PDA

View Full Version : Теч на масло от маркучите на масления охладител



ReteR
09-02-2017, 09:35
Здравейте.
Става въпрос за 166-тицата от подписа. Имам доста сериозен теч на масло (около половин литър на седмица) от снадките където са кербовани маркучите на масления охладител. Някой имал ли е теч от там? Идеята ми е да го закарам някъде да ми го кербоват наново, вместо да купувам някой 15 годишен. Ако някой го е правил, ще съм благодарен на мнение или насоки за място където могат да го направят.

ecotronic
09-02-2017, 10:14
Не знам някой да е правил манипулацията за която питаш. Обикновено се пука радиаторчето и вариантът е, целият охладител да се подмени.
За да се възстанови уплътнението между тръбите и корпуса, би трябвало той да се разглоби. В последствие ще трябва да се уплътни и мястото на сглобката.

Накратко - сложна операция с неясен край. Аз бих го сменил с друг втора употреба. Това, че ще е 15 годишен нищо не означава.

lordliness
09-02-2017, 13:50
Смени си маркучите, доколкото разбрах тече от маркуча. Или не.

ecotronic
09-02-2017, 14:06
Смени си маркучите, доколкото разбрах тече от маркуча. Или не.

Говори за теч на масло. Не може да е от маркуч.

lordliness
09-02-2017, 14:14
там има маркучи с масло, дизел е
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=75948

от къде тече?
да посочи на снимките
или тече от радиаторчето с масло, което е отпред, не разбирам добре
Защото както си тече, ще изтече внезапно и сбогом турбина

ecotronic
09-02-2017, 14:17
там има маркучи с масло, дизел е

При раншните дизели, както е при теб, това е термостатичен клапан и действително по маркучите върви маслото до масления радиатор. На по-късен етап, го заместват с охладител, няма маслен радиатор отпред и съответно по маркучите върви охладителната течност. Та колегата говори за охладител...

lordliness
09-02-2017, 14:21
При раншните дизели, както е при теб, това е термостатичен клапан и действително по маркучите върви маслото до масления радиатор. На по-късен етап, го заместват с охладител, няма маслен радиатор отпред и съответно по маркучите върви охладителната течност. Та колегата говори за охладител...

не знам колко му е раншен :), значи е нещо като при бензиновите

ecotronic
09-02-2017, 14:23
не знам колко му е раншен :), значи е нещо като при бензиновите

Точно. Гледам, че е FL от 2004 - та.

lordliness
09-02-2017, 14:28
Точно. Гледам, че е FL от 2004 - та.
На твоята тема, примерно втората снимка, от там, нещо подобно
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1160357&postcount=1

ecotronic
09-02-2017, 14:29
Нещо аз съм в грешка. Сега прегледах документацията. И при FL има въздушен маслен охладител.

Явно се бъркам с 156, където 10 клапановият дизел е с воден охладител.

Писаното от мен по-темата, очевидно не касае случая на колегата.

Извинявам се.

lordliness
09-02-2017, 14:34
Нещо аз съм в грешка. Сега прегледах документацията. И при FL има въздушен маслен охладител.

Писаното от мен по-темата, очевидно не касае случая на колегата.

Извинявам се.

Не знам за неговата, моята има :), на гадно място удобно за удряне в бордюри

ecotronic
09-02-2017, 14:36
Не знам за неговата, моята има :), на гадно място удобно за удряне в бордюри

Да, според E-learn всички дизели 166 са, както е при теб.

ReteR
09-02-2017, 14:41
в темата на колегата lordliness на втората снимка се виждат въпросните снадки където е кербован маркуча. Точно от тях ми тече.

lordliness
09-02-2017, 14:47
в темата на колегата lordliness на втората снимка се виждат въпросните снадки където е кербован маркуча. Точно от тях ми тече.
Нови маркучи, може да ти ги направят някъде, само виж за какво налягане са, не отлагай

BO
09-02-2017, 15:56
При раншните дизели, както е при теб, това е термостатичен клапан и действително по маркучите върви маслото до масления радиатор. На по-късен етап, го заместват с охладител, няма маслен радиатор отпред и съответно по маркучите върви охладителната течност. Та колегата говори за охладител...
150кс дизели са си с радиатор за маслото.

Boby
09-02-2017, 16:25
В София знам къде да те пратя да ги сменят, но в Бургас не. Аз съм ги сменял и двата. Правят ги същите с оплетка по 35-40лв/ бр. ми се вързаха.

Разпитай, къде в Бургас правят маркучи за хидравлика

EMo0o
09-02-2017, 19:09
В София знам къде да те пратя да ги сменят, но в Бургас не. Аз съм ги сменял и двата. Правят ги същите с оплетка по 35-40лв/ бр. ми се вързаха.

Разпитай, къде в Бургас правят маркучи за хидравлика

Прати ме мен на въпросното място в София, защото имам същия проблем и мисля да го отстраня идната седмица :unsure:

Boby
09-02-2017, 20:29
Прати ме мен на въпросното място в София, защото имам същия проблем и мисля да го отстраня идната седмица :unsure:

Правих ги на разклона за Банкя в Авто ЕМ

http://www.avto-em.com/

EMo0o
09-02-2017, 23:12
Правих ги на разклона за Банкя в Авто ЕМ

http://www.avto-em.com/

Благодарско :cheers:

MILEN 76
10-02-2017, 01:38
В Бургас ги правят на Промишлената зона след завод Победа посока Гочо Иванов малко беше мисля, че след завод Победа пада ти се от лявата страна.

ReteR
14-02-2017, 11:30
Благодаря, Колеги.
Тази събота ще ги смъкна и да видим какво ще стане.

ReteR
28-02-2017, 09:56
В Бургас ги правят на Промишлената зона след завод Победа посока Гочо Иванов малко беше мисля, че след завод Победа пада ти се от лявата страна.

Маркучите са готови. Останах много доволен. Справиха се повече от добре, а цената смятам, че е символична. Препоръчвам с две ръце!

mirecyt
28-12-2019, 20:18
Колега, и аз имам теч от маркучите, но ми казаха, че трябвало да се сваля броня. Има ли начин да се демонтират без да се сваля?