PDA

View Full Version : задни ел.стъкла не работят



bojko_25
24-01-2017, 13:29
зрдавейте! Проблема ми е задните стукла не работят!!! Като натискам задните бутониза за вдигане и пускане нищо??? Копчетата сами издават звук при натискане НЕ СВЕТЯТ! Буксата има 3 кабела на единия идва 12 волта на другия 3 волта или нещо такова беше малко волтаж сигорно за лампичката на копчето и третия минуса защото няма волтаж! несъм разглябял корите да проверя моторчетата

eproHD
24-01-2017, 16:52
А каляската е ?

bojko_25
24-01-2017, 16:56
alfa romeo 147 1.9 jtdm 16v 110kw

ecotronic
24-01-2017, 17:26
Провери двата предпазителя, означени на снимката:

http://prikachi.com/images/211/9026211O.jpg

Ако са здрави, намери модула за задните стъкла (намира се под задната седалка) и му почисти буксите.

bojko_25
24-01-2017, 17:35
всички предпазители са здрави! Буксата на модула не е замарсена! ходи ток до копчето несвети само звуковия сигнал

ecotronic
24-01-2017, 18:07
Пиновете на задните бутони трябва да са номерирани. +12V на пин №3 ли мериш? Ако да, за да не светят бутоните означава, че им лисва връзката към шаси.

dansguardian
24-01-2017, 18:08
156-ците имат едно копче, на което пише LOCK и с него се блокират задните джамци, но ти си с 147-ца, вероятно и там имаш такова копче. Сега разгледах разни снимки в Гууглето, има разни бутони със задраскано стъкло и надпис REAR. Разцъкай ги и провери.

ecotronic
24-01-2017, 18:15
156-ците имат едно копче, на което пише LOCK и с него се блокират задните джамци, но ти си с 147-ца, вероятно и там имаш такова копче. Сега разгледах разни снимки в Гууглето, има разни бутони със задраскано стъкло и надпис REAR. Разцъкай ги и провери.

+1

Става въпрос за бутона "C"

http://prikachi.com/images/244/9026244y.jpg

eproHD
24-01-2017, 19:11
Този бутон C задраскания означава ,че когато е натиснат задните пасажери няма да могат да си отваря задните стъкла сами !Шофьора /може/ да ги отваря само,бутона D когато е натиснат от бутоните на страната на шофьора се отварят и затварят задните стъкла

bojko_25
24-01-2017, 20:34
Закачих го на компютър и показва грешка в шофьорската врата.! Нямам копче за блокирване на стъклата.

eproHD
24-01-2017, 20:44
Закачих го на компютър и показва грешка в шофьорската врата.! Нямам копче за блокирване на стъклата.

Нямаш фабрично или е изтърбушено от някой ?

dansguardian
24-01-2017, 21:11
Закачих го на компютър и показва грешка в шофьорската врата.! Нямам копче за блокирване на стъклата.

Бай Джамбаз сигурно е моднал шофьорската врата, където би трябвало да има такова копче :(. Разглоби бутониерата на шофьорската врата и виж как е положението, извади куплунзите от бутоните и ги напръскай с контактен спрей. Провери дали случайно има куплунг, който не е свързан никъде. Ако има, то вероятно ще да е от бутоните за блокаж на джамовете. :)

bojko_25
24-01-2017, 21:39
Погледнах няма несвързани букси има две които са свързани за бутоните за стъклата и огледалата гледъл съм по нета но не намерих за 147 с копче за блокирване на задните стъкла

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:38 ----------


Нямаш фабрично или е изтърбушено от някой ?

Такабе взех колатанс копчета за предните стъкла и огледалата

eproHD
24-01-2017, 21:57
Погледнах няма несвързани букси има две които са свързани за бутоните за стъклата и огледалата гледъл съм по нета но не намерих за 147 с копче за блокирване на задните стъкла

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:38 ----------



Такабе взех колатанс копчета за предните стъкла и огледалата

Нищо не разбирам какво си написал,но всички 147 с ел.стъкла имат копчетата показани от ecotronic ! Аре вземи един телефон и снимай тая жена копчета да видим какво имаш и какво нямаш на твоята...надявам се ,че вдяваш какво ти казвам

bojko_25
24-01-2017, 22:04
Това не е от мойта кола но е същото

eproHD
24-01-2017, 22:10
Това не е от мойта кола но е същото

Ще видя защо е така....но вероятно е с оборудване Progression

acho_
24-01-2017, 22:25
Защото както каза dansguardian, най-вероятно джамбазите са метнали копчета от двувратка.

