 23:47
По темата тогава:
Ренесанс няма да има, ще останат само клакьори и такива задаващи въпроси, такива като мен, които правят теми със снимки няма да останат. Защото изисква труд и време. Безсмислено е да се прави. Няма нито една причина да продължа.
Защо оспами темата за покупка на 159 като въпросните клакьори? Абсолютно ми напомни на "лица", които по принцип оплюваш.

Бобби
01-03-2017, 00:39
Ах Лорде, сега тук ли взе да хленчиш...? Дейба българска простотия и злоба. Неподготвен се изказа именно ТИ, скочи срещу нещо което не познаваш в детайли, нещо което не притежаваш и не си правил никога. Това не е правилно според мен и се издразних, не само аз. Естествено това се случи с недомлъвки и двусмислени неща с които сам си противоречиш, та дори нещо се изтъкна като виден разбирач...Сега кое какъв боклук е, всеки сам си решава какво да кара и какво да поддържа, но не е редно така с лошо. Нямам нищо лично против теб, ако имаш нещо на 2рия етаж ще се светнеш че нещо грешно има в подхода ти и ще ме разбереш. Не съм ти правил психо профил, просто ти посочих къде си противоречиш, ти вече си му казвай както искаш. Ако беше казал "аз така мисля", защото..., щях да те разбера и евентуално да го обсъдим като зрели хора.

Пс Не мисля че има нужда да се обиждаме, уж сме големи и интелигентни хора, гледам тук се ползват думи като някакви "пресноебци", ала бала..., що бе хора ?
Нали форума е за взаимопомощ ?
Значи когато двама старци си чешат ташаците, не си бутай дупето.....и ако думата пресноебец е обида, цитирай ми я във всеки мой пост, ни най малко ще се засегна...:))
Интересно ми е, ти какво толкова знаеш за 159...та си толкова убеден...?
Аз примерно мога да ти кажа нещо за 155, защото я притежавам от 25 години....той лорда ти намекна...ама спора е да слушаш и тоя от среща....такива виртуални квалификации дал господ в цялото интернет пространство дет ги даваш.....
Нито го познавам, нито се застъпвам за лорда...просто това си е моето мнение....но готин израза узрял е много в период от време за всеки от нас.....няма как форума да е издържан като държавен вестник.....не знам защо сте захванали да оправяте нещата...излезте на улицата, преценете къде живеете, какво е около вас.....ако го направите тоя ренесанс, ще останете трима човека в форума....той и унди ми задава некви въпроси, ама си е променил мирогледа, защото от известно време е извън нашата действителност..
Та в тоя ред на мисли....какво ми е на сърце, това ми е в ръце....карам си, правя си алфата, помагам, помагат ми....лъжат ме, опитвам се да не лъжа.....това е дълбоко засегнато в форума.....примери много...
Ако по малко говорех ме, а повече работим....няма да сме на това дередже...

lordliness
01-03-2017, 00:59
Защо оспами темата за покупка на 159 като въпросните клакьори? Абсолютно ми напомни на "лица", които по принцип оплюваш.

Кое точно е спам, че някой изказва мнение свързано точно с темата и подкрепено с факти?
Не може да приемете мнение различно от вашето. Много лошо за вас.
За това загива форума.
Добре че един екотроник още ви отговаря, иначе сте живи умрели.

undy
01-03-2017, 07:55
....той и унди ми задава некви въпроси, ама си е променил мирогледа, защото от известно време е извън нашата действителност...

Е посочи ми един,който няма да си купи Джулия в момента....или Стелвио догодина....(ако имаш това в предвид).

