PDA

View Full Version : Спирачни дискове предни - питанка.



Alfa User
24-02-2017, 10:48
Напролет ми предстои "реновиране" на предните спирачки на моята 155. Взех си апарати от 146 заради накладките с по-голяма площ, накладките ще са TRW, но питането ми е за дисковете.
Дайте съвет какво да избера - колебая се между Rotinger и Steinhoff- и двата варианта са "sport", т.е. дупчени и с канали.
Гледам ги в axm-auto и цените на предните са почти аналогични, докато при задните Steinhoff-а е почти двойно по-скъп...

За Steinhoff има какви ли не мнения из нета - от много положителни до твърдо отрицателни, докато за Rotinger не намерих нищо конкретно.

Ако и двата варианта не стават, то какво ще препоръчате - идеята е колата да започне да спира по-добре без подмяната да ми струва колкото самата кола :angry1:

thecleaner
24-02-2017, 13:16
Напролет ми предстои "реновиране" на предните спирачки на моята 155. Взех си апарати от 146 заради накладките с по-голяма площ, накладките ще са TRW, но питането ми е за дисковете.
Дайте съвет какво да избера - колебая се между Rotinger и Steinhoff- и двата варианта са "sport", т.е. дупчени и с канали.
Гледам ги в axm-auto и цените на предните са почти аналогични, докато при задните Steinhoff-а е почти двойно по-скъп...

За Steinhoff има какви ли не мнения из нета - от много положителни до твърдо отрицателни, докато за Rotinger не намерих нищо конкретно.

Ако и двата варианта не стават, то какво ще препоръчате - идеята е колата да започне да спира по-добре без подмяната да ми струва колкото самата кола :angry1:

257мм. дискове топ оф дъ топ е това: ATE PowerDisc 24.0320-0142.1, тия по горните са фиешън чайна боклуци.АТЕ то струва около 105-110 лв. парчето клиентска цена.

nedko87
24-02-2017, 16:21
Аз съм напълно съгласен с Радо.

Alfa User
25-02-2017, 01:36
Абе и аз съм съгласен с него ... ма се надявах малко по-тънко да мина :)

thecleaner
25-02-2017, 02:41
Абе и аз съм съгласен с него ... ма се надявах малко по-тънко да мина :)

Да не става реклама, ама пиши на http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=92095 колегата ще ти направи цена ;)

Бобби
25-02-2017, 11:13
Според мен TRW дискове и накладки Ate...какви са тия нарязани, надупчени и тем подобни ментета....само визия се добива с тях...

ALFA CORSE
28-02-2017, 12:33
По-добре нормални дискове от доказана марка и малко по-висок клас накладки като EBC Yellowstuff, ако искаш спиране, а не визия.
Освен това перфорираните и нарязани дискове са леко шумни при спиране, което може да се окаже дразнещо за някой.

injekciona
28-02-2017, 15:45
Можеш да видиш MTEC, аз карам вече 2-ри комплект такива, както и още няколко човека около мен. Лично моите съм ги прегрявал доста пъти и не съм имал никакви проблеми. Цената им е почти без аналог. TRW накладки не бих си сложил никога повече, за 20 000км ми изядоха едни Brembo Max дискове, а накладките бяха намамляли буквално с 1-2мм.....

eproHD
28-02-2017, 16:05
Можеш да видиш MTEC, аз карам вече 2-ри комплект такива, както и още няколко човека около мен. Лично моите съм ги прегрявал доста пъти и не съм имал никакви проблеми. Цената им е почти без аналог. TRW накладки не бих си сложил никога повече, за 20 000км ми изядоха едни Brembo Max дискове, а накладките бяха намамляли буквално с 1-2мм.....

За накладките на TRW си прав и аз установих това ! Вече ползвам само на Brembo и отпред и отзад

Furious 155
28-02-2017, 16:27
Можеш да видиш MTEC, аз карам вече 2-ри комплект такива, както и още няколко човека около мен. Лично моите съм ги прегрявал доста пъти и не съм имал никакви проблеми. Цената им е почти без аналог. TRW накладки не бих си сложил никога повече, за 20 000км ми изядоха едни Brembo Max дискове, а накладките бяха намамляли буквално с 1-2мм.....
Напълно съм съгласен и с двете. Карам с Мтек дискове и нямат проблеми, дори и при лилав цвят на трасето.

Alfa User
28-02-2017, 17:17
Добре, а тия MTEC откъде?
Онлайн нещо предлага ли се за БГ, или само от магазин - и кой ги предлага в този случай?

injekciona
28-02-2017, 17:31
Поръчваш ги директно от сайта им или от ebay. Предлагат няколко варианта, зависи какво точно искаш. Има няколко фирми за доставка на стоки до България, които доставят за около 2-2.40лв/кг. Може да потърсиш и за код за отстъпка, мисля че в alfisti.net имаше някъде.

eproHD
28-02-2017, 17:36
Добре, а тия MTEC откъде?
Онлайн нещо предлага ли се за БГ, или само от магазин - и кой ги предлага в този случай?

