PDA

View Full Version : Не включва скоростите



bemy
03-03-2017, 19:55
Както си чаках на светофар и колата леко започна да трепери, все едно ще угасне мотора.

Гледам оборотомера, напълно стабилни обороти.
Светва зелено, ама не включва, нито първа, нито втора. Гася, включвам на първа и въртя. Мъчи се да потегли на стартер, пали и започва да трепери много повече отколкото когато не е на скорост.

Тръгнах, ама превключване на втора е невъзможно.

Добре че бях близо до вкъщи, ама едва паркирах назад, задна включва с ръмжене.Знам, че нещо е станало на съединителя, ама и хабер си нямам какво.

Някой с идеи и предположения какво може да е ?

Благодаря на всички !

lordliness
03-03-2017, 20:00
Както си чаках на светофар и колата леко започна да трепери, все едно ще угасне мотора.

Гледам оборотомера, напълно стабилни обороти.
Светва зелено, ама не включва, нито първа, нито втора. Гася, включвам на първа и въртя. Мъчи се да потегли на стартер, пали и започва да трепери много повече отколкото когато не е на скорост.

Тръгнах, ама превключване на втора е невъзможно.

Добре че бях близо до вкъщи, ама едва паркирах назад, задна включва с ръмжене.Знам, че нещо е станало на съединителя, ама и хабер си нямам какво.

Някой с идеи и предположения какво може да е ?

Благодаря на всички !

Помпи, не отделя и за това не включва

pace
03-03-2017, 20:03
Както си чаках на светофар и колата леко започна да трепери, все едно ще угасне мотора.

Гледам оборотомера, напълно стабилни обороти.
Светва зелено, ама не включва, нито първа, нито втора. Гася, включвам на първа и въртя. Мъчи се да потегли на стартер, пали и започва да трепери много повече отколкото когато не е на скорост.

Тръгнах, ама превключване на втора е невъзможно.

Добре че бях близо до вкъщи, ама едва паркирах назад, задна включва с ръмжене.Знам, че нещо е станало на съединителя, ама и хабер си нямам какво.

Някой с идеи и предположения какво може да е ?

Благодаря на всички !
И при мен се появи същото с вибрациите но скоростите си включват само,че като натисна педала и нещо трака,след няколко дни свалям скоростите 'ако издържи до тогава':D... та и на теб няма да ти се размине :)

bemy
03-03-2017, 22:12
Помпи, не отделя и за това не включва

Колата е паркирана на наклон, като натисна съединителя и тръгва, значи може би отделя, но претриса, както когато е със запален мотор.

lordliness
03-03-2017, 22:23
при мен счупи пружината в помпата на педала, не отделяше напълно и първа и втора нямаха включване, включвах трета, четвърта и чак тогава първа, претрисането не знам, може да се е повредило нещо вътре в механизма на съединителя и пак да не отделя напълно, това е неприятно и скъпо за съжаление

bemy
03-03-2017, 22:30
при мен счупи пружината в помпата на педала, не отделяше напълно и първа и втора нямаха включване, включвах трета, четвърта и чак тогава първа, претрисането не знам, може да се е повредило нещо вътре в механизма на съединителя и пак да не отделя напълно, това е неприятно и скъпо за съжаление

Колко, ориентировъчно ?

lordliness
03-03-2017, 22:42
на 166 ми струваше смяна на съединител над 500 лв, за твоята не знам.
някъде из форума бях чел и за местещи се колянови валове, не знам дали може да е от това, не съм се сблъсквал.
Хъркането на задна е един от признаците за непълно отделяне на съединителя.
Вероятно ще трябва да посетиш сервиз.

bemy
04-03-2017, 01:35
на 166 ми струваше смяна на съединител над 500 лв, за твоята не знам.
някъде из форума бях чел и за местещи се колянови валове, не знам дали може да е от това, не съм се сблъсквал.
Хъркането на задна е един от признаците за непълно отделяне на съединителя.
Вероятно ще трябва да посетиш сервиз.

Абе то да посетя, ама колата не може да се кара, особено на по-дълго разстояние.

bemy
04-03-2017, 17:46
Несъзнателно съм ви подвел, колата на наклона не тръгва при натискане на педала, значи не отделя.

Колкото и да не ми се иска, май ще се разделяме с колицата, а ми служи вярно над 9 г .

lordliness
04-03-2017, 17:49
Ако е помпа на педала ремонта е евтин.

bemy
04-03-2017, 18:23
Ако е помпа на педала ремонта е евтин.

Как да разбера ?

Всъщност колко помпи са, една горна и една долна или не ?

lordliness
04-03-2017, 18:32
Не знам дали си с лагер помпа. Виж тази на педала дали тече, виж има ли загуба на спирачна течност в казанчето.

ecotronic
04-03-2017, 18:35
Как да разбера ?

Всъщност колко помпи са, една горна и една долна или не ?

Едното е помпа (това на педала) а долното е правилно да се нарича работен цилиндър.
Ако не се касае за счупена пружина в помпата, другата вероятна причина е да има теч, респективно загуба на течност. Тъй че провери дали течността намалява и ако да, установи къде е течът. Ако течността не намалява и няма теч, то твърде е вероятно да се касае за счупена пружина в помпата на педала.

bemy
04-03-2017, 18:46
Пак да кажа, като вкл на първа и запаля мотора, колата започва да тресе и се мъчи да тръгне, ама не тръгва.

Тръгва чак като започна да отпускам педала.

Това ме кара да си мисля, че в помпата и работния цилиндър няма повреда, като това е мое мнение, каква е истината , поне аз не знам за сега .

bemy
10-03-2017, 12:31
Ако някой я иска в това състояние, да пише лс .