PDA

View Full Version : СМЯНА ДЖАНТИ/Летни-Зимни/



eproHD
02-03-2017, 14:41
Идеята ми е следната:
Изпадна ми оферта на ето тези джанти дето е сама на снимката, моите са като тези дето са 4 на снимката !И тези дето съм избрал и старите са 17"-ки
Та идеята-старите да им сложа зимни гуми а тези дето съм харесал да им прехвърля летните гуми
Какво мислите за това, добра идея ли е ?

http://store.picbg.net/thumb/17/7A/72584adfd114177a.JPG (http://picbg.net/img.php?file=72584adfd114177a.JPG) http://store.picbg.net/thumb/68/B3/b790623026ed68b3.JPG (http://picbg.net/img.php?file=b790623026ed68b3.JPG)

Ghostface86
02-03-2017, 14:55
Защо да не е добра идеята? Ако новите джанти, са здрави и не са криви. Пък и изглеждат много добре, с емблемата на Алфа в средата.
На другите сложи зимните и после само сменяш. Дето се вика, сам ще си смениш гумите зимата.

eproHD
02-03-2017, 15:03
Защо да не е добра идеята? Ако новите джанти, са здрави и не са криви. Пък и изглеждат много добре, с емблемата на Алфа в средата.
На другите сложи зимните и после само сменяш. Дето се вика, сам ще си смениш гумите зимата.

Понеже много за зимни 17" не би ми препоръчали такива !Първо мислех да взема железни джанти,понеже така и така нямам зимни гуми.Но тази идея ми се вижда по добра,та затова и питам

undy
02-03-2017, 15:11
Аз точно така бих направил.И зиме и лете да ти радва окото.
Железа НЕ.

stu
02-03-2017, 15:19
Аз точно така бих направил.И зиме и лете да ти радва окото.
Железа НЕ.

И аз съм на същото мнение!
Не му мисли много, джантите са яки!Аз 156-цата като и сложих 17-ки от GT, после не исках да я погледна с други!

eproHD
02-03-2017, 15:20
Аз точно така бих направил.И зиме и лете да ти радва окото.
Железа НЕ.

Точно казано,да те радва окото !Аз ги гледам тук на някой Алфи 147 с железни джанти и такива алуминиеви 15"-16"-ки, грозна работа с една дума

dhtj
02-03-2017, 15:29
Ако можеш да преглътнеш високата цена на гумите 17ки, лошата возия, повишения разход , влошената динамика и ускореното износване на окачването... сигурно си струва :D

Mного минуси се събраха май, а плюса е само визия...
Аз 156/147 бих карал само с оригинални 15ки и 16ки, особено по ужасните български пътища.

eproHD
02-03-2017, 15:41
Ако можеш да преглътнеш високата цена на гумите 17ки, лошата возия, повишения разход , влошената динамика и ускореното износване на окачването... сигурно си струва :D

Mного минуси се събраха май, а плюса е само визия...
Аз 156/147 бих карал само с оригинални 15ки и 16ки, особено по ужасните български пътища.

Това са неща който не са за тая тема !Аз я взех с алуминиеви джанти 17" тез на втората снимка!Идеята е,че тази година няма да мога да си ида в топлите месеци,и ще хване първия в който трябва да си с зимни гуми !Та затова,иначе по долу от 17"-ки няма се минава.Така,че ще избера едни зимни за по 150 лева бройката и така,няма се изхвърлям за такива за по 240 лв. парчето :beer:

dhtj
02-03-2017, 15:47
Не мисля че съм казал нещо, което не е по темата. Нали търсиш мнения?

Иначе "новите" които искаш да вземеш ми харесват много, красиви са, но не знам каква марка са и какво им е качеството... дано не излязат някакви меки кашкавали, които да изправяш всяка година.

А "старите" които имаш, според мен са едни от малкото грозни оригнални джанти на тея алфи. Също са и много тежки.
Карай си ги като искаш. Аз на твое място бих ги продал, и бих си взел едни оригинални 16ки за зимни.

За разнообразие. Половин година ще си караш колата по-красива, половин година ще караш с по-добра динамика, возия и разход. А и ще ти е по-евтино с гумите.

eproHD
02-03-2017, 15:52
Не мисля че съм казал нещо, което не е по темата. Нали търсиш мнения?

Иначе "новите" които искаш да вземеш ми харесват много, красиви са, но не знам каква марка са и какво им е качеството... дано не излязат някакви меки кашкавали, които да изправяш всяка година.