eproHD
24-01-2017, 22:30
Това не се бях сетил за двувратката
Или да метне един VIN и ще видим с какво е тая Алфичка

mirchozo
24-01-2017, 22:47
Хубу де, след като има + и - на буксата на копчето на задната врата, що не дадеш принудилно захранване на моторчето, то или ще отвори или ще опита да затвори прозореца. Бутона сам по себе си получава + и - като съответно подава на мотора +и- или -и+ / останалите 2/1 пина са за осветлението му. Ако така не тръгне нищо, едва ли ще го подкараш без манипулация. Най-лесно ще е ако проследиш с мултицет какво прави работещ бутон, за да се ориентираш кои пинове за какво са. Надявам се ме разбираш...

bojko_25
24-01-2017, 23:19
Хубу де, след като има + и - на буксата на копчето на задната врата, що не дадеш принудилно захранване на моторчето, то или ще отвори или ще опита да затвори прозореца. Бутона сам по себе си получава + и - като съответно подава на мотора +и- или -и+ / останалите 2/1 пина са за осветлението му. Ако така не тръгне нищо, едва ли ще го подкараш без манипулация. Най-лесно ще е ако проследиш с мултицет какво прави работещ бутон, за да се ориентираш кои пинове за какво са. Надявам се ме разбираш...

да разбирам те ще го проверя

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:16 ----------


Ще видя защо е така....но вероятно е с оборудване Progression

Ще съм благодарен да ми помогниш. Гледах спецялно по нета Алфички 4-врати ел.ст. но пак са като моите копчета без блокировка за задните?!?!?!

Alex_26
25-01-2017, 07:33
Това не е от мойта кола но е същото

Докато не си сложиш от четиривратка такова не се мъчи

bojko_25
25-01-2017, 09:32
Рових се по нета няма никаде или немога да намеря.във всички сайтове са като мойто без блокировка на задните джамове.

ecotronic
25-01-2017, 09:57
Хубу де, след като има + и - на буксата на копчето на задната врата, що не дадеш принудилно захранване на моторчето, то или ще отвори или ще опита да затвори прозореца. Бутона сам по себе си получава + и - като съответно подава на мотора +и- или -и+ / останалите 2/1 пина са за осветлението му. Ако така не тръгне нищо, едва ли ще го подкараш без манипулация. Най-лесно ще е ако проследиш с мултицет какво прави работещ бутон, за да се ориентираш кои пинове за какво са. Надявам се ме разбираш...

Моторите не се захранват директно от бутоните, както са задните стъкла на 156.

---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 09:56 ----------


Рових се по нета няма никаде или немога да намеря.във всички сайтове са като мойто без блокировка на задните джамове.

Някога работили ли са при теб?

mirchozo
25-01-2017, 10:05
Еко, я тури схема ако имаш под ръка, че да не объркаме човека, хем и ние ще почерчим знание занапред.

ecotronic
25-01-2017, 10:14
http://prikachi.com/images/776/9026776L.jpg

http://prikachi.com/images/782/9026782k.jpg

H44 e конзолата в шофьорската врата.
M1 е боди компютъра.
M82 е модулът за задните стъкла, който се намира под задната седалка.
H53 и H54 са бутоните от задните врати.

Както е видно, конзолата, модулът за задните стъкла и боди компютърът си комуникират по CAN.

Аз мисля, че схемата е неточна, защото според нея не ми е ясно, как точно задните бутони работят.

eproHD
25-01-2017, 11:40
да разбирам те ще го проверя

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:16 ----------



Ще съм благодарен да ми помогниш. Гледах спецялно по нета Алфички 4-врати ел.ст. но пак са като моите копчета без блокировка за задните?!?!?!

До сега с това дето разучих такъв модул като твоя се е монтирал и на Алфа с 5 врати.Така,че не ти е сменено нищо не се притеснявай !Всичко сочи,че е така заради ниво на оборудване, а то е Impression,Progression,Distinctive

bojko_25
25-01-2017, 12:22
Е аз изрових целия нет да видя дали има други бутони но не намирам. Сега вече незнам от каде да започна пак?

eproHD
25-01-2017, 12:46
Е аз изрових целия нет да видя дали има други бутони но не намирам. Сега вече незнам от каде да започна пак?

Малко по напред са те попитали преди работели ли са тези бутони-не си отговорил !Ако са работели няма смисъл да търсиш какъв е модула на други Алфи 147 из нета,търси проблема къде е при теб.Както написах и напред, ако са работели и сега са отказали това,че при теб е без другите два бутона няма никакво значение

bojko_25
25-01-2017, 13:07
Малко по напред са те попитали преди работели ли са тези бутони-не си отговорил !Ако са работели няма смисъл да търсиш какъв е модула на други Алфи 147 из нета,търси проблема къде е при теб.Както написах и напред, ако са работели и сега са отказали това,че при теб е без другите два бутона няма никакво значение

Скоро е взимах Алфичката не не работиха,даже неможах да обърна внимание като я взимах че неработят

eproHD
25-01-2017, 13:21
Скоро е взимах Алфичката не не работиха,даже неможах да обърна внимание като я взимах че неработят

Каза,че има грешка при диагностика коя е тя ?
И с какво правиш диагностика ? В MES може да направиш тест дали се свалят и вдигат стъклата !
Прави се от това меню виж снимката !

ecotronic
25-01-2017, 13:24
При положение, че и досега не са работили, вероятно конзолата е от 3 - вратка и с нея не виждам, как ще стане. За да има някакъв шанс да проработят, следва тя да се смени с такава от 5 - вратка.

bojko_25
25-01-2017, 13:26
Каза,че има грешка при диагностика коя е тя ?
И с какво правиш диагностика ? В MES може да направиш тест дали се свалят и вдигат стъклата !
Прави се от това меню виж снимката !

В един сервиз ми е закачиха на компютър и показваше в предна лява врата че има грешка но непомня каква беше точно. в сервиза от компютъра пускахме и вдигахме предните стъкла но задните неставаше.

mirchozo
25-01-2017, 13:28
Това което казах по-рано, го забрави. Явно се управлява по Кан, което е коренно различно от 156ците.

Пс Намери някой познат, който има такава с 5врати и пробвайте. Може също и в морга да пробваш, с опция тест пред тях. Вероятно ще иска да си познае новия модул, затова си вземи лаптопа, колегите ще ти кажат как се прави процедурата по опознаването.

acho_
25-01-2017, 13:28
До сега с това дето разучих такъв модул като твоя се е монтирал и на Алфа с 5 врати.Така,че не ти е сменено нищо не се притеснявай !Всичко сочи,че е така заради ниво на оборудване, а то е Impression,Progression,Distinctive
Все ми се струва, че съм мяркал по обяви четиривратки с ръчки за задните стъкла, даже на корубата на вратата си има отвор като за ръчен механизъм, възможно е и това да е случая. Иначе не съм виждал в упътването вариант за управлението им с такъв модул без копчета.

bojko_25
25-01-2017, 13:32
При положение, че и досега не са работили, вероятно конзолата е от 3 - вратка и с нея не виждам, как ще стане. За да има някакъв шанс да проработят, следва тя да се смени с такава от 5 - вратка.

немога да намеря такава от 5-вратка никъде няма. и по моргите гледах

---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:29 ----------


+1

Става въпрос за бутона "C"

http://prikachi.com/images/244/9026244y.jpg


Все ми се струва, че съм мяркал по обяви четиривратки с ръчки за задните стъкла, даже на корубата на вратата си има отвор като за ръчен механизъм, възможно е и това да е случая. Иначе не съм виждал в упътването вариант за управлението им с такъв модул без копчета.

Ето колегата е показъл снимка видях само на една Алфичка в нета с такъв модул никъде другаде

eproHD
25-01-2017, 14:34
Ако търсиш ето номера ALFA ROMEO: 156071746 за кола с 5 врати
Твоя модул/който е монтиран в момента/ е с номер OE-Nummer: 156071745 за кола с 3 врати(така,че колегите са били прави,че е сменено нещо от някого !) Так ,че може да не взимаш под внимания поста ми с нивата на оборудване !!!
Нови за 5 врати са 150€ и повече !

ecotronic
25-01-2017, 14:45
В един сервиз ми е закачиха на компютър и показваше в предна лява врата че има грешка но непомня каква беше точно. в сервиза от компютъра пускахме и вдигахме предните стъкла но задните неставаше.

