PDA

View Full Version : Двигател



Malio
30-04-2007, 17:26
Имам въпрос! Имам 33-ка Боксер 1500 кубика 1984г. на два пъти блокирвам двигателя.Знае ли някой добър но и по евтин майстор който може да направи основния ремонт.Мерси предварително.

JORDI
30-04-2007, 20:38
Само за съвет :!: Преди време със същия проблем, стигнах до заключението,че ако намериш катастрофирала кола /която е била в движение/,ще си решиш проблема значително по тънко! Аз така се снабдих с цяла 33-ка 1,7 IE-94 на цена три пъти по- евтина от цената на комплект ризи,бутала и сегменти за предишната 1.8TD. Само да имаш търпението да търсиш! :wink:

Събев
30-04-2007, 21:14
Иначе търси Lisan!

Malio
30-04-2007, 22:05
Въпроса е такъв! Имам желанието да е тая 33-ка.Просто съм голям инат.До сега съм доказал на всички че с каквото и да се захвана го карам до край.но уви нещо с таз кола не става така(и в тва се убедих)Има нещо в тая коа което ме привлича.До колкото разбирам от форума май има неква омраза към Голф-овете.Имах Голф 1 но го продадох поради причината 33-ка.Нещо ме влече и то си каза своето.Но от тогава посточнно ядове,а пък аз не се отказвам.Искам да се оправи двигателя,а ако ли не да взема някой друг,съответно по мощен може би.(ако стане да се качи де)Някой ако знае поне какъв мотор може да се качи на купето моля да каже.

Venci
30-04-2007, 22:20
Най-добре е като взимаш друг мотор отново да се отвори и да му се направи една ревизия, за да не страдаш после. Аз като купувах Туин Спарк-а за Джулиетата добре че го отворих, че си намерих в 4-ти цилиндър парче от смукателния колектор. Тук отново ще имаш нужда от надежден човек, който да извърши тази операция. Иначе взимаш котка в чувал! Стойноста на едни сегменти, комплект гарнитури и евентуално нови лагери не е чак толкова голяма. Ще ти направят и главите и хем ще си спокоен, че мотора няма да роди някъде, хем ще върви като хората.

Malio
30-04-2007, 22:25
Адашче кажи моляти се тогава къв мотор ше пасне на тва купе

Venci
30-04-2007, 22:26
Адашче кажи моляти се тогава къв мотор ше пасне на тва купе

Намери ме в Кю-то да не спамим тука.

Lisan
30-04-2007, 23:42
Най-добре е като взимаш друг мотор отново да се отвори и да му се направи една ревизия, за да не страдаш после. Аз като купувах Туин Спарк-а за Джулиетата добре че го отворих, че си намерих в 4-ти цилиндър парче от смукателния колектор. Тук отново ще имаш нужда от надежден човек, който да извърши тази операция. Иначе взимаш котка в чувал! Стойноста на едни сегменти, комплект гарнитури и евентуално нови лагери не е чак толкова голяма. Ще ти направят и главите и хем ще си спокоен, че мотора няма да роди някъде, хем ще върви като хората. :roll: Това което го караш да прави си е направо основен ремонт на току що купен двигател,по лесно и евтино ще излезе да си направи частичен ремонт на неговия двигателл

Lisan
30-04-2007, 23:45
Ако искаш ремонт на двигателя ми званни,имаш и гаранция.

Venci
01-05-2007, 02:14
...

Безумие е да "качиш" мотор без да му направиш ревизия! Не стига, че ти е бил в ръцете, а ти да не се постараеш да си сигурен, че няма да роди след една седмица. Скоро един съфорумник качи на една 156 друг мотор ей така и после много страда. Всеки мотор като го купуваш е "перфектния мотор" който е късал гуми, ала за съжаление рядко е истина. Ако цилиндрите и вала на стария мотор имат нужда от шлайфане, ако има други "усложнения", тогава по-добре друг и да смени едни сегменти и в краен случай лагери и да е спокоен.

Lisan
01-05-2007, 10:16
Аз не казвам че трябва да се качва някакъв незнаен двигател без ревизия,а че излиза по евтино да си направи неговия двигател.Под 200-300лв не може да се купи двигател,цялосното обслужване е като за основен ремонт,труда е същия и като сложиш ядовете в КАТ става леле-мале.Такъв е бил моя савет винаги към тези които са искали да сменят двигатели,но все пак всеки сам си решава.

Boxer
01-05-2007, 10:16
естествено, че трябва ревизия иначе разчиташ само на късмет