PDA

View Full Version : Питане за продажба ???



petarsan4o
23-01-2017, 19:39
Здравейте колеги ! Искам съвет за продажба на колата си alfa romeo 156 t.s. ! Питането е следното , сменен е двигателя на колатаот 1.6t.s. със 2.0 t.s. мърка ,които няма документ за него и не отговаря на талона , а искам да я продам цяла не ми се занимава да я разглобявам , сменен двигател + обслужване (свещи ,ангренаж , пистов , масло, ролки помпа ...), предното окачване цялостно долни горни носачи, биалети тампони стаб щанга , отзад напречни и надлъжни носачи ,амортесьори с пружини еибах червен, накладки, динамо,скорости, съединител и други. Колата е с кожен салон червен,газов инжекцион монтиран в сервиз на стоиност 1240лв. Незнам на части ли да я продам или цяла ,има доста външни и козметични забележки ,всичко е платено до края на януари:heavy_cry:

dansguardian
23-01-2017, 20:08
Нямаш ядове, съставяш договор за покупко-продажба в два еднообразни екземпляра между теб и кандидат-купувача, като е вписан стария номер на мотора, заверявате го нотариално, взимаш кеша, стискате си ръцете и по живо, по здраво. Това, че е сменен двигателя не е пречка да си продадеш колата, нотариусите няма да сверяват номерата, казвам ти го от опит :). Пък след време, когато новият собственик на колата реши да я продава - и той така. И на финала, когато колата стане тоталка се отива в КАТ с голям и малък талон, мисля че и ГО искаха, попълваш декларация, че колата ще се съхранява в частен имот, сваляш номерата, предаваш ги на гишето, заедно с двата талона. Служителката на гишето ти връща само големия талон, който е перфориран. После се свързваш с Надин или Екометал Инженеринг и я даваш за скрап. :(

dhtj
23-01-2017, 20:45
Но ако я продаде в друга област, ще трябва да сменя рег.табелите и дебелите чичовци в кат сверяват номерата на рамата и мотора.

lordliness
23-01-2017, 20:59
Вие като купувате коли не гледате ли номерата на шаси и двигател?
После може да ти се наложи да се обясняваш пред властите или да ти задържат колата.

eproHD
23-01-2017, 21:33
Вие като купувате коли не гледате ли номерата на шаси и двигател?
После може да ти се наложи да се обясняваш пред властите или да ти задържат колата.

Моята е регистрирана без номер двигател ! Срещу графа номер двигател е отбелязано:Без номер:pizza:

dansguardian
23-01-2017, 21:38
Е, предполага се, че купувачът ще е наясно с интервенцията. Освен това купува кола, за която плаща данък за 1.6, а кара 2.0 :) :) :).

petarsan4o
24-01-2017, 07:25
Точно това ме притеснява че ако я вземе някой които не е от пловдивска област има вероятност да я конфинскуват или трябва да намеря някой във кат и да пишат на големия талон _няма номер_

dhtj
24-01-2017, 11:10
Другия вариант е да изтъркаш номера от блока...

viktorsterev
24-01-2017, 11:25
Моята е регистрирана без номер двигател ! Срещу графа номер двигател е отбелязано:Без номер:pizza:

Тя и моита беше така като е препродавана два пъти и в столичния Кат решиха че трябва да го впишат.Ауто Италия издават бележка за соътветствие срещу 20лв.стига да съвпадат номерата.
До колкото знам при смяна на мотора с различен тип и мощност,колата подлежи на технотест

d3v1l
24-01-2017, 15:52
Ако колата отиде за пререгистрация в КАТ, ще видят че номерата се разминават. Взимат ти документите на колата и ти дават копие на талона, с което да я откараш на технотест, която услуга е 250-300лв.

dansguardian
24-01-2017, 16:01
Технотест-а е 210 лв. с ДДС. :)

lordliness
24-01-2017, 16:01
Само сигурно трябва да докажеш от къде си взел двигателя.

d3v1l
24-01-2017, 16:10
Технотест-а е 210 лв. с ДДС. :)

