PDA

View Full Version : Помощ за избор на soundbar ?



Alfa User
20-02-2017, 12:54
От известно време се колебая за покупката на такова нещо, понеже саунд-системата на моя ТВ нещо издиша...
В момента се колебая между два варианта :

PHILIPS HTS-5110/12 (http://www.technomarket.bg/kino/philips-hts-5110-12-09076798)

и

YAMAHA YAS-101 (http://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-yas-101-black-09115151)

Двете системи са в почти еднакъв ценови диапазон, Philips-а е доста по-мощен, но пък отзивите за качеството на звука на Yamaha са много по-добри...
Не ми се дават повече пари, тъй-като не съм ТВ-маниак, но понякога гледам 3D-филми и звука на ТВ-то определено е кофти (суперр-тънките ТВ си страдат от лош звук, това е ясно :) ).

Ще се радвам на всеки съвет или мнение, които можете да споделите! :cheers:

mirchozo
20-02-2017, 14:18
Аз имам един саундбар Сони, макар че тв-то ми е Панасоник 42" 3D. Като цяло бива, но е добре да обмислиш дали ще го ползваш в комбинация с друга саун система, в моя случай е една домашна уредба Техникс (5.1 вадеща приличен звук когато зяпам някой филм). Та проблема е следния, пускам тв-то със саундбара, заедно с него Техникса и се получава едно разминаване между тях, едната бичи със закъснение. Като цяло тв-то има опция за корекция на въпросното закъснение, в следващия момент когато изключа саундбара, отново трябва да пипна въпросната корекция за да се чува едновременно тв-то със Техникса. Общо взето е малко дразнещо всеки път да си играя с тия настройки. Отделно при въпросната корекция, гледаш как говорят хората по тв-то, а звука или изостава или изпреварва. Корекцията която не е позволена е тази към аудиосистемата и трябва да се нагажда всичко към нея, това е големия МИНУС като цяло.

Пс Ако ще го ползваш без външна уредба мисля че няма да имаш толкова драми. Предполагам че ще е през ARC контрола на HDMI входовете, добре е да знаеш дали тв-то и саундбара го поддържат.

Alfa User
20-02-2017, 14:37
Филипса е със HDMI и аудио входове, а Ямахата е само със Optical Input.
Въпросът е, че и двете системи предлагат много повече като качество и мощност спрямо подобния ценови клас на Сони (ТВ-то ми е такова), като Филипса даже има вградени FM-тунер и т.н. глезотии за музики и медиа-стрийм (от флашка например).
Сони в този ценови клас (освен че изглежда грозно) разполага само с 30W мощност, докато Ямахата е със 130W, а Филипс-а - с цели 300, заради външния бас...
Но не звукова мощност търся, а качество - нямам намерение да вдигам целия блок на главата си :)

old alfist
20-02-2017, 14:49
YAMAHA е фирма специализирана в създаването на качествени музикални инструменти, озвучителни апаратури и системи.
Няколко усилватели Ямаха съм имал и винаги съм се разделял с тях с неудоволствие, а озвучителните тела/тонколоните/ не са им силата.

Alfa User
20-02-2017, 16:31
За усилвателите съм съгласен с теб, но за колоните наистина нямам представа - лошото е че тук имаме 2-в-1 - т.е. плюсовете на техниката комбинирани с минусите на озвучителните тела...
Но пък и Филипс от доста време не са това, което бяха преди ...

mirchozo
20-02-2017, 16:42
Без да имам разбирачески претенции, аз лично тв на Филипс не бих си купил, колкото и такива тв да съм пипнал все са били някакви мудни откъм софтуер. Даваш му да смени програмата, броиш до 2-3 и хоп, готово. Оттам нататък какво да му се раздваш..., аз на моя тв за 3 секунди мога да сменя 10канала.

Та потвърждавам тезата че Филипс отдавна не са това което бяха. Сега темата е друга, но все пак марката е намесена.

old alfist
20-02-2017, 17:16
Най-добрия съветник ще ти бъде слухът - там е истината и ако имаш възможност да ги чуеш и двете ще бъде най-добре.

Теоретично продажната цена и дизайна могат да бъдат водещи, но донякъде - може да се продават за едни и същи пари, но да са различен клас.

Ямаха са маниаци на тема натурален звук, но за да се оцени това трябва и качествен носител - почти на всички модели имат опции за елиминиране на корекциите на предусилвателя/високи и ниски/.

ivan dimitrov
20-02-2017, 17:55
Аз пък си мисля че само Филипс са това което бяха - развойна компания, която произвежда стоки за бита от скука. Ямаха верно правят музикални инструменти от много време, но също така, от много време брандират и ... примерно автокасетофони, с претенциите да са стерео 2х30. Като в действителност вътре има едно крайно стъпало с мощност 5вт. Та... - етикетчето отдавна нищо не значи.
В конкретният случай, Филипсът предлага много по вече за тия парички. Обаче как стои въпросът с качеството, нямам представа. На всичко отгоре, това е и мебел. Значи, на място в магазина ги оглеждаме, чуваме и избираме.

Bobi_33
20-02-2017, 19:04
Аз бих си взел едно ресивърче с HDMI и 2 хубави колони на старо, може и малко отгоре като пари да излезе, но качеството ще е в пъти по-добро.

546
20-02-2017, 22:38
На филипса баса вероятно ще дъни еднотоново :)
Вземи си някое средно стерео усилвателче и две хубави колони и ги заеби тия саундбарове.
П.С. то и Боби го написал ;)

Alfa User
21-02-2017, 15:39
Проеблемът е решен - и Филипса и Ямахата не бяха в наличност, въпреки указаното в сайта на магазина.