Твърде е вероятно грешката да е била заради модула от 3 - вратката, който не е напълно съвместим с твоята.

bojko_25
25-01-2017, 14:49
Твърде е вероятно грешката да е била заради модула от 3 - вратката, който не е напълно съвместим с твоята.

Напълно си прав от това е сигорно грешката!! Аз си мисля друго дали има възможност от буксата някак да се подаде принудително да се отключат задните стъкла?

ecotronic
25-01-2017, 14:53
Напълно си прав от това е сигорно грешката!! Аз си мисля друго дали има възможност от буксата някак да се подаде принудително да се отключат задните стъкла?

След като конзолата комуникира с боди компютъра и задния модул по CAN шина, разрешението за задните стъкла вероятно представлява логически код а не просто затваряне/отваряне на ел. верига.

ROMEO_147
25-01-2017, 23:53
И моята като я взех не работиха задните прозорци ,ходих в един сервиз закачаха я на компютър откачха конзолата мериха с мултицент и какво ли не правиха и казаха че проблема бил в компютъра или в някакъв модул ,които се намирал вътре в таблото или някъде зад него и трябвало да се разглобява и се отказах и така си карам ,иначе конзолата ми е от 5 -врата както на снимката.
Ще следя темата ,защото имам същия проблем.

Alex_26
26-01-2017, 09:56
Рових се по нета няма никаде или немога да намеря.във всички сайтове са като мойто без блокировка на задните джамове.

Моля? Триврата с блокировка на задните джамове? Тази блокировка се прави от модула на шофьорската врата

Докато не си намериш модул от петврата не се кахъри и не хвърляй пари на вятъра!

bojko_25
26-01-2017, 10:01
Моля? Триврата с блокировка на задните джамове? Тази блокировка се прави от модула на шофьорската врата


колега 5-вратка е колата и е с управление от 3-вратка май ще трябва оригиналното управление защото са заклучени задните стъкла!!!!!!

Alex_26
26-01-2017, 10:01
колега 5-вратка е колата и е с управление от 3-вратка май ще трябва оригиналното управление защото са заклучени задните стъкла!!!!!!

Е аз какво ти писах и преди. Трябва ти разрешение от модула на шофьорската, ама ти сега го нямаш

bojko_25
26-01-2017, 10:05
Е аз какво ти писах и преди. Трябва ти разрешение от модула на шофьорската, ама ти сега го нямаш

Да разбрах ще търся да си взема

Alex_26
26-01-2017, 10:06
Да разбрах ще търся да си взема

Успех

ecotronic
26-01-2017, 12:04
След като въпросът на колегата що годе се изясни, да се върнем на схемата от пост 25.

Някой има ли идея, как работи този ключ?

http://prikachi.com/images/816/9027816k.jpg

Alex_26
26-01-2017, 12:15
След като въпросът на колегата що годе се изясни, да се върнем на схемата от пост 25.

Някой има ли идея, как работи този ключ?

http://prikachi.com/images/816/9027816k.jpg

Просто дава контакт. Той е като Н54. Единият включва управлението за задните стъкла, другият ги блокира отзад да не се отварят. Просто подават импулс, от там команда по шината

ecotronic
26-01-2017, 12:19
Просто дава контакт. Той е като Н54. Единият включва управлението за задните стъкла, другият ги блокира отзад да не се отварят. Просто подават импулс, от там команда по шината

Питането ми е, по какъв начин нарисуваният на скицата ключ, обръща посоките на движение на стъклото.

bojko_25
26-01-2017, 12:38
Питането ми е, по какъв начин нарисуваният на скицата ключ, обръща посоките на движение на стъклото.

аз кадето мерих с мултицета едната 12в - 3в -0в [тази 3в за лампичката ли е или нетрябва да е 3 в]

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:37 ----------

защото и аз не разбирам как обръща посоката

ecotronic
26-01-2017, 12:40
аз кадето мерих с мултицета едната 12в - 3в -0в [тази 3в за лампичката ли е или нетрябва да е 3 в]

Вероятно си мерил при откачен от буксата бутон. Ако можеш, повтори измерването при включен бутон и отбележи на кой пин, какво си измерил или ако не са означени номерата на пиновете, то дай по цветове на проводниците.

bojko_25
26-01-2017, 12:43
Ок ще го измеря и ще пиша пак

Alex_26
26-01-2017, 12:47
Питането ми е, по какъв начин нарисуваният на скицата ключ, обръща посоките на движение на стъклото.

