PDA

View Full Version : Винетка за паркиране синя зона в центъра?



Zlobich
24-04-2017, 07:36
Имам МПС води се на мое име. Съответно искам да взема винетка за синя зона,но от центъра за градска мобилност казаха,че трябва да съм с адре по лична карта на адреса на новото ни жилище. Жетана обаче,си е с този адрес,но колата е на мое име. Казаха да я впиша в големия талон като ползвател на колата и щели да ми издадат винетка? Как става това? Какви документи са необходими?


Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

lordliness
24-04-2017, 09:07
Според мен трябва да си изкараш бележка от общината за настоящ адрес, и тогава няма да могат да ти откажат. Има постоянен ( по лична карта)и настоящ адрес( където действително живееш) . По лесно ще е отколкото да променяш талони.

Zlobich
24-04-2017, 11:10
От градска мобилност казаха,че мога с настоящ за месец и копие от договор за наем на жилище в центъра,аз не съм под наем та ще трябва да сменя личната карта. Искат и колата да е с адрес в центъра.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

boris037
24-04-2017, 11:20
С настоящ адрес от общината и копие от свидетелството за граждански брак трябва да стане. След като апартаментът се води на името на съпругата няма да има нужда от договор за наем. Не би трябвало да се налага да сменяш лична карта.

Zlobich
24-04-2017, 11:38
Сега говорих пак с градска мобилност. Другия вариант е да ида в КАТ да сменя талоните и да я упомена като ползвател на колата,след това в свободен текст като декларация или нещо от сорта да и разреша да ползва колата,с тази декларация и нот.акт на имота да иде да вземе стикер. Баси и сложнотията,макя му и трън.

Едит:
Току що смених талона на колата,жена ми е вписана като ползвател в талоните.
Необходими документи.
Декларация на собственика на МПС-то в свободен текст,че дава право на ползване на МПС,попълне и данни от личните карти на собственик и ползвател.
-Лична карта
- копие от лична карта на ползвателя
-полица за ГО
удоволствието струва 13лв.