PDA

View Full Version : 155 2.0 16v Super



Plamen33
21-02-2017, 17:55
Здравеите, преди седмица се здобих с тази Легенда . Можеби,ви е позната на колегата Веселин.През годините ми се разминаха няколко 155ци но мисля,, че попандах на точната кола за мен.Колата е 1996г. на 290к можеби реалните има си сервизна история от Италия до 160к и после 9г в предния собственик .Не са щадени средства по колата.Стандартните болежки за модела кофти дражки но с едно обилно смазване се оправиха ,предната лаистна между стаклото и таблото е начупена .При топал мотор понякога пали от 4/5 пат има и газзз ресетнах инжекциона сега я карам само на бенз добрее това Боби33 ми обясни че е някакав фабричен дефект с входящия ваздух и датчичка ,за накратко днес това е ест си тарся споилера които е по целия капак.И разяснете особеностите на версията Супер при 33 ките са ми ясни нещатата ама тука????

Alfa User
21-02-2017, 19:23
Версията "Супер" е просто друго ниво на оборудване - т.е. повече глезотии в интериора в сравнение с базовия модел.
Сега остава да ти честитя, и да ти пожелая бързо да вкараш колата в норма, за да те радва и да те слуша дълго време!

P.S. Мда, да подкрепя и аз поне веднъж колегата nickgaidarov - оправи си правописа, за да не се сърдим после един на друг!

mordohy
21-02-2017, 20:47
Колега, ще си имаш нещо ново като хеви-метъл и стар хардуер. Зилата си взе такава перфектна от Пече. И той беше 33-каджия. Даже неговата беше 1.7.
След три картера влезе в клуба им.
Това е най-тормозената 2.0 155.
много ме кефеше звукът ѝ.
Ако искаш да я имаш се съобразявай с това, че е ниска, капризна и съвсем не е голф2.
Иначе ще те слуша, ако и ти я слушаш.
Завиждам ти благородно!

Бобби
22-02-2017, 01:44
Здравеите, преди седмица се здобих с тази Легенда . Можеби,ви е позната на колегата Веселин.През годините ми се разминаха няколко 155ци но мисля,, че попандах на точната кола за мен.Колата е 1996г. на 290к можеби реалните има си сервизна история от Италия до 160к и после 9г в предния собственик .Не са щадени средства по колата.Стандартните болежки за модела кофти дражки но с едно обилно смазване се оправиха ,предната лаистна между стаклото и таблото е начупена .При топал мотор понякога пали от 4/5 пат има и газзз ресетнах инжекциона сега я карам само на бенз добрее това Боби33 ми обясни че е някакав фабричен дефект с входящия ваздух и датчичка ,за накратко днес това е ест си тарся споилера които е по целия капак.И разяснете особеностите на версията Супер при 33 ките са ми ясни нещатата ама тука????
Честито....:devil:

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:37 ----------


Колега, честито! Този модел е наистина легендарен. Обърни обаче внимание на правописа си, защото това иначе вълнуващо представяне отива на кино, когато в него има 19 правописни грешки.
Я учителката по граматика.....този модел е най малко легендарен...ама ае ....мотора е за бъдещо вграждане на 156 и не е здрав като верижният....

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:41 ----------


Версията "Супер" е просто друго ниво на оборудване - т.е. повече глезотии в интериора в сравнение с базовия модел.
Сега остава да ти честитя, и да ти пожелая бързо да вкараш колата в норма, за да те радва и да те слуша дълго време!

P.S. Мда, да подкрепя и аз поне веднъж колегата nickgaidarov - оправи си правописа, за да не се сърдим после един на друг!
Ае се хванем на бас. че ще ти покажа 92г. с по добро оборудване...като изключим аербега...;-)

italfen
22-02-2017, 08:04
Честито и да те радва 155цата.
В обявата бяха снимали мотора на колата и ми стана любопитно защо е с пластмасовия капак и колектор? Мотора ли е сменян? 155 всички 16 клапанови версии са старите спаркове с алуминиевия капак и колектор...

toki4a
22-02-2017, 08:41
Честито и от мен гледай я и и давай газ :D

Furious 155
22-02-2017, 08:46
Честито! Алфата иска обороти да се смазва и скорост да се охлажда! ;)

Uner
22-02-2017, 18:53
Честито и от мен, аз вече от близо година имам същата, и честно казано изпитвам удоволствие хем от шофирането и също и от ремонтирането и :-). За съвет мога да дам да и свалиш картера, почистиш смукателя и налееш хубаво масълце, че на тези километри колко и да е бил грижовен собственика сто процента са се натрупали гнусотии, същото направих и със капака на клапаните и отделението отвеждащо картерните газове към смукателната система, и сега пипа масълце, ама друг път.


Честито! Алфата иска обороти да се смазва и скорост да се охлажда! ;)

Това го крада ако нямаш против. ;)

Plamen33
20-02-2018, 17:41
Намерих си машинки за задни ел. стъкла и всичко остнало да направя замяната от механични.Също така и ел.седалки с подгрев но проблема ми е окабеляването.Въпросът ми е ,имат ли 155 всички пуснати кабели и букси или трябва да се пуска нова инсталация ?? Ако някой има инфо ,снимки схеми бих бил мн. благодарен