PDA

View Full Version : Не пали :( помагайте.



boro2006
24-02-2017, 18:14
Днес на път за работа ми изгасна в движение. Нито на газ нито на бензин пали. Бензиновата помпа явно не върти няма ток до свещите. Смених датчик на коляновия вал и ЕКУ-то и няма разлика. Помагайте че няма как да се прибера от работа.

TRENDi
24-02-2017, 20:05
Ами... релетата и бушоните под дебитомера... Там е бушончето за помпата и 2 от релетата са за ЕКУ-то /по спомен/.

eproHD
24-02-2017, 22:03
А бе викай репатрак,че се мръкна !

mordohy
24-02-2017, 22:14
Подай плюс на плюса на бобините. От там ще върне на помпата и другите джунджурии.
Ано не запали-лощо. Ще трябват други методи

boro2006
24-02-2017, 22:50
Останових че и ток на дюзите няма. Клоня към някакъв проблем с датчика на коляновия вал или по скоро с окабеляването му от ЕКУ-то. Да не говорим че колата има и ламбда контрол в който половината датчици влизат в него и е нещо страшно.

boro2006
25-02-2017, 11:37
Колеги Алфамобила запали. Мерси на колегата за идеята за релетата, оказа се че е от тях. Сега ще превземаме пътищата пак. :) :)

Бобби
25-02-2017, 14:24
А той колегата TRENDi...колко е врял и кипял по тая кола, нямаш си на представа.....да го черпиш поне една бира...и слушай старите кучета в раздела...:))

boro2006
19-04-2017, 21:20
Колеги днеска пак даде фера релето. Гори му бобината на електромагнитна. Започвам да се притеснявам че има някакъв по сериозен проблем. Някакви идеи какво да проверя?

Furious 155
21-04-2017, 00:16
Колеги днеска пак даде фера релето. Гори му бобината на електромагнитна. Започвам да се притеснявам че има някакъв по сериозен проблем. Някакви идеи какво да проверя?
Еми освен да измериш напрежението към бобината на това реле.
На колко ти зарежда и алтернатора?

boro2006
21-04-2017, 07:35
13.90 V без нищо включено, на по високи обороти стига до 14.01.

Furious 155
21-04-2017, 09:27
А кое реле точно умира?
Реле втора ръка ли ползва?

boro2006
21-04-2017, 10:20
Двете релета които подават ток на електрониката по двигателя. Едното е реле с диод другото е без диод на електромагнитна. Това което е с диод. Мисля че се пада задното. Не съм сигурен обаче понеже газаджиите навремето като са и слагали газовата са изпочупили всички държачи за релета и не знам как точно сочат двете релета.

Furious 155
21-04-2017, 11:31
Двете релета които подават ток на електрониката по двигателя. Едното е реле с диод другото е без диод на електромагнитна. Това което е с диод. Мисля че се пада задното. Не съм сигурен обаче понеже газаджиите навремето като са и слагали газовата са изпочупили всички държачи за релета и не знам как точно сочат двете релета.
Ето ги релетата http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=81014&d=1318247747

mirecyt
10-06-2017, 21:36
Колеги алфисти, помагайте..преди 1 ден запалих без проблем, днес отивам да върша работа, качвам се в колата.. не пали. Вчера сменях лостчето за фаровете и това за чистачките. Възможно ли е от там да съм прецакал нещо, или да е дала на късо някъде ? При завъртане на ключа, колата не прави нищо по-различно от преди, само че вместо да запали от четвърт, продължава да се мъчи. Предположения от какво може да е проблема ?

mimouzunov
10-06-2017, 22:54
Колеги алфисти, помагайте..преди 1 ден запалих без проблем, днес отивам да върша работа, качвам се в колата.. не пали. Вчера сменях лостчето за фаровете и това за чистачките. Възможно ли е от там да съм прецакал нещо, или да е дала на късо някъде ? При завъртане на ключа, колата не прави нищо по-различно от преди, само че вместо да запали от четвърт, продължава да се мъчи. Предположения от какво може да е проблема ?

Колата е!? Стартера върти ли!?

mirecyt
11-06-2017, 10:00
155 1.8тс 127кс 92г. Върти, изведнъж просто не исска да пали..
Дори разглобих отново по същата процедура да проверя за нещо прекъснато или откачено, но всичко си беше наред. Проверих и буксите на стартера.

boro2006
14-06-2017, 10:21
Провери си релетата при двигателя. Може проблема ти да се окаже като моя. Попринцип мойта като я дам на контакт се появява едно жужене от моторчето за празния ход. Не съм сигурен дали на всички е така или моето моторче си жужи но може да пробваш да я дадеш и ти на контакт да чуеш дали го има при теб. Ако го няма това жужене има вариант да ти е заминало някое от двете релета които управляват електрониката на двигателя.

mimouzunov
14-06-2017, 14:51
Провери си релетата при двигателя. Може проблема ти да се окаже като моя. Попринцип мойта като я дам на контакт се появява едно жужене от моторчето за празния ход. Не съм сигурен дали на всички е така или моето моторче си жужи но може да пробваш да я дадеш и ти на контакт да чуеш дали го има при теб. Ако го няма това жужене има вариант да ти е заминало някое от двете релета които управляват електрониката на двигателя.

Запали запали... Буксата на бензиновата му помпа беше изгоряла...