А "старите" които имаш, според мен са едни от малкото грозни оригнални джанти на тея алфи. Също са и много тежки.
Карай си ги като искаш. Аз на твое място бих ги продал, и бих си взел едни оригинални 16ки за зимни.

За разнообразие. Половин година ще си караш колата по-красива, половин година ще караш с по-добра динамика, возия и разход. А и ще ти е по-евтино с гумите.

Имах предвид за извън темата за динамиката,разхода тежина такива работи.Но хайде да обсъдим и това
Грозни хубави не бих ги продал,по принцип не си продавам нещата дето са перфектни !Според теб искаш да взема на някой кривеняците 16"-ки щото той е минал на 17"-ки
П.П
Да и ако се мина с "новите" и са кашкавалени ще ги продам и ще си остана с старите дето не се кривят лесно.Схващаш ли що не продавам нищо хей така за да избия едни пари

Friday
02-03-2017, 16:04
Идеята ми е следната:
Та идеята-старите да им сложа зимни гуми а тези дето съм харесал да им прехвърля летните гуми
Какво мислите за това, добра идея ли е ?


Дето се вика, сам ще си смениш гумите зимата.

Абе аз навремето си го мислех, но погледнато от финансова гледна точка за мен не е рентабилно!

Примерно смяна на 4-ри гуми с баланс е 40-50лв. в зависимост от размера. Едни добри джанти 17-ки са 350-400лв.
Като се направи сметката ще си избиеш джантите след 3-4години, ама ще се изгърбиш пред блока. :brickwall:

За мен по добрия вариант е да се кара с едни джанти! Ама аз така съм си го решил, парите са си твои и си ги харчиш както ти си прецениш, това никой не може да го оспори :)

eproHD
02-03-2017, 16:08
Абе аз навремето си го мислех, но погледнато от финансова гледна точка за мен не е рентабилно!

Примерно смяна на 4-ри гуми с баланс е 40-50лв. в зависимост от размера. Едни добри джанти 17-ки са 350-400лв.
Като се направи сметката ще си избиеш джантите след 3-4години, ама ще се изгърбиш пред блока. :brickwall:

За мен по добрия вариант е да се кара с едни джанти!

В България толкова ли струват 300-400 лева 17"
Тези дето съм избрал са 500€-тук може и да се мина !

Friday
02-03-2017, 16:10
Толкова струват втора ръка, като ги докарат от вас :beer:

eproHD
02-03-2017, 16:12
Толкова струват втора ръка, като ги докарат от вас :beer:

А така може !

Friday
02-03-2017, 16:15
Е не върви за кола дето струва 2000лв да сложим джанти за 1000лв., ако ме разбираш :)

eproHD
02-03-2017, 16:19
Е не върви за кола дето струва 2000лв да сложим джанти за 1000лв., ако ме разбираш :)

Е стига де, аз я взех за 4500
П.П
Ти като остаряваш продължаваш ли да си купуваш нови обувки или износваш старите понеже почваш да не "струваш"
Също има и такива дето слагат на тази кола и музика за 1000+лева но пак казвам,
хайде да не изместваме темата моля !Колко струва колата колко не има раздел продава купува

undy
02-03-2017, 16:44
Спиидлайн от този модел 17ки е хубав...16ти размер грознее.Колегата кара по нормални пътища предполагам и няма да има проблем.Твърдо съм за два комплекта джанти с гуми.Иначе ще ми омръзнат джантите два пъти по-бързо,поне на мен.

Новите които си избрал са чук....взимай ги,щом имаш възможност.

Ghostface86
02-03-2017, 16:47
Не знам, какво се дърляте. Зимата с 17-ки, не е зле. А и ако гледаме книжката, там дават 215/45/17 и 205/55/16. Аз в момента съм с 205/50/17 като компромисен вариант. Малко кофти возия и се съобразявам от къде минавам и с каква скорост. Да сложа 16 джанта, гумата ще е 195/55/16 файда никаква. Само малко по-малък разход, може би литър. Ама аз съм с газ, та ми е през...

Friday
02-03-2017, 17:10
Ти като остаряваш продължаваш ли да си купуваш нови обувки или износваш старите понеже почваш да не "струваш"

:spam:
Е с това сравнение изби рибата. :surrender::surrender:

Спирам със спама за дилемата ти!

sollider
02-03-2017, 20:01
Обмислям абсолютно същия проект, така че одобрявам с 2 ръце идеята ти. :thumbup: