PDA

View Full Version : Алфа 147 нов собственик .. въпросс



a.stoyanov
21-03-2017, 21:52
Здравейте колеги , както писах в заглавието съм нов собтсвеник и не зацепвам много, много .
Та чуденето ми е : понеже ми е твърд съединителя и при студена кола 1-ва и задна влизат с трудно . Че е твърд съединителя го преживявам за сега , но проблема със скоростите може ли да е от съединителя или най-вероятно ще да е от някой синхронизатор в скоростната кутия .

eproHD
21-03-2017, 21:58
Здравейте колеги , както писах в заглавието съм нов собтсвеник и не зацепвам много, много .
Та чуденето ми е : понеже ми е твърд съединителя и при студена кола 1-ва и задна влизат с трудно . Че е твърд съединителя го преживявам за сега , но проблема със скоростите може ли да е от съединителя или най-вероятно ще да е от някой синхронизатор в скоростната кутия .

Явно е смазан с крем/смазка/ Largo :tooth:

Бобби
22-03-2017, 00:25
Явно е смазан с крем/смазка/ Largo :tooth:
Много си интересен...няма що....

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:21 ----------


Здравейте колеги , както писах в заглавието съм нов собтсвеник и не зацепвам много, много .
Та чуденето ми е : понеже ми е твърд съединителя и при студена кола 1-ва и задна влизат с трудно . Че е твърд съединителя го преживявам за сега , но проблема със скоростите може ли да е от съединителя или най-вероятно ще да е от някой синхронизатор в скоростната кутия .
По вероятно ти се е вкопал притискателният лагер на съединителя...

italfen
22-03-2017, 08:13
Ако нямаш притрисания и вибрации при потегляне смени комплект съединител без маховика и ще решиш проблема.

a.stoyanov
22-03-2017, 08:56
Благодаря Колеги , а някакъв съединител да препоръчате . Колата е 147-ца 1.9 jtd 150кончета .

italfen
22-03-2017, 10:07
Благодаря Колеги , а някакъв съединител да препоръчате . Колата е 147-ца 1.9 jtd 150кончета .

Valeo :)

a.stoyanov
22-03-2017, 10:15
Жов и здрав да си колега :drunk:

eproHD
22-03-2017, 18:41
Много си интересен...няма що....

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:21 ----------


По вероятно ти се е вкопал притискателният лагер на съединителя...

Уча се от теб ! Няма начин

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:38 ----------


Ако нямаш притрисания и вибрации при потегляне смени комплект съединител без маховика и ще решиш проблема.

Съединителя винаги когато се сменя /на кола нов внос/се сменява и маховика

dhtj
22-03-2017, 19:21
Съединителя винаги когато се сменя /на кола нов внос/се сменява и маховика

Дори и на бензиновите ли? :wow:

Ivaelo
22-03-2017, 20:53
Е аз като смених и двете пак тресе незнайно защо. И тресе и къчове хвърля.Вече 10 хил. км.

eproHD
22-03-2017, 23:09
Дори и на бензиновите ли? :wow:

Модератора сега ще изнамеря обидите към мен ако не сте ги изтрили вече.....Ей много виртуални началници.....направо няма да спя тази нощ
Очаквам на лични каква е заплахата към участник в този форума от моя страна !Иначе ще ти дам команда газ ,ама ти вече си с противогаз

italfen
23-03-2017, 06:53
Модератора сега ще изнамеря обидите към мен ако не сте ги изтрили вече.....Ей много виртуални началници.....направо няма да спя тази нощ
Очаквам на лични каква е заплахата към участник в този форума от моя страна !Иначе ще ти дам команда газ ,ама ти вече си с противогаз

Напиши защо трябва да се сменя маховик задължително на нов внос автомобилите... каква е причината?

Alex_26
23-03-2017, 12:07
Напиши защо трябва да се сменя маховик задължително на нов внос автомобилите... каква е причината?

Особено на бензинките да подчертая

TheTorpedo
23-03-2017, 14:11
Проблема може и да е от помпите колега... Не бързай да сменяш съединител преди да си проверил помпите първо.

