PDA

View Full Version : Грешка P0220 - Без симптоми



ReteR
13-03-2017, 09:30
Здравейте, Колеги.
Първо да кажа, че съм изчел темите по въпроса, но при мен случая е малко по-различен. Първо става въпрос за колата от подписа, а от това, което изчетох разбрах, че проблема го има само при 156 и то със специфични проблеми в работата на колата, а при мен всичко е ок.
Всичко започна след като си монтирах лосчета с темпомат, които не показваха никакви признаци на живот след монтажа и реших да си пусна една диагностика, за да видя дали изобщо работят. Всички копчета реагират на диагностиката, но темпомата не работеше. Колата беше записала решка за сензора на педала на съединителя и реших, че проблема идва от там. Легнах до педалите и видях, че въпросния датчик изобщо не достига до педала. Извадих го, замерих го с мултицет и видях, че работи. Регулирах го и го монтирах. Паля колата и при първото потегляне ми светла лампата на еку-то. Слагам пак лаптопа и гледам P0220 - accelerator pedal sensor 2. Трия грешката но при всяко потегляне я записва отново. Колата си върви без никакви ядове, аварийни режими и други подобни. Явно си е имало някакъв яд, но не е записвало грешката заради датчика на съединителя. Сега си карам със светеща лампа и неработещ темпомат.
Ако някой има идеи, моля да споделя.

ecotronic
13-03-2017, 09:45
Аз бих проверил внимателно веригите на потенциометъра на педала и тази на датчика на съединителя до ECU - то. Възможно е да е станало накакво сплитане между двете (инцидентно или заради нечии действия). Описаната зависимост е странна и не би трябвало да съществува. Вероятно в това е и причината за да не работи темпоматът.

ReteR
13-03-2017, 09:52
Аз бих проверил внимателно веригите на потенциометъра на педала и тази на датчика на съединителя до ECU - то. Възможно е да е станало накакво сплитане между двете (инцидентно или заради нечии действия). Описаната зависимост е странна и не би трябвало да съществува. Вероятно в това е и причината за да не работи темпоматът.

Пускам ФЕС-а, отивам да параметри и слагам отметка на Coutch Pedal. При отпуснат пише Released при натиснат пише Pressed. При съединителя всичко е ОК. Грешката за педала на газта обаче я записва не при подаване на газ на празен ход, а при потегляне на полусъединител.

ecotronic
13-03-2017, 09:57
Пускам ФЕС-а, отивам да параметри и слагам отметка на Coutch Pedal. При отпуснат пише Released при натиснат пише Pressed. При съединителя всичко е ОК. Грешката за педала на газта обаче я записва не при подаване на газ на празен ход, а при потегляне на полусъединител.

Е - в това е ненормалното - да записва грешка за потенциометъра, очевидно заради веригата на съединителя. Сякаш има ел. връзка между някой от проводниците на ключето на съединителя и тези на потенциометъра.

ReteR
14-03-2017, 11:09
Явно и тук проблема е лоша връзка. Вчера приятелката ми е карала колата, след което вечерта се качих аз и лампата вече не светеше и темпомата си работеше.
Някой да има идея на 166 дали буксата е на същото място?

myato
14-03-2017, 11:48
Коя букса?

ReteR
14-03-2017, 17:07
Коя букса?

На понтенциометъра на педала на газта, която при 156 е зад жабката.

myato
14-03-2017, 21:08
На понтенциометъра на педала на газта, която при 156 е зад жабката.

Пак е там, до ЕКУ-то, но си мисля, че при теб проблема е точно на буксите на ЕКУ-то.

ReteR
16-03-2017, 08:36
Пак е там, до ЕКУ-то, но си мисля, че при теб проблема е точно на буксите на ЕКУ-то.

Еку-то ми е в двигателния отсег

myato
16-03-2017, 11:59
Еку-то ми е в двигателния отсег

Извинявай, не съм огледал че си фейс. Ще погледна из "бумагите", къде се пада, щото на живо не съм ровил в такава.