Това са малките, със светодиодите

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

Командите се подават не с потенциали а с код

ecotronic
26-01-2017, 12:52
Ок ще го измеря и ще пиша пак

Още по-добре ще е, ако можеш да направиш по едно измерване на напреженията на изводите за всяко едно от възможните състояния на бутона (неутрално, нагоре и надолу).

---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:50 ----------


Командите се подават не с потенциали а с код

Това, което казваш, може да е вярно. Това означава, че бутонът е погрешно означен на схемата.

А може и да не е с код а просто да се подава напрежение с различна полярност спрямо потенциала на входа на модула. Но и в този случай бутонът е грешно означен.

eproHD
26-01-2017, 13:14
Абе аз накрая не разбрах тази кола 3 вратка ли е или 5 ? На какви бутони ще мери напрежение, като той няма другите два бутона !Ще се изпишат 10 страници кой по разбира от схеми..и накрая ще си дойдем пак в началото,че трябва модул с копчета за кола с 5 врати
И какво стана с оная "черната кутия" под задната дясна седалка....там какво е състоянието,поне аз не разбрах или съм пропуснал
P.S
И теорията е хубаво нещо..........но практиката съвсем друго !

ecotronic
26-01-2017, 13:18
Абе аз накрая не разбрах тази кола 3 вратка ли е или 5 ? На какви бутони ще мери напрежение, като той няма другите два бутона !Ще се изпишат 10 страници кой по разбира от схеми..и накрая ще си дойдем пак в началото,че трябва модул с копчета за кола с 5 врати
И какво стана с оная "черната кутия" под задната дясна седалка....там какво е състоянието,поне аз не разбрах или съм пропуснал

Ако прочетеш внимателно първия пост по темата, ще си отговориш на въпросите за броя на вратите и затова за кои бутони иде реч, като се говори за мерене.

eproHD
26-01-2017, 13:32
Ако прочетеш внимателно първия пост по темата, ще си отговориш на въпросите за броя на вратите и затова за кои бутони иде реч, като се говори за мерене.

Благодаря !
Но с мерене нищо няма да направи ! Но вие си знаете..
Ще следя с интерес темата да видя ще успее ли да отвори тия джамове
И моля те не ми отговаряй.... Моля!Няма нужда да изпадаме в спорове

ecotronic
26-01-2017, 13:36
Меренето не е с цел да отворим джамовете. Как трябва да стане това, вече го изяснихме - с подмяна на конзолата от шофьорската врата.

Меренето е с цел за изясним очевадна неточност в документацията (схемата), от което лично аз нямам интерес, но други, вероятно - ще имат.

Alex_26
26-01-2017, 13:41
Още по-добре ще е, ако можеш да направиш по едно измерване на напреженията на изводите за всяко едно от възможните състояния на бутона (неутрално, нагоре и надолу).

---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:50 ----------



Това, което казваш, може да е вярно. Това означава, че бутонът е погрешно означен на схемата.

А може и да не е с код а просто да се подава напрежение с различна полярност спрямо потенциала на входа на модула. Но и в този случай бутонът е грешно означен.
Не, това са малките бутончета при петвратия модул и те просто подават импулси все едно, че превключват Т-тригер

ecotronic
26-01-2017, 13:42
Не, това са малките и те просто подават импулси все едно, че превключват Т-тригер

За кои "малки" все говориш? Това са бутоните от задните врати.

Alex_26
26-01-2017, 13:44
За кои "малки" все говориш? Това са бутоните от задните врати.

Не, това трябва да са бутоните за предната шофьорска врата. Задните трябва да са двуполярни - за нагоре и надолу. Явно нещо са объркали в Е-лърна

ecotronic
26-01-2017, 13:47
Не, това трябва да са бутоните за предната шофьорска врата. Задните трябва да са двуполярни - за нагоре и надолу

Не. Не трябва да са! Пак пишем една камара постове, щото пак не си доогледал.

В пост 25 (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1512288&postcount=25) съм дал схемата. H53 и H54 са бутоните от задните врати. Онези "малките" са в конзолата (H44 на схемата).

bojko_25
26-01-2017, 13:49
Вероятно си мерил при откачен от буксата бутон. Ако можеш, повтори измерването при включен бутон и отбележи на кой пин, какво си измерил или ако не са означени номерата на пиновете, то дай по цветове на проводниците.

