PDA

View Full Version : Алфа 147 Въпроси



Vasil1407
24-03-2017, 00:33
Алфа 147 Въпроси Здравейте,

Първо да ви споделя,че не съм истински българин и НЕ разбирам от коли,политика и футбол,така че спокойно можете да ме тролите .

Търсех си кола около 3 часа с малко извратени параметри от сорта на до 3 000 лева и след 2003 година.И о чудо виждам един приятел монтьор,който ми правеше колата преди да замина за чужбина. Казвам му какво си търся и той ме води в една автокъща да ми показва един форд. Да ама на влизане видях КОЛАТА.
Алфа 147 2008г 1.6 TS 105 кс на 71 000 (това не го вярвам) очукана като немска каска.Искаше ми 4 000.
Нямаше акумулатор(спазарих го вече има) и за правене са 4 врати,предна броня,заден десен калник.
Приятелчето ми каза,че двигателя работел нормално до тук добре.Викнах тенекиджия той ми обяви 1300 лева да купи две нови врати и да оправи другите поразии и да пребоядиса цялата кола.
В крайна сметка-сметката е проста 3500 за колата (намали ми цената) 1300 за за външните забележки
400 лева регистрацията и еко такса
и около 500 лева масла андренаж водна помпа и тн.Дори не знам кое се сменя задължително.

5700 лева

Много искам да я взема,но парите не са ми в излишък и се чудя струва ли си... Моля ви се кажете

Поздрави !

П.С
Ако съм объркал къде да постна темата,моля за извинение

dhtj
24-03-2017, 00:44
На 70х км колата трябва да се усеща нова. Без тропане, без луфтове, без никакви проблеми....
Ако е така и забележките са само външни, най-вероятно си заслужава.

zombiran
24-03-2017, 06:39
Мен силно ме съмнява да има коли в България , и то от автокъщи, които да не са с върнат километраж. Просто обичаме да ни лъжат. Как е положението вътре?!? Пластмасите в какво състояние са, салона , дръжките, изобщо местата, които се използват най-често. Каквото и да правиш, колкото и да ти харесва, без да си я закарал на диагностика и кадърен майстор не взимай нищо. След диагностика и мнение на майстора, ако останат като проблем само външните забележки, според мен ще си струва. Поне ще е прясно боядисана най-малкото :D

Vasil1407
24-03-2017, 09:02
Вътре е много запазена.Педалите въобще не бяха изтъркани,единствените забележки бяха по кората в багажника и бутоните за ел.стъклата бяха тръгнали да се люпят.С цялата ми развълнуваност забравих да видя дали работи климатика дори :D. Човека заминава за Италия да си види автовоза и като се върне в края на месеца преди да му дам парите мисля да заведа,някой с лаптоп да направи диагностика.Колкото повече чета за 1.6 ТС 105 коня толкова повече се отчайвам ..

Ghostface86
24-03-2017, 09:21
Извинявай за директния отговор, ама ти наред ли си? Ще похарчиш общо 5700 лв за да стегнеш кола? Била тя и Алфа. Че за тия пари, ще си вземеш доста по-запазена кола и то регистрирана.
Аз съм с този двигател, не знам какво те отчайва. Ама по-добре, си вземи друга. Продават се с фабрична газ 1.6 105 коня, за 5000 лв. И то регистрирани.

Vasil1407
24-03-2017, 10:51
Извинявай за директния отговор, ама ти наред ли си? Ще похарчиш общо 5700 лв за да стегнеш кола? Била тя и Алфа. Че за тия пари, ще си вземеш доста по-запазена кола и то регистрирана.
Аз съм с този двигател, не знам какво те отчайва. Ама по-добре, си вземи друга. Продават се с фабрична газ 1.6 105 коня, за 5000 лв. И то регистрирани.

Ако не исках такива отговори,нямаше да пиша тук. Ще похарча 3500 да я купя и 2200 да я стегна и регистрирам.
Ще излезе пребоядисана и обслужена на ниво. Ако бях сигурен със сигурност нямаше да ви занимавам с мен.

acho_
24-03-2017, 11:52
Ако това е крайната цена да се приведе в изрядно външно и техническо състояние, регистрира, обслужи и т.н си заслужава. Внимавай обаче за други изненади, че може сметката да не излезе.

Ghostface86
24-03-2017, 11:52
Моето мнение е, не се захващай с тази Алфа. Потърси друга, дето няма да харчиш два бона за ремонти. От кой град си?
Виж за какво говоря
http://www.cars.bg/c2015059

Vasil1407
24-03-2017, 12:16
Ако това е крайната цена да се приведе в изрядно външно и техническо състояние, регистрира, обслужи и т.н си заслужава. Внимавай обаче за други изненади, че може сметката да не излезе.

Това е без да е гледана ходова част на подемник. Колко още може да излезе един господ(майстор) знае.
От София съм иначе.

undy
24-03-2017, 13:18
Според мене,ама въобще не си струва.
Това са много пари,а колата ще е бъхтана с части от други коли,които ако не се напаснат както трябва си остава един жив труп.Отделно по ховодата гаранция ще излезе нещо,ако не на момента ,то до месец(имам предвид,че няма да ти е последното за плащане в много близко бъдеще).
Кола от автокъща,твърдо НЕ,особено в милата ни Родина.
Но ако те влече чак пък толкова....предполагам няма да пишеш,а да си я взел.Така,че имаш време да размислиш.
Аз не бих взел нещо,което да го чакам да заприлича на автомобил,след изчукване и подмяна да детайли.

