PDA

View Full Version : Alfa 147 - грешка P0236 Overboost valve



p.b.stoyanov
28-01-2017, 20:11
Здравейте, колеги!
Къде се намира соленоида управляващ геометрията на турбото, някъде около въздушния филтър ли е ?

stu
28-01-2017, 21:05
На 156 2.4 140 кс. е над радиатора, на 147 не знам дали е на същото място?!
Подлежи на профилактика ако няма ел проблем или скъсана мембрана!Най често буталцето клеасва и ако се почисти внимателно и финно се оправя!

eproHD
28-01-2017, 21:31
Здравейте, колеги!
Къде се намира соленоида управляващ геометрията на турбото, някъде около въздушния филтър ли е ?

Зад двигателя в долната част.Ако се гледа, от под колата се пада малко над маркуча който свързва турбото и интеркулера

p.b.stoyanov
28-01-2017, 21:46
Утре сутринта ще се завирам под колата да го търся. Днес ходих да ми сменят маслото и филтрите и след това, не знам дали е съвпадение колата стана много мудна и след 5-10 км светна чека изписа тази грешка.

thecleaner
29-01-2017, 00:10
Утре сутринта ще се завирам под колата да го търся. Днес ходих да ми сменят маслото и филтрите и след това, не знам дали е съвпадение колата стана много мудна и след 5-10 км светна чека изписа тази грешка.

Не е съвпадение. Като са ти махали въздушния филтър са скъсали, измъкнали вакума, строшили соленоида или направили някаква друга поразия свързана със него ;)

p.b.stoyanov
08-02-2017, 11:30
Проблема е решен, благодарение на колегите от
Ventura Garage. След направена диагностика установиха, че вакуумния преобразувател, който управлява геометрията е блокирал. Смениха го с нов и го преместиха от филтърната кутия под колата на по-защитено място отгоре.