Благодаря на всички отзовали се по темата! :cheers:

Sunny
21-02-2017, 18:43
Проеблемът е решен - и Филипса и Ямахата не бяха в наличност, въпреки указаното в сайта на магазина.

Благодаря на всички отзовали се по темата! :cheers:

По сталински казваш разреши проблема . Иначе ако бюджета е ограничен предложението на Боби_33 е разумният избор . Лично аз бих заложил на ямахата . Имам цялостна система 5+1 ресийвър ,суб и колони Ямаха и съм напълно доволен , но за съседите не бих казал ,че са на същото мнение ;)


А не може ли да си ги поръчаш и да ти ги доставят ?

Alfa User
21-02-2017, 19:26
Нямат ги налични вече никъде ... Загледах се в едно Сони и в едно LG - второто като че ли имаше по-обемен звук, но пък Сони-то беше с по-мощен събуфер, даже и безжичен ... Съжалявам за Ямахата ... наистина ме грабна според ревюта и отзиви ...

А иначе за съседите - и аз така, откакто се нанесох слушат все хубава музика ... горките ... :cheers:

Bobi_33
21-02-2017, 20:20
Алекс, заеби тия много канални истории, с много колонки мънички и т.н. Вземи си един класически усилвател с 2 хубави колони на старо и ще си имаш добро озвучаване.

mordohy
21-02-2017, 20:41
Бах, мааму!
Двама модератори и да съм съгласен с тях.
Заебете ги многоканалните системи, защото сме ограничени биологично. Просто имаме две уши.
Намерете една добра аудиосистема!
Някога ги ремонтирах и създавах. Сега в Кюстендил се кефа на една, средна хубост аудиосистема Сони, дето ги продаваха преди 20 години.
Да ви кажа, още си е актуална.
А такава е част от озвучаването в 33-ката ми.

Alfa User
22-02-2017, 00:48
Алекс, заеби тия много канални истории, с много колонки мънички и т.н. Вземи си един класически усилвател с 2 хубави колони на старо и ще си имаш добро озвучаване.

Не съм се и заглеждал в многоканална система, Боби - всички споменати от мен системи са 2.1... Само дето при Yamaha-та субуфера е вграден в основното тяло.
Както и да е, въпроса е приключен - отказвам се от тая лиготия, щото системата която ми хареса на звук, струва 1599лв :stretcher:

Bobi_33
22-02-2017, 19:53
Не съм се и заглеждал в многоканална система, Боби - всички споменати от мен системи са 2.1... Само дето при Yamaha-та субуфера е вграден в основното тяло.
Както и да е, въпроса е приключен - отказвам се от тая лиготия, щото системата която ми хареса на звук, струва 1599лв :stretcher:

Аз затова говоря за втора ръка. Има сега огромно предлагане, страхотни неща на прилични пари. Аз примерно вкъщи имам един Маранц усилвател в едната стая, с едни стари колони Маранц, които свирят доста добре, имат тяга, сила, всичко. В другата стая съм пак с Маранц, но ресивар, 8 канален, от които ползвам 4 канала, като има там 2 комплекта руски колони, едните Амфитон 100АС, другите 2 са Радиотехника S 90 B - и та свири прилично. Не бих ги сменил за нова техника.

old alfist
02-03-2017, 00:20
Вземи си нещо такова :

Sunny
02-03-2017, 00:41
Вземи си нещо такова :

То добре ама първо трябва да започне да взима депутатска заплата :thumbup:

old alfist
02-03-2017, 00:52
То добре ама първо трябва да започне да взима депутатска заплата :thumbup:

Може и да си продаде колата, но няма да му стигнат парите - трябва да додаде.

Sunny
02-03-2017, 00:58
Може и да си продаде колата, но няма да му стигнат парите - трябва да додаде.

Познавам го ... По-лесно ще го направим депутат отколкото да шитне 155-цата

Alfa User
02-03-2017, 10:25
Мда, колата си не давам :D
Иначе от идеята за саундбар се отказах... Наистина моделите, които са ми по-джоба, са едва с една идея по-добре от звука на ТВ-то ми.

Инак да - няма по-добро от качествен лампов усилвател, на запад отново полудяха по тази "мода" и дават хиляди за такава техника. Аз не съм чак толкова манияк :)

Благодаря на всички за мненията, темата можем да я смяатаме за приключена - поне от моя гледна точка.

ivan dimitrov
02-03-2017, 19:24
Ами да предложа компромисен вариянт. Колонки за компютър могат да подобрят ситуацията малко. Преди 2-3г. бях взимал за 50 тина лв. Суббуферче 30вт + 2х15. Естествено са даляч от свястна система, но пък са далеч и от оригиналният звук на телевизор. Сравнително компактно, нещо от порядъка на 30х20х25см са размерите на буфера(активен) а сателитите въобще не ги броя. Недостатък е че се усилват от компа, та ше трябва да се ровичка по телевизора, за да може да се ползва дистанционно регулиране на звукът. Абе май имаше и такива с дистанционно, ама нямам наблюдение стават ли за нещо.
Нещо такова CYBERLIFE E301 (http://www.elimex.bg/product/106128/tonkoloni-cyberlife-e301-2-1-mp3-player.html)
Моделът който имах предвид не го намирам, но..... тия би трябвало и дистанционно да имат.

NaturalBG
15-03-2017, 02:28
Работих доста време в магазин за черна и бяла техника и съм пробвал какви ли не саундбари но за цена около 400 лева единствено бих си взел SONY HT-CT180 което мисля, че е някъде там, системата е 2 към 1 но вади уникално чист и приятен звук, като цяло голяма разлика няма да откриеш между система от 250 и 400 лева но тук единствената разлика е в чистотата на звука. Препоръчвам ти да си вземеш домашно кино, ще останеш очарован какво може да вземеш за тази цена. Успех и дано съм помогнал в избора ти !