DiStefano
01-03-2017, 08:19
Значи когато двама старци си чешат ташаците, не си бутай дупето.....и ако думата пресноебец е обида, цитирай ми я във всеки мой пост, ни най малко ще се засегна...:))
Интересно ми е, ти какво толкова знаеш за 159...та си толкова убеден...?
Аз примерно мога да ти кажа нещо за 155, защото я притежавам от 25 години....той лорда ти намекна...ама спора е да слушаш и тоя от среща....такива виртуални квалификации дал господ в цялото интернет пространство дет ги даваш.....
Нито го познавам, нито се застъпвам за лорда...просто това си е моето мнение....но готин израза узрял е много в период от време за всеки от нас.....няма как форума да е издържан като държавен вестник.....не знам защо сте захванали да оправяте нещата...излезте на улицата, преценете къде живеете, какво е около вас.....ако го направите тоя ренесанс, ще останете трима човека в форума....той и унди ми задава некви въпроси, ама си е променил мирогледа, защото от известно време е извън нашата действителност..
Та в тоя ред на мисли....какво ми е на сърце, това ми е в ръце....карам си, правя си алфата, помагам, помагат ми....лъжат ме, опитвам се да не лъжа.....това е дълбоко засегнато в форума.....примери много...
Ако по малко говорех ме, а повече работим....няма да сме на това дередже...

Ей Бабоебец ! Ти 1992-ва година 155-цата нова от кой магазин я купи ? :hehe:

Бобби
01-03-2017, 11:05
Ей Бабоебец ! Ти 1992-ва година 155-цата нова от кой магазин я купи ? :hehe:
Аутогама.....намираше се на ул. Любляна 46.....задай ми някое друго въпросче...:waving:

---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 08:59 ----------


Е посочи ми един,който няма да си купи Джулия в момента....или Стелвио догодина....(ако имаш това в предвид).
Който има такива пари не вписва в форуми...

undy
01-03-2017, 15:46
Аутогама.....намираше се на ул. Любляна 46.....задай ми някое друго въпросче...:waving:

---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 08:59 ----------


Който има такива пари не вписва в форуми...

Ми те те тебе....нова си я купил и пишеш :bounce8:
Има нови 159,Жулиетка и Митко....чиито собственици пишат,но не в тези винпром среди ;)

Бобби
01-03-2017, 18:17
Ми те те тебе....нова си я купил и пишеш :bounce8:
Има нови 159,Жулиетка и Митко....чиито собственици пишат,но не в тези винпром среди ;)
Да прав си до някъде, но все пак ти говореше за много скъпи коли, който ги няма още на нашият пазар....а средите са без значение.....докато има деление на некви среди.....форума ще си е такъв, какъвто си е.....м/у другото, той никога не е бил по различен, макар, че някой въздишат по миналото му.....;)

undy
01-03-2017, 21:54
Абе каквото и да си говорим,няма угодия на българина....и преди е имало драми и сега ги има.
И понеже сме в общите ще си позволя отклонение с цел да потвърдя по-горното.
Оня ден едвам спасихме един да не пукне от инсулт и накрая излязохме ,според сина му ,виновни...,щото не сме го били закарали по-рано в болницата,докато той се изпърда пред телевизора.Стана му зле-реагирахме.
Та те такава си ни е семката гадна,долна и неблгодарна.Естествено,че не слагам всички под общ знаменател....но има хора от които ме е срам,че ги познавам,включително и в нашия форум.
А колкото до колите ,които споменавам....давам само пример.....че ще наскачаме ;)

tokata_pz_flex
23-03-2017, 23:06
За съжаление както на всичко, така и на автомобилните форуми им отмина времето. Фейсбука уби всичко, новите комуникационни технологии също.
Аз лично вече влизам рядко. Нямам Алфа Ромео от доста години, но влизам... гони ме носталгия по отминалите времена.
И да ви кажа, радвам се че сте добре :)
Поздрави!

old alfist
24-03-2017, 00:39
За съжаление както на всичко, така и на автомобилните форуми им отмина времето. Фейсбука уби всичко, новите комуникационни технологии също.
Аз лично вече влизам рядко. Нямам Алфа Ромео от доста години, но влизам... гони ме носталгия по отминалите времена.
И да ви кажа, радвам се че сте добре :)
Поздрави!

Крайно време е да си купиш отново Алфа.
В нашето семейство си имаме 3бр., карани от баща ми, синът ми и аз - вървим възрастово през 25г.
Моето внуче е бебе, но живот и здраве, може и на него да му харесат Арфите.