+40-50лв пускане на колата в движение
+15лв издаване на нови талони
Ще се докарат до 250-300лв, не се притеснявайте

dansguardian
24-01-2017, 16:20
Абе пичове, какви Технотест-ове, какви 5 лева? Колегата не продава Ролс Ройс, който може да си смени собственика 10-ина пъти. На колата, която продава колегата всеки ден и е подарен, както се казва. Не се филмирайте толкоз. Отива колегата при нотариус, изповядва сделката, кеши, стискат си ръцете и толкоз. После купувачът може и да не стигне до препродажба, това е Алфа Ромео все пак!

acho_
24-01-2017, 16:21
Като сравних номера на двг от eper с този дето са вписали скапаняците от кат и се оказа, че са объркали 1 или 2 цифри, нещо от рода на 3-ка с 9-ка или 6-ца с 8-ца, понеже не беше кристално зачистен. Бахти некадърните тупани, честно, по време на "техническия преглед" не провериха дори дали ми светят фаровете и пак успяха да оклепат нещо. Да си прави сметката който минава през "процедурата", да не се окаже после със "сменен" несменен двигател.

d3v1l
24-01-2017, 16:32
Абе пичове, какви Технотест-ове, какви 5 лева? Колегата не продава Ролс Ройс, който може да си смени собственика 10-ина пъти. На колата, която продава колегата всеки ден и е подарен, както се казва. Не се филмирайте толкоз. Отива колегата при нотариус, изповядва сделката, кеши, стискат си ръцете и толкоз. После купувачът може и да не стигне до препродажба, това е Алфа Ромео все пак!

Конкретно аз не се филмирам, защото това ми се случи миналата година, и това е реалната ситуация. Ако си продаде колата в неговата област и следващия не я препродава ще си мине с нотариус, но ако дойде да я купи някой извън областта и я закара в КАТ се стига до технотеста и т.н и т.н

Alexanderbb
24-01-2017, 19:27
Абе пичове, какви Технотест-ове, какви 5 лева? Колегата не продава Ролс Ройс, който може да си смени собственика 10-ина пъти. На колата, която продава колегата всеки ден и е подарен, както се казва. Не се филмирайте толкоз. Отива колегата при нотариус, изповядва сделката, кеши, стискат си ръцете и толкоз. После купувачът може и да не стигне до препродажба, това е Алфа Ромео все пак!

Защо мислиш че за държавните институции има разлика дали е Трабант или Ролс Ройс? Те си гледат буквата на закона и ако си сгафил те мачкат

lordliness
24-01-2017, 19:49
Мисля, че когато се купува двигател трябва да има нотариално заверен договор или фактура, иначе е незаконен.

viktorsterev
24-01-2017, 20:49
Конкретно аз не се филмирам, защото това ми се случи миналата година, и това е реалната ситуация. Ако си продаде колата в неговата област и следващия не я препродава ще си мине с нотариус, но ако дойде да я купи някой извън областта и я закара в КАТ се стига до технотеста и т.н и т.н

Същата работа,обиколиха ме все едно съм рецидевист.Служената бележка даже не я и погледнаха после.Добре че не дадох да ми свалят старите номера,трябваше да ходя с такси от Кат до летището и обратно

petarsan4o
25-01-2017, 18:28
Имам единствено бележка от доставката (еконт) нямам друг документ

asoto86
25-01-2017, 20:33
колега писах ти на лично

petarsan4o
29-01-2017, 08:52
Благодаря

Бобби
30-01-2017, 00:09
А бе съветвате го момчето с пълни глупости.....

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 22:01 ----------


Е, предполага се, че купувачът ще е наясно с интервенцията. Освен това купува кола, за която плаща данък за 1.6, а кара 2.0 :) :) :).
недай си боже да стане с тая кола тежко ПТП....и да попадне в следствието...знаеш ли какво става...?

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:03 ----------


Другия вариант е да изтъркаш номера от блока...
Трябва и да се пренабие с този от талона....май това го пропускаш....:))

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:04 ----------


Технотест-а е 210 лв. с ДДС. :)
:)))...технотест вече няма...фирмата е друга и много по прицизна....

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:06 ----------


Конкретно аз не се филмирам, защото това ми се случи миналата година, и това е реалната ситуация. Ако си продаде колата в неговата област и следващия не я препродава ще си мине с нотариус, но ако дойде да я купи някой извън областта и я закара в КАТ се стига до технотеста и т.н и т.н
Ако се окаже, че мотора е от кола обявена за издирване....се стига и по далеч...;)

thecleaner
30-01-2017, 00:50
Мисля, че когато се купува двигател трябва да има нотариално заверен договор или фактура, иначе е незаконен.

