PDA

View Full Version : проблем :/



pace
17-02-2017, 20:12
От тази сутрин се появи проблем,при натиснат съединител се чува чукане като на метал в метал,няма притрисане при тръгване и предавките си се сменят нормално.Интересното е,че леко се влоши и работата на мотора,усещат се вибрации.Ходих до един сервиз и ми казаха,че има луфт в коляновия вал а дали е така не знам.HELP:sayjin:

Furious 155
18-02-2017, 01:03
Този мотор има ли аксиални пластини на вала?
Да не са избягали те в картера?

pace
18-02-2017, 14:56
Сега и аз я гледах...луфт на коляновия не забелязах да има по скоро чукането се чува от към съединителя и дано да е от там,че мотор не ми се отваря...

mimouzunov
20-02-2017, 13:35
Сега и аз я гледах...луфт на коляновия не забелязах да има по скоро чукането се чува от към съединителя и дано да е от там,че мотор не ми се отваря...

Задължително втори човек в купето да натиска съединителя а един отпред да гледа дали мърда вала (на работещ двигател)!
Звучи невероятно, но лично аз съм го виждал тоя ефект/дефект (вярно че беше при жигула ама.. )
При костенуровия двигател, като си сложиш ръцете на шаибата точно с мърдане проверяваш дали двигателя е за там или не...

pace
20-02-2017, 20:49
Задължително втори човек в купето да натиска съединителя а един отпред да гледа дали мърда вала (на работещ двигател)!
Звучи невероятно, но лично аз съм го виждал тоя ефект/дефект (вярно че беше при жигула ама.. )
При костенуровия двигател, като си сложиш ръцете на шаибата точно с мърдане проверяваш дали двигателя е за там или не...

Така го гледах и не видях да мърда вала а интересното е,че на ниски има вибрации които се усещат нагоре-надолу...дали не се отчупи нещо от съединител и от там да тресе....разглабяне му е майката

Бобби
20-02-2017, 23:32
Ако коляновият вал има аксиално изместване....съединителя трудно ще отделя, или изобщо няма да отделя...вилка, притискателен лагер, еба ли го....трябва си сваляне на скоростите...дано да не е първичният вал на самите тях...

pace
15-03-2017, 22:00
Съединителя се разпадна :D сега трябва да свалям скорости..проблема е,че за последно съм свалял преди 7-8г :D

mimouzunov
15-03-2017, 22:40
Съединителя се разпадна :D сега трябва да свалям скорости..проблема е,че за последно съм свалял преди 7-8г :D

Аз пък преди половин година някъде... (с помоща на Тренди)
Не се гордея с това нещо, по-скоро искам да го забравя...
Ако има нещо подвикваи, ще даваме акъл ако трябва....

pace
16-03-2017, 12:41
Поради липса на 36-ца може ли да извадим полуоските заедно с главините?

ivangenchev
16-03-2017, 12:55
Може, даже ще ти по лесно с шенкела да извадиш дългата полуоска от упорния лагер. По принцит кутията може да излезе и без да вадиш дългата полуоска (поне при бензина 8в).

mimouzunov
16-03-2017, 13:19
Може, даже ще ти по лесно с шенкела да извадиш дългата полуоска от упорния лагер. По принцит кутията може да излезе и без да вадиш дългата полуоска (поне при бензина 8в).

Аз тръгнах така да вадя кутията без да съм махнал дясната полуоска... Резултата беше търсене на нова конзола за висящия лагер + бракуван семеринг !!!
Може и да става принципно, но при мен двигателя не може да мърда много много и се заклини точно тя (полуоската)... Свалянето и отнема не много време но пък спестява евентуални ядове.
(това горното е за бензинова де)

ivangenchev
16-03-2017, 14:47
Аз тръгнах така да вадя кутията без да съм махнал дясната полуоска... Резултата беше търсене на нова конзола за висящия лагер + бракуван семеринг !!!
Може и да става принципно, но при мен двигателя не може да мърда много много и се заклини точно тя (полуоската)... Свалянето и отнема не много време но пък спестява евентуални ядове.
(това горното е за бензинова де)

Прав си по-добре е да се махне. Другото е въпрос на моментна преценка на обстоятелствата :)

pace
16-03-2017, 17:54
За сега всичко върви ок,остана утре да махна дясната полуоска,има ли вариант да се извади без да се сваля лапата за опорния лагер

nedko87
16-03-2017, 18:35
На бензина знам че може ама е по-трудно. За дизела не съм
запознат

ivangenchev
16-03-2017, 18:47
То неможе да извадиш лапата без да извадиш полуоската от лагера освен ако не се развият шпилките, което не винаги става. Така че пробвай да извадиш полуоската без да пипаш лапата.

pace
16-03-2017, 19:38
Лагера е доста разбит така,че дано не създава ядове при ваденето...не,че няма да има здраво дърпане

pace
17-03-2017, 13:01
е го

mimouzunov
17-03-2017, 16:04
е го

Ми то нищо му няма... Я го връщаи обратно и си караи... :spiteful:

pace
17-03-2017, 19:19
Ми то нищо му няма... Я го връщаи обратно и си караи... :spiteful:

Да ти го подарим ако искаш :D