http://www.dn-bg.com/bg/car-parts/products/show.html?manufacturer=73

Bobi_33
28-02-2017, 20:43
Не знам кой какво е карал като TRW, но аз съм сложил на много коли TRW, винаги спират и не изяждат дисковете. А лично на моята вече бивша 33-ка отидоха 2-3 комплекта такива накладки, като диска му падна дебелината на 19 мм. от 20 като чисто нов. Освен да има TRW менте, ма аз досега не съм попадал на такова. И отделно, че с TRW накладки винаги педалът става по-чувствителен, колата осезаемо спира по-добре.

eproHD
28-02-2017, 21:26
А може и дисковете да са менте !Не знам от миналата година са сменени, дисковете са износени вече 1мм накладките не бяха мръднали .Сега ще видя тия как ще са

Бобби
01-03-2017, 01:25
Не знам кой какво е карал като TRW, но аз съм сложил на много коли TRW, винаги спират и не изяждат дисковете. А лично на моята вече бивша 33-ка отидоха 2-3 комплекта такива накладки, като диска му падна дебелината на 19 мм. от 20 като чисто нов. Освен да има TRW менте, ма аз досега не съм попадал на такова. И отделно, че с TRW накладки винаги педалът става по-чувствителен, колата осезаемо спира по-добре.
А бе адаш...аз след примерно 2000 година на нашият пазар не съм срещал много качествени части......може и да греша....ти си в тая сфера ще подскажеш.....а това интернет пазаруване е голям жмел според мен....не знаеш, кой, какво ще ти прати....

Bobi_33
03-03-2017, 13:49
А бе адаш...аз след примерно 2000 година на нашият пазар не съм срещал много качествени части......може и да греша....ти си в тая сфера ще подскажеш.....а това интернет пазаруване е голям жмел според мен....не знаеш, кой, какво ще ти прати....

Ми в сервиза ползваме доста TRW. Моите наблюдения са, че са скъпи части и консумативи, но са достатъчно добри. Вероятно пак са изработка в Китай, но с по-високо качество. А е друг въпрос, че на нашите пътища нищо не издържа особено дълго за съжаление. Особено след зими, като сегашната, през която пътищата станаха като след война. Иначе TRW не знам колко фирми го предлагат, ние го пазаруваме от Тех-Ко.

thecleaner
03-03-2017, 21:30
Мойте лични наблюдения ТРВ срещу Брембо, предлагани в България, ми Трв то ми изглежда по-истинско, Брембо дискове съм виждал изкривени на малко км., но пък Ате то си е ате, бая по-добро изглежда, обработено отвсякъде не корозира на втория дъжд, не се кривят дискове, не свирят накладки, мекички са, не прегряват, с една дума пИрфе.

Бобби
04-03-2017, 00:38
М...да на скоро си взех и аз ТРВ дискове и Ате накладки...препоръчаха ми пред брембо.......а едно време имаше едни добри накладки лукас...ама какво стана изчезнаха от пазара или фирмата отиде на майната си....както и да е...добре е човек да се допитва...;)

Furious 155
05-03-2017, 21:36
най-доброто за наще баби беше Galfer, ама май вече ги няма...

thecleaner
05-03-2017, 21:41
най-доброто за наще баби беше Galfer, ама май вече ги няма...

http://www.alfaamore.hu/files/blog/0000064/0000064174.jpg

Така бива ли ?

Alfa User
08-03-2017, 10:11
Мммм така ... дисковете ще са ATE Powerdisc или Brembo Max - според каквото има в момента :)
Накладките ще ги мисля като дойде времето за смяна, макар че повечето мнения които събрах, клонят към TRW.
Благодаря на всички отзовали се по въпросите ми!!! :cheers:

Furious 155
08-03-2017, 10:26
Мммм така ... дисковете ще са ATE Powerdisc или Brembo Max - според каквото има в момента :)
Накладките ще ги мисля като дойде времето за смяна, макар че повечето мнения които събрах, клонят към TRW.
Благодаря на всички отзовали се по въпросите ми!!! :cheers:
Е ти ще смениш дисковете, а ще оставиш сегашните накладки ли ???

Alfa User
08-03-2017, 11:48
Не се изказах правилно - ще се сменя всичко - дискове, накладки, маркучи, течност.
Сега просто събирам нещата, и като му дойде времето - сменям всичко заедно :)

pesho ot vraca
08-03-2017, 20:26
Моята комбинация е спирачни апарати Ate от Алфа 146 с нападки Ate и спирачни дискове Zimmerman двойно вентилация. Старите бяха на гнилоч.

boro2006
08-03-2017, 22:31
Ако маркучите са оригиналните и не са нацепени твърди или с изгнили карбовки изобщо не ги пипай!!! Ако някой се чуди защо да не ги пипа ще кажа само че един средностатистически спирачен маркуч продаван в България на втората година макс. е отново за смяна.

Alfa User
08-03-2017, 22:55
Моята комбинация е спирачни апарати Ate от Алфа 146 с накладки Ate и спирачни дискове Zimmerman двойно вентилация. Старите бяха на гнилоч.

За такива апарати говоря и аз...

А за маркучите - сменяни са точно тука в БГ-то, но преди повече от 4 години - не изглеждат зле, но подозирам, че са пълни с всякакви гадории вътре ... нищо, че са от най-скъпите :)