Колега измерих ги! Те са черна жълта синя ще покажа на снимка!
Черна/жълта-24 волта.
Черна/синя-3волта.
Жълта/синя-22 волта

Колега тия волтажи ги мени не са точно 24 волта покачва помалко волтовете от 22 до 24 някаде

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Ето

Alex_26
26-01-2017, 13:55
Не. Не трябва да са! Пак пишем една камара постове, щото пак не си доогледал.

В пост 25 (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1512288&postcount=25) съм дал схемата. H53 и H54 са бутоните от задните врати. Онези "малките" са в конзолата (H44 на схемата).
Затова казвам, че е грешка в Е-лърна. Постнали са за предните в модула за задните

---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:54 ----------


Колега измерих ги! Те са черна жълта синя ще покажа на снимка!
Черна/жълта-24 волта.
Черна/синя-3волта.
Жълта/синя-22 волта

Колега тия волтажи ги мени не са точно 24 волта покачва помалко волтовете от 22 до 24 някаде

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Ето
В колата няма такива напрежения

bojko_25
26-01-2017, 13:56
Значи мултицета ЛЪЖЕ

ecotronic
26-01-2017, 13:58
Колега измерих ги! Те са черна жълта синя ще покажа на снимка!
Черна/жълта-24 волта.
Черна/синя-3волта.
Жълта/синя-22 волта

Колега тия волтажи ги мени не са точно 24 волта покачва помалко волтовете от 22 до 24 някаде

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Ето

Сигурен ли си в мерните единици? това 24 и 22 да не би да са mV вместо V ?

Цвятко - ти изби рибата :) Че има грешка в схемата, има. Ама чак пък толкова..........
Грешката е само в означението на задните бутони.

bojko_25
26-01-2017, 14:02
Сигурен ли си в мерните единици? това 24 и 22 да не би да са mV вместо V ?

Цвятко - ти изби рибата :) Че има грешка в схемата, има. Ама чак пък толкова..........
Грешката е само в означението на задните бутони.

Мултицета го правя на прав ток 200 защото на 20 нестава! Колите са с прав ток

ecotronic
26-01-2017, 14:03
Мултицета го правя на прав ток 200 защото на 20 нестава! Колите са с прав ток

Може ли да постнеш една снимка на този твой мултицет?

Alex_26
26-01-2017, 14:08
Сигурен ли си в мерните единици? това 24 и 22 да не би да са mV вместо V ?

Цвятко - ти изби рибата :) Че има грешка в схемата, има. Ама чак пък толкова..........
Грешката е само в означението на задните бутони.

Оооо, има фрапиращи грешки в Е-лърна

bojko_25
26-01-2017, 14:12
Тва от нета го дръпнах но е същия като моя. Вклучвам го по горното на 200 или 20 -прав ток

ecotronic
26-01-2017, 14:22
Оооо, има фрапиращи грешки в Е-лърна

Чак фрапиращи, не бих казал, но не е като да няма.

Повтарям - в конкретния случай грешката е в графичното изобразяване на бутоните.

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:12 ----------


Тва от нета го дръпнах но е същия като моя. Вклучвам го по горното на 200 или 20 -прав ток

Включи го така (и сондите, както се означени):

http://prikachi.com/images/908/9027908t.jpg

bojko_25
26-01-2017, 14:27
Така го свързвам само че на 200 защото подминава 20в. Сондите също са тъка

eproHD
26-01-2017, 14:28
Мултицета го правя на прав ток 200 защото на 20 нестава! Колите са с прав ток

bojko...........12V Ще ги измериш и при 200 и при 20 на мултицета ! Само ще има разлика в запетайката при 20 V ще е два знака след запетайката а при 200 един

ecotronic
26-01-2017, 14:30
Така го свързвам само че на 200 защото подминава 20в. Сондите също са тъка

Сигурно ли е, че черната сонда прави добра връзка към шаси? Ако боднеш черната на шаси и червената на плюсовата клема на акумулатора (и показалеца на 20), какво показва?

eproHD
26-01-2017, 14:33
Така го свързвам само че на 200 защото подминава 20в. Сондите също са тъка

Системата на кoлата е 12 V няма как да е колкото казваш ти.На 20V дисплея какво показва ?
Уреда може да не показва вярно, да се шашка само при едно положение батерията му от 9V да е издъхнала !

ecotronic
26-01-2017, 14:36
Системата на кoлата е 12 V няма как да е колкото казваш ти.На 20V дисплея какво показва ?

