PDA

View Full Version : Проблем с фарове



daniseat
01-02-2017, 13:08
Здравейте колеги.Наскоро забелязах че на мойта 166ФЛ и ги няма дългите светлини.И по-точно като бутна лоста напред някакси късите светват малко по-силно,а като го дръпна назад все едно да примигна на някой дългите светват.Някой ако има някаква идея за какво иде реч ще съм му благодарен да сподели.Благодаря предварително.

ecotronic
01-02-2017, 13:55
Здравейте колеги.Наскоро забелязах че на мойта 166ФЛ и ги няма дългите светлини.И по-точно като бутна лоста напред някакси късите светват малко по-силно,а като го дръпна назад все едно да примигна на някой дългите светват.Някой ако има някаква идея за какво иде реч ще съм му благодарен да сподели.Благодаря предварително.

Ти не си ли с би-ксенон? Ако да, това е нормално. Дългите с халогенните крушки светят само като светлинен клаксон.

daniseat
01-02-2017, 14:12
Верно май съм с би-ксенон.

---------- Post added at 14:12 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

Май нещата отиват към преправяне,та да си имам истински дълги че сега положението е трагично.И,благодаря на колегата ecotronic за бързия отговор.

ecotronic
01-02-2017, 14:21
Верно май съм с би-ксенон.

---------- Post added at 14:12 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

Май нещата отиват към преправяне,та да си имам истински дълги че сега положението е трагично.И,благодаря на колегата ecotronic за бързия отговор.

Да, тъпо са го направили, според мен. Преди време на един колега му го преправях.

Имай впредвид, че халогенните крушки се захранват директно от изходи на клюкарката. Демек, ако ще преправяш, ползвай допълнителни релета, по възможност с девиаторни контакти. Оперативните вериги на релетата можеш да ги вържеш директно на клапите.

EMo0o
03-02-2017, 17:28
При мен пък си светят супер и къси и дълги :mrgreen:

ecotronic
03-02-2017, 17:33
При мен пък си светят супер и къси и дълги :mrgreen:

Сигурно е преправяна. От колко време я имаш?

EMo0o
05-02-2017, 18:03
Сигурно е преправяна. От колко време я имаш?

2 години, смених крушките само, че на старите им беше свършил живота. Сега обмислям LED крушки да сложа на мястото на халогенните за поздрава, за да ме виждат като им присветкам :pokey:

ecotronic
05-02-2017, 18:16
2 години, смених крушките само, че на старите им беше свършил живота. Сега обмислям LED крушки да сложа на мястото на халогенните за поздрава, за да ме виждат като им присветкам :pokey:

Преди 3 - 4 години преправях фаровете на една черна 166 FL. Не помня името на колегата. Живееше близо до пазара в Красно село.

EMo0o
05-02-2017, 18:19
Преди 3 - 4 години преправях фаровете на една черна 166 FL. Не помня името на колегата. Живееше близо до пазара в Красно село.

Аз съм до Южния парк близо :) Какво си им преправял ако не е тайна?

ecotronic
05-02-2017, 18:26
Аз съм до Южния парк близо :) Какво си им преправял ако не е тайна?

Де се пускат дългите (халогените) заедно с тези на би-ксенона. Т.е - да не работят само като светлинен клаксон.

EMo0o
05-02-2017, 20:56
Де се пускат дългите (халогените) заедно с тези на би-ксенона. Т.е - да не работят само като светлинен клаксон.

Ясно, благодаря ти :)

mirchozo
06-02-2017, 10:18
Често срещан проблем са нагорелите рефлектори зад лупите, да не пускам обяви и т.н. имам 2 рециклирани рефлектора в Стрелча с лупи комплект. Някой ако има нужда да пише.

Wolfy
06-02-2017, 22:11
Имах подобен проблем като взех колата. Смених крушките, а докато ги сменях се оказа, че буксата за дългите на единия фар беше разкачена. След като я закачих и смених крушките - фаровете светят прилично. Имай предвид, че крушките са над 100лв за брой. За мен цената не оправдава светенето, но така са го преценили хората тогава...

KARTaL
07-02-2017, 19:45
Това мога да го определя като единствения за мен недостатък на модела. И при мен късите са много слаби и като се разминаваме с някоя кола аз нищо не виждам.Сложих ксенон(на късите) и пак и е същото.

Boby
07-02-2017, 22:07
Това мога да го определя като единствения за мен недостатък на модела. И при мен късите са много слаби и като се разминаваме с някоя кола аз нищо не виждам.Сложих ксенон(на късите) и пак и е същото.

Мм, тук не мога да се съглася. При мен бяха така фаровете преди да рециклирам рефлекторите и да почистя хубаво фаровете отвътре. Дори съм слизал да видя светят ли фаровете или е станало нещо. Сега съм с крушки Осрам Найтбрейкър и пред колата е ден.

KARTaL
10-02-2017, 19:17
Колега, къде си ги рециклирал и колко струва едно рециклиране? Трудно ли се свалят? Благодаря!

Boby
10-02-2017, 21:06
Рециклирах ги в Стрелча. Само лупите с доставката ми се вързаха 55лв. Свалят се сравнително лесно стига да имаш представа от това което правиш. Много помогна и почистването на стъклата, рефлекторите и лупите на фаровете. Бяха много опушени.

mirchozo
11-02-2017, 08:04
Неудобството е че отнема ~ 2 седмици в Стрелча.

ecotronic
11-02-2017, 10:22
Неудобството е че отнема ~ 2 седмици в Стрелча.

Впредвид, каква мъка е достигането до рефлекторите, аз бих си намерил едни "оборотни".