PDA

View Full Version : Алфа Ромео 147 1.9 JTDM - загуба на антифриз



BodYbuilding
08-04-2017, 23:35
Здравейте! Имам Алфа Ромео 147 1.9 JTDM 2007г. вече 3 година. Откакто съм я купил съм забелязал, че губи по - малко антифриз. През лятото малко повечко отколкото през зимата. Няма никакви течове. Според вас на какво може да се дължи тази загуба?

ecotronic
08-04-2017, 23:41
Нормално изпарение. Парата минава през клапана на капачката при повишаване на налягането в системата, което е обичайно да се случва. Доливай дестилирана вода вместо антифриз, защото прекомерното концентриране на антифриз не е добро за охлаждането.

Ivanov_
08-04-2017, 23:50
Вариантите са два - или да тече от някъде навън, или да е пробила гарнитурата и да го гори. По-вероятно е да е тече от някъде. Иди да ти надуят охладителната система и ще се види от къде е теча.

BodYbuilding
08-04-2017, 23:52
Нормално изпарение. Парата минава през клапана на капачката при повишаване на налягането в системата, което е обичайно да се случва. Доливай дестилирана вода вместо антифриз, защото прекомерното концентриране на антифриз не е добро за охлаждането.
Много благодаря за отговора.
И аз така си мисля, че най - вероятно го гори, защото няма нищо. Абсолютно никъде не се вижда да има теч.
Извинявам се, но забравих да попитам от какво може да ми скърцат задните врати при отваряне? Съжалявам още веднъж, че забравих да задам и този въпрос като пуснах темата.

Alex_26
11-04-2017, 07:36
Здравейте! Имам Алфа Ромео 147 1.9 JTDM 2007г. вече 3 година. Откакто съм я купил съм забелязал, че губи по - малко антифриз. През лятото малко повечко отколкото през зимата. Няма никакви течове. Според вас на какво може да се дължи тази загуба?
какво означава това ПО МАЛКО?

А вратите - ми смажи ги де

BodYbuilding
11-04-2017, 11:01
какво означава това ПО МАЛКО?

А вратите - ми смажи ги де

Значи, че лятото на 2 - 4 седмици трябва да доливаш около 100 - 200 милилитра, а през зимата рядко на 2-3 месеца веднъж.

ZaRoo
11-04-2017, 12:28
Карай си колата, не се занимавай с глупости.