Бобби
23-03-2017, 23:58
Уча се от теб ! Няма начин

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:38 ----------



Съединителя винаги когато се сменя /на кола нов внос/се сменява и маховика
Има още много да учиш...:)))

Ghostface86
24-03-2017, 09:25
Не знам защо, му скочихте на момчето. Мисля че имаше предвид, дизеловите двигатели. Където ако сменяш съединител, по-добре смени и маховика. А не след няколко месеца, пак да отваряш.
Трябваше просто да се изкаже, по-конкретно. Ей, опасни тролчета сте. :kiss:

lordliness
24-03-2017, 11:09
Не знам защо, му скочихте на момчето. Мисля че имаше предвид, дизеловите двигатели. Където ако сменяш съединител, по-добре смени и маховика. А не след няколко месеца, пак да отваряш.
Трябваше просто да се изкаже, по-конкретно. Ей, опасни тролчета сте. :kiss:
И кое е по доброто, имам перфектен оригинален маховик и да го сменя, защото някой решил, че е по добре. Браво. Скъпо и ненужно. Сваляне и качване на скорости струва 150 лв. Маховик 1000, с неизвестно качество.
Ако механика не може да прецени дали е за смяна, значи е за друга професия.

italfen
25-03-2017, 06:48
Много бензинови двигатели вече също са с демферен маховик, не са само дизелите!

Ghostface86
25-03-2017, 15:32
@lordlines, ти може да имаш перфектен маховик. Ама това не е гарантирано, за 90% от внесените коли. Дето са на '160 хил километра', карани от баба с бастун. :whistle:
А колко е компетентен механика, дето ще сменя съединителя, е друг въпрос. То куцо и сакато, с ремонти се занимава. :crazy:

lordliness
25-03-2017, 16:07
Ще отидеш при компетентен, който с един поглед може да прецени дали е за смяна. Той е единствения човек, който може да направи оценка.

acho_
25-03-2017, 16:47
@lordlines, ти може да имаш перфектен маховик. Ама това не е гарантирано, за 90% от внесените коли. Дето са на '160 хил километра', карани от баба с бастун. :whistle:
А колко е компетентен механика, дето ще сменя съединителя, е друг въпрос. То куцо и сакато, с ремонти се занимава. :crazy:

Дори да е на 160к и карана от бабка с бастун, пак не е гаранция.
https://youtu.be/JxCQ1n6e7kI

TheTorpedo
27-03-2017, 15:23
Не знам защо, му скочихте на момчето. Мисля че имаше предвид, дизеловите двигатели. Където ако сменяш съединител, по-добре смени и маховика. А не след няколко месеца, пак да отваряш.
Трябваше просто да се изкаже, по-конкретно. Ей, опасни тролчета сте. :kiss:

Ти колега и с всяка смяна на маслото можеш да сменяш маховика ако искаш... ей така за по-сигурно! ;)

Ghostface86
27-03-2017, 15:55
Ти преди да се изкажеш неподготвен, да беше чел, за какво се говори. :Suicide:

italfen
28-03-2017, 08:10
Всеки по-компетентен майстор след като свали кутията и съединителя може да диагностира маховика дали е за смяна или не. Не е нужно с всяка смяна да се сменя маховик, особено на автомобили новвнос, както беше се изхвърлил един колега по-назад.

Ghostface86
28-03-2017, 09:23
Майстора какво каже е едно, какво е ралното състояние на маховика, е друго. Маховика е скъп и малко хора ще го сменят, по типична черта на нашенеца. А каква е разликата, дали колата е нов внос или е карана тук? Джамбазите ги внасят на над 300 хил километра. Ама тук си мислим, че колата ни е на 180 хил. км. :naughty: А с очите си видях 5 годишна кола, която беше на над 280 хил км и я превъртяха на 80 хил. Защото в Западна Европа купуват дизел, за да го карат много. Поне по 20-30 хил. км на година, че и повече. Лично съм виждал не една дизелова кола още в автокъщата, дето маховика издава специвичните звуци на умиращ. Когато я караш, на място нищо не чуваш. И майстора вика - нощи му няма, карай така, щото е скъп и няма смисъл да го сменяш сега. Ще те изкара, още известно време. :humpx:
Не казвам че е задължително, когато сменяш съединител да смениш и маховика. Но трябва да се подготвиш и за този вариант. Че после, работа става двойна, а може и повече проблеми, да си навлечеш. И се почва плюене за дадената марка, колко лоша кола била. Пък то, виновен този дето я кара, че не я поддържа, както трябва. И пести, от части.

lordliness
28-03-2017, 10:12
Е и, моята е на 300 000 и маховика е идеален. Да го сменя, защото някой в интернет е преценил така?

dimitar156
28-03-2017, 20:05
аз като си смених съеденителя си смених за по сигорно и семерингата на коляновия вал че ако протече след това аде пак отначало