Няма ли снимки на таз хубусница?

Vasil1407
24-03-2017, 13:55
Дал съм едни 200 лева капаро,но винаги ще ги преживея на фона на това да дам почти 6 000 лева. Няма снимки,защото не е качена.От автовоза я свали пред мен,за да не може да я пипат в България,което не изкл. в Италия да е обработена.

Ghostface86
24-03-2017, 15:05
Прежали ги тия 200 лв. Минавал съм, по тоя път. Погледнах набързо в cars за София, тази Алфа. Имаш огромен избор, ти на най-големия дарак се хендриш.

tuning7350
24-03-2017, 21:16
Моето мнение е, не се захващай с тази Алфа. Потърси друга, дето няма да харчиш два бона за ремонти. От кой град си?
Виж за какво говоря
http://www.cars.bg/c2015059
Тази кола е хубава!!! Познавам първият и собственик в България, които я обслужи и газифицира. После я продаде понеже му трябваше по-голяма кола. Преди около 3 годиния я купи по спомен за около 8000лв нов внос.

Friday
24-03-2017, 21:21
Верно ли ще дадеш 3500лв. за поломена кола. Колкото и добър да е тенекеджията дали ще я докара в заводско състояние? Както я описваш тя цялата е "уау". Сигурно ли е, че геометрията не е мръднала, само гадая...

eproHD
24-03-2017, 21:51
Алфа 147 Въпроси Здравейте,

Първо да ви споделя,че не съм истински българин и НЕ разбирам от коли,политика и футбол,така че спокойно можете да ме тролите .

Търсех си кола около 3 часа с малко извратени параметри от сорта на до 3 000 лева и след 2003 година.И о чудо виждам един приятел монтьор,който ми правеше колата преди да замина за чужбина. Казвам му какво си търся и той ме води в една автокъща да ми показва един форд. Да ама на влизане видях КОЛАТА.
Алфа 147 2008г 1.6 TS 105 кс на 71 000 (това не го вярвам) очукана като немска каска.Искаше ми 4 000.
Нямаше акумулатор(спазарих го вече има) и за правене са 4 врати,предна броня,заден десен калник.
Приятелчето ми каза,че двигателя работел нормално до тук добре.Викнах тенекиджия той ми обяви 1300 лева да купи две нови врати и да оправи другите поразии и да пребоядиса цялата кола.
В крайна сметка-сметката е проста 3500 за колата (намали ми цената) 1300 за за външните забележки
400 лева регистрацията и еко такса
и около 500 лева масла андренаж водна помпа и тн.Дори не знам кое се сменя задължително.

5700 лева

Много искам да я взема,но парите не са ми в излишък и се чудя струва ли си... Моля ви се кажете

Поздрави !

П.С
Ако съм объркал къде да постна темата,моля за извинение

'Приятелю' купи си кола която на тебе ти харесва и прецениш,че си струва ! Не очаквай,че тук някой мишок дето никога не си виждал и никога няма да видиш на живо ще ти даде тон в живота и какво да правиш с него и къде ще си дадеш парите.

dhtj
24-03-2017, 21:52
Колега, много се напъваш напоследък и се опитваш да кажеш нещо, ма не ти се получава за жалост.

Човека пита, аз съм си дал личното мнение. Какво тролене те гони?
По-скоро ти тролиш с постоянните си безсмислени и заядливи постове.

Friday
24-03-2017, 23:19
....и за правене са 4 врати,предна броня,заден десен калник.
Приятелчето ми каза,че двигателя работел нормално до тук добре.Викнах тенекиджия той ми обяви 1300 лева да купи две нови врати и да оправи другите поразии и да пребоядиса цялата кола.

Убеди ме тогава, че цялостно боядисване на колата, покупка на две нови врати с демонтажа и монтажа, изчукване, китосване и напасване за тези пари ще се направи качествено с качествени материали и в камера!

Бях във филма преди два месеца и разпитвах за цялостно боядисване, като на две три места ми обявиха цени около 1,5к и то без материалите!

Така, че нека автора сам си решава, аз си казах мнението!

Vasil1407
25-03-2017, 00:21
Как да го кажа...Ако съм викнал някой,значи за мен този човек разбира.За да каже "ще я направя",значи наистина ще я направи и ще влезе в тези пари.Боядисването най-малко ме притеснява. За да я капарирам демек съм се навил на 80% да я взема исках да видя мнението ви,защото не съм карал Алфа до сега,но бях много впечатлен когато се качих в тази.

Не очаквах като едно комюнити да се карате за глупости и да се биете из нета.

acho_
25-03-2017, 10:50
Не очаквах като едно комюнити да се карате за глупости и да се биете из нета.

Нищо не си видял, помотай се един-два месеца тук и ще разбереш :whistle:

undy
25-03-2017, 15:58
Нищо не си видял, помотай се един-два месеца тук и ще разбереш :whistle:

Точно така. И все пак се радвам,че " зрънцата " ,които са склонни към конфронтации намаляват ...

dimitar156
28-03-2017, 20:00
извинявам се но искам да попитам каде се намира номера на двигателя на алфа147 jtd,че преди дая закарам в кат трябва да баде почистен