Има как, ако черната сонда виси в нищото, потенциалът между двете може и да е няколкостотин волта. И уред с високоомен вход, като този ще го отчете и на обхват 20 в. ще даде препълване.

eproHD
26-01-2017, 14:39
Има как, ако черната сонда виси в нищото, потенциалът между двете може и да е няколкостотин волта. И уред с високоомен вход, като този ще го отчете и на обхват 20 в. ще даде препълване.

Е как ще виси в нищото....ние бъзикаме ли се тук или мерим с тоя уред ?

ecotronic
26-01-2017, 14:41
Е как ще виси в нищото....ние базикаме ли се тук или мерим с тоя уред ?

Не се бъзикаме. Единственият вариант да му даде препълване на ниския обхват е да не е допрял като хората черната сонда до шаси. Най лесната проверка, е при тази ситуация да допре червената до шаси и да види дали ще му покаже 0 V.

bojko_25
26-01-2017, 14:43
Батерията ми е малко слаба

ecotronic
26-01-2017, 14:46
Батерията ми е малко слаба

E - за да открием и изправим грешката на инж. Тоци Бегали, следва да мерим вярно с читав мултицет, с читава батерия и т.н. :)

eproHD
26-01-2017, 14:49
Не се бъзикаме. Единственият вариант да му даде препълване на ниския обхват е да не е допрял като хората черната сонда до шаси. Най лесната проверка, е при тази ситуация да допре червената до шаси и да види дали ще му покаже 0 V.

А уроци как се мери с мултицет не ми трябват на мен..виж там момчето-"господина" дано се научи нещо !

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:47 ----------


Батерията ми е малко слаба

Ха сега иди и купи нова батерия от 9V но не от тези по 0,60 ст. а от онези по 5-7 лева !
П.П
И батерията се намира като махнеш гумата/жълтооранжевата/под нея на капака има 3 болчета който развиваш и си ти !

bojko_25
26-01-2017, 14:54
На акумолатора показва 15.26

eproHD
26-01-2017, 14:58
На акумолатора показва 15.26

При запален или не двигател ?

ecotronic
26-01-2017, 14:58
На акумолатора показва 15.26

Ако и с нова батерия показва толкова, метни го в кофата тоя мултицет.

bojko_25
26-01-2017, 15:06
Запален двигател 15.26

eproHD
26-01-2017, 15:08
Запален двигател 15.26

С сигурност е 14.26V
Вече съм пас отивам се радвам на хубавото време +15C
eco изцяло е твой !:cheers:

bojko_25
26-01-2017, 15:14
Мултицета е за коша ментак е няма смисал да меря повече

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

В контакта показва 290в :yes:

ecotronic
26-01-2017, 15:18
Това с нова батерия ли?

bojko_25
26-01-2017, 15:25
Да. Като го премеря с друг мултицет ще пища точно как са волтовете на копчето.

bojko_25
26-01-2017, 15:54
Измерих го с истински мултицет. Черната е маса жълтата 12.70 в синята 1.80в тов е

ecotronic
26-01-2017, 16:01
Измерих го с истински мултицет. Черната е маса жълтата 12.70 в синята 1.80в тов е

Пробва ли дали и как се променя напрежението на жълтата, когато цъкаш бутона нагоре/надолу?

bojko_25
26-01-2017, 16:05
Като пускъм стаклото надолу напрежението пада до 2.80в ,а нагоре пада до 0.02

ecotronic
26-01-2017, 16:17
А-ха!

Значи никакви кодове не се ползват. Просто не са означили на схемата ето това в червеното:

http://prikachi.com/images/6/9028006J.jpg

Иначе това напрежение на синия извод е за осветлението на бутона. Предполагам, че ще стане по-високо (може би 12 V) след като задните стъкла бъдат разрешени от конзолата.

bojko_25
26-01-2017, 16:32
Да точно така

Alex_26
27-01-2017, 09:24
А-ха!

Значи никакви кодове не се ползват. Просто не са означили на схемата ето това в червеното:

http://prikachi.com/images/6/9028006J.jpg

Иначе това напрежение на синия извод е за осветлението на бутона. Предполагам, че ще стане по-високо (може би 12 V) след като задните стъкла бъдат разрешени от конзолата.

.... така вече е ддруго