Договора ако колата е бракувана в КАТ от частно лице не трябва да е нотариално заверен, пише се от собственика към купувача свободен текст и се прилага копие от талона, но двигателя трябва да е идентичен със стария да кажем и да отговаря по код на мотора за да не се минава Декра. В общи линии нотариус не е нужен при покупко-продажба на двигател но си трябват набор от документи и задължително КАТ.

Иначе по-горе Боби е обяснил каква схема става ако не се узакони мотора. Има и частни случай в които е упоменато, че двигателя е без номер, и такива собственици могат да си менкат двигатели и да си търкат номера на воля.

dansguardian
30-01-2017, 07:09
Хайде бе, нямало Технотест... Я малко да си свериш часовника и да не пишеш глупости:

http://www.technotest.bg/bg/company.html

Alex_26
30-01-2017, 14:18
Хайде бе, нямало Технотест... Я малко да си свериш часовника и да не пишеш глупости:

http://www.technotest.bg/bg/company.html

намира се в гара Искър, близо до кръговото под Брюкселско шосе с/у ТНТ май беше

Бобби
30-01-2017, 21:55
Хайде бе, нямало Технотест... Я малко да си свериш часовника и да не пишеш глупости:

http://www.technotest.bg/bg/company.html

М ....да за часовника си прав, но за глупостите не....защото преди време функциите му бяха дадени на немската ADAC.....и сега като посна сайта им разбрах, че от две години насам пак е в играта:

октомври 2014
ТЕХНОТЕСТ е нотифициран като техническа служба категори А към Европейския съюз по Директиви 2007/46/ЕО и 2002/24/ЕО.
Та сумати време бяха нелегитимни...но както и да е...
Мерси за инфото....

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------


намира се в гара Искър, близо до кръговото под Брюкселско шосе с/у ТНТ май беше
:)))...има ли нещо дет не знаеш...?

cufti
30-01-2017, 22:22
Като сравних номера на двг от eper с този дето са вписали скапаняците от кат и се оказа, че са объркали 1 или 2 цифри, нещо от рода на 3-ка с 9-ка или 6-ца с 8-ца, понеже не беше кристално зачистен. Бахти некадърните тупани, честно, по време на "техническия преглед" не провериха дори дали ми светят фаровете и пак успяха да оклепат нещо. Да си прави сметката който минава през "процедурата", да не се окаже после със "сменен" несменен двигател.

Колега ти си направо цвете.При мен на дизеловата 145-ца в талона вместо дизел са написали бензин.Питай ме аз как ще я продам.Дали ще ме пратят на технотес?:guns:

petarsan4o
01-02-2017, 21:50
Мотора мърка като коте а след 3000 об. Става зверо и е доста пъргав без дори да се зачудва прекъсва и т.н.т , но сигорно ще я разпрофам на части.... колкото и да ми е мъчно защото знам какво съм вложил в самата кола защото не е само парите които се дават а в алфа ромео а самия автомобил има нещо което те кара да се влюбиш в нея

ivaka89
05-02-2017, 00:55
Абе пичове, какви Технотест-ове, какви 5 лева? Колегата не продава Ролс Ройс, който може да си смени собственика 10-ина пъти. На колата, която продава колегата всеки ден и е подарен, както се казва. Не се филмирайте толкоз. Отива колегата при нотариус, изповядва сделката, кеши, стискат си ръцете и толкоз. После купувачът може и да не стигне до препродажба, това е Алфа Ромео все пак!
Да, но купувача ако е от друго населено място трябва да смени номерата, а за нови номера се минава на канал за сверка на номер на рама(шаси) и на двигател. Тогава му заключват колата докато се изясни дали въпросния мотор не се издирва (знаем нашата система колко е флегматична) и когато се установи, че този мотор не се издирва можеш с почерпка да си регистрираш колата с новия двигател без документи.

dansguardian
05-02-2017, 09:30
Оффффф, ако такова - едикакво си, де юре - лошо, де факто - кофти... Какво толкова има да се чуди човек, има легално решение на "проблем"-а - сертификат от Технотест, шариш си 210 лв. по официалната тарифа и си спокоен. Всички останали приказки са напълно излишни еклектизми. :-P

petarsan4o
05-02-2017, 15